jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

mirro    6465
41 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Teraz coraz bardziej wychodzi na jaw jak PIS był głupi

Święte słowa, święte słowa. Oby Allach obdarzał Cię nadal mądrością i długimi latami życia,;)

@DTaras ten Pan sędzia rozpatrywał odwołania od odmowy wydania poświadczenia bezpieczeństwa. Tak że ten, tego ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
3 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

W tym co tam robią czym się różnią od RWPG , przecież Warszawę Salin odbudował , co prawda rękami Polaków ale kasę dał .

kasę wyrwał z Polski, zagrabił masę "niemieckich" fabryk z terenu naszego kraju, zabrał tysiące fachowców, surowców.

do ZSRR szły miliony ton żywności przez cały okres PRL, a na odbudowę stolicy całe spoeczeństwo wykupywało cegiełki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6465
Przed chwilą, jahooo napisał:

a na odbudowę stolicy całe spoeczeństwo wykupywało cegiełki

A np z Braniewa, to całe wagony cegiełek do stolicy wozili.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594
21 godzin temu, Roman176 napisał:

cię doili  podobno a teraz ? 

Paliwowy "cud nad Wisłą". Benzynę mamy już najtańszą w całej Unii

 

jesteś taki głupi ? 

takie ze Słowacja gdzie nie ma rafinerii jest taniej Łotwa gdzie cały orlen zapatruje taniej niż nas ? 

takie ze Słowacja gdzie nie ma rafinerii jest taniej Łotwa gdzie cały orlen zapatruje taniej niż nas ? 

Dajesz promocyjne ceny z kampanii wyborczej dane by PIS wygrał?  Nawet galan by sie w tym połapał.

A co ma posiadanie rafinerii do cen paliwa? 

Jak żeś wydedukował że obecnie tylko Niemcy maja drożej na podstawie tych danych?  Jak to wyliczyłeś skoro liczyć podobno umiesz? Ceny oleju napędowego w Europie (e-petrol.pl)

7 godzin temu, DTaras napisał:

Czyli wkleiłeś coś co jest poza Twoją percepcją.

To się dzieje notorycznie

1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

Nominował go Ziobro ale udzielał się często w GW i TVN to co ma z nim PIS wspólnego ?

O to chodzi...... Tak jak PISał @mirro już sekta sie go wypiera🤣

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062

jego zona-chyba byla - zorganizowala siatke hejterow ktorzy atakowali   sedziow w malo subtelny sposob- przy nich ja to jestem subtelny , kulturalny i lagodny jak baranek.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3198
Napisano (edytowany)

oby czy nie w tym środowisku zaczęto synonimizować słowo "sekta" z dynastycznymi klanami prawniczymi? W każdej bajce jest ziarno prawdy i w każdym szwindlu krzta racji.
Właśnie pisdzielcom nie miała szans wyjść naprawa sądownictwa bo używali metod dokładnie takich z jakimi mieli walczyć i z reformy zrobiła się wymiana kadr "na chama" w obu znaczeniach zwrotu tzn co do metody i personelu :P
miast odciąć się od troglodyckich metod sobie przyhołubili no to teraz te metody wchodzą w standardy u popaprańców prawem precedensu uprawomocnionego.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

Jakoś nie rozumiem tego zgiełku że syn prawnika nie powinien być prawnikiem. Syn rolnika może być rolnikiem, syn wulkanizatora - wulkanizatorem, syn muzyka - muzykiem, syn nauczyciela - nauczycielem, syn stomatologa - stomatologiem a jak syn lekarza albo prawnika zostaje w tej profesji to lud ryczy że to kolesiostwo. Kompletne zidiocenie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
1 minutę temu, Ulman napisał:

Jakoś nie rozumiem tego zgiełku że syn prawnika nie powinien być prawnikiem. Syn rolnika może być rolnikiem, syn wulkanizatora - wulkanizatorem, syn muzyka - muzykiem, syn nauczyciela - nauczycielem, syn stomatologa - stomatologiem a jak syn lekarza albo prawnika zostaje w tej profesji to lud ryczy że to kolesiostwo. Kompletne zidiocenie.

Może, tylko dajmy innym podobne szanse. Samo to, że jesteś "synem prawnika" nie powinno dawac  "z automatu" wejścia do kasty. Bo prawnicy stali się zamkniętą kastą.

Dlatego tak jak w każdym zawodzie, ocena wyników w nauce i kompetencji powinna podlegać kontroli zewnętrznej, tymczasem w zawodzie prawnika samorząd zawodowy sprawuje hermetyczną kontrolę , nie pozwalając na żadną weryfikację przez jednostki zewnętrzne. Nawet lekarze mają zupełnie inne normy i możliwość "wejścia na rynek" dla osób z zewnątrz. Tymczasem z prawnikami jest naprawdę beton .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3198
Napisano (edytowany)
19 minut temu, Ulman napisał:

Jakoś nie rozumiem tego zgiełku że syn prawnika nie powinien być prawnikiem. Syn rolnika może być rolnikiem, syn wulkanizatora - wulkanizatorem, syn muzyka - muzykiem, syn nauczyciela - nauczycielem, syn stomatologa - stomatologiem a jak syn lekarza albo prawnika zostaje w tej profesji to lud ryczy że to kolesiostwo. Kompletne zidiocenie.

a syn prezydenta prezydentem? mylisz profesje z funkcjami publicznymi a wręcz je utożsamiasz a to jest jeszcze gorsze od zidiocenia bo prowadzi do oligarchizacji władzy publicznej i dalej np żeby daleko nie szukać putinizmu choć wręcz akademickim przykładem jest Korea Płn.
Aparat sprawiedliwości jest taką samą władzą jak każda inna i elitaryzacja każdej władzy nawet jeśli samoistna jest złem. Oczywiście że dzieci prawników na codzień mają większą styczność z tą profesją i są już jakimiś tam profesjonalistami na samym starcie lepszymi od innych i to jest samoistne  i choć tak jak głupotą są te tzw "punkty za pochodzenie dodatnie" za komuny tak i w drugą stronę i ujemne tylko to jednak prowadzi do nowotworu systemowego i nie twierdzę że znam na to receptę a tylko rozpoznałem schorzenie i to niebezpieczne na które jest co prawda recepta - rewolucja ale czy o taką receptę nam chodzi?

potworzyły się już wręcz gangi prawnicze i ten spier..olenieniec na białoruś jest właśnie dowodem (jeszcze) żywym że już zaczynają się wzajem wyrzynać w już coraz bardziej typowej wojnie gangów. A to że nie posługują się karabinami a paragrafami  to co za różnica? kwestia czasu jak przejdą i do karabinów a nas postarają się zrobić na swoich cyngli wszak to oni mają monopol na "praworządność"  co z samego tego terminu już wręcz wulgaryzm zrobili tak że nie sądzę abym się mylił co do kierunku w jakim to wszystko zmierza.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062
36 minut temu, Ulman napisał:

Jakoś nie rozumiem tego zgiełku że syn prawnika nie powinien być prawnikiem. Syn rolnika może być rolnikiem, syn wulkanizatora - wulkanizatorem, syn muzyka - muzykiem, syn nauczyciela - nauczycielem, syn stomatologa - stomatologiem a jak syn lekarza albo prawnika zostaje w tej profesji to lud ryczy że to kolesiostwo. Kompletne zidiocenie.

zycze ci zebys trafil na takiego lekarza albo nauczyciela z "rodowodem"" 🤣  wtedy sie sam przekonasz ze to nie do konca prawda.

jak z jednego za wuja nie dalo sie zrobic prawnika-nawet radcy- to w sadzie papiery wozi na wozku.. rodzice sedziowie wsa i sadu okregowego.

 

 

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594
36 minut temu, dysydent napisał:

a syn prezydenta prezydentem? mylisz profesje z funkcjami publicznymi a wręcz je utożsamiasz a to jest jeszcze gorsze od zidiocenia bo prowadzi do oligarchizacji władzy publicznej i dalej np żeby daleko nie szukać putinizmu choć wręcz akademickim przykładem jest Korea Płn.
 

Gdzie ja pisałem coś o funkcjach publicznych? Nauczyciel i prawnik to funkcje publiczne ? Nie jest do tego potrzebne kierunkowe wykształcenie i zdobycie zawodu?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1959
jahooo napisał:

Może, tylko dajmy innym podobne szanse. Samo to, że jesteś "synem prawnika" nie powinno dawac  "z automatu" wejścia do kasty. Bo prawnicy stali się zamkniętą kastą.

Da się. Jak kuma to co robi to kwestia kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3198
Napisano (edytowany)
18 minut temu, Ulman napisał:

Gdzie ja pisałem coś o funkcjach publicznych? Nauczyciel i prawnik to funkcje publiczne ? Nie jest do tego potrzebne kierunkowe wykształcenie i zdobycie zawodu?

tylko te zawody a zwłaszcza prawniczy zamieniono nie w profesję a certyfikat. Nawet tu na tym forum udowadniano mi że w kwestiach orzecznictwa prawnego samodzielne i ostateczne zdanie może mieć tylko dyplomowany prawnik.
Nawet mógł bym Ci i przepisy kodeksów wykonawczych przedstawić które w coraz większej liczbie przypadków obwarowują to wprost ale jutro rano mam zryw świtakiem i ... z resztą Tobie nie muszę bo wiele rzeczy wiesz nawet lepiej ode mnie i na pewno wiesz że nie są to puste moje deklaracje.
Nauczycielem (jeszcze) można być i bez wykształcenia pedagogicznego no lekarzem już gorzej i to Konfederacja walczy z certyfikatozą choćby tych recept ... - tak - zmierzam wprost tym razem z Ciebie zrobić "Romana" co taki On prawicowiec jak Ty wolnościowiec jeśli certyfikatozy bronisz i to tam gdzie już zaczyna się władza. ;)
W zawodach prawniczych w Polsce wolnego rynku nie ma a nie mam czasu aby to udowadniać i przynajmniej na dziś samo to moje stwierdzenie musi wystarczyć a że to patologia to też dużo pisania czyli - jak wyżej - dobranoc :)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1959
mirro napisał:

Przed chwilą, jahooo napisał:

a na odbudowę stolicy całe spoeczeństwo wykupywało cegiełki

A np z Braniewa, to całe wagony cegiełek do stolicy wozili.

W mojej wichurze wujas z lasu odnalazł wolność pod zmienionym nazwiskiem. Ot zaraz po odwaleniu cyngla co to miał go na liście wyprzedził front i dał się wyzwolić. Nomen omen gdzieś na Podlasiu go ten incydent spotkał. W każdym razie w centrum gdy go tu ruscy wyzwalali nie padł ani jeden strzał bo mieszkańcy wzięli tyłki w troki i próbowali spierniczyć do Reichu. Ze trzech Niemców zabili i szykowali się do zdobycia mostu na Odrze. 29 stycznia się trochę w Cigacicach postrzelali i ruszyli dalej. Wtedy przyszło zaplecze i dopiero spłonęly domy w rynku, a to jakiegoś ruskiego zabili i schowali na strychu a to komuś kocią mordę zrobilii bo się interesował. Jak przyszło do odbudowy to zniszczeń wojennych władza naprodukowała więcej a z nimi cegiełki na odbudowę Warszawy, które to po drodze odbudowywały majątki w Wielkopolsce... Ot cud komunizmu - każdy każdemu pomagał.


jahooo napisał:

Tymczasem z prawnikami jest naprawdę beton .

Eeee ... teraz radca prawny może przed sądem Cię zastępować a to uwolniona profesja.


Mariusz2903 napisał:

W tym co tam robią czym się różnią od RWPG , przecież Warszawę Salin odbudował , co prawda rękami Polaków ale kasę dał .

Stalin powiadasz ma swe odzwierciedlenie w UE... No ciekawe. Natomiast sprowadzanie lepszych od siebie do "sztucznych tworów" znany i charakterystyczny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594
19 minut temu, dysydent napisał:

tylko te zawody a zwłaszcza prawniczy zamieniono nie w profesję a certyfikat. Nawet tu na tym forum udowadniano mi że w kwestiach orzecznictwa prawnego samodzielne i ostateczne zdanie może mieć tylko dyplomowany prawnik.
Nawet mógł bym Ci i przepisy kodeksów wykonawczych przedstawić które w coraz większej liczbie przypadków obwarowują to wprost ale jutro rano mam zryw świtakiem i ... z resztą Tobie nie muszę bo wiele rzeczy wiesz nawet lepiej ode mnie i na pewno wiesz że nie są to puste moje deklaracje.

Mylisz pojęcia. Ty zakładasz ze jak syn prawnika zostaje prawnikiem to jest jakiś  szwindel bazujący na znajomościach. Ja twierdzę ze nie ma w tym nic złego jeśli posiądzie niezbędną wiedzę i nie można stygmatyzować wszystkich takich przypadków i dopatrywać się sPISku. Znam całkiem sporo osób które skończyły prawo czy medycynę nie mając nigdy w rodzinie prawników. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    325
Napisano (edytowany)

To nie Bruksela trzyma rękę na kasie. Oni sami pożyczają , tak dla światowego porządku. Spróbujcie jednak zapytać polskie społeczeństwo czy chce z tej kasy dobrowolnie zrezygnować. Przemożna chęć do korzystania z profitów i różnorakich dotacji jest odwrotnie proporcjonalna do posiadanych chęci do pracy. Tylu ministrów, dyrektorów i prezesów jeszcze Polska nie miała ilu jest ich dzisiaj. Wszystkich cechuje jedno - obracanie środkami unijnymi. Na innej robocie się nie znają bo się nie opłaca.

Nie wiem czy sędzia uciekinier obrał słuszny kierunek , jednak ciągle nurtuje mnie dylemat skąd wzięła się ta polska nienawiść do Białorusi. Wszak trwale , bezpośrednio na tym tracimy.

Edytowano przez ereksio
podwoiło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4650
17 godzin temu, mirro napisał:

I Co? Myślisz że polecę na Sienkiewicza głosować?

a ja tam wiem .. ten sam prestiż partyjny wiec wiesz licytacja szkoda czasu 

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób

Zielony Ład i ich twórcy, czyli UE AD 2024
Kanclerz Niemiec🇩🇪 Olag Scholz i prezydent Francji🇫🇷 Emmanuel Macron spotykają się na prywatnej koalicji w luksusowej restauracji, by rozwiązywać problemy, które sami stworzyli, forsując eko-ideologiczny Zielony Ład.
Dyskutują jak powstrzymać dominację Chin🇨🇳 w technologiach OZE, którymi Państwo Środka zalewa Europę (do których wszyscy dopłacamy - rząd Donalda Tuska zapowiedział już 1,5 mld zł na dopłaty do samochodów elektrycznych kosztem wyższej akcyzy na auta spalinowe dla milionów Polaków)!
Smaczku dodaje fakt, że właśnie odbywa się wizyta przewodniczącego Chin Xi Jinping w Francji. Znów cześć europejskiego przemysłu zostanie przeniesiona do Państwa Środka, a "Cesarz" Chin wzmocni swoją dominację wciskając nam "eko" inwestycję, którymi podobno myliśmy zawojować znów świat
Spokojnie zamkniemy ostatnie kilka kopalń, jakie nam zostały, ocalimy przez to planetę. Tylko czyją!?🤔

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1959

Jaka nienawiść? Do Białorusi? Z Białorusinem więcej spokojnie załatwisz niż z Ukraińcem. Ten drugi musi często poczuć mores. Niewiem kto tam Białorusinów nienawidzi - Łukaszenkowców to można punktować ale to w przewadze ruscy choć i polskie korzenie u nich dały plon.


@Roman176 co Ty z tą zieloną ładą znów? Jak nie będzie spodziewanych efektów z tego bodźca do rozwoju nowych technologii to będzie podlegał modyfikacjom co już majaczy na horyzoncie - spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    325

No to jak?  Piszesz ,że nienawiści nie ma , a granice zamknięte , no i ta propaganda. Wszak trzeba wierzyć naszym rządzącym , a oni wiedzą co myśli cały polski naród. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

Rządzący ko kretyni wybierani przez głupią większość. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    325

Coś w tym jest. To dlatego rządzący posługują się sloganem  "wszyscy Polacy...."  wiedząc ,że większość jest głupia , a pozostali nie są w stanie przeszkodzić  kretynom  w szerzeniu ich "demokracji" .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1959
ereksio napisał:

No to jak?  Piszesz ,że nienawiści nie ma , a granice zamknięte , no i ta propaganda. Wszak trzeba wierzyć naszym rządzącym , a oni wiedzą co myśli cały polski naród. 

Granica z Białorusią nie jest zamknięta - sędzie przez płot nie skakał. Najpierw się podorientuj radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6465

Polecam ten artykuł. Oplułem ekran ze śmiechu. A tu fragment, kabaretu. Jajca level master.

https://www.money.pl/gospodarka/ujawnilismy-nieprawidlowosci-na-fermach-biernacki-bardziej-kocham-zwierzeta-niz-pieniadze-7022194328243104a.html

"Pan również nie odpowiedział, ile jest tych ferm i zwierząt?

Za mało. Nasze gospodarstwa realizują około 10 proc. zapotrzebowania naszej rzeźni, a ubijamy około 200 tys. sztuk rocznie. To jest naprawdę mało. Marzeniem jest 35 - 40 proc. własnego surowca.

I tu leży nasz problem. Praktycznie w każdym miesiącu roku mamy jakieś święto. Teraz mieliśmy Wielkanoc. W Wielkim Tygodniu rolnicy już nie chcą sprzedawać bydła, dlatego, że przygotowują się do świąt, chodzą do kościoła. Rozumiem to, bo też jesteśmy praktykującymi, wierzącymi katolikami. Jest więc problem z tym, żeby dostarczać surowiec do rzeźni, a z drugiej strony mamy kontrakty z marketami, z sieciami, którym musimy dostarczyć mięso.

Niech pan sobie wyobrazi, że jedzie w sobotę do sklepu, a tam nie ma mięsa, a znajomi w domu czekają."

No i już się wyjaśniło. Winni są wszystkiemu rolnicy, katolicy chodzący do kościoła. A przecież w tym czasie mogliby sprzedawać bydło Biernackim.:lanie:

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028

Jeszcze nikt z głodu się nie zesrał, niech nie płaczą. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj