konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

Buszmen11    319
10 minut temu, hubertuss napisał:

Ci co najgłośniej krzyczeli, że rudy nie da polecieli wnioski składać. U mnie na wsi jeszcze wczoraj na ulicy jeden krzyczał, że teraz to zobaczycie jakich wuj wybraliście. Jak wam dadzą. Szkoda mi tych biednych zaszczutych ludzi których dalej szczują. 

A ja tam pier... tą jałmużnę.  Do hektara żyta nie będę czasu marnował

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5326
15 minut temu, hubertuss napisał:

Ci co najgłośniej krzyczeli, że rudy nie da polecieli wnioski składać. U mnie na wsi jeszcze wczoraj na ulicy jeden krzyczał, że teraz to zobaczycie jakich wuj wybraliście. Jak wam dadzą. Szkoda mi tych biednych zaszczutych ludzi których dalej szczują. 

Jakby nic nie dał to bym na niego zagłosował. :ph34r:

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    4041

Srał ja na nich i ich dopłaty, jałmużny itp itd. Zrobili z rolników niewolników i żebraków. Zamiast regulować rynek, nie dopuszczać syfu z zagranicy, dopłaca się do wszystkiego jakieś grosze po wypełnieniu tony papierów i do tego wydaje miliony na obsługe tych zapomóg. Ludzie już nie potrafią bez tego funkcjonować. Na wszystkie kryzysy jedna recepta- dopłaty i subwencje. Przecież to jesct chore. Do tego dochodzi zawiść ludzi z miasta wzniecana przez TVPO, Tefałeny i inne cały czas nadające jak to rolnikom.do wszystkiego się dopłaca.

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3074
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Dopiero pisałeś że ty 45 i syn 45 czyli wielkie g masz tylko głupoty wypisujesz syn pracuje i musi się wstydzić za starego 

nie rozumiesz to przeczytaj kilka razy 🤣....ale przetłumacze ci ,mamy razem 90 ha ...syn 45 i ja 45 i tak składamy o dopłaty ....a syn obrabia 55ha a ja 35 ha ....pomagamy sobie i co nam zrobisz 😲 

moje było 55ha z czego oddałem na razie  synowi 20 ha i synowa miała 35 ha ...potrafisz to pojąć i policzyć czy rozrysować obrazkami 🤔

10 godzin temu, malaczarna napisał:

Na rencie Pan?

nie ....zdrowym nie dają 😲

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8447

Dzień dobry. 18° lekko zachmurzone. Zaczynamy dzień czwarty...

A co do manipulacji, to...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3074
39 minut temu, Desperado napisał:

Coś cicho tu dzisiaj, pewnie ARiMR okupują ci co to im dotacje były nie tak dawno beeeeeeeeee.    :P

a co dajom coś 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2399    54
12 minut temu, Bogdan_ja napisał:

nie rozumiesz to przeczytaj kilka razy 🤣....ale przetłumacze ci ,mamy razem 90 ha ...syn 45 i ja 45 i tak składamy o dopłaty ....a syn obrabia 55ha a ja 35 ha ....pomagamy sobie i co nam zrobisz 😲 

moje było 55ha z czego oddałem na razie  synowi 20 ha i synowa miała 35 ha ...potrafisz to pojąć i policzyć czy rozrysować obrazkami 🤔

nie ....zdrowym nie dają 😲

To synowej bez ziemi byście pewnie nie chcieli . Aż tak wyrachowani jesteście 🤔

Że liczy tylko się bogactwo .🤔🤢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3074

co tam jeszcze za błędne objawienia 🤔😲

opowiadaj , łam sobie pusta głowę 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1286
19 minut temu, Bogdan_ja napisał:

nie rozumiesz to przeczytaj kilka razy 🤣....ale przetłumacze ci ,mamy razem 90 ha ...syn 45 i ja 45 i tak składamy o dopłaty ....a syn obrabia 55ha a ja 35 ha ....pomagamy sobie i co nam zrobisz 😲 

moje było 55ha z czego oddałem na razie  synowi 20 ha i synowa miała 35 ha ...potrafisz to pojąć i policzyć czy rozrysować obrazkami 🤔

nie ....zdrowym nie dają 😲

Coś znowu kłamiesz bajkopisarzu.

jeśli synowa ma 35 ha, ty synowi zapisałeś 20, to jakby nie liczyć, 55 mają wspólnie. Jakim więc cudem, składacie wnioski po 45 ha? Na synowej hektary składasz? Czy może  już odebrałeś synowi 10? a może wcale nie zapisałeś 20 tylko 10 właśnie? oj picer picer😂 gubisz się w tym swoim bogactwie. 

ty nawet prostego rachunku matematycznego nie potrafisz rozgryźć. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4761
Napisano (edytowany)
33 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Srał ja na nich i ich dopłaty, jałmużny itp itd. Zrobili z rolników niewolników i żebraków. Zamiast regulować rynek, nie dopuszczać syfu z zagranicy, dopłaca się do wszystkiego jakieś grosze po wypełnieniu tony papierów i do tego wydaje miliony na obsługe tych zapomóg. Ludzie już nie potrafią bez tego funkcjonować. Na wszystkie kryzysy jedna recepta- dopłaty i subwencje. Przecież to jesct chore. Do tego dochodzi zawiść ludzi z miasta wzniecana przez TVPO, Tefałeny i inne cały czas nadające jak to rolnikom.do wszystkiego się dopłaca.

Jest recepta lepsza nie dawać nic połowa upadnie i wtedy będą ci co są w stanie się utrzymać. Fakt dopłaty to nie jest najlepsze wyjście. Ale co zrobić jak na całym świecie zboże tanie. A nasze rolnictwo poprzez drogą pracę i sor nie jest wstanie z światowym rolnictwem konkurować. O warunkach glebowych strukturze pól już nawet nie wspominam.

Regulować rynek to do Baćki za miedzę. Regulować rynek to też dopłacać tylko innym. By drożej rolnikowi płacili. A syf z UA wpuszczał pis zalał nim tak Polskę ,ze dopiero się z tego wyprzedajemy i pozbywamy. A to czasami nie z pisu minister kazał rolnikom nie sprzedawać by było miejsce w magazynach na ukraińskie zboże?

Edytowano przez hubertuss
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3074
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, bezbarwny napisał:

Coś znowu kłamiesz bajkopisarzu.

jeśli synowa ma 35 ha, ty synowi zapisałeś 20, to jakby nie liczyć, 55 mają wspólnie. Jakim więc cudem, składacie wnioski po 45 ha? Na synowej hektary składasz? Czy może  już odebrałeś synowi 10? a może wcale nie zapisałeś 20 tylko 10 właśnie? oj picer picer😂 gubisz się w tym swoim bogactwie. 

ty nawet prostego rachunku matematycznego nie potrafisz rozgryźć. 

składamy se tak bo nam tak pasuje ....nie potrafisz tego ogarnąć matematyku od siedmiu boleści ..,🤣🤣🤣🤣

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4425
19 minut temu, Bogdan_ja napisał:

a co dajom coś 🤔

Do zboża dajom.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1286
6 minut temu, Bogdan_ja napisał:

składamy se tak bo nam tak pasuje ....nie potrafisz tego ogarnąć matematyku od siedmiu boleści ..,🤣🤣🤣🤣

U nas też gospodarstwa do 50 ha najlepiej się kalkulują, ale na to co dane, nikt inny prócz obdarowanego wniosków nie składa, bajkopisarzu. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3074

puknij się w to rozszczepiona główkę ....co ty możesz wiedzieć jak ty nic nikomu nie dałeś 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7734
26 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Ale że co? To u Ciebie?

Ja Lubelszczyzna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    183

Popadało i jak ziemniaki poszły w górę od środy to głowa mała. Aby tylko pod krzakiem coś było, to na zimę dla siebie będzie. I wcale nie trzeba było sadzić w marcu. W połowie kwietnia wystarczy. 

IMG_20240524_113520.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    4041
Napisano (edytowany)
9 minut temu, Łolek napisał:

Pierwsze widzę 

Patrzajta i uczajta siem 

@Qwazi W łódzkim jest moc 💪

😂😂😂 W Polsce B na Podlasiu to takie w co drugiej wiosce gdzie chowają krowy, tyle że u nas to raczej same Fendty a nie niebieskie taczkowozy.

Edytowano przez Krzysztof81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj