Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek1977    1320

O co jest ta kłótnia, przecież jedni i drudzy są nic nie warci i rolnika mieli ,mają i będą mieć w d_pie.

  • Like 6
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kubamako66 napisał:

bo to mi chodzi o poprawę na stokłosę bo jest czysto tylko stokłosę musze wymęczyć ? 

A co stosujesz?

Ja też tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692
9 godzin temu, witejus napisał:

Ktoś się przejmuje tymi ankietami?

Zajrzałeś chociaż do ankiety? Czy jak na pisiora przystało tylko mielić ozorem?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200

Sprzedajecie ziarno pod dopłaty , czy czekacie na rozporządzenie nad którym się głowią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
2 minuty temu, jacek1296 napisał:

Zajrzałeś chociaż do ankiety?

Zajrzałem a nawet wysłałem, ozorze, i jeszcze raz pytam kto się przejmuje tymi ankietami, Brajanku z Jagodna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
6 minut temu, Stach123 napisał:

Sprzedajecie ziarno pod dopłaty , czy czekacie na rozporządzenie nad którym się głowią 

Nie sprzedaje, bo analitycy z forum twierdzą że będzie tylko drożej 🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692

Skoro twierdzisz, że nikt się nie przejmuje, to po co wysłałeś?

Ale szacun za wysłanie. Chociaż jeden. Teraz masz pełne prawo do krytyki działań ue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
1 minutę temu, jacek1296 napisał:

to po co wysłałeś?

Bo łudziłem się że będzie wzięta pod uwagę, a okazało się że to tylko pozory a zrobili to co chcieli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0
22 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Chroń nas boże przed takimi jak ty 

No tak masz w głowie zakodowane " jebać pis" że takie argumenty do niej nie trafią. Już nie wspomnę o dopłatach do rzepaku czy do nawozów, no ale zaraz powiesz że to rozdawnictwo było. Nie moja głowa w tym by to oceniać czy rozdawnictwo czy nie, moja w tym by się mi ekonomia zgadzała.

22 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Chroń nas boże przed takimi jak ty 

No tak masz w głowie zakodowane " jebać pis" że takie argumenty do niej nie trafią. Już nie wspomnę o dopłatach do rzepaku czy do nawozów, no ale zaraz powiesz że to rozdawnictwo było. Nie moja głowa w tym by to oceniać czy rozdawnictwo czy nie, moja w tym by się mi ekonomia zgadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845
Napisano (edytowany)

710 netto centrum Polski 

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1692
1 godzinę temu, witejus napisał:

Bo łudziłem się że będzie wzięta pod uwagę, a okazało się że to tylko pozory a zrobili to co chcieli.

Jak mogli już wziąć pod uwagę, jeżeli należało ją wysłać do wczoraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3509

Zapadły wczoraj w kołchozie decyzje odnośnie limitów -po cichutku bez emocji by rolnicy sie nie dowiedzieli - uwzględniają połowę 2021 do limitowania bezcłowego z uryną . Nadal nie rozwiazana jest kwestia pszenicy na którą nikt nie ustalił limitu a mają robić ograniczenia jeśli przywioza dużo - czyli szykuje sie powtórka jak z technicznymi zbożami czy spleśniałą kukurydza , będą oporowo wwozić najgorszy syf na sztukę ton by uzyskać większy limit a jak przekroczą ilość z połowy 2021 roku to komisja się zajmie problemem czyli powtórka z Kowalczyka , który tez obiecywał ze zablokuja jak zagrozi to rynkowi w Polsce aż musiei wymienić na Telusa by wprowadził samowolny zakaz . Czyli po żniwach do konca grudnia ceny nie będzie bo bedą oporowo pchac z ukrainy by uzyskać jak najwiekszy limt eksportowy , wręcz ukraińcy będa do tego dopłacać  by uzyskać jak największy limit . Oczywiście nie mamy co liczyć na jakie kolwiek zakazy jednostronne bo będzie juz po wyborach do kołchozu niuni europejskiej i jednostronnych zakazów nie wprowadzą .Zostanie nam tylko czynny opór , partyzantka na torach z obalaniem rządu włącznie by wymusić zakaz tak jak wymuszano za PiS . Było czekamy na wybory - będzie przyśpieszmy wybory . 

Rynkowo to wygląda na plus dla pszenicy bo zasiano jej 4% mniej w UE !!!! to dość sporo a popyt tylko się zwiększ , więc moze o to idzie gra by jak najwięcej zostawić pszenicy w UE , dlatego i ten plan by z UA ściągać oporowo pszenice na ten limit przyszły . Niestety zostaje nam tylko czynny opór i blokowanie głownie torów bo to tamtędy wpływa praktycznie 90 % zbóż , samochodami natomiast te 10 % to znów najgorszy syf . Już dziś powinniśmy domagać się kontroli na granicy i to szczególnie tranzyty , cofnięcie jednego składu powoduje zablokowanie kolejnego a przy dobrym układzie to mozna zapchać ukraińską kolej do tego stopnia ze sami sie wyrzekną przewozów . 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9279
37 minut temu, seba836 napisał:

sprzedaję ktoś czy wszyscy się już pozbyli 

ja sprzedaję, u mnie paszowa po 600 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7668

Rotex. Skup zboża- Grabowiec .

Pszenica pasz 570 brutto . 

Saletrę mają workach  30 kg w cenie 190 zł  za 100 kg .

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

U mnie dziś przy sprzedaży wyszło białko 11,6. Zabrałem im te zboże pobrane i pojechałem na inny skup a tam 12,3. I gęstość też wyższa. Oczywiście afera zrobiona i w końcu policzone 12,3. Okolice Ciechanów. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200

rzeczywiście afera różnica na poziomie błędu pomiaru i partia pewnie 3 tony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
Napisano (edytowany)
9 minut temu, Stach123 napisał:

rzeczywiście afera różnica na poziomie błędu pomiaru i partia pewnie 3 tony 

0,7 z próby dwa kilogramy to błąd pomiaru? 50 zł na tonie dać się wydymać przy dwóch autach to trochę jest. Jak tak wszyscy będą do tego podchodzić to co później się dziwić że każdy najlepiej by chłopa ruchał 

Edytowano przez Pitraszek
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7668

Tusk: Szczegóły dotyczące pomocy na rynku zbóż mają być przedstawione 10 kwietnia .

11 kwietnia potanieje pszenica z 570 brutto na 470 brutto bo jest jej za dużo i zacznie się szał sprzedaży .

Wielkie koncerny zbożowe na Ukrainie ,śmieją się z Polskich rolników że nie są w stanie konkurować na rynku światowym .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Polacy śmieją się z galana że nie jest w stanie w Polsce zarobić. Żeby nie Szwab to cienko by z nim było 😂😂😂

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7668
Napisano (edytowany)

Co ty możesz wiedzieć .

Kryzys zbożowy pokazał, że na polu produkcji rolnej Polska nie jest w stanie konkurować z Ukrainą. Jednak, jak przekonują eksperci, zarobić nadal możemy. Wymaga to jednak pomysłu oraz inwestycji w infrastrukturę – koleje, porty i centra przeładunkowe.

Dawid i Goliat

– W Polsce nastawianie się na eksport zboża jest nieporozumieniem – mówi prof. Walenty Poczta, ekonomista rolnictwa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jak dodaje, połowę ziem rolnych Ukrainy zajmują czarnoziemy, działają tam gigantyczne gospodarstwa – niektóre mają ponad 100 tys. ha. Uprawy zajmują aż 28 mln ha, a w Polsce tylko 18,8 mln ha. Unia celna niedługo przestanie chronić polski rynek przed importem z Ukrainy, a cła i kwoty na produkty rolne zostały zawieszone już rok temu.

Na pytanie, jak można zarobić na sąsiedztwie z Ukrainą, prof. Arkadiusz Artyszak, kierownik katedry agronomii ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pesymistycznie odpowiada, że trochę już na to za późno. 

 

 a w Polsce tylko 18,8 mln ha.

Do tego ile piachów uprawianych .

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Logicznie wysyłać przez bałtyk do Egiptu czy innych importerów na południu czy przez Morze czarne każdy kto widział mapę to wie która droga jest krótsza a transport kosztuje.nawet z Rumuni w Konstancy przeładunki są wiele większe niż w Gdańsku. ratunkiem dla Polski są tylko ceny światowe które wzrastają gdy jest zagrożenie.ludzi co roku przybywa i muszą coś jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj