Polecane posty

marks50    3533

https://www.agrofoto.pl/fakty/pogranicze-w-ogniu-rolnicy-zablokowali-polsko-ukrainska-granice-relacja-na-zywo,141654.html

Tu jest apel strajkujących . jak by ktoś był .... Może niech tutaj organizatorzy wpisują wolne terminy tudzież zainteresowanie . na kiedy? gzie ? Do Hrubieszowa niestety dojeżdżaja tylko dwa pociągi , Górski i Hetman jak by ktos wybrał ta opcje , dworzec jest dosłownie niedaleko protestu . Bilety nie majątek . Przyjechać w nocy  postać dobe i wrócić , wiadomo że nikt zachodu ciagnikiem nie przyjedzie . Do Chełma jest wiecej połączeń . Do Hrebennego raczej pociągiem nie dojedzie . Dobze też jest sie zmówić i samochodem wpaść , to dla organizatorów ważne . do tego mozna posiąść widze na temat ukrainskiego przemytu jakiej się nie dowiesz nawet z internetu . Zapraszamy .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    80
8 minut temu, galan99 napisał:

Siekierski przeprosił w imieniu polskich rolników za rozsypanie ukraińskiego zboża . Kto nakazał przepraszać ?.

12 lutego na stronach ministerstwa rolnictwa pojawił się oficjalny komentarz, gdzie Czesław Siekierski, polski minister rolnictwa i rozwoju wsi, przeprosił za rozsypanie zboża ukraińskiego podczas protestu na granicy. Doszło do niego w niedzielę ok. godz. 11.30 na drodze krajowej nr 12.

W imieniu polskich rolników przepraszam za taki akt desperacji i proszę o zrozumienie ich wyjątkowo trudnej sytuacji. Prowadzimy z ministerstwem rolnictwa Ukrainy rozmowy techniczne, podczas których chcemy określić warunki wymiany handlowej, które ograniczyłyby napływ towarów naruszających stabilność rynków rolno-spożywczych – napisał w komunikacie Siekierski.

 

Już przeprasza, a za Przewodów do tej pory nikt nie przeprosił.

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    217
19 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Większość ludzi myśli, że robota to tylko wywirowanie i rozlanie miodu. A guzik prawda. Tak naprawdę czy ten co ma 10 rodzin czy 100 to wszystko to samo musi kupić, tylko ilości i kwoty inne... I jeden i drugi musi mieć ule, i jeden i drugi miodarkę, i jeden i drugi coś do topienia wosku, wszyscy muszą mieć drobniejszy sprzęt typu podkarmiaczki, ewentualnie izolatory. To wszystko za darmo nie jest. A pogoda rozdaje karty.

   na skup jak jedzie rolnik ze ziarnem to się go nie pytają czy ma brony na 3 pola albo składane 5 wiezie zboże i dostaje od skupu za zboże 

podobnie jest z tym co jedzie z tucznikiem do skupu nikogo nie obchodzi że świnia ma mieć karmnik i poidło 

 

skoro się na miodzie i pszczołach nie znam , a to prawda to skoro macie wiedzę to się nią podzielcie zamiast beczeć że tanio , dodam jeszcze że 30 kg założyłem średnio z ula a potrafią nawlec nawet 50 kg. ale jak pogoda nie sprzyja to i 10 się zdarzy 

dla zwykłego degustanta miodu to może być nie uwierzenia  , bo niby ta pszczoła mała  ,pszczelarz beczy że za tanio a temu co daje łyżkę do herbaty łza cieknie bo renty ma leki i 2 słoiki miodu 😁

miód 50 , kiełbasa 60  ziarno 1500 tego konsument nie łyknie chociaż byście krzyżem leżeli na granicy kolejny rok , tym bardziej głodna afryka , tam trzeba zbytu szukać w okolicach 100 euro albo sponsora szukać i dać za darmo .

trochę może dopłat kapną i złagodzą męczeństwo farmerów , ale kosztom trzeba się przyjrzeć , bo zostały rozbuchane cowidem i wojną  plany rozłożyć trochę  w czasie itd. 

myśle że   bilans  strat  wywołanych wojną i cowidem  jest u większości na + ale protestować trzeba żeby się z tego + nie zrobił bankrut 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9315

Rolnik łyknie i 120 za pszenicę, tylko trzeba zdjąć mu sztucznie narzucone koszty - bzdurnych szkoleń, kontrole, głupie wymagania i bzdurną ekologię. A także wprowadzić tanie finansowanie w rolnictwie , unormowac sytuację bankową , aby kredyty były adekwatne w kosztach do inflacji i dostępne dla rolników. 

Trzeba także zlikwidować ze 3/4 urzędników, to przestaną im z nudów przychodzić głupoty do głowy.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4979
1 minutę temu, Stach123 napisał:

miód 50

Łyknie i to bez kłopotu ale to nie wyjście dla komercyjnych, którzy mają po tonie miodu rocznie. Mam takich, że przyjedzie po ziemniaki, kurczaki, miód i jednorazowo tysiąc zostawi. Kto beczy, że tanio? Dla mnie zeszły rok był jednym z lepszych, mimo sporych strat po zimie. Ten rok, jak na razie zapowiada się co najmniej dobrze, reszta zależy od pogody. 

3 minuty temu, Stach123 napisał:

a to prawda

Więc jak nie masz zielonego pojęcia to się nie wypowiadaj na tematy o których nie wiesz nic - tak jak ja nie wiem nic o cenach pszenicy, uprawie rzepaku czy buraków cukrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7708
3 minuty temu, jahooo napisał:

Rolnik łyknie i 120 za pszenicę, tylko trzeba zdjąć mu sztucznie narzucone koszty - bzdurnych szkoleń, kontrole, głupie wymagania i bzdurną ekologię. A także wprowadzić tanie finansowanie w rolnictwie , unormowac sytuację bankową , aby kredyty były adekwatne w kosztach do inflacji i dostępne dla rolników. 

Trzeba także zlikwidować ze 3/4 urzędników, to przestaną im z nudów przychodzić głupoty do głowy.

To nic nie da, nie te czasy ,że wszystko szło do kraju Rad .

Teraz kraj Rad zepchnie Europę na boczne tory i Ukraina .

Europa produkuje za dużo wszystkiego i efekty są na lata .

Co do kredytów to powiedz że będą po 20 % .

Maszyny zbiór stał się tak prosty i tani i dlatego jest gigantyczna nadprodukcja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Odnośnie tematu z  miodem to śmieszy mnie wyliczanie bo prawdziwego miodu jest bardzo mało bez dodatku cukru(syropu). Ten co ma na własne potrzeby ma dobry,ale do handlu ma być ilość. Jak jest pożytku w opór i pogoda dopisuje oraz rodzina silna to miodu będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4979
1 minutę temu, farmer1111 napisał:

miodem to śmieszy mnie wyliczanie bo prawdziwego miodu

W zeszłym roku miałem około 18kg z rodziny. Ale dla porównania w 2021 to było może z 6kg... Zależy czy wozisz czy masz stacjonarną pasiekę... W moich stronach jak nie ma rzepaku i wielokwiatu to później jest pustynia. Akacji praktycznie brak, lip bardzo mało a lipa jest kapryśna jeśli chodzi o nektarowanie. O nawłoci można zapomnieć bo jej zwyczajnie nie ma. Dlatego u nas trzeba jeszcze więcej się sprężać - pszczoły już po pierwszym oblocie stymulować aby się rozwinęły. Więc - ocieplanie, woda praktycznie codziennie po troszku... Jakieś ciasto czy ramki z pierzgą... Ktoś kto ma spadź, nawłoć czy lipę to kicha na rozwój wiosenny bo do lipca się i tak rozwiną a tu na koniec kwietnia musi być pełny ul pszczół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9315
7 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Łyknie i to bez kłopotu ale to nie wyjście dla komercyjnych, którzy mają po tonie miodu rocznie. Mam takich, że przyjedzie po ziemniaki, kurczaki, miód i jednorazowo tysiąc zostawi. Kto beczy, że tanio? Dla mnie zeszły rok był jednym z lepszych, mimo sporych strat po zimie. Ten rok, jak na razie zapowiada się co najmniej dobrze, reszta zależy od pogody. 

Więc jak nie masz zielonego pojęcia to się nie wypowiadaj na tematy o których nie wiesz nic - tak jak ja nie wiem nic o cenach pszenicy, uprawie rzepaku czy buraków cukrowych.

Od kilku lat kupuję miód po 45zł od kolegi za słoik 0,9l. To nie jest cena do zaakceptowania dla każdego kupującego. Tylko jak ktoś się nie zna, to niech nie narzeka, ze drogo, tylko że na dobry, prawdziwy miód go nie stać. Tu tak samo jak z autami, za odpowiednią kase wozisz się autem odpowiedniej klasy,a tych luksusowych na rynku jest mniej i są najdroższe.

Podobnie jest ze zbożem - sprzedaż zboża dobrej jakości po 100 euro za tonę to kopanie pod sobą dołka, a plucie na Polskę, że na to nie pozwala jest conajmniej śmieszne.  W dodatku teraz UE próbuje zrzucać winę za sytuację ze zbożem z UA na Polskę, tymczasem gdyby nie Polska, w UE byłaby w tej chwili kompletna zapaść.

A jeśli komuniści w Brukseli ni zmienią swojego podejścia, to ona wkrótce będzie. Proponuję, aby nasz rząd w ramach walki z kryzysem zbożowym zawiesił ze 3/4 wszystkich unijnych rozporządzeń w rolnictwie, a Niemcy i Francja szybko pójdą po rozum do głowy.  jaki był skrzek, jak Polska zawiesiła VAT na paliwa ? Może pora zawiesić znowu VAT na nawozy , paliwa dla rolnictwa i SOR ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4979
4 minuty temu, jahooo napisał:

Od kilku lat kupuję miód po 45zł od kolegi za słoik 0,9l. To nie jest cena do zaakceptowania dla każdego kupującego. Tylko jak ktoś się nie zna, to niech nie narzeka, ze drogo, tylko że na dobry, prawdziwy miód go nie stać. Tu tak samo jak z autami, za odpowiednią kase wozisz się autem odpowiedniej klasy,a tych luksusowych na rynku jest mniej i są najdroższe.

Jak kogoś nie stać to niech idzie do sklepu i kupi sprowadzony. Mam takich, że nie biorą na raz bo nie mają na tyle pieniędzy ale po jednym słoiku każdego jaki mam, aby choć trochę mieć. Dziadostwa nie sprzedaję i za pół darmo go nie oddam. A jakbym miał oddać to wolę kupić spirytus, cytryny, zrobić miodówkę i ją wypijać w domu. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3533
Napisano (edytowany)

https://wydarzenia.interia.pl/lubelskie/news-michal-kolodziejczak-z-kontrola-na-granicy-nie-chca-pokazac-,nId,7328946

tu jest poklask dalszej części z wczorajszego filmiku , Teraz na szybko powinna przyjechac policja i wejść siłowo do biura bo zapewne jest obecnie fabrykacja nowych dokumentów . tutaj trzeba zabezpieczyć komputery , maile , faksy itd. czy nie są przesyłane duplikaty . juz mataczą ze rzepak był przesypany z wagonów na wagony jeszcze w niedzielę  i to tranzyt do portu ale papierów nie pokazują . Zaraz sie okaże że dyrektor miał fakture przy sobi i ja dostarczy :) . Wał wałem jest poganiany , To chyba tam stały w tamtym roku wagony z zupą kukurydziana , tez warto spradzic gdzie to pojechało , jak papiery na tranzyt to do kogo , dołączyć filmik z zawartościa i niech służby zagranicznych państw scigają trucicieli . Ukrainiec zamówił ta zupę 

A za granica to w Antwerpi rolnicy zablokowali port , 

Edytowano przez marks50
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1858
9 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Jak kogoś nie stać to niech idzie do sklepu i kupi sprowadzony. Mam takich, że nie biorą na raz bo nie mają na tyle pieniędzy ale po jednym słoiku każdego jaki mam, aby choć trochę mieć. Dziadostwa nie sprzedaję i za pół darmo go nie oddam. A jakbym miał oddać to wolę kupić spirytus, cytryny, zrobić miodówkę i ją wypijać w domu. 

Ostatnio kupiłem miód wrzosowy 90 zł za 1,1 kg rewelacja,jesze 2 lata temu chodził w detalu 120 -140 za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500
Napisano (edytowany)

Sam kupuje miód bezpośrednio od starszego pana co się tym trudzi i ceny rzędu 30-50 zł wydają się normą. Często z nim gadam o to traktuje bardzo jako hobby bo zysków z tego wielkich nie ma, nie wiem czy wgl korzysta z jak kolwiek wsparć.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4979
17 minut temu, ws71 napisał:

Ostatnio kupiłem miód wrzosowy 90 zł za 1,1 kg rewelacja,jesze 2 lata temu chodził w detalu 120 -140 za kg

Takiego nie mam a kupować nie kupuję.

9 minut temu, Tigon napisał:

Sam kupuje miód bezpośrednio od starszego pana co się tym trudzi i ceny rzędu 30-50 zł wydają się normą. Często z nim gadam o to traktuje bardzo jako hobby bo zysków z tego wielkich nie ma, nie wiem czy wgl korzysta z jak kolwiek wsparć.

Ja nie korzystam z prostej przyczyny - zwyczajnie mi się nie chce zakładać numerów w agencji i innych... Założyłem numer w PIW, nawet w zeszłym roku miałem kontrolę pod kątem zgnilca i tyle. Święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2044
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Siekierski przeprosił w imieniu polskich rolników za rozsypanie ukraińskiego zboża . Kto nakazał przepraszać ?.

12 lutego na stronach ministerstwa rolnictwa pojawił się oficjalny komentarz, gdzie Czesław Siekierski, polski minister rolnictwa i rozwoju wsi, przeprosił za rozsypanie zboża ukraińskiego podczas protestu na granicy. Doszło do niego w niedzielę ok. godz. 11.30 na drodze krajowej nr 12.

W imieniu polskich rolników przepraszam za taki akt desperacji i proszę o zrozumienie ich wyjątkowo trudnej sytuacji. Prowadzimy z ministerstwem rolnictwa Ukrainy rozmowy techniczne, podczas których chcemy określić warunki wymiany handlowej, które ograniczyłyby napływ towarów naruszających stabilność rynków rolno-spożywczych – napisał w komunikacie Siekierski.

 

Przyznawać się kto na niego głosował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    217
42 minuty temu, jahooo napisał:

Rolnik łyknie i 120 za pszenicę, tylko trzeba zdjąć mu sztucznie narzucone koszty - bzdurnych szkoleń, kontrole, głupie wymagania i bzdurną ekologię. A także wprowadzić tanie finansowanie w rolnictwie , unormowac sytuację bankową , aby kredyty były adekwatne w kosztach do inflacji i dostępne dla rolników. 

Trzeba także zlikwidować ze 3/4 urzędników, to przestaną im z nudów przychodzić głupoty do głowy.

ja wiem że łyknie po 1200 za pszenice problem w tym że po  600  nie ma chętnych na nią , bo wcześniej było mało po 1500 a po ostatnich żniwach było mało po 930 do 1000 za konsumpcje , a tranzyt z ukrainy śmigał oporowo , tera się nagle okazało że konsumpcji nawet dużo 

a ty myślisz że bzdurnych przepisów inni nie mają ????   kiedyś mi sklepikarz mówił że mu każą wpisywać temperature w zamrażalkach tylko nie pamiętam czy raz na dobę czy więcej  , legalizacja wagi których jest kilka , data wyłożenia trutki na gryzonie , co 2 dni podwyżka za prąd , krus co kwartał większy i wielle wiele innych no i byznes zamknął  jak i wielu innych sklepikarzy  . ja wiem że rolnik by chciał w poniedziałek wprowadzić do obory ciele a we wtorek wyprowadzić byka , a w środę na YT film z nowym nabytkiem  opublikować 

Aha z tych ytuberów który mi algorytmy wyświetlają każdy publikował film w poprzednim roku z przynajmniej 1 nowym nabytkiem , a teraz na protestach się nagrywał jakie to męczenniki boże haha  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1872
9 minut temu, Stach123 napisał:

 

Aha z tych ytuberów który mi algorytmy wyświetlają każdy publikował film w poprzednim roku z przynajmniej 1 nowym nabytkiem , a teraz na protestach się nagrywał jakie to męczenniki boże haha  

Mam dla ciebie super pomysł, niech te jutubery zbankrutuja a ty wykup ich gospodarstwa, bierz dopłaty do czego się uda, spłacaj raty i odsetki, dokładaj do produkcji i bądź szczęśliwy  👍

Ceny z wczoraj:

Pszenica 14% - 915, 13,5%- 865, 12,5% 815, paszowa 680 netto. Pomorskie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183
Napisano (edytowany)

A to nie ta babka od " karków" ? Ta na tej transmisji...

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

dlaczego ta kukurydza zepsuta jest nie posprzątana??!! wzywać służby i niech skażą winnych!!

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6486

Uuuuuu już gorzej jak w PKP Cargo z kontrolą wdepnąć to chyba nie mogli. To jest chore miejsce i to od lat. Szczebel dyrektorski, to już nie przelewki. Poseł z kwitami to za mało.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3533
13 minut temu, zbyszek8201 napisał:

A to nie ta babka od " karków" ? Ta na tej transmisji...

Dokładnie ta , bo to ciąg dalszy sprawy . jak widać firma janusz biznes olewa nawet zasady interwencji poselskiej . Powinien kołodziejczak wezwać policje by napisała raport ze zdarzenia , niech chodzą po sądach za mataczenie w sprawie . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    658
Napisano (edytowany)

 

 

Edytowano przez tracker
  • Like 1

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez volvofh12
      Witam posiadamy w sprzedaży obronił indyczy bydlęcy oraz podłoże popieczarkowe dostarczam również wapno magnezowe węglanowe  kontakt 785449275
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj