superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2024

Polecane posty

szymek    75

sprzedam głowice oraz blok do 902 głowica nie pęknięta ściągniętą z jeżdżącego ciągnika blok prosty nie pęknięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołalski    0

Wystawiłem na allegro do sprzedaży nasiona trawy. Dzwonił jakiś gość (odbierał ojciec) ze Związku nasiennictwa coś tam, cośtam I mówił aby usunąć ogłoszenie bo on poda mnie do sądu bo nie wolno sprzedawać nasion. Ojciec powiedział że to nie są nasiona przeznaczone do siewu, a jako materiał do ścielenia dla kur, królików itp ;) a zresztą nikt nie ma obowiązku sprawdzać co kupujący robi z nasionami itp. Gość dalej uparcie straszliwie aby usunąć ogłoszenie... Mogą coś zrobić nałożyć karę czy tylko straszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142

zależy co tam wpisałeś w tym ogłoszeniu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołalski    0

nigdzie nie ms słowa nasiona do siewu itp. ktoś ma potwierdzone info że komuś rzeczywiscie założyli sprawę sądową i zapłacił jakąś karę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195

https://www.facebook.com/marketplace/item/266660262660106/ 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Ciekawe po co te dwa manometry z ursusa na desce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Panowie pytanie 

Sąsiad ma w spadku c385 z turem 

Jesienią tur chodził normalnie teraz odpalił i tur nie chce podnosić wężami szarpie trochę uniesie do góry i więcej nie pójdzie ? 

Mówi że nie pamięta czy wajcha od hydrauliki (ta od tylnych wyjść np do kipru) ma być załączona bo tur podpięty do tylnych wyjść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Wujas jak ma podpięte pod tylnie szybkozłącza, to musi mieć wajche cały czas "załączoną" - musi skądś mieć przecież ciśnienie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
3 godziny temu, daron64 napisał:

Do poprawek mechanicznych może znaczyć wszystko

A nawet w starym mechanicznym ciągniku może to pochłonąć fortunę. Ostatnio patrzę sobie na takie starsze złomki, ale jak miał bym się ładować w coś do poprawek to tylko w mega okazyjnej cenie. Inaczej to może być skarbonka. Dziś miałem propozycję Forda 7610 z ładowaczem za około 50 ale dla mnie troszkę dużo jako ciągnik którego tak na prawdę nie potrzebuję

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)
20 minut temu, griga napisał:

nawet w starym mechanicznym ciągniku może to pochłonąć fortunę.

W temacie o swoim trupku tam czasem wrzucam ceny niektórych rzeczy i np zdarzają się graty z zaporowa cena, a czasami niedostępne. Część jest spoko cenowo, typu pompka zasilająca zamiennik poniżej 100, pompa wody poniżej 300, filtry też w miarę ok, wtryski 50-150/szt, markowa uszczelka pod głowicę 300 itd itd. Ale jakby coś konkretnego typu skrzynia, czy most, to może bez problemu przekroczyć wartości ciągnika - np mechanizm w przednim moście i dłuższa półoś to ceny 1800-2200 euro/szt. i niedostępne w kraju (choć np u mnie w 40letnim ciągniku wyglądają mozna powiedzieć jak nowe). Niektóre łożyska mogą się trafić nietypowe - np gdzieś na grupie widziałem chłopak pytał o złożenie igiełkowe do skrzyni, to występuje tylko w oryginale. Generalnie jak coś robiłem, to z ciekawości sprawdzałem sobie dostępność, to naprawdę trzeba mieć z tyłu głowy, że jak się kupi trupka, to można wpaść po uszy w gówno.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Właśnie dlatego tak ostrożnie podchodzę do tematu złomów. Jeśli w ogóle kupię to tylko takiego który w razie co pójdzie na części i tyle. Tak samo zrobiłem z ładowarką teleskopową. Koszt zakupu to koszt cześci w razie W jak by trzeba było sprzedać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383
56 minut temu, bratrolnika napisał:

@6465 👆

Dzięki Darek. Ona taka jak i moja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ta za 100. Jak ktoś chce to zapraszam, jak nie to jedzie na hutę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
21 godzin temu, GABBER85 napisał:

zegary są od ciśnienia oleju i pneumatyki, ogólnie zależy co bo jak wyskakuje na grupach biegów to zazwyczaj synchronizator, jak ktoś nie jeździł do końca to na janusza obrucić i powinien jeszcze połowę przebiegu pochodzić ale to przy normalnym użytkowaniu a nie katowaniu     

6 godzin temu, griga napisał:

A nawet w starym mechanicznym ciągniku może to pochłonąć fortunę. Ostatnio patrzę sobie na takie starsze złomki, ale jak miał bym się ładować w coś do poprawek to tylko w mega okazyjnej cenie. Inaczej to może być skarbonka. Dziś miałem propozycję Forda 7610 z ładowaczem za około 50 ale dla mnie troszkę dużo jako ciągnik którego tak na prawdę nie potrzebuję

no to prawda, ja teraz kupiłem 1046 to silnik igła przód luz w każdym możliwym miejscu, poci się rozdzielacz i chyba było by na tyle. jeszcze skrzynie otworzę aby zajrzeć ale za 20 tys to nie zła cena, całość powinna się 5tce zmieścić z częściami, tym bardziej że już mam doświadczenie a przegląd i dokumenty jak książka pisze   

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj