MagdaCh

Sprzedam gospodarstwo rolne / w całości lub w pakietach /

Polecane posty

Uziu92    7975

takie są ceny ziemi, mi zaproponowano odkup 2.3 ha za 230 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
10 godzin temu, wojtal24 napisał:

chciałbyś mieć wesele czy jakaś najpiękniejsza imprezę w swoim życiu zrobić wiedząc że była tam obora

może kojarzysz, w Sochaczewie na ul.Warszawskiej jest taka sala weselna-imprezowa, z 25 lat już działają jak nie lepiej-kiedyś to była obora

koło mnie jest kolejna, tutaj to nawet nazwa się zgadza-Błękitna Obora😁

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
5 godzin temu, Krzysztof81 napisał:

Jak ja brał bym na poważnie co tu piszą i robią to znaczyło by że jestem debilem.

Tu na V klasie koszą po 8 ton pszenicy i 5 rzepaku, nie mają kredytów a w polu i oborze robią za nich parobasy. Kupili by to na raty i spłacili przez 5 lat z samego zboża.

Pewnie że płacą dużą kase za hektar, ale zależy w jakim rejonie kraju, tam na zadupiu na pewno nie. Widać tam nie ma popytu, bo na pewno by ktoś kupił.

Kujawsko-pomorskie  85 ha częściowo  zasiane ,budynki, 2 domy jedyne  11 mln złotych, na Ukrainie 8,5 tys ha ,budynki i 40 mln złotych+ symboliczną dzierżawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
11 godzin temu, konteno napisał:

Okolica malownicza . Obora widać umyta .Może opchnąć halę udojową , agrafki resztę wyposażenia itp Zrobić równą posadzkę i jakąś salę weselną pierdyknąć. a stare budynki jałowniki przerobić na garaż dla samochodów gości. 

Ty nie masz głowy do biznesu. Sala weselna dzisiaj. Jest tego teraz jak w Moskwie rakiet a żenić się coraz mniej chętnych. A na stypy to za duże. NO i na zadupie nikt nie bezie jeździł.

11 godzin temu, Pigmei napisał:

Jaka to różnica co było kiedyś, mało to budynków gospodarczych zostało wyremontowanie zmieniając jego przeznaczenie?

Ludziska potrafią zaadoptować wszystko, nawet z dawnych fabryk mieszkania robią, czyli tzw lofty i jest całkiem dobrze.

Na obrzeżach dużego miasta zgoda. Można mieszkania porobić. Na zadupi nawet za dużego zakładu nie zrobisz bo pracować nie będzie komu a co dopiero wynająć mieszkanie.

10 godzin temu, mysza103 napisał:

8 baniek to jak za darmo . Poczytaj  ile kasy ludzie tu płacą za 1 ha , 100-150 tys , a tu jak byś 8 baniek podzielił na 120 ha to wychodzi 1ha po ok 65 tys , licząc samo pole , a budynki dostajesz w gratisie 

Płaca jak sąsiad z sąsiadem o hektar czy dwa walczy i robi jeden drugiemu na złość.  Jak już pisali zależy gdzie jaka ziemia itd. U nas w okolicy jeden po 60 tys kupił kilka hektarów i już sobie w brodę pluje przy tej opłacalności.

Trzeba być durniem by to kupić. Kilka mieszkań w dużych miastach i życie jak w Madrycie albo tutaj zapierdol za nie wiadomo czy się opłaca. Wybór chyba prosty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Z ziemią bywało różnie. Każdy twierdzi, że ziemi nie przybędzie i będzie tylko droższa. Bywało tak, że ludzie karczowali lasy, żeby zasiać zboże, a bywało też tak, że pies z kulawą nogą nie zainteresowany był ziemią, wszystko leżało odłogiem, a ludzie z głodu nie umierali, a kolejki w młynach na pół dnia. W tych samych młynach, które dzisiaj stoją pozamykane. Tylko to trzeba rozpatrywać w perspektywie długoterminowej, a nie krótkoterminowej. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Tylko to musi mieć też określoną wartość. Czasy są jakie są i teraz w wieku 30 lat wziąć kredyt na 30 lat. Jebać ufeftany w krowim gównie żeby to spłacić do emerytury to nie jest za wesoła perspektywa. Jeżeli mamy pewność że dzieci to przejmą, pomogą i będą dalej to ciągnąć to też inaczej wygląda.

Mam kolege, zbliża się do 60, gospodarstwo około 300 ha z500 sztuk bydła i następca tak średnio chce iść w tym kierunku a pare milionów kredytu też jest na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
3 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Jeżeli mamy pewność że dzieci to przejmą, pomogą i będą dalej to ciągnąć to też inaczej wygląda

nikt nie ma takiej pewności

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Właśnie. za***rdalaj 30 lat na kredyty a później dzieci skorzystają. Dzięki bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, Peron napisał:

Z ziemią bywało różnie. Każdy twierdzi, że ziemi nie przybędzie i będzie tylko droższa. Bywało tak, że ludzie karczowali lasy, żeby zasiać zboże, a bywało też tak, że pies z kulawą nogą nie zainteresowany był ziemią, wszystko leżało odłogiem, a ludzie z głodu nie umierali, a kolejki w młynach na pół dnia. W tych samych młynach, które dzisiaj stoją pozamykane. Tylko to trzeba rozpatrywać w perspektywie długoterminowej, a nie krótkoterminowej. 

Właśnie w perspektywie długo terminowej jest coraz gorzej. Nie ma chętnych do pracy na wsi. Krótko terminowo ludzie u nas rzucili się do karczowania lasów bo było kilka lat temu korzystniej w opłacalności produkcji zbóż. Teraz to wszystko się rypło. A zaczynali już na takim piachu siać, że szok. Dzieci też coraz mniej bezie chciało to przejmować. Zwłaszcza z produkcją zwierzęcą bo to uwiązanie i mordęga. Nie jeden dzieciakowi sam odradzi i powie idź do miasta na etat czy otwórz firmę i będziesz miał lżej.

Długoterminowo sprawa wygląda tak, ze będzie coraz większa podaż płodów rolnych na rynku zwłaszcza zbóż. Raz, ze intensyfikacja produkcji w UE a dwa import z UA. Klimat będzie coraz bardziej nie korzystny a koszt produkcji ze względu na coraz to bardziej nowoczesny i skomplikowany park maszynowy coraz wyższe. To samo koszty pracy będą rosły. Takie są perspektywy długofalowe. Oczywiście ziemia w rolniczych regionach o dobrej klasie będzie w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Tutaj działa zwykle rynkowe prawo popytu i podaży. Jest popyt to i cena jest do tego adekwatna. 

 

Co jednemu będzie się opłacać, drugiemu nie musi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320
2 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

Właśnie. za***rdalaj 30 lat na kredyty a później dzieci skorzystają. Dzięki bardzo.

Tylko pamiętaj też  o tym że ktoś za***rdalał  żebyś  Ty mógł skorzystać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
27 minut temu, KarolTD90 napisał:

Tylko pamiętaj też  o tym że ktoś za***rdalał  żebyś  Ty mógł skorzystać .

Nie kojarze kto taki. Może ty wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320
2 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

Nie kojarze kto taki. Może ty wiesz?

Wszystkiego  sam się  dorobiłeś?? Nie zostało ci nic po rodzicach żaden  hektar  budynek czy maszyna???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
hubertuss napisał:

11 godzin temu, konteno napisał:

Okolica malownicza . Obora widać umyta .Może opchnąć halę udojową , agrafki resztę wyposażenia itp Zrobić równą posadzkę i jakąś salę weselną pierdyknąć. a stare budynki jałowniki przerobić na garaż dla samochodów gości. 

Ty nie masz głowy do biznesu. Sala weselna dzisiaj. Jest tego teraz jak w Moskwie rakiet a żenić się coraz mniej chętnych. A na stypy to za duże. NO i na zadupie nikt nie bezie jeździł.

11 godzin temu, Pigmei napisał:

Jaka to różnica co było kiedyś, mało to budynków gospodarczych zostało wyremontowanie zmieniając jego przeznaczenie?

Ludziska potrafią zaadoptować wszystko, nawet z dawnych fabryk mieszkania robią, czyli tzw lofty i jest całkiem dobrze.

Na obrzeżach dużego miasta zgoda. Można mieszkania porobić. Na zadupi nawet za dużego zakładu nie zrobisz bo pracować nie będzie komu a co dopiero wynająć mieszkanie.

10 godzin temu, mysza103 napisał:

8 baniek to jak za darmo . Poczytaj  ile kasy ludzie tu płacą za 1 ha , 100-150 tys , a tu jak byś 8 baniek podzielił na 120 ha to wychodzi 1ha po ok 65 tys , licząc samo pole , a budynki dostajesz w gratisie 

Płaca jak sąsiad z sąsiadem o hektar czy dwa walczy i robi jeden drugiemu na złość.  Jak już pisali zależy gdzie jaka ziemia itd. U nas w okolicy jeden po 60 tys kupił kilka hektarów i już sobie w brodę pluje przy tej opłacalności.

Trzeba być durniem by to kupić. Kilka mieszkań w dużych miastach i życie jak w Madrycie albo tutaj zapierdol za nie wiadomo czy się opłaca. Wybór chyba prosty.

ile masz mieszkań na wynajem?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1775
20 godzin temu, wojtal24 napisał:

chciałbyś mieć wesele czy jakaś najpiękniejsza imprezę w swoim życiu zrobić wiedząc że była tam obora

widziałem gdzie albo tu albo gdzieś indziej jakąś fotke i zayebistą wiatke dla gęsi oświetloną wewnątrz pod zmroku , nie pamiętam nicku właściciela/autora fotki

8 godzin temu, hubertuss napisał:

Ty nie masz głowy do biznesu.

a no nie , jakbym miał to nie robiłbym tego co robię i pewnie nie pisałbym tu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
hubertuss napisał:

Co to wnosi do tematu ile mam mieszkań na wynajem? Pisze jak jest.

nic nie wnosi ale z najmem tez nie jest kolorowo tak jak to przedstawiasz


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z niczym nie jest kolorowo czasami z ludźmi trzeba się poszarpać a z uprawą roli kolorowo? mieszkanie najwyżej będzie stało puste czynsz zapłacisz inne ci zarobi. A na roli albo za sucho albo za mokro albo za ciepło albo za zimno albo wieje albo tanio albo drogo. Jak ktoś ma zwierzaki to zachoruje to zdechnie to się zesra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1775
11 godzin temu, hubertuss napisał:

Sala weselna dzisiaj. Jest tego teraz jak w Moskwie rakiet a żenić się coraz mniej chętnych.

ale ci co się żenią chcą to robić z coraz większą pompą , szczególnie jeśli chodzi o bogatszą część społeczeństwa 

a jak nie to jakieś wystawy , targi itp choć faktycznie lokalizacja nieciekawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
2 godziny temu, wojtal24 napisał:

nic nie wnosi ale z najmem tez nie jest kolorowo tak jak to przedstawiasz

Bo ttzeba troche orjentować się w temacie. Podobnie jak w rolnictwie jak będziesz zielony to będziesz dokładał. Trzeba wiedzieć co kupić, gdzie kupić, jaki standard i tak samo jak we wszystkim , jak masz jakieś układy to możesz dobrze zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2097
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, wojtal24 napisał:

nic nie wnosi ale z najmem tez nie jest kolorowo tak jak to przedstawiasz

Nigdzie nie jest kolorowo, ale jak masz 2 metry, z 1.5 w plecach to nikt nie odmawia płacenia, a nawet siły nie trzeba użyć 

Zainwestowałem 400 tys w mieszkania, na dziś są warte 600 tys, a to tylko 2 w małym miesięcy powiatowym….. w wlkp kupiłbym całe 4ha….. i nie wiem czy w 4 lata wyciągnąłbym 200tysiecy…….

Zawsze się można wj***c z czymś…… ale patrząc na ludzi bogatych to tylko dywersyfikacja portfela a nie tylko jeden biznes…. Gnój i hektary to nie wszystko, jest wiele gałęzi biznesu 

Można pracować ciężko albo mądrze 

Edytowano przez przemek28_28
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
21 godzin temu, konteno napisał:

ale ci co się żenią chcą to robić z coraz większą pompą , szczególnie jeśli chodzi o bogatszą część społeczeństwa 

a jak nie to jakieś wystawy , targi itp choć faktycznie lokalizacja nieciekawa 

Zapewniam cię, że bogatsza część społeczeństwa nie wybierze "lokalu" przerobionego z obory a jakiś pałacyk zamiast tego lub..... starą stodołę. Ale taką starą a nie zrobioną z obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj