Polecane posty

grzesiu    532

W ubiegłym tygodniu przerzut po max 1.7zl. Myślisz że jakby był duży popyt na takie mleko to by było tak nisko wyceniane? Ile taki podmiot może zapłacić swoim dostawcom? Każdy z Was za chwilę będzie na rejonowym to będzie miał okazję zobaczyć wyniki swoich zakładów za ubiegły rok.  Czy wyciągnięcie z tego wnioski? Obstawiam że nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1579

Te rejonowe to pośmiewisko, szkoda czasu na to jeździć i tak swoje powiedzą co mają powiedzieć niekoniecznie zgodne z prawdą, a broń boże się odzywać nie po ich myśli 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
48 minut temu, grzesiu napisał:

W ubiegłym tygodniu przerzut po max 1.7zl. Myślisz że jakby był duży popyt na takie mleko to by było tak nisko wyceniane? Ile taki podmiot może zapłacić swoim dostawcom? Każdy z Was za chwilę będzie na rejonowym to będzie miał okazję zobaczyć wyniki swoich zakładów za ubiegły rok.  Czy wyciągnięcie z tego wnioski? Obstawiam że nie. 

Te wyniki to sobie można w tyłek wsadzić. Każda mleczarnia na zebraniach cuda obiecuję i cuda pokazuje. Jak ktoś zaczyna pytać to staje się nie wygodny i zaczynaja się głupie odzywki. Wypytywanie o dane rolnika i sugestie że szybko można się z nim rozprawić. Reszta wtedy milknie i czeka grzecznie do zakończenia. Z uwagą się wsłuchując się w to jak to zarząd sobie od ust odejmuje żeby nam dać najlepszą cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Agrolok jako spolka dzialajaca w branzy rolniczej popiera wiekszosc postulatow protestujacych rolnikow. Szczegoly na stronie internetowej: https://bit.ly/3HY9Ai9.

Dziś od tej firmy dostałem takiego smsa . Co za bezczelność z ich strony . Przecież oni są w czołówce największych importerów z Ukrainy. 

Wszystkie firmy niby popierają rolników a za ich plecami robią co chcą 😡😡😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83
3 godziny temu, RadekGawryluk napisał:

Osm Kosów Lacki to w większości sprzedaje mleko na przezut tylko w niewielkie ilości robią coś z mleka... 

Wczoraj robiłem grzanki z serem z Kosowa ale przyznam pierwszy raz widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

No to jak w Kosowie ch*jowo to dostawcy konkurencyjnych mleczarni pewnie przebierają nogami, bo tam pewnie mlekpol, holland może i piatnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
3 godziny temu, grzesiu napisał:

Dlatego takie podmioty powinny szukać współpracy z większą spółdzielnia żeby te nadwyżki surowca zagospodarować, przerobić i weeksportowac a co najważniejsze osiągnąć wyższe spieniężenie i zapłacić gadna cenę dla dostawców. Takie podmioty same psują rynek finansując się niską cena skupu czyt. topią rolników.  Rolnicy przymykają oko No bo biorą białe aby miało tł i bi a tak naprawdę jedni oszukują drugich. Spółdzielcy utrzymują te nieudolne zarządy które wpoiły im że połączenie z innym to zło konieczne bo oni od was mleka nie odbiorą.  Bzdura totalna!!! Chłopy włączyć myślenie i zacząć działać. Nich to będzie 20gr różnicy myślę że w skali roku dla nawet najmniejszego dostawcy zrobi ogromną różnice.  

Chłopie jakby chłopy włączyli myślenie to mało który by robił przy mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212

masakra 🤦 co jeden to lepszy...


grzesiu napisał:

W ubiegłym tygodniu przerzut po max 1.7zl. Myślisz że jakby był duży popyt na takie mleko to by było tak nisko wyceniane? Ile taki podmiot może zapłacić swoim dostawcom? Każdy z Was za chwilę będzie na rejonowym to będzie miał okazję zobaczyć wyniki swoich zakładów za ubiegły rok.  Czy wyciągnięcie z tego wnioski? Obstawiam że nie. 

czytasz w ogóle co inni piszą 🤔 nie mówię o ostatniej stronie....ludzie boją się byle jakiej zmianie nawet krowę w oborze przestawić....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Mam nadzieję,że ruszacie panowie jutro na protest. Bo jak jaki czasu nie ma to wam gwarantuje, że dwa, trzy lata i będziecie mieli aż nadmiar wolnego. Do dzieła!

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58
Napisano (edytowany)

Ja pier**le te strajki  ja na lewaków w żadnych wyborach nie głosowałem.  Lewaki są oderwani od rzeczywistości i głupie chlopy na nich głosują do EP tak jak do sejmu i w wyborach samorządowych. 
Kazdy wyśmiewał i krytykował pisorow.  
Moim protestem będą najbliższe wybory oddając głos na tych co na prawo chodzą anie na lewo. 

Edytowano przez matek0921
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Teoretycznie to najbliżej prawicy jest konfa. W sumie te protesty to pokłosie rządów pisu a w europarlamencie pis i po należą do jednej, partii jakichś tam ludów europejskich, tak mi się wydaje mogę się mylić

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
Napisano (edytowany)

Do tej parti "ludów europejskich" należy Po 'PSL'lewica .Apo zatym to jest partia typowo lewacka.Co do protestów to powinniśmy  protestować  przy wszelkjei maści  urzędach i tam dać im popalić bo to oni nas gnębią .                                         Ps .co do tych parti w parlamncie  europejskim to oni się określają jako frakcje lub grupy polityczne

Edytowano przez arosaw100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Obecna sytuacja to pokłosie polityki UE a nie PiS. Jeśli się mylę to poprawcie, tylko nie mówcie o inflacji czy cenach energii a jak przyjdzie Wam to głowy to najpierw przeanalizuj cię sytuacje w innych krajach. Zielony Ład to główne zagrożenie. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
1 godzinę temu, Soltys85 napisał:

Obecna sytuacja to pokłosie polityki UE a nie PiS. Jeśli się mylę to poprawcie, tylko nie mówcie o inflacji czy cenach energii a jak przyjdzie Wam to głowy to najpierw przeanalizuj cię sytuacje w innych krajach. Zielony Ład to główne zagrożenie. 

A ceny Energi to jest skutek norm emisja C.o 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Nie wiem jak u was, ale do mnie przyszedł teraz rachunek za prąd to grubo spadły rachunki  bo do lipca po 1500zl mam płacić a za poprzedni rok płaciłem prawie 2300. Za 2022 było zużycie 17500kWh a za 2023 ponad 2tys kWh więcej


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

Do mnie jeszcze nic nie przyszło. Ale też płaciłem powyżej 2 -2,5 tys jak do tej pory. Fajnie by był jakby spadło na te 1500 zł. Wkoncu ceny energii spadły dość znacząco. @karol091193 na jakiej taryfie się rozliczasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
4 godziny temu, Soltys85 napisał:

Obecna sytuacja to pokłosie polityki UE a nie PiS. Jeśli się mylę to poprawcie, tylko nie mówcie o inflacji czy cenach energii a jak przyjdzie Wam to głowy to najpierw przeanalizuj cię sytuacje w innych krajach. Zielony Ład to główne zagrożenie. 

No nie do końca tylko ue bo to pis wnosił do ue o uwolnienie handlu z "naszymi braćmi" z ukrainy a ue się do tego przychyliła

I w porównaniu z innymi krajami odnośnie inflacji i cena energii no to tez nie ma czym się chwalić za bardzo, chyba że oglądało się tvp za pisu a to były same sukcesy bezapelacyjnie.

1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Do mnie jeszcze nic nie przyszło. Ale też płaciłem powyżej 2 -2,5 tys jak do tej pory. Fajnie by był jakby spadło na te 1500 zł. Wkoncu ceny energii spadły dość znacząco. @karol091193 na jakiej taryfie się rozliczasz? 

To by była miła niespodzianka, u mnie między 2,3 -2,6 tys przychodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

Dajcie spokój z polityką. Czy to platfusy czy pisuary to jeden uj. Wszyscy siebie warci. O PSL już nie wspominam jak robią w bambuko rolników 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

No... Najlepiej na Żukowską z lewicy

 

 

 

 

 

🫣


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5076
38 minut temu, krzychu121 napisał:

Dajcie spokój z polityką. Czy to platfusy czy pisuary to jeden uj. Wszyscy siebie warci. O PSL już nie wspominam jak robią w bambuko rolników 

Bez polityki nie da się zmienić za wiele w kraju. Każda decyzja będzie w sumie decyzją polityczną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

Wybierać bez partyjnych. Jedyna szansa na zmianę. Wszyscy już rządzili. No oprócz konfy. Ja ktoś chce zmian to wiecej nie trzeba tłumaczyć. A mówienie że teraz zagłosowałem na Po albo PSL bo chciałem zmiany to śmiech na sali. Przecież oni już rządzili i pokazali co są warci. Teraz też pokazują. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Po pierwsze to trzeba usunąć z rządu wszystkie 460 świń. Wybrać 16 osób czyli tyle ile jest województw. Niech zarabiają i po 500tysiecy miesięcznie ale niech nie będę pod wpływem jakiś firm które dadzą parę groszy i wspierają czyjś interes. A po drugie mają być osoby wykształcone które mają wiedzę a nie barany jak ta Żukowska czy Kiłodziejczak 

  • Like 3

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj