Polecane posty

jahooo    9260
1 minutę temu, ws71 napisał:

Jaja były na początku i śrubowanie, interpretacja według własnego widzimisię 2017 -2019 r, po 2020 to już z górki i Wet mają wywalone jeżeli rolnik ogarnia chociaż podstawy, dla gospodarstwa mającego cykl zamknięty1000 szt) trzody chlewnej , papiery i wet rocznie trzeba poświęcić 2 godziny czasu , dla mniejszych godzina góra, co do papierów i wymagań to byś się mocno zdziwił co potrafią odwalić niemieckie urzędy, to stamtąd właśnie do nas przyszła papierologia

do 2020 roku zrezygnowało u mnie 90% hodowców czegokolwiek, w zasadzie pozostali ci, co trzymają na czarno i jeden, co jeszcze trzyma kilka krów mlecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199

Na dzień dzisiejszy są 2 opcje albo zaawansowana technologia w rolnictwie , albo tańszy janusz na gospodarstwie , opcja 1 jest tańsza  ale  nie wiadomo co zrobić z januszem z 2 opcji bo miskę ryżu trzeba mu dać bez względu na to czy wybrana zostanie opcja 1 czy 2 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszkol    5
Napisano (edytowany)

Pany pytanko 

Podniesienie czynszu dzierżawy z gminy blisko 100%

normalne na dzień dzisiejszy czy nie do końca

aneks do umowy

Edytowano przez lukaszkol
poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
18 minut temu, lukaszkol napisał:

Pany pytanko 

Podniesienie czynszu dzierżawy z gminy blisko 100%

normalne na dzień dzisiejszy czy nie do końca

aneks do umowy

to przelicz sobie,kto wie ile płacisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszkol    5
3 minuty temu, 85Tomekkk napisał:

to przelicz sobie,kto wie ile płacisz 

co to ma do rzeczy kolego

podnosi imiennie czy dla wszystkich?

według mojej wiedzy podwyżka procentowa dla wszyskich dzierżawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215

Jezeli nic nie pokrecilem to w 2004 sprzedawalem pszenice w ZZZ zamosc po 560 zdoplata panstwa a teraz po 530 Ja pie....e Tylko polifoska byla okolo700 I nie umialem docenic jak mi dobrze

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, mysza103 napisał:

Gdzie te przesłanki są że bedzie tylko drożej ?

Spójrz na giełdę na kontrakty futures - tylko w górę i to nie o jakieś centy . Tak było w 2021 roku gdy przyszłe kontrakty były znacznie droższe od obecnych i mieliśmy cenowy bum . Następna sprawa że ruski mniej namiesza na rynku bo przy ich wysokim handlu wysprzedał co miał a teraz pogoda rozdaje karty u nich , w jednym miejscu suszy w drugim pływają na pontonach :) i tamy podpierają radziecką myślą techniczną czyli kijem podpieranie  :) . Co prawd sam sie uśmiecham a na Europę naciąga pogodowy emigrant z Afryki , jak przygrzeje to południe Europy może się usmażyć . 

Tak z tymi zapasmi to też trochę na bakier bo zamiast podawać zapasy na poszczególne zboża to wrzucają do jednego kotła . jak popatrzeć co przyjechało z UA to już inaczej wszystko wygląda , ukraińska kukurydza głównie popsuła rynek bo jej sciągnięto najwięcej i to głównie zalega bo magazynach Januszy -to sa miliony . natomiast pszenica najwiecej ściagnięto 600 tyś - więc jak to się ma do do tej 4 mln nadwyżki ?? tym bardziej że obowiązywał zakaz przywozu przez kraje graniczne to te 600 jest z poprzedniego sezonu w którym to rozparcelowano . Problemem jest kukurydza iczona w milionach ale i z nią nie było by problemy by ja wywieźć na eksport bo nowaq kukurydza dopiero za pół roku - nie mniej teraa magazyn zapycha czy tam rękaw i to liczone jest do ogółu . kto pamięt Sawickiego i jego 5 mln zapasów ogłoszone w lipcu przed żniwami :) gdy magazynów była połowa co teraz - fakt że potem sie okazało że te 5 mln zapasów myszy zjadły i  nawet 1,5 mln tej nadwyżki nie było - tak więc 4 mln jest to ilość znacząca dla rynku tylko trzeba było by określić czy połowa to kukurydza ? a reszta pszenica ? albo na odwrót :) . Na tym polega manipulowanie rynkiem że każdy liczy z kija . Jeszcze miesiąc temu mówiono o 8 mln nadwyżki , zaraz ktoś przebił 9 mln , w IZP Piatkowska mówiła o 12 mln :) , teraz wszyscy zgodni by wywieźć tylko 4  mln ????? ale czego  ??? cukru ? kukurydzy? pszenicy ?Jęczmienia ? czy ryżu ? 

Kiedyś też manipulowano biododatkami np. dolewki do bio paliwowej , co chwila w agropierdołach było że Polska przesówa wprowadzenie bio dodatków więc rzepak nie potrzebny i mui byc tani . Teraz mamy wprowdzony nawet 10 % dolewkę i cisza na pokładzie . W Polsce zużywa się 35 mln paliw rocznie po odliczniu gazu to paliwa płynne z biododatkami gróbo ponad 20 mln to 10 % spirtu czy oleju ( kujqwskiego ) do disla to około 2,5 mln dodatków ??? które musza być wykonane z 5 mln ton zbóż ( tak licząc delikatnie ) - o tym cisza że przez dolewkę biopaliw znika z rynku duża część zbóż - wiadomo że zostaja DGSy czy makuchy jako pasza i przez to problem jest ze zbożami paszowymi które muszą konkurować z tymi odpadami po produkcji .

Edytowano przez marks50
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4088
49 minut temu, Mądrala napisał:

Jezeli nic nie pokrecilem to w 2004 sprzedawalem pszenice w ZZZ zamosc po 560 zdoplata panstwa a teraz po 530 Ja pie....e Tylko polifoska byla okolo700 I nie umialem docenic jak mi dobrze

To dzisiaj nie głosuj na tych którzy Cię przez te lata oszukiwali   !    daj szansę tym którzy nie płyną w głównym nurcie    !

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
29 minut temu, Wicherek napisał:

To dzisiaj nie głosuj na tych którzy Cię przez te lata oszukiwali   !    daj szansę tym którzy nie płyną w głównym nurcie    !

Dobrze prawisz od 30 lat te same gęby na zmianę śmieją się z Ruskich że tam wkółko to samo ale u nas nie lepiej od 2005 kaczor z Tuskiem na zmianę aż do porzygu nic świeżej krwi nie dopuszczą

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Rzeka ma dopływy i płynie jako główny nurt do morza .

Cena pszenicy na małych skupach 500 zł zaś na większych 600 zł .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, lukaszkol napisał:

co to ma do rzeczy kolego

podnosi imiennie czy dla wszystkich?

według mojej wiedzy podwyżka procentowa dla wszyskich dzierżawców

To ma do rzeczy że jeśli teraz  czynszu masz np 100 kg pszenicy (60zł ) rocznie z ha , to jak ci podniosą 100% na 200 kg pszenicy to też dasz radę  , ale jak czynszu masz tonę pszenicy czy dwie tony , albo I więcej,  to tu już się  podwyżka zrobi kolosalna . Tak że gościu ci dobrze napisał,  bo nie wiadomo z jakiego pułapu startujesz . To tak jak ja bym Ci powiedział że mi gość podniósł czynsz dzierżawny o 500% , a że do tej pory płaciłem zero , to 0 x 500% = 0 zł . Więc mi to wisi że mi podniósł czynsz 500% . Nadal płacę 0 zł . 

Edytowano przez mysza103
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
Napisano (edytowany)

Cena pszenicy słaba .

Frekwencja w wyborach  słaba .

Edytowano przez galan99
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałgan    5
7 godzin temu, galan99 napisał:

Rzeka ma dopływy i płynie jako główny nurt do morza .

Cena pszenicy na małych skupach 500 zł zaś na większych 600 zł .

Tabletki tabletki tabletki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiak    23
3 godziny temu, galan99 napisał:

Cena pszenicy słaba .

Frekwencja w wyborach  słaba .

Nie ma  na kogo głosować  .Wszyscy  zawiedli .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)
Dnia 6.04.2024 o 09:28, Stach123 napisał:

Na dofinansowanie fenta  dzondira i autostrady  to już się pewnie zgadzasz , dopłaty bierzesz , na szparagi do niemiec jeżdzisz i z wystawki całe garaże upchane  hahha ,ciekawe co na to by powiedział pradziadek , który całe życie był na froncie z pustym brzuszkiem , ale walczył , czasem nawet nie wiedział z kim . Ktoś tu kiedyś pisał że polak lubi się szczycić przegranymi powstaniami . Jak tych pradziadków było w rodzinie przeważnie ponad pięcioro to musieli walczyć , bo by się we wsiach nie pomieścili a tak to 2 zabrała wojna a dwóch grużlica pozostali przewalali skibki  . Mnie tam nie przeszkadza że ukrainiec zarabia pracując na budowie , ani jak murzynek dopłynie na dętce do europy przynajmniej geny poprawi w europie , bo się towarzystwo wyrodziło  . Na front też mnie nie ciągnie i wolę różne sojusze które pokój gwarantuja na ile to możliwe , a to że trzeba się dokładać i tańczyć jak zagrają mnie wcale nie dziwi 

Ja nie mam nic do Litwinów, Greków czy Holendrów. Oni są od dawna w uni. Mi chodzi o to, że ta unię niszczy się wpuszczając do niej miliony najeźdźców. Jeżeli tego nie rozumiesz to faktycznie tobą można tylko rządzić. Chce żebyśmy My jako polski naród byli podmiotem w rozmowach paneuropejskich. Ty już sam siebie traktujesz przedmiotowo, a to błąd. Masz mieć swoje zdanie i mieć możliwość jego wdrożenia. To za taką unia głosował mój ojciec. Mówię to w nawiązaniu do postu o pradziadku.

21 godzin temu, lukaszkol napisał:

Pany pytanko 

Podniesienie czynszu dzierżawy z gminy blisko 100%

normalne na dzień dzisiejszy czy nie do końca

aneks do umowy

Zależy jaki ten czynsz i czy opłaci ci się dać ta nowa stawkę. Trzeba liczyć. 

Edytowano przez Grzesiu90209
Literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
14 godzin temu, Mądrala napisał:

Jezeli nic nie pokrecilem to w 2004 sprzedawalem pszenice w ZZZ zamosc po 560 zdoplata panstwa a teraz po 530 Ja pie....e Tylko polifoska byla okolo700 I nie umialem docenic jak mi dobrze

Cofneliśmy się 20 lat do tyłu.Tylko,że wtedy cena ziemi była 10x mniejsza,maszyny 3x mniejsza i oczywiście paliwo i nawozy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszkol    5
30 minut temu, Grzesiu90209 napisał:

Zależy jaki ten czynsz i czy opłaci ci się dać ta nowa stawkę. Trzeba liczyć. 

Opłacić się opłaci bo czynsz nadal nie jest wysoki

dzierżawa od 9 lat umowy na 3 lata

za każdą umową podwyżka 10-15%

a tu nagle pach 100% podwyżki aneksem daje troszkę do myślenia

12 godzin temu, mysza103 napisał:

To ma do rzeczy że jeśli teraz  czynszu masz np 100 kg pszenicy (60zł ) rocznie z ha , to jak ci podniosą 100% na 200 kg pszenicy to też dasz radę  , ale jak czynszu masz tonę pszenicy czy dwie tony , albo I więcej,  to tu już się  podwyżka zrobi kolosalna . Tak że gościu ci dobrze napisał,  bo nie wiadomo z jakiego pułapu startujesz . To tak jak ja bym Ci powiedział że mi gość podniósł czynsz dzierżawny o 500% , a że do tej pory płaciłem zero , to 0 x 500% = 0 zł . Więc mi to wisi że mi podniósł czynsz 500% . Nadal płacę 0 zł . 

Chodziło mi oto że podwyżka procentowo bardzo wysoka

aczkolwiek w złotówkach nadal dla mnie opłacalna

jutro widzę się z wójtem podpytam o co chodzi

być może komuś innemu bardzo potrzebny ten kawałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
20 minut temu, lukasz1995 napisał:

Cofneliśmy się 20 lat do tyłu.Tylko,że wtedy cena ziemi była 10x mniejsza,maszyny 3x mniejsza i oczywiście paliwo i nawozy

nie kolego , zmienił się tylko stosunek ceny za ziarno do pozostałych dochodów z gospodarstwa i proszę nie robić męczenników z rolników 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    157

PiS największe poparcie na wsi !!! Zapewne to te 70%co nie strajkowało,to PiS wprowadził zielony ład,straciliśmy poparcie miasta w strajkach

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15396

Bardzo dobrze

Tera tusek będzie dvpe lizał rolnikom żeby P0prawuć swoje notowania przed eurowyborami

Tera to sypnie kasą,  zamknie granice wyłomoce wondenlajer z głowy zielony ład. 

Tera to rolniki odżyją 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
7 godzin temu, Stach123 napisał:

nie kolego , zmienił się tylko stosunek ceny za ziarno do pozostałych dochodów z gospodarstwa i proszę nie robić męczenników z rolników 

Weź  razpęd dobry i wiesz co zrobić 🪵

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj