zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

endrju    24

jeśli ma apetyt i brak temperatury to e. coli raczej wykluczyć możemy. Wszystko zależy od podłoża miałem do czynienia z sytuacjami, że zarówno jałówki jak i krowy  łapały zapalenia i porzucały ciąże. Przy zapaleniach e.coli praktycznie każda rodziła przed terminem ;)

Jeśli wyleczy to, to ja np. nie widzę sensu zasuszać jałówki ,która ma około 2-3 tygodni do wycielenia jakimś nie wiadomo jak mocnym specyfikiem ale to moje zdanie i mogę się mylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
Dnia 30.12.2018 o 18:50, patrykb2736 napisał:

Co mogło być przyczyną wczesniejszego porodu o 11dni? Wymie takie sobie dwa byczki martwe, wszystko szło normalnie,prawdopodobnie poronienie.Bedzie z niej mleko?

U mnie ostatnio krowa też zrzuciła w 8 miesiącu. Również miała bliźniaki i to po SEXowanym nasieniu. Ale był byczek i cieliczka, oba martwe. Najbardziej mi szkoda było krowy bo w 1 laktacji dała prawie 13tys mleka. Więc zacząłem ja doic choć zbytnio nie robiłem sobie nadziei że cos będzie bo wymie miała jak flak. Z początku zaczęła dawać po 0.5 l i stopniowo coraz więcej. Dziś jest dwa tygodnie po zrzutce i daje 16 litry na uduj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

maxler napisał:

Dnia 30.12.2018 o 18:50, patrykb2736 napisał:

Co mogło być przyczyną wczesniejszego porodu o 11dni? Wymie takie sobie dwa byczki martwe, wszystko szło normalnie,prawdopodobnie poronienie.Bedzie z niej mleko?

U mnie ostatnio krowa też zrzuciła w 8 miesiącu. Również miała bliźniaki i to po SEXowanym nasieniu. Ale był byczek i cieliczka, oba martwe. Najbardziej mi szkoda było krowy bo w 1 laktacji dała prawie 13tys mleka. Więc zacząłem ja doic choć zbytnio nie robiłem sobie nadziei że cos będzie bo wymie miała jak flak. Z początku zaczęła dawać po 0.5 l i stopniowo coraz więcej. Dziś jest dwa tygodnie po zrzutce i daje 16 litry na uduj. 

Wezwalem weta do łożyska po trzech dniach jeszcze nie mógł oderwać,wrzucił tabletkę i za kilka dni sam spróbuje oderwać. Mi też szkoda w trzeciej dawała około 40l, i dostała zapalenie jeszcze przed porodem widocznie bo woda leci i ćwiartki twarda, wet mówił że ciężko będzie o mleko w tej cwiartce. Dostałem trzy strzykawki w te cwiartke na trzy razy,ale wątpię żeby wróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Mam pytanie : czy też u Waszych pierwiastek występują po porodzie niedobory magnezu ? Macie może jakieś sposoby jak temu zapobiec ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
patrykb2736 łożysto to na drugą dobę się odejmuje potem się szyjka zamyka i więcej nie ingerujemy możemy bolusa z owera metrisept podać na lepsze oczyszczenie i po tygodniu płukanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

slawek74 napisał: patrykb2736 łożysto to na drugą dobę się odejmuje potem się szyjka zamyka i więcej nie ingerujemy możemy bolusa z owera metrisept podać na lepsze oczyszczenie i po tygodniu płukanka Próbowałem po dobie ale nie dało rady, krowa ma minimalnie słabszy apetyt temperatury nie ma,mój wet mówił mi zawsze że najłatwiej na trzeci czy drugi dzień usunąć bo zachodzą procesy gnilne,ale i teraz nie dało rady podal jej coś do macicy i kazał próbować.Martwi mnie to zapalenie,ale dostałem 3 strzykawki "rilexine" zobaczymy czy to coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Zapalenie wyleczone. Jalowke postanowiłem doic, powoli się rozdaja i chyba poród się przyspieszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robiles badania krwi i wyszedl niedobor magnezu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw weterynarz uznał że jest to cukrzyca. No to dostawała glikol z witaminami. Wlałem do pyska i przeszły te objawy. Za 3 dni powtórka. Weterynarz uznał że to niedobory magnezu. Ma takie objawy że chcę przechodzić przez płotki. Podaje magnez. Za 2 godziny objawy ustępują. Za 3 dni to samo. 

Badań krwi nie miała robionych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, DzikiSimental25 napisał:

Ma takie objawy że chcę przechodzić przez płotki.

Możesz to wyjaśnić? 

Wykluczono ketozę?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

DzikiSimental25 napisał: Najpierw weterynarz uznał że jest to cukrzyca. No to dostawała glikol z witaminami. Wlałem do pyska i przeszły te objawy. Za 3 dni powtórka. Weterynarz uznał że to niedobory magnezu. Ma takie objawy że chcę przechodzić przez płotki. Podaje magnez. Za 2 godziny objawy ustępują. Za 3 dni to samo.  Badań krwi nie miała robionych zmień weterynarza badania krwi w dzisiejszych czasach to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
8 minut temu, DzikiSimental25 napisał:

Tylną nogę zadziera na wymie.

Tak ketoza wykluczona

Zrób tak jak radzą ZMIEŃ WETA! 

To że zadziera nogę to nie są objawy braku magnezu tylko ma nabrzmiałe wymię i ją boli i dlatego zadziera nogę, najlepiej jakby smarował wymię maścią chłodzącą  (np AltaDerm lub Cool żel ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yhym. To jak szukanie po omacku, to może byc rownie dobrze jakies porazenie nerwu po porodzie, dawał steryd jakiś? Witamine B? Porod byl cieżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No z tym wymieniem to tez jakaś teoria :)

Można się bawic w detektywa jesli nie ma się dostępu do dobrego lekarza 🤔

Miałam taki przypadek, co dwa kroki unosiła nogę aż racicą prawie kopała brzuch. Niestety musieliśmy się z nią pożegnać. 

Racice w porządku? Żaden staw nie ma obrzęku? Sama jestem ciekawa teraz co to 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
magnez ma działanie uspokajające pozatym jak wet nie robi badań krwi to niech pobierze i wypisze zlecenie możesz ją zawieść i zbadać w labolatorium dla ludzi i przestaniecie gdybać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może lekarz miał rację z magnezem, zrób badanie krwi sam i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
26 minut temu, DzikiSimental25 napisał:

Tylną nogę zadziera na wymie.

Tak ketoza wykluczona

U mnie pierwiastka po wcieleniu robiła tak samo i chorował na ketoze ale minęło już 4 miesiące ale nadal zadziera czasami tak nogi na wymie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Daleko masz do Buska Zdroju lub Michałowa tam zrobisz badania (wet Czerwonka ). W laboratorium do ludzi robiłem badania moczu od krowy nie wiem jak by było z krwią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ketoze to gliceryna z vitry z witaminami ale jak pisałem wczesniej ze do tej pory czasami zadziera tak nogi i sam niewiem czy to zadzieranie nogami mialo zwiazek z ketoza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj