Papkin

Budowa magazynu na zgłoszenie

Polecane posty

Papkin    27

Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 

Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 

Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

Jeżeli dasz słupy w środku tak żeby rozpiętość nie była wiekszaa niż 6m nie wyższy niż 6m to nie potrzebujesz nawet zgłoszenia , do 150 m kwadratowych bez zgłoszenia ani pozwolenia przy powyższych wymaganiach dla gosp. rolnych, co do granicy toi powiedzieli że nie ma ograniczeń aby woda z dachu do sąsiada się nie lała

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Tak z tą rozpiętością masz rację, doczytałem teraz. I tak pewnie zechcę to podzielić na trzy oddzielne części i w środku będą ściany więc to nie problem. Wysokość jest do 7m więc tutaj też problemu nie będzie. Tylko ta odległość od granicy mnie zastanawia. Skąd masz takie informacje że może być w granicy?

Chyba dalej najtańszą opcją są pustaki i wykonanie jak najwięcej we własnym zakresie? Opłaca się w ogóle teraz materiał na dach ciąć ze swojego drewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Co do granicy to 3 m jak po granicy to trzeba projekt i na ranicy musi być mur ogniowy .

Właśnie mam pozwolenie na budowę po granicy garaż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

6x 24m . Hala 22000 z transportem. W założeniu tylko blacha na dachu. Montaż przez firmę. Powinno w 55-60tys zamknąć. Może mniej. Dokładnie nie wyliczę bo robią jeszcze kilka innych pierdół

20240305_162801.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja zaczynam budowę,pozwolenie z 2021r i nie było żadnej opcji żeby budowac w granicy 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
2 godziny temu, Agrest napisał:

6x 24m . Hala 22000 z transportem. W założeniu tylko blacha na dachu. Montaż przez firmę. Powinno w 55-60tys zamknąć. Może mniej. Dokładnie nie wyliczę bo robią jeszcze kilka innych pierdół

 

Żadnych zgłoszeń nie trzeba? Po prostu jak chcę to stawiam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

W świetle przepisów nie.

Ale ja poszedłem do kierownika wydziału budowy podpytać co i jak,  a że akurat kończę urzędowo ostatnią budowę to powiedział bym przyniósł mapę, 

Nakreślił rzut budynku, podpisał na czerwono formułkę -

Budowa wiaty związanej z produkcją rolną o powierzchni zabudowy do 150m², przy rozpiętości konstrukcji 6,0m i wysokości do 7m, na dz. ew. nr... zwolniona z wydania pozwolenia na budowę, bądź zgłoszenia.

Data pieczęć podpis.

Potrzebne to nie jest, ale jak mam to śpię spokojniej.

 

Tylkk tu mowa w temacie o ścianach z pustaka.

Lepiej zapytać lub doczytać jak tam jest z fundamentem,  i coć mi się zdaje że tam mogą być 3 ściany 

Nie zagłębiałem się w szczegóły bo mi tylko dach potrzebny. I nie łączę dwóch istniejących budynków fizycznie, choć dachy będzie pod dach wchodził.

6 godzin temu, Bartek933 napisał:

Ja zaczynam budowę,pozwolenie z 2021r i nie było żadnej opcji żeby budowac w granicy 

Z ciekawości zapytam - nie przeterminowało Ci się to pozwolenie?

Jest przepis określający termin rozpoczęcia budowy. Po przekroczeniu procedura od nowa.

Tylko nie pamiętam czy to było 2 lata czy 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

5 lat.

 

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

W gminie spraw budowlanych się nie załatwia tylko w wydziale budownictwa i jeszcze trzeba pamiętać o naniesieniu budynku na mapę po skończonej budowie i pozwolenie na użytkowanie także bez geodety się nie obędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
Agrest napisał:

6x 24m . Hala 22000 z transportem. W założeniu tylko blacha na dachu. Montaż przez firmę. Powinno w 55-60tys zamknąć. Może mniej. Dokładnie nie wyliczę bo robią jeszcze kilka innych pierdół

20240305_162801.jpg

też miałem zamawiać ale sam będę konstrukcje spawal z ipe 160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

To już konkretny materiał.

Jaka rozpiętość? Z kratownicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

12 szerokości, muszę policzyć ale przy tej rozpiętości że 160 powinno wytrzymać bez kratownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

takie są w sprzedaży normalnie z projektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
Dnia 18.03.2024 o 05:25, Agrest napisał:

W świetle przepisów nie.

Ale ja poszedłem do kierownika wydziału budowy podpytać co i jak,  a że akurat kończę urzędowo ostatnią budowę to powiedział bym przyniósł mapę, 

Nakreślił rzut budynku, podpisał na czerwono formułkę -

Budowa wiaty związanej z produkcją rolną o powierzchni zabudowy do 150m², przy rozpiętości konstrukcji 6,0m i wysokości do 7m, na dz. ew. nr... zwolniona z wydania pozwolenia na budowę, bądź zgłoszenia.

Data pieczęć podpis.

Potrzebne to nie jest, ale jak mam to śpię spokojniej.

 

Tylkk tu mowa w temacie o ścianach z pustaka.

Lepiej zapytać lub doczytać jak tam jest z fundamentem,  i coć mi się zdaje że tam mogą być 3 ściany 

Nie zagłębiałem się w szczegóły bo mi tylko dach potrzebny. I nie łączę dwóch istniejących budynków fizycznie, choć dachy będzie pod dach wchodził.

Z ciekawości zapytam - nie przeterminowało Ci się to pozwolenie?

Jest przepis określający termin rozpoczęcia budowy. Po przekroczeniu procedura od nowa.

Tylko nie pamiętam czy to było 2 lata czy 5 lat...

W ciągu dwóch lat musi rozpocząć budowę. Czyli najlepiej podbić dziennik budowy w PIMBie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

5 lat. Mam pozwolenie z 2021 a teraz rozpocząłem budowę.

 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

dzwoniłem do wydziału budownictwa w starostwie zapytać o ten budynek gospodarczy to mi Pani powiedziała 

że nic nie trzeba tylko po wybudowaniu zrobić inwentaryzację geodezyjną i nanieść na mapkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj