tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

msjaro    95
1 godzinę temu, Thorod napisał:

Skąd dokładniej? U mnie śnieg ładnie wszystko przykrył, a na tczew jadac tez dosyc sypało. Od soboty juz niby na plusie 

Thorod, między Tczewem a Pelplinem. Gdańsk pięknie zasypało, a u nas trochę tego śniegu zwiało z pól i jest trochę łysawo. Ale pozostaje być dobrej myśli. :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

-17 nad rankiem.

Zobaczymy jak Chrobry wytrzyma chociaż już było pare sztuk zmarznietych. Przed roztopami jade z Saletrosanem i Kizerytem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

Jak wygląda siew kukurydzy po środku command. Czy po wykonaniu orki wiosennej nie ma przeciwwskazań. Na etykiecie pisze ze można ale jak to wyglada w praktyce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Narzekałem że przez śnieg nie mogę wyjechać z nawozami a okazał się bardzo przydatny. U mnie  -16 ale na polu każda roślina przykryta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ja zza Wisły z okolic Malborka u nas z wczoraj na dziś -15,2 na okolo 1.8m. Śniegu leży kilka cm (2 może 3)

Edytowano przez alvaroalvaro78
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1
5 godzin temu, robertmoczko napisał:

Opole w dzień -7 w nocy -11 Śniegu nie ma nic a temperatury mają jeszcze trochę się obniżyć. Będzie dobry test dla Sherlocka. Ja skracałem jesienią a sąsiad nie. Mój siedzi nisko a sąsiada mocno wyrośnięty. Zobaczymy jakie będą skutki. Od soboty temperatura ma mocno wzrastać, nawet do 12 stopni. 

quartz jest to samo co sherlock  jest niższy  i nie polegnie  i chyba  lepsza zimotrwałość ,i populację sieję swoim nasieniem i nie widzę jakiś tam różnic w plonowaniu polecam , aha i dobra zaprawa na jesień to podst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

w sobotę siew saletrosanu pełną mocą posiadanego sprzętu ale w piątek wizja lokalna czy coś z niego zostało

Edytowano przez AleksanderX
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

no ja też zaczynam w sobotę albo w niedziele bo w tygodniu nie ma kiedy a po nocy to nie za bardzo.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Mam podczepiony rozsiewacz ale przed chwilą byłem w garażu i popatrzyłem na agregat siewno uprawowy jednak coś jest w podświadomości

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Na Podkarpaciu trzeba się wstrzymać z nawozami i czekać az śnieg zniknie bo jest to na tyle że radnych roślin z pod niego nie widać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

To macie szczęście u mnie zero śniegu i cały czas mroz i wyczuwalny wiatr

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

U mnie maksymalnie do -23 zeszła temperatura ale na szczęście jest tak prawie do 10 cm śniegu i wszystko przykryte. Woj. Lubelskie Powiat Krasnostawski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15
5 godzin temu, AleksanderX napisał:

w sobotę siew saletrosanu pełną mocą posiadanego sprzętu ale w piątek wizja lokalna czy coś z niego zostało

A co kolega zobaczy w piątek jak wszystko zamarznięte? To czy przetrwał okaże się jak puści mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
7 godzin temu, dzidzia202 napisał:

no ja też zaczynam w sobotę albo w niedziele bo w tygodniu nie ma kiedy a po nocy to nie za bardzo.

W niedziele nawozy ? Cos z toba chyba nie halo. Jak nie masz czasu w tygodniu to znaczy ze czegos masz juz za duzo chyba ze zyjesz po to zeby pracowac a nie pracowac zeby zyc. Oczywiscie to tylko taka moja uwaga bo roboty nie przerobisz a i tak na górce wyladujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

no wiesz w tygodniu praca od 8 do 16, gospodarka po rodzicach mi została i z samej ziemi nie wyżyje. Ogólnie w niedziele nie robię ale niestety czasem trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Rozumiem żniwa w niedziele ale nawóz siać w niedziele czy orac siać w niedziele to już lekka przesada.Mówisz że z ziemi nie wyżyjesz to i jej masz mało czyli zdążysz 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Przedstawiciel grupy azoty polecił rozlewanie RSM jeśli zima nie wróci i chyba zacznę w sobotę i niedzielę bo poniedziałek to już 10 + ma być . 

Co o tym myślicie ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Rozlejesz a okaże sie że wymarzł Ci ten rzepak po co takie durnoty robic? Wyskoczy w poniedzialek 2 czy 3 dni ciepła i na tym sie skonczy beda znowu przymrozki. Ten czas bedzie dobry żeby ocenic czy oziminy przetrwały potem można leciec z nawozymi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
rsm dziala szybko wiec niema sie co palic jak. sie okaze ze wymarzniete to straty
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
43 minuty temu, Carington napisał:

W niedziele nawozy ? Cos z toba chyba nie halo. Jak nie masz czasu w tygodniu to znaczy ze czegos masz juz za duzo chyba ze zyjesz po to zeby pracowac a nie pracowac zeby zyc. Oczywiscie to tylko taka moja uwaga bo roboty nie przerobisz a i tak na górce wyladujesz

Lepiej rozsiać te nawozy niż dla księdza na tace rzucać w ten dzień, który ma gdzieś twój raps B|

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34
11 minut temu, knoro93 napisał:

Rozlejesz a okaże sie że wymarzł Ci ten rzepak po co takie durnoty robic? Wyskoczy w poniedzialek 2 czy 3 dni ciepła i na tym sie skonczy beda znowu przymrozki. Ten czas bedzie dobry żeby ocenic czy oziminy przetrwały potem można leciec z nawozymi.

Ale dlaczego miałby  wymarzł ? Przecież nie było takiego mrozu ? Jaka ocena ? 

10 minut temu, aprochota napisał:

rsm dziala szybko wiec niema sie co palic jak. sie okaze ze wymarzniete to straty

Jakie straty przecież RSM nie wypatruje ani nie zostanie wypłukany?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
40 minut temu, Tomek90 napisał:

Lepiej rozsiać te nawozy niż dla księdza na tace rzucać w ten dzień, który ma gdzieś twój raps B|

i ty jeszcze po ksiedza pojdziesz predzej czy pozniej

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

ty wierzysz w ksiedza a inni w boga 

Edytowano przez Anetka1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
4 minuty temu, Anetka1 napisał:

ty wierzysz w ksiedza a ja w boga 

Nie wiem czy do mnie pijesz . Ja nie mowie ze wierze w ksiedza . a ty sugerujesz ze wierzysz w Boga i co w niedziele rsm czy saletra nie osmieszaj i nie usprawiedliwiaj sie w nic nie wierzysz tylko wine swojej nie wiary chcesz zepchnac na ksiedza

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj