Polecane posty

Luki86    12

Ja to  widzę że masz jedna wielka alergie na Łowicz no ale trudno musisz z tym żyć.  Jeden z piszących tu forumowiczów przeszedł  z Koła  do Łowicz i pisał że ma wyższą cenę. Nie widziałem  też żeby na coś  narzekał.  A Ty nie możesz przyjąć do wiadomości ze w Łowiczu może być lepiej niż w Kole. I nie pisze ze cena zawsze była lepsza bo była też podbna ale od jakiegoś czasu jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8099

Ale ja nie pisałem i nie pisze, że cena była lepsza, czy gorsza. Po prostu pewne rzeczy mi się w Łowiczu nie podobają i mam na to konkretne przykłady. Niczego sobie nie wydumałem. W Kole podobają mi się konkretne rzeczy i też mogę przytoczyć przykłady. Jeśli masz konkrety, które w Kole są złe to bardzo proszę o ich podanie. Zweryfikuję i może się z Kołem rozstanę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ślubu z mleczarnią nie brałem. Za to Ty piszesz, jakby nie było niczego poza Łowiczem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
2 godziny temu, arosaw100 napisał:

Ktoś pisał że w Piątnicy są dwie klasy ekstra czyli superekstra i ekstra i związku z tym dwie ceny i też mogę powiedzieć że są lepsi i gorsi .Każda mleczarnia prowadzi swoją politykę cenową .Jest demokracia każdy jest wolny i idąc tokiem rozumowania Owsiaka "rubta  co chceta ".Zresztą  demokracia oznacza rządy mniejszości  nad większością 

Tylko w tej Piątnicy jest dodatkowo kilka groszy za spełnienie wyższych wymogów. Jak dobrze pamiętam somatyka do 300 i bakterie do 50 tys ale tego nie jestem do końca pewny. Więc jak ktoś chce to może bez problemu te ,,wymogi '' spełnić i dostać kilka groszy więcej. Nie ma czegoś takiego że tobie damy a tobie nie. Przykładasz się do jakości mleka to masz lepszą cenę i tyle.

To w Łowiczu tej premi nie dostają tylko osoby co oddają do dwóch mleczarni czy jeszcze jest jakis zapis ?

2 godziny temu, arosaw100 napisał:

Ktoś pisał że w Piątnicy są dwie klasy ekstra czyli superekstra i ekstra i związku z tym dwie ceny i też mogę powiedzieć że są lepsi i gorsi .Każda mleczarnia prowadzi swoją politykę cenową .Jest demokracia każdy jest wolny i idąc tokiem rozumowania Owsiaka "rubta  co chceta ".Zresztą  demokracia oznacza rządy mniejszości  nad większością 

Tylko w tej Piątnicy jest dodatkowo kilka groszy za spełnienie wyższych wymogów. Jak dobrze pamiętam somatyka do 300 i bakterie do 50 tys ale tego nie jestem do końca pewny. Więc jak ktoś chce to może bez problemu te ,,wymogi '' spełnić i dostać kilka groszy więcej. Nie ma czegoś takiego że tobie damy a tobie nie. Przykładasz się do jakości mleka to masz lepszą cenę i tyle.

To w Łowiczu tej premi nie dostają tylko osoby co oddają do dwóch mleczarni czy jeszcze jest jakis zapis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1843
33 minuty temu, krzychu121 napisał:

Mlekpol przedział 25-50 b 3,7 tl 4,5 2,32 netto 

Przydomek Lider wędruje do Mlekpolu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
42 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Przydomek Lider wędruje do Mlekpolu

A Piątnica załapała się chociaż na podium? Czy w drugiej dziesiątce? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223

piątnica się nie liczy 😛🤭🙋‍♂️


inny wymiar ...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1843
38 minut temu, Marcin441 napisał:

A Piątnica załapała się chociaż na podium? Czy w drugiej dziesiątce? 😂

Najlepiej płacąca firma w Europie to nawet nie wspominam, diament 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223

Mateusiek 🙋‍♂️ coś chciałeś odemnie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
4 godziny temu, radekz200 napisał:

to w mlekovicie jaka cena za styczeń ? 

MI za tł 4.6 i bi 3.6 wyszło 2.20 brutto ryczałt, pod oceną i całą premię

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
15 godzin temu, krzychu121 napisał:

Tylko w tej Piątnicy jest dodatkowo kilka groszy za spełnienie wyższych wymogów. Jak dobrze pamiętam somatyka do 300 i bakterie do 50 tys ale tego nie jestem do końca pewny. Więc jak ktoś chce to może bez problemu te ,,wymogi '' spełnić i dostać kilka groszy więcej. Nie ma czegoś takiego że tobie damy a tobie nie. Przykładasz się do jakości mleka to masz lepszą cenę i tyle.

To w Łowiczu tej premi nie dostają tylko osoby co oddają do dwóch mleczarni czy jeszcze jest jakis zapis ?

Tylko w tej Piątnicy jest dodatkowo kilka groszy za spełnienie wyższych wymogów. Jak dobrze pamiętam somatyka do 300 i bakterie do 50 tys ale tego nie jestem do końca pewny. Więc jak ktoś chce to może bez problemu te ,,wymogi '' spełnić i dostać kilka groszy więcej. Nie ma czegoś takiego że tobie damy a tobie nie. Przykładasz się do jakości mleka to masz lepszą cenę i tyle.

To w Łowiczu tej premi nie dostają tylko osoby co oddają do dwóch mleczarni czy jeszcze jest jakis zapis ?

Tą premie  dostają dostawcy z długoletnim stażem  lub ci co wracali do Łowicza a mieli jeszcze udziały w mleczarni teraz kolega wraca do Łowicza odchodzi z prezyidenta zobaczę czy będzie  miał tą premie.Ja też mam bakterie na poziomie  miedź 10 a 20 ty.  I komórki  okół 150ty.wiec też lowicz mógł by dopłacać  mi do klasy ekstra.A pozatym z tego co wiem to każda spółdzielnia zobowiązują  dostawce do odawania mleka tylko do nich a podmiot prywatny już nie, ktoś to potwierdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    43
2 godziny temu, Xawier napisał:

MI za tł 4.6 i bi 3.6 wyszło 2.20 brutto ryczałt, pod oceną i całą premię

Przy jakiej ilości, Jeszcze faktury nie dostałem ale powinna podobna cena wyjść przy dużo słabszych parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

Osm Garwolin przy niecałych 25tys L tł 4.35 bi 3.53 2.16zł brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
Dnia 14.02.2024 o 15:01, mate12345 napisał:

Przy jakiej ilości, Jeszcze faktury nie dostałem ale powinna podobna cena wyjść przy dużo słabszych parametrach.

9.500l najgorszy miesiąc za ostatnie 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    43
Napisano (edytowany)

mlekovita 2,17 brutto tł 4,3  białko 3,2 ilość 25 tyś ,Stado pod oceną. Nowa budowa już ruszyła, szkoda że kosztem rolnika.

Edytowano przez mate12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    497

Mlekpol za styczeń 29.5 tyś l

Tł.4.5. Bi.3.3

Cena netto dla vatowca 2.25 zł 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58
Dnia 14.02.2024 o 13:34, Sean_Layton napisał:

https://ddb24.pl/artykul/decyzja-minister-hennig-kloski/1527020?fbclid=IwAR1K_bieoC_5LBpbBPVToCWix5Egk_rwgTqnFCvhJ-5I10PpFBcfl3sLjKU  

 

 

już zaraz nowy rząd zabije tartaki swoimi dyrdymałami , kiedyś zabili cukrownie ... 

A No narzekali na pisorow to teraz mają oby tak dalej 💪💪💪💪💪💪😂😂😂😂💪💪💪💪💪💪 jebac lewaków 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    497
Napisano (edytowany)

A ja czytałem że najwięcej naciągnęli mleka z Litwy bo 55000 ton a na drugim miejscu tylko inny kraj już nie pamiętam jaki ale sąsiad też   około 4000 ton

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1843
3 minuty temu, greg1985 napisał:

A ja czytałem że najwięcej naciągnęli mleka z Litwy bo 55000 ton a na drugim miejscu tylko inny kraj już nie pamiętam jaki ale sąsiad też   około 4000 ton

O zboże chodzi bo są na liście 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj