tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

dzidzia202    294

ja jutro z cała pewnością sieje prosan 200kg i saletre 200kg. może i pójdzie jeszcze 200kg mocznika bo jak puści za mocno to potem mogę nie wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Podkarpacie powiat jarosławski w nocy -19 3-4 cm śniegu praktycznie bez wiatru.  W poniedziałek planuję wyjechać z Kizerytem a pod koniec tygodnia lub na początku następnego 400 kg Saletrosanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
sory że nie w tym temacie ale potrzebuje pilnie porady kupuje siewnik agro masz i pytanie jakie redlice wybrać jedno czy dwu talerzowe oczywiście z kołem kopiującym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Dziś zasilone 30ha rzepaku. Saletrosan 400kg/ha. Jutro jęczmień ozimy i kawałek pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
1 godzinę temu, Mario5 napisał:

sory że nie w tym temacie ale potrzebuje pilnie porady kupuje siewnik agro masz i pytanie jakie redlice wybrać jedno czy dwu talerzowe oczywiście z kołem kopiującym

Wez dwie.. na moją odpowiedzialność 😀

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin108    2

Mam taki siewnik jedno talerzowy i jestem zadowolony 

Edytowano przez Marcin108
Błąd w pisowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Audi213 napisał:

Podkarpacie powiat jarosławski w nocy -19 3-4 cm śniegu praktycznie bez wiatru.  W poniedziałek planuję wyjechać z Kizerytem a pod koniec tygodnia lub na początku następnego 400 kg Saletrosanu.

Kizeryt i saletrosan nie za dużo tej siarki ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
chyba wezmę dwu talerzowy po qq albo kiedyś może bezorkowo będzie się uprawiać to wtedy takie będą lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/pogotowie-polowe-jak-sprawdzic-czy-oziminy-wymarzly/    złe wieśći Dr Walerowskiej ,rzepaki wymarzły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzie tam wymarzły, nie siej fermentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Te co mialy 3-4 liście to tak,ale to nie rzepak więc mala strata

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Byłem u sąsiada zobaczyć na pszenice, nie pryskał na chwasty. Możecie nie wierzyć ale samosiewy rzepaku w fazie liścieni stoją jak drut zieloniutkie. W szoku byłem. Widac samosiewy jak na dłoni bo pszenice fioletowe i ciemna ziemia więc od razu rzucają się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
1 godzinę temu, Golomb2PL napisał:

Kizeryt i saletrosan nie za dużo tej siarki ?

Na zakładany przeze mnie plon potrzeba dostarczyć MG i S żeby było wystarczająco 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
1 minutę temu, koniu napisał:

Byłem u sąsiada zobaczyć na pszenice, nie pryskał na chwasty. Możecie nie wierzyć ale samosiewy rzepaku w fazie liścieni stoją jak drut zieloniutkie. W szoku byłem. Widac samosiewy jak na dłoni bo pszenice fioletowe i ciemna ziemia więc od razu rzucają się w oczy.

Bo zamarzniete są roślinki jak puści mróz to ich nie będzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, koniu napisał:

Byłem u sąsiada zobaczyć na pszenice, nie pryskał na chwasty. Możecie nie wierzyć ale samosiewy rzepaku w fazie liścieni stoją jak drut zieloniutkie. W szoku byłem. Widac samosiewy jak na dłoni bo pszenice fioletowe i ciemna ziemia więc od razu rzucają się w oczy.

a JAK MAJĄ WYG;LĄDAĆ  widiałeś kiedyś rzepak na oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
7 godzin temu, androproteam napisał:

Jak myslisz mrozy -24°C  mogac w jakis sposob zaszkodzic  pszenicy i rzepakowi pod taka warstwa sniegu. 

U mnie było napewno w okolicach -20 ale ja jestem dobrej mysli. Moim zdaniem powinno być dobrze chociaż nie zaglądałem pod śnieg jeszcze bo i po co. Od poniedziałku ma być odwilż to się zobaczy. Gorzej że sarny się zanecily na mój rzepak i na jednym polu to praktycznie jakieś pół hektara jest odgrzebany i tam może być problem bo nie dosyć że obgryzione liście to jeszcze odkryty był przez całe te mrozy ale zobaczymy w następnym tygodniu co z tego wyszlo


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Najlepsi są Ci co śnieg leży i jeszcze gdybaja u nas 10 dni z temperaturami w nocy-15 -18 kompletny brak okrywy

23 minuty temu, staszek131415 napisał:

a JAK MAJĄ WYG;LĄDAĆ  widiałeś kiedyś rzepak na oczy?

Wiedzę że szukasz zaczepek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:ph34r:

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
7 minut temu, piotr4255 napisał:

Najlepsi są Ci co śnieg leży i jeszcze gdybaja u nas 10 dni z temperaturami w nocy-15 -18 kompletny brak okrywy

Wiedzę że szukasz zaczepek !

Ale żeś mnię wkurzył bo to na pewno do mnie, ziemia jak zamarzła 15 stycznia tak non stop jest zamarznięta teraz policz ile to dni i nie chodzi oto jakie były temperatury a zresztą jak przyjdzie porządne ocieplenie to się zobaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

To nie było do Ciebie tylko ogólnie jak ludzie mają po 2,3 10 cm śniegu i trochę przeżywają my nie mamy w cale okrywa i trzeba żyć i też zamarznięte od 1 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

U mnie dziś w nocy było-24. Na szczęście jest ze 20 cm śniegu. Mróz nadają jeszcze na 4 dni. W nocy nawet do -20. Także jeszcze z tydzień zanim na moich górach z nawozem ruszę.

20180302_063047.jpg

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
59 minut temu, piotr4255 napisał:

To nie było do Ciebie tylko ogólnie jak ludzie mają po 2,3 10 cm śniegu i trochę przeżywają my nie mamy w cale okrywa i trzeba żyć i też zamarznięte od 1 lutego

Każdy się martwi bo każdy zainwestował w to jakieś pieniądze i lepiej żeby wszystko przeżyło.to że ty nie masz śniegu to oczywiście sytuacja nie do zazdroszczenia ale zrozum też innych. Polska chodź mała to jednak jest bardzo zróżnicowana pod względem pogody i w jednym miejscu można być 15 cm śniegu a w innym brak. U niektórych były takie temperatury że i pod śniegiem mogło coś wymrozic także trzeba mieć trochę i to na uwadze.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj