tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

yacenty    3884

ja miałem tylko 1 test bezpośredni chyba 3 lata temu i od tego czasu pryskam tylko powschodowo, ale te ostatnie lata to jest tak sucho ze przy siewie na nawrotach trzeba poczekac az pył opadnie zeby było widać gdzie wjechać kolejnym razem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Napiszcie co myślicie o siewie nosion własnych F2 jaka jest zniszka plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

A ja 2lata temu pryskałem przedwschodowo na suchą strasznie ziemię i zero chwastów było, oprócz fiołka. Rok temu tak samo rano siew wieczorem oprysk i też zero chwastów. Znajomy mówi że jak jest gleba suchsza to oprysk działa dobrze, a jak pryskał na wilgotną glębe to potrafił pójść sobie do sąsiada. Mowa o chlomazonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Panowie co zrobić w sytuacji, gdy siewnik Poznaniak po zasianiu kilku ha rzepaku (dzisiaj) zrobił mi psikusa i wysiał na jednym polu 8 kg/ha... Rzepak HR Chrobry, kiełkowanie 97%. Poczekać aż zejdzie i przesiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Nie ruszaj. Nie wiadomo co zima przyniesie. Rok temu tez pierwsza działka za gęsto wyszła. Miałem bronować, cudować. Starszy sąsiad poradził nie ruszać. W tym roku w żniwa to najlepsza działka była. Starszych warto słuchać (czasem 😏 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Niby masz rację, ale z drugiej strony będzie po prostu strasznie gęsto tym bardziej, że siany co drugą redlicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Zgadza się. Pewnego rozwiązania nie ma. Jeśli juz coś z tego wynieść to połowe zostaw a połowe po wschodach przesiej. Powodzenie i porażkę zmniejszysz o polowe ale doświadczenie zdobędziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524
4 godziny temu, yacenty napisał:

ja miałem tylko 1 test bezpośredni chyba 3 lata temu i od tego czasu pryskam tylko powschodowo, ale te ostatnie lata to jest tak sucho ze przy siewie na nawrotach trzeba poczekac az pył opadnie zeby było widać gdzie wjechać kolejnym razem

Bo trzeba orać i zaraz siać to nie będzie się kurzyło, szkoda ciagnika

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

miwigos napisał:

4 godziny temu, yacenty napisał: ja miałem tylko 1 test bezpośredni chyba 3 lata temu i od tego czasu pryskam tylko powschodowo, ale te ostatnie lata to jest tak sucho ze przy siewie na nawrotach trzeba poczekac az pył opadnie zeby było widać gdzie wjechać kolejnym razem Bo trzeba orać i zaraz siać to nie będzie się kurzyło, szkoda ciagnika

Dokładnie. Szkoda wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
8 minut temu, miwigos napisał:

Bo trzeba orać i zaraz siać to nie będzie się kurzyło, szkoda ciagnika

żartujesz sobie? przeciez ja ciurkiem orze, uprawiam sieje - tak po kawałku - niestety nie mam 3 ciagników aby wszystko zrobić na raz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
Dnia 12.08.2018 o 15:38, Jarek22B napisał:

Panowie czy stosował ktoś z was Pendigan 330 ec w rzepaku, czy ogule można go zastosowac? 

Miałby iść w mieszance z comandem i metazanexem przedwschodowo - znajomy mi poleca takie rozwiązanie

Proszę o szybką opinię

Śmiało stosuj, u mnie od paru lat idzie z chlomazonem i metazachlorem rownież. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

Mam pytanie odnośnie orki pod rzepak, wszędzie piszą żeby prac ok 2tygodnoe przed siewem , żeby ziemia ulezala i podsiąkanie bylo. Ja tak robiłem to przeważnie kiepskie i nie równe wschody, a niektórzy orzą rano a wieczorem sieją i piękne wschody a pomoc przy takim sposobie siania plony są obniżone!  Więc mam pytanie kiedy orac najlepiej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Pytanie teraz trochę nie na miejscu, bo nie posiejesz chyba za 2 tygodnie aczkolwiek na południu może nie będzie za późno ;)

Zwykle siew od razu po orce ale trzeba ją czymś docisnąć... ja np. mam frontpackera Duplexa tj. kultywator + dwa naprzemienne wały (Guttler), to jedzie z przodu, a z tyłu jeszcze agregat aktywny i wał. Tutaj poza równym dociśnięciem nie powstają "koleiny" po ciągniku, bo jedzie na przednich wałach również... :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Po za tym orka wieczorem/w nocy a siew rano. Ja jadę bez wału z przodu tylko agregat aktywny z siewnikiem i też nie ma koleiny/śladów po ciągniku ale przed uprawowo - siewnym jadę jeszcze talerzowką żeby zarownac wszystkie dziury po pługu i tu mam tylko rurowy wał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

nie, albo zostawić na 2-3 tygodnie albo od razu. ja orzę kawałek, uprawiam i sieje i następny i następny.choć troszkę wilgoci zostaje - fakt marnuję trochę czasu na powrót do domu i przepięcie maszyn, no ale wole robić pare godzin dłużej ale złapać choć kapkę wilgoci.

 

a przy okazji zapraszam na podsumowanie sezonu rzepaczanego: 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061

A ja w ogóle nie orzę tylko strip till ,cała woda zostaje w glebie i wschody są świetne ! sześć lat już tak sieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
3 godziny temu, magtom36 napisał:

Czyli najlepiej orac i siac, nie ma co pozostawia  zaorane i uprawione na 3 czy 4 dni.

Nie ma reguły, dostosowujesz się do warunków. Przecież nie wlecisz agregatem upraowo siewnym w świecącą skibę. 

 

10 godzin temu, Zenonim napisał:

Tomek90 ile dodajesz na ha pendiganu

0.5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Ja po orce stosuję 2x ciężką bronę z wałkami (nic innego nie mam , żadnego croskilla itp) i też wschody bardzo ładne a ziemia jest ubita odpowiednio aby zasiać nie za głęboko i było podsiąkanie.

Oczywiście, jak gleba ma odpowiednią wilgotność, nie może być mokra, bo się tylko uklepie

Zamówiłem nasiona z "lepszą" zaprawą od insektów, warto było dopłacać ~80PLN do jednostki ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Rzeczywiście chroni jesienią przez insektami i nie ma konieczności pryskania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Chroni z 4tyg, a śmierdziele i tak trzeba stosować i wychodzi u mnie taniej jak ta zaprawa. Według mnie nie warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Ja zauważyłem, że największym problemem jest pchełka i inne badziewie zaraz po wschodach rzepaku i tym się sugerowałem. Im rzepak większy, tym mniejsza ogólna szkodliwość. Widziałem kilka upraw zaatakowanych kilka dni po wschodach i 1/3 plantacji wyssana na amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj