zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

PRIMO    8058

Czyli pęcherze przebiłeś i wyciągałeś cielaki? 

Ten co szedł tyłem prawdopodobnie się zalał wodami płodowymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jestem znawcą , ale w środku to raczej cielaki nie oddychają . To jak się zalał ? Pępowinami się pewno pookręcały i zdechły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4413

 Troche nie na temat ale moze  ktoś podrzuci link lub sprzedawcę jakiegoś by dostać haczyk.

1919_1.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Wet u mnie kiedyś wyciągał hakiem . Patrzyłem potem i cielak nie miał przebitej skóry koło oczu , u innego przebijał ale ten był już martwy .  Jakieś instrukcje może , jak go założyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Czyli za kość ? , bo myślałem że tylko pod skórę , i rozumiem że nie wolno ciągnąć tylko tak ja pisze zając żeby głowa nie uciekała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058

U mnie raz wet ciągnął za obydwa oczodoły i przy jednym oku kość pękła ale cielakowi nic nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

A za oczodoły górne , czy dolne ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4413

Ja szukam tego haka ze wględu że bez tego haku było by po cielaku.Caly czas ta głowa uciekała od,,poziomu''Przyjechał wet przytrzymał hakiem oczodół i zero męczarni.Kiedys jak była u nas ciąza bliżniacza to wyciągal wet cielaki za oczodół.I nic im nie było.

Oczodół dolny

Edytowano przez Baks00
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Głowę jeszcze naprowadzi , ale jeśli zostanie w tyle , to kiedy ciągnę za nogi miednica się zamyka . Raz założyliśmy pętlę za szczękę i delikatnie pociągaliśmy , fajnie wyszło .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4413

No obstawiam  że jeżeli jakies kiepskie ułożenie to haczykami też sobie podciąga,obraca.No ale jak tyłem idzie to nie wiem,nie mam pojęcia,ale myślę że wtedy hak nic nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Nie chodzi że tyłem , tylko w tyle . Wtedy gdy zakładałem pętlę , najpierw próbowałem ręką trzymać główkę , a koledzy ciągli , jednak przy pociągnięciu miednica mało mi ręki nie roztrzaskała , a gdzie tam dopiero głowa by przeszła . Próbowałem też cofać nóżki , ale dopiero pętla na żuchwę i wyszło elegancko . Niektórzy zakładają pętlę za tył głowy , ale łatwo się zsuwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

PRIMO napisał:

Czyli pęcherze przebiłeś i wyciągałeś cielaki? 

Ten co szedł tyłem prawdopodobnie się zalał wodami płodowymi. 

Tak przebilem i wyciaglem, no mógł się zalać, zrobiłem wszystko co w mojej mocy,a bardzo mi szkoda dwa piękne monty,bardzo rzadko w gospodarstwie zdarzają mi się martwe porody, a blizniacze to przez 15 lat może że dwa pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13
11 godzin temu, endrju napisał:

jakie jest mleko z tych ćwiartek ?  jeśli zdoisz strugi mleka np. na tackę to jak wygląda mleko ? jaką temperaturę ma krowa i jak wyglada sprawa z apetytem ? Jeśli ma miesiąc do porodu to trzeba doić i dopiero po pełnym wyleczeniu ewentualnie zasuszyć jakimś słabym antybiotykiem ale podejrzewam ,że do tego czasu porzuci ciąże 

Z cwiartek lecą żółte kluchy i taki przezroczysty lepki płyn. Temperatura w normie, apetyt też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok
10 godzin temu, Baks00 napisał:

Za żuchwę-pierwsze słyszę.Ale najważniejsze że się udało

Źle się wyraziłem , miało być za górną szczękę . Jednak mam wyrobioną taka teorię , że większość tych ciężkich porodów jest z naszej winy . Po prostu zbyt szybko wkraczamy do akcji , a trzeba spokojnie poczekać , aż główka znajdzie się przy wyjściu , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058
13 godzin temu, endrju napisał:

jakie jest mleko z tych ćwiartek ?  jeśli zdoisz strugi mleka np. na tackę to jak wygląda mleko ? jaką temperaturę ma krowa i jak wyglada sprawa z apetytem ? Jeśli ma miesiąc do porodu to trzeba doić i dopiero po pełnym wyleczeniu ewentualnie zasuszyć jakimś słabym antybiotykiem ale podejrzewam ,że do tego czasu porzuci ciąże 

@xpaxpa

Po czym wnioskujesz że porzuci ciążę i nie jakimś słabym tylko mocnym ja akurat zasuszyłem "CEPRAVINEM" dwie ćwiartki a dwie były ok to po wycieleniu w tych leczonych było mleko a w tych nie leczonych było ale wdały się zapalenia i po mleku, żadne leczenie już nie pomogło. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Co ma piernik ... Miałem kilka zapaleń w czasie zasuszania i nic cielakom nie było . Doić , doić i jeszcze raz doić . Lepiej już nie zasuszać . Więcej straty niż pożytku z zasuszania , jeśli się wdaje zapalenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Ma się we wczesnej fazie ciąży bardzo wysoka temperatura ma na to wpływ jak również silny antybiotyk może zrobić swoje Ale w okresie zasuszenia 7-8miesiąc to nie powinno mieć większego wpływu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj