tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

szaman1    159

kujawsko- pomorskie u mnie było -15 , całkowity brak okrywy, dzisiaj rozmroziłem próby i wygląda naprawdę dobrze na 30 pobranych roślin z 5 punktów 1 może 2 wyglądają podejrzanie. Sporadycznie widać też na 1 czy 2 roślinach efekty jesiennego żerowania śmietki . Ci co mieli okrywę mogą spać spokojnie. Myślę że gorzej będzie u nas z pszenicą późno sianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w kujawsko-pomorskim mamy wyjątkowo paskudny rejon. W 2012 i 2016 wypierdo..ło wszystko. Teraz zero śniegu i od kilku dni od -14 do -17. Ręce już opadają. Rozumiem złość niektórych na głupie posty, z pytaniem czy pod 10 cm śniegu oziminy wytrzymają. U nas marzyliśmy o 3 centach, niestety nie ma nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

roztocze środa -20 czwartek -21 piątek -22 dziś -18 mróz powoli odpuszcza o rzepak nikt się nie martwi ,czekamy na ciepło coby śnieg zszedł z pul i trzeba nawóz tachać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    558

U mnie tez było -25 wczoraj z rana a dziś już tylko -23 a od środy nadają odwilż nawet 7 stopni ciepła ma już być  okolice Hrubieszowa ;) 

20180302_064635.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Brak śniegu przez całą zimę, do tego ostatnie mrozy do -18*C. Rzepak Vision siany 24.08

5494156433111598491.jpg

1092731040725932725.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

I jak oceniasz swój rzepak? Bo moim zdaniem jak mróz puści to dopiero będzie wiadomo co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
ja tam czekam spokojnie az porzadnie puści mróz i sie zobaczy wtedy co z tym fantem zrobic :)
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
1 godzinę temu, waldii1 napisał:

I jak oceniasz swój rzepak? Bo moim zdaniem jak mróz puści to dopiero będzie wiadomo co i jak.

Nie ma pojęcia jak go oceniać, ponieważ to mój pierwszy rzepak :D. Nigdy nie siałem jeszcze rzepaku, od jutra niby temperatura na + ma być to w poniedziałek wjeżdżam z nawozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Rzepak harry. Najnizsza temp minus 13 bez sniegu. Zdjecia z dzisiaj. Nawoz w formie saletry 300 kg na hektar. Moim zdaniem przezimowal. Ale okaze sie za pare dni od jutra odwilz. 

20180303_140439.jpg

20180303_140428.jpg

20180303_140426.jpg

20180303_140422.jpg

20180303_140415.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Rzepak nawet z przemazniętą szyjką korzeniową będzie zielony. Dopiero jak zacznie rosnąć to widać czy zmarzł czy nie. U mnie już jest -14 i zaczyna wiać wiatr, dobrze że śnieg jest.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Bo to jest tak, jakbyś rzepak dał do zamrażarki z temperaturą -30C. Jak go wyciągniesz nawet po miesiącu będzie nadal zielony. Dopiero po kilku dniach w cieple po prostu zgnije.... To samo na polu, dopiero po kilku dniach (nawet tygodniu) odwilży będzie widać jakie straty spowodowały te mrozy...

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Można go rozmrozić ale stopniowo np w pomieszczeniu gdzie jest +8 bo to taka optymalna temperatura bez szoku. Tylko teraz wyłupać kawałek ziemi z roślinami o wymiarze 30x30 to pewnie problem by był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129
Ja dałem rzepak do szklanki z wodą i puszcza młode korzonki. Nie wiem czy to wiarygodny test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
4 godziny temu, pawel213333 napisał:

Rzepak harry. Najnizsza temp minus 13 bez sniegu. Zdjecia z dzisiaj. Nawoz w formie saletry 300 kg na hektar. Moim zdaniem przezimowal. Ale okaze sie za pare dni od jutra odwilz. 

 

 

 

 

 

- 13 i Ty się zastanawiasz czy przezimował ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
26 minut temu, XTRO napisał:

- 13 i Ty się zastanawiasz czy przezimował ? 

Byl wiaterek pare dni moim zdaniem przezimowal. Zdj sa wyzej załączone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

Ja rozsiałem na razie tylko siarczan magnezu z azotem poczekam do prawdziwej odwilży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

a ja czekam z nawozem , jutro ma być odwilż ale i opady w nocy obawiam się że przy takim połączeniu część nawozu mogła by spłynąć powierzchniowo , poczekam do  środy  może czwartku i zacznę siać , ziemia i tak mocno wysuszona więc nie powinno być problemów z wjechaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj