Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komizmo    2696
Napisano (edytowany)

Rano rzuciłem temat z gotowością do poświęceń żeby zobaczyć wasza reakcję i czy to prawda że ta cała solidarność rolników jest ch*ja warta. Odpowiedz po całym dniu się sama nasuwa. Nic się nie zmieni. Czekajcie na zbawienie z nieba. Że komuchy nam odpuszczą.

Ps. Nie chodziło o wylewanie z własnej woli tylko gotowość do tego, że gdy mleczarnia nie będzie miała co z tym robić to będzie trzeba ponosić straty. 

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
Napisano (edytowany)

Gotowość to jest ale są lepsze sposoby

4 godziny temu, krzychu121 napisał:

 

W mleczarstwie też jest problem. Prezesi i rady traktują spółdzielnie jako swoj prywatny folwark. Nikt nie odpowiada za złe decyzje. Jak ktoś się dopcha wyżej to potem zatrudniane są całe rodziny itd. Federacja zresztą to samo. 

 

 

Od tego to są zebrania rejonowe przedstawiciele i rada. Ktoś tych sprzedajnych radnych wybiera przecież...

Edytowano przez RusiL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Zablokowanie centrów dystrybucyjnych tez przyniesie podobny efekt jak wylanie mleka. Jak sklep nie będzie miał nowej dostawy bo hurtownia będzie zablokowana to nie będzie kupowała nowych produktów bo i tak nikt im tego nie przywiezie. Wtedy wszystko zostanie na mleczarni i co wtedy będzie? Niech wszyscy na nas zarabiają. Robią nas w hu.... na parametrach. Kierowcy niech trą litry ile się da. Zapierdzelajmy ja ten przysłowiowy murzyn i nie miejmy własnego zdania i bądzmy potulni jak baranki. Mamy pracować za miskę ryży i nic więcej się nam nie należy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844
Napisano (edytowany)
41 minut temu, komizmo napisał:

Rano rzuciłem temat z gotowością do poświęceń żeby zobaczyć wasza reakcję i czy to prawda że ta cała solidarność rolników jest ch*ja warta. Odpowiedz po całym dniu się sama nasuwa. Nic się nie zmieni. Czekajcie na zbawienie z nieba. Że komuchy nam odpuszczą.

Ps. Nie chodziło o wylewanie z własnej woli tylko gotowość do tego, że gdy mleczarnia nie będzie miała co z tym robić to będzie trzeba ponosić straty. 

Ty trzeźwy jesteś? Straty mleczarni to straty rolników udziałowców spółdzielni. Żeby nie marnować to możnaby na poziomie OSM jakoś spróbować zmienić produkcję i przechować towar w proszku i UHT i nie dostarczać to co ty proponujesz to nawet nie wiem jak skomentować 

Edytowano przez Mateusz1q
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Tylko wszyscy mogą strajkować i wstrzymywać sprzedaż towaru nie tracąc na tym kasy. A mleczarze są od razu na straconej pozycji bo każdy wylany litr to strata. Już widzę jak zbożowcy by wysypali zboże dla dzikich zwierząt a np kurnikarze by wszystkie kury zutylizowali tak samo ci co opasaja. Itd. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
Napisano (edytowany)

No i tyle w temacie. Nie mamy o czym gadać. Poczekajmy aż rząd nam dopomoże jaką jałmużną. Powtarzam, że nie mówię o wylewaniu mleka z własnej woli tylko o przypadku kiedy odbiór nie będzie miał miejsca z powodu blokady handlu. Czasami krótkoterminowe straty pozwalają uzyskać większe korzyści w dłuższej perspektywie. Ale co ja mogę się znać. Wielka szkoda, że mleczarnie nie martwią się tak losem dostawców jak dostawcy losem mleczarni.

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    346

Tusk wróci z nart i da 😂 rzuci jakaś dopłatą dla zamydlenia oczu 😂

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
25 minut temu, komizmo napisał:

No i tyle w temacie. Nie mamy o czym gadać. Poczekajmy aż rząd nam dopomoże jaką jałmużną. Powtarzam, że nie mówię o wylewaniu mleka z własnej woli tylko o przypadku kiedy odbiór nie będzie miał miejsca z powodu blokady handlu. Czasami krótkoterminowe straty pozwalają uzyskać większe korzyści w dłuższej perspektywie. Ale co ja mogę się znać. Wielka szkoda, że mleczarnie nie martwią się tak losem dostawców jak dostawcy losem mleczarni.

Ja to nawet mógłbym poświecić i miesięczny przychód by po tego typu proteście miało być lepiej w dalszym okresie. Ale to musieli by wszyscy jak jeden mąż bo inaczej nie ma to sensu. Wypierniczą cię z Mlekowity dla przykładu dla potomnych  to może jakaś niszowa mleczarnia Cię przygarnie jak Podpiszesz cyrograf że cicho Będziesz Siedział. Takie realia niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Realia są takie że jak w Polsce stonka czy inny sklep nie kupi to przywiezie z zachodu albo wschodu. Więc taka akcja nie da kompletnie nic. Może tylko to że spółdzielnie postawiłby na skraj bankructwa jakby przez dłuższy czas nikt nie oddawał mleka a koszta by pozostały. I tak samo dostawcy. A sieci towar by sobie przywiozły z zagranicy np z Niemiec. U nich wtedy cena by skoczyła bo by zrobiło się zapotrzebowanie na towar na dość duży rynek. Krowa to nie kran że się zakręci i kosztów nie bedzie. Przykładowo ktoś ma 30-40 tys kosztów miesięcznie i musi to tak czy tak pokryć. Żeby to miało sens to musiałby to być ogólnopolski strajk wszystkich mleczarni.  Mleko odbierają i produkują ale nie wpuszczają na rynek. A rolnicy i reszta blokuja wszystkie drogi na granicach żeby żaden towar do nas nie wjechał. Wtedy po tygodniu czy dwóch jakby zabrakło towaru w sklepie to może coś by osiągnął. Ale według mnie skutek byłby taki że miasto jeszcze bardziej by nas znienawidzilo.

Najlepszą opcją wydaje się dogadanie spółdzielni i regulacje rządu na jakąś cenę minimalną. Żeby nie sprzedawać po kosztach. A druga sprawa to zrobić też maksymalna marżę. Nie może tak być że sieć kupuje produkt np za 2 zł a sprzedaje go za 3,5-4 zł. A potem sobie urządza przeceny dla klientów i sprzedaje że 2,5 . Ale o tym już wcześniej wspomniałem. Nie mieliśmy nigdy polskiego rządu który by się postawił chu.ni europejskiej i uregulował masz rynek. Wszyscy za Srebrniki udają że coś robią . Nawet krzykacz Michałek. Jak potrzebował poparcia i chciał się wybić to obiecywał wszystko. Nawet czasami mądrze mówił że trzeba uregulować pewne sprawy z sieciami. Między innymi akcje z zatrzymywaniem ciężarówek i pokazywaniem co wioza na papierze a co wioza naprawdę. Albo np nagłaśnianie wprowadzania w błąd przez z sieci np etykieta że ziemniaki z Polski a tak naprawdę były z Hiszpanii itd. Teraz jak już jest w rządzie to amnezja. Dużo gada a nic nie wynika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844

Jakbyś chciał minimalna marże jak masz 20 producentów twarogu o tylko jeden z drugim patrzy żeby dać 50gr taniej i wepchnąć się na półke. Trzeba konsolidacji nie do 3 molochów ale teraz nie pamiętam koło 100 spółdzielni i niepotrzebna kobkurencja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

Co do Konfederacji to powiem tak oni  za bardzo są za ruskiem a pokażcie mi państwo które dobrze w historii świata dobrze na tym wyszło.? Nie wyobrażam sobie funkcjonowania opieki zdrowotnej na zasadach konfederacji 😂😂😂

 

a co do Ukrainy jestem zdania im dłużej im pomagamy finansowo to dłużej wojna będzie trwać na ich terytorium. A jak upadnie to kolejni my jesteśmy na liście i nikt sobie niech nie myśli bomy w NATO to nam pomocom😅😅😅😅😅 już widzę Niemca co kark nastawia za Polaka 😅😅😅😅😅😅😅

wiec wole stracić finansowo pomagając Ukrainie niż nie pomagając i mieć wojnę na własnym podwórzu  

 

wojna na Ukrainie tracimy tylko na tym finansowo. Wojna w Polsce tracimy finansowo i cały dorobek życia nie wspomnę o zdrowiu i życiu.

 

wiec dla tych krzykaczy co tak glosnio  krzyczą o nie pomaganiu Ukrainie żeby za jakiś czas nie musieli się zmierzyć z kolalicja Rosja, Korea Pln. Chiny i Iran 

 

a to ze na zbożu z Ukrainy dorabiają się zachodnie korporacje to już druga strona medalu

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
ale mamy dłuższą granicę z Białorusią i Rosja...i po co Putin miałby nas atakować? za dużo tv oglądasz... no chyba że Polacy będą palić Rosjan jak ukry w Odessie... zresztą Ukraińcy bronią naszej wolności 😆
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    534
Napisano (edytowany)

Dokładnie @Mateusz1q !!! Są spółdzielnie które dziś skupują mleko poniżej 2zl cześć surowca sprzedają w przerzucie cześć  przerobią sprzedadzą w niskiej cenie. Drugi podmiot płacący dostawcom ponad 2zl chcąc sprzedać ten sam asortyment napotyka się na tekst kupca sieci "a wasza konkurencja X to po tyle nam sprzedaje chcecie wejść do nas na półkę musicie dać niżej" i tak jest chora konkurencja TYLKO WASZYM KOSZTEM!!!! Pomyślcie sobie ze taki Mlekpol we wszystkich zakładach które przyłączył płaci jeden cennik i teraz jakby każdy z nich był samodzielnym podmiotem małym beż większych zdolności eksportowych to teraz była by żeź. Każdy by latał do sieci i zaniżał ceny a tym samym gówno płacił dostawcom!!!! Do Was wlascicieli spółdzielni ma się liczyć cena i stabilna sytuacja zakładu. Nie ważne czy to jest samodzielny zakład czy przyłączony do innego bo to nic w waszej działalności nie zmienia to tylko wasza podświadomość. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
Napisano (edytowany)

Dlatego trzeba walczyć nie ilością a jakością. Druga sprawa to sami rolnicy pozwalają na to. Gdyby przykładowo rolnicy ze spółdzielni x nie godzili się na cenę poniżej 2 zł to wtedy spółdzielnia y nie musiałaby schodzić z cena i wyrównywIać się do spółdzielni x . Tylko spółdzielnia x musialaby się dostosować do spółdzielni y która np płaci 2,5 zl. Ale że w spółdzielni x rolnicy się cieszą że dobrze że chociaż odbierają to nic nie poradzimy. 

21 minut temu, matek0921 napisał:

Co do Konfederacji to powiem tak oni  za bardzo są za ruskiem a pokażcie mi państwo które dobrze w historii świata dobrze na tym wyszło.? Nie wyobrażam sobie funkcjonowania opieki zdrowotnej na zasadach konfederacji 😂😂😂

 

a co do Ukrainy jestem zdania im dłużej im pomagamy finansowo to dłużej wojna będzie trwać na ich terytorium. A jak upadnie to kolejni my jesteśmy na liście i nikt sobie niech nie myśli bomy w NATO to nam pomocom😅😅😅😅😅 już widzę Niemca co kark nastawia za Polaka 😅😅😅😅😅😅😅

wiec wole stracić finansowo pomagając Ukrainie niż nie pomagając i mieć wojnę na własnym podwórzu  

 

wojna na Ukrainie tracimy tylko na tym finansowo. Wojna w Polsce tracimy finansowo i cały dorobek życia nie wspomnę o zdrowiu i życiu.

 

wiec dla tych krzykaczy co tak glosnio  krzyczą o nie pomaganiu Ukrainie żeby za jakiś czas nie musieli się zmierzyć z kolalicja Rosja, Korea Pln. Chiny i Iran 

 

a to ze na zbożu z Ukrainy dorabiają się zachodnie korporacje to już druga strona medalu

 

 

 

Zejdź na ziemię. Putin jakby chciał to ukrow by ogarnął w miesiąc. A że robi na tym interesy to się bawi i zarabia kasę. Tak samo koncerny i kapitał zachodu. Przecież dlatego te zboże jedzie do nas bo to wszystko jest z zachodniego kapitału. Dlaczego wojna jest tylko na dalekim wschodzie Ukrainy. A no dlatego że tam mieszka najwięcej Rosjan. Jak służby ukrow obaliły rząd Janukowycza to dorwali sie do władzy ludzie popierający Banderę i wyznający tą samą zasadę. Trzeba zrobić czystki. I Ukraina ma być dla Ukraińców. I zaczęli Rosjan przeganiać. To Władek im pokazał co oni mogą. W kilka dni zajął to co miał zająć i teraz trzepie kasę. Przecież ukry nie mają praktycznie żadnego wojska ani wyposażenia. Rosja mogłaby ich zbombardowac i kamień na kamieniu by nie został. A tam rolnictwo kwitnie. Przemysł kwitnie. Wojna a oni nowe elektrownie atomowe stawiają. Jedzie tam pełno najdroższych samochodów na świecie. Itd. 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    38
23 godziny temu, Krzys62 napisał:

Sierpc za styczeń 

4,15 3,55 50k 2,10net

Nawet Sierpc lepiej od mlekovity płaci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6785
35 minut temu, Akardin napisał:

Nawet Sierpc lepiej od mlekovity płaci ...

i polmlek 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Akardin napisał:

23 godziny temu, Krzys62 napisał:

Sierpc za styczeń 

4,15 3,55 50k 2,10net

Nawet Sierpc lepiej od mlekovity płaci ...

jeden miesiąc i co już szum robicie 🤔 zasranówcie się ...to trzeba by 3 lata wstecz . policzyć 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79

Marże maksymalne i tutaj Krzychu121 ma 100% racji. Na etykiecie produktu powinno być napisane kto czyli rolnik, przetwórca, handel na danym produkcie ile zarobili, skończyłoby się psioczenie miastowych na rolników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
radekz200 napisał:

35 minut temu, Akardin napisał:

Nawet Sierpc lepiej od mlekovity płaci ...

i polmlek 😛

jeden miesiąc🤔 schowaj się...🙋‍♂️


nie wiem po co takie głupie komentarze 🤔🤔🤔🤔🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6785
Przed chwilą, slawek74 napisał:

jeden miesiąc🤔 schowaj się...🙋‍♂️

kurła cały tamten rok płacił lepiej od ryk 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Zenio23 napisał:

Marże maksymalne i tutaj Krzychu121 ma 100% racji. Na etykiecie produktu powinno być napisane kto czyli rolnik, przetwórca, handel na danym produkcie ile zarobili, skończyłoby się psioczenie miastowych na rolników. 

👍 dokładnie koszt lub cena za jaką mleczarnie sprzedają...


radekz200 napisał:

Przed chwilą, slawek74 napisał:

jeden miesiąc🤔 schowaj się...🙋‍♂️

kurła cały tamten rok płacił lepiej od ryk 😛 

nie prawda bo ty podawałeś cenę brutto rr a moja w rykach netto kłamczuszku a sprawdź cenę w 2022? ciekawe co wtedy powiesz ....🙋‍♂️


krzykacz i podjudzacz tylko jesteś 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1604
1 godzinę temu, Akardin napisał:

Nawet Sierpc lepiej od mlekovity płaci ...

Tylko przy tej ilości ponad 50 tys to jest duża dopłata do samej ilości jak sprawdzę to napisze ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83
Dnia 10.02.2024 o 17:20, alfa napisał:

Słuchaj kolego PiS narobił bałaganu 2005 07 Tusk przyszedł zaczął sprzątać w h*j dróg i wszystkiego się robiło budowało nastał największy od lat kryzys Tusk wyszedł z polską najlepiej w Europie wszystko zaczęło przyspieszać przyszedł PiS na gotowe pokończył inwestycje Tuska zadłużył Polskę z TVP i Torunia zrobił własny bazar nadrukowal pieniędzy skłócił naród obdarzył kasa legatów odwrócił ludzi od wiary stworzył bajkę smoleńska uszczelnił VAT na swój sposób że idiota zrozumie że od majonezu za 6 zł jest VAT 30 gr a od tego za 18 zł  90 gr , obdarował ludzi zusem po ponad 2 tys z 800 kilku ofiarował firmom podatek dochodowy 32 procent gdzie ten podatek firmy nasiosly na konsumentów , wartość inwestycji do PKB chyba najniższy w UE a w kraju najniższy od wielu lat , Kaczyński wyciął też połowę lasów w Polsce sprzedal lotos za darmo i tak dalej  

Tak zaczol sprzątać, 1000 spółek sprzątnął przez dwie kadencję recepta na budżet. Prawie całą moja klasa na szparagach i zmywakach bo to sposób na bezrobocie. Ostatnie lata bezrobocie najniższe w UE. Większego kryzysu niż pandemia nie było. Większa minimalna to większy ZUS. Wszystko co napisałeś do obalenia tylko szkoda czasu nie przekonam Cię ani Ty mnie. Nie jestem fanatykiem PiS tylko pamiętam jak 8 lat zaciskałem zeby za rządów PO PSL.  

Co do cen jak jest z Vat przy sprzedaży mleka odejmują z faktury 7%? Warto zakładać oddzielny licznik na oborę?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    38
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Tylko przy tej ilości ponad 50 tys to jest duża dopłata do samej ilości jak sprawdzę to napisze ile.

Chłopie ja mam większe ilości i parametry i wiem jaka cena jest w mlekovicie.... Nie musisz sprawdzać chyba czas na zmianę mleczarnii już mlekpol namawiał było przejść pół.roku temu a nie gówna się trzymać .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj