Rafał360

Kupno ciągnika

Polecane posty

karbex    91

Kolego, na te hektary to sprzedaj sześdziesione i kup sobie zetora 5211. Serwis niedrogi bo mało oleju do miski wchodzi 😉, z komfortu będziesz zadowolony a jak kupisz w dobrym stanie albo trochę poprawisz to będziesz jeździł dłużej niż te newhollandy - przecie na tym areale bez trzody to więcej jak 150 mth nie zrobisz rocznie. Kupisz nowego to po paru latach on więcej na wartości straci jak ten zetor będzie Cie kosztował. Chyba że masz kasę to nikt nie broni się dobrze bawić bo i ja bym new hollandem pojeździł ale nie mam kasy to sie bujam mtztem na 20 ha 😉

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Na 9ha nowy ciagnik, odważnie. Ja obrabiam ok 25ha starym Same Explorerem 65 i c 360 3p i jakos nie odczuwam potrzeby kupna nowego ciagnika. Jesli juz na MR to wolałbym wymienic sobie maszyny na nowe, a za rok dwa kupic lepsza uzywke ciagnik. Tak jak kolega wyzej napisał Same robi niecałe 200mth a 3p niecałe 100, wiec po co mi nowy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Macie rację zetor 5211 lub 7211 spokojnie wystarczy na te ha. I na wartości tyle nie będzie tracił co nowy. 👍

Nie bujaj w obłokach tylko patrz na rzeczywistość kupuj używany i sobie uja nie zawracaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O kupnie dodatkowych ha to raczej w tych czasach nie ma mowy bo tylko krowiarze kupują co mają co najmniej 100 krów i płacą po 110K za ha. 😥😬🥺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

I weź tu zapytaj o poradę 😁 On chce NH, nie ważne ile ma ha do obrobienia oraz z jakimi maszynami ma pracować.

Edytowano przez akmaly
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Za zetora 5211 cenią 40-50 tysi, dać tyle za praktycznie 40 letni na dodatek 3 cylindrowy ciągnik, który do trójek pługów jest tak ewentualnie na styk. To już może lepiej tego new hollanda    

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

T5.90 chyba w cenie 220 netto się nie kupi, raczej t5.90S lub t5.100S  w podstawie lub bardzo ubogą wersję, a jak się doda szerokie opony, pneumatykę, 3 wyjście hydrauliki i jeszcze kilka innych drobiazgów i już cena zbliża się do 300 tysi brutto, chyba że t4.75S ze sprzętem od c-360 polata i lekko większym też:)

 

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał360    0
19 godzin temu, wojtal24 napisał:

a wiesz ze za półtora roku będzie program MR a czy wogole się łapiesz na ten program z takim areałem? masz już na siebie ziemię ile czasu?

Program MR jest od 2023 do 2027 nabór więc raczej nie zniknie, ziemi jeszcze nie mam na siebie 

13 godzin temu, dyziek_1 napisał:

Masz już jakieś maszyny? Jeśli tak to jakie? Co chcesz uprawiać, chować, hodować ? Jakie masz możliwości rozwoju i zwiększania areału? New Holland to niegłupi pomysł na młodego rolnika. NA 9 ha to i T4 śmiało wystarczy, a i 25ha obrobisz jak będziesz musiał. Jak będzie za mały, to wymienisz za kilka lat na T5. Nowy to nowy, Łatwiej takiego dać w rozliczenie, jak 20-letni po kilku użytkownikach w różnych krajach. Z 9ha to łatwo nie będzie Ci wyżyć, ale zawsze można dorobić. 

Maszyny mam jakieś bo kiedyś mialem duży ciągnik ale sprzedaliśmy i zostało mi parę , a resztę pług i talerzowke pożyczę bez problemu od rodziny , i gospodarzyć chce hobbistycznie tego zapomniałem dopisać a na większy używany nie mam pieniędzy a wolę do nowego dobrać trochę kredytu niż na używany większy kredyt . Myślałem o produkcji zwierzęcej nawet w małej ilości żeby coś więcej zostało a jak mówię pracować na etacie będę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Skoro będziesz pracował na etacie to zapomnij o zwierzętach.

Na rodzinne pożyczki to ty nie licz :P

Poczytaj o zasadach MR bo póki co to takie wielkie gdybanie, żeby nie napisać bicie piany. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak do tej pory masz tylko 9ha i bez produkcji to przestań rzyć marzeniami bo skończysz na cmentarzu a zacznij żyć pełnią życia. Rzuć to w cholerę i idź do pracy zarobisz te 3-5tys. i będziesz pan. A na roli by tyle zarobić będzie pot po tyłku leciał a ty będziesz się czołgał prosił o pomoc by podołać na czas a w połowie miesiąca już będzie po wypłacie. Zapomnij o programach bo będziesz za mały albo za duży a jak już dostaniesz to pewnie 65km. góra + opłata za biznesplan + zwiększenie się te 10% i z czego spłacać traktor + serwis na gwarancji?. A i jak traktor to i ładowacz czołowy + osprzęt. Jak już nie szkoda ci zdrowia i chcesz mieć jakąś produkcje jaką? to kup sobie Zetora 7745 75km można dostać na orbitrolu nawet, ostatecznie Ursusa 1224 i będziesz latał a jak się spodoba to za 5 lat kupisz NH. Kupisz sobie zachodniego  nowego czy starego teraz i jak coś rypnie to po tobie i nie pomoże ci bliski serwis bo on za darmo nie robi. Jak możesz to się ucz i pracuj lekko bo wieś to dziś obóz pracy bez dni wolnych nawet jak jesteś zmechanizowany.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121
2 godziny temu, GABBER85 napisał:

z szesciesiątki  na zetora... noo ale mu rady dajecie...

W zetorze, jak jest duża kabina, nawiew, amortyzowana przednia oś oraz wspomaganie, to co więcej potrzeba? A kupić 30 letniego MF czy Renault to co chwile trzeba dokładać. A części drogie. Np do skrzyni jedno łożysko potrafi grubo ponad 1000 zł kosztować, a gdzie synchronizatory, albo hydraulika? W okolicy, kto kupił używany ciągnik to już w pierwszym roku trzeba było robić remont skrzyni biegów, albo ci innego naprawiać. Jeden kupił JD za 100tys i się rozleciała skrzynia na drodze i naprawa kosztowała 50tys, Inny kupił MFa, najpierw zacinał się rozdzielacz, a padła skrzynia, W renault też skrzynie biegów dwóch gości robiło. Strach kupować zachodnie ciągniki bo to złomy,  a części bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1011

To ile kosztuje np synchronizator do zetora? Sprawdź sobie ceny orginalnych części do skrzyni w Zetorze.. Tanio nie będzie, po za tym co to za argument że do zachodniego trzeba na okrągło dokładać bo się psuje, a Zetor to co perpetum mobile?

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1015
18 godzin temu, izydor6280 napisał:

zakup nowego ciągnika to strzał w kolano, szczególnie przy tak małym areale
osobiście skupiłbym się na maszynach, jeśli do tej pory masz c360 to przeskok na zetora z lat 70 czy MTZ to już będzie luksus, a dziś w cenie do 30tys. jest w czym wybierać

w cenie do 30 tys to nawet zetora 7211 ciężko kupić wiec wiesz.....

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Takie pi3rdolenie że zachodnie jest be... Jak się kupi pomalowanego szrota z francuskich pokrzyw za pół ceny co chodzą dobre to potem lament.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163
37 minut temu, Risto napisał:

przestań rzyć marzeniami bo skończysz na cmentarzu a zacznij żyć pełnią życia. Rzuć to w cholerę i idź do pracy zarobisz te 3-5tys. i będziesz pan.

Nie wiem co to za myślenie, chyba 19 wieczne jeszcze, chłopów pańszczyźnianych, w mieście są panowie bo zarobią 3 tysiące... a na wsi dziad siedzi 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

3 tys to zarabia cieć emeryt albo inny opi3rdalacz typu magazynier, jak pójdziesz na jakaś produkcję to spokojnie dwa razy tyle wyciągniesz. A teraz policz sobie ile Ty zarabiasz na godzinę jak zsumujesz cały ten czas który tyrasz na gospodarstwie, wtedy okaże się że jesteś dziadem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Ciągnik na 9 ha bym nie zaryzykował ,nie lepiej kupić używanego Zetora bądź ursusa 912 ??? A za dotacje maszyny ??? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155
19 godzin temu, 6465 napisał:

Pokaż ten luksus z lat 70 do 30tys.😂😂😂

często fabryczna kabina, wspomaganie, miękki przodek, sprzęgło WOM czy 1000obr. w porównaniu z wyjuchem to przepaść, o jakości odlewów czy nawet mniejszym spalaniu nie wspomnę

Zetor 6711

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    50

Poziom niektórych komentarzy tylko potwierdza zawiść i zazdrość wśród rolników. Jak chłopak chce się gospodarzyć to nikomu nic do tego. 9ha to już kawałek ziemi. Z głową na karku i chęcią do pracy coś z tego będzie.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczikpr    187

Będzie coś z tego ale nie bez produkcji specjalistycznej albo zwierząt. Sam po studiach wracam na gospodarkę i wolę w coś co bardziej przyniesie dochód inwestować niż w ciągniki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
2 godziny temu, mikad napisał:

3 tys to zarabia cieć emeryt albo inny opi3rdalacz typu magazynier, jak pójdziesz na jakaś produkcję to spokojnie dwa razy tyle wyciągniesz. 

Brat ponad 20 lat pracuje na obrabiarkach CNC w spółce notowanej na giełdzie papierów wartościowych. Siedziba spółki w mieście powiatowym. Wynagrodzenie ma 3100 zł na rękę. 

6tyś. zł na miesiąc, to trzeba po kraju jeździć tirem, gdzie weekendy są wolne a dzień pracy kierowcy wynosi 13 godzin, w tym 9 lub 10 godzin samej jazdy.

Edytowano przez bergman31
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121
1 godzinę temu, dyziek_1 napisał:

Poziom niektórych komentarzy tylko potwierdza zawiść i zazdrość wśród rolników. Jak chłopak chce się gospodarzyć to nikomu nic do tego. 9ha to już kawałek ziemi. Z głową na karku i chęcią do pracy coś z tego będzie.

No tak, bo z 9 ha zboża można rodzinę wyżywić i jeszcze spłacać raty za ciągnik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483
Rafał360 napisał:

19 godzin temu, wojtal24 napisał:

a wiesz ze za półtora roku będzie program MR a czy wogole się łapiesz na ten program z takim areałem? masz już na siebie ziemię ile czasu?

Program MR jest od 2023 do 2027 nabór więc raczej nie zniknie, ziemi jeszcze nie mam na siebie 

13 godzin temu, dyziek_1 napisał:

Masz już jakieś maszyny? Jeśli tak to jakie? Co chcesz uprawiać, chować, hodować ? Jakie masz możliwości rozwoju i zwiększania areału? New Holland to niegłupi pomysł na młodego rolnika. NA 9 ha to i T4 śmiało wystarczy, a i 25ha obrobisz jak będziesz musiał. Jak będzie za mały, to wymienisz za kilka lat na T5. Nowy to nowy, Łatwiej takiego dać w rozliczenie, jak 20-letni po kilku użytkownikach w różnych krajach. Z 9ha to łatwo nie będzie Ci wyżyć, ale zawsze można dorobić. 

Maszyny mam jakieś bo kiedyś mialem duży ciągnik ale sprzedaliśmy i zostało mi parę , a resztę pług i talerzowke pożyczę bez problemu od rodziny , i gospodarzyć chce hobbistycznie tego zapomniałem dopisać a na większy używany nie mam pieniędzy a wolę do nowego dobrać trochę kredytu niż na używany większy kredyt . Myślałem o produkcji zwierzęcej nawet w małej ilości żeby coś więcej zostało a jak mówię pracować na etacie będę 

jak spełniasz warunki i będziesz mógł zrobić wzrost po wzięciu dofinansowania to bierz i realizuj swoje plany przecież równie dobrze możesz pracować sobie na etacie a popołudniami obrobić pole a nowym sprzętem zawsze latwiej


maniekc360 napisał:

1 godzinę temu, dyziek_1 napisał:

Poziom niektórych komentarzy tylko potwierdza zawiść i zazdrość wśród rolników. Jak chłopak chce się gospodarzyć to nikomu nic do tego. 9ha to już kawałek ziemi. Z głową na karku i chęcią do pracy coś z tego będzie.

No tak, bo z 9 ha zboża można rodzinę wyżywić i jeszcze spłacać raty za ciągnik.

napisał wyraźnie że będzie pracował po za gospodarstwem


Risto napisał:

Jak do tej pory masz tylko 9ha i bez produkcji to przestań rzyć marzeniami bo skończysz na cmentarzu a zacznij żyć pełnią życia. Rzuć to w cholerę i idź do pracy zarobisz te 3-5tys. i będziesz pan. A na roli by tyle zarobić będzie pot po tyłku leciał a ty będziesz się czołgał prosił o pomoc by podołać na czas a w połowie miesiąca już będzie po wypłacie. Zapomnij o programach bo będziesz za mały albo za duży a jak już dostaniesz to pewnie 65km. góra + opłata za biznesplan + zwiększenie się te 10% i z czego spłacać traktor + serwis na gwarancji?. A i jak traktor to i ładowacz czołowy + osprzęt. Jak już nie szkoda ci zdrowia i chcesz mieć jakąś produkcje jaką? to kup sobie Zetora 7745 75km można dostać na orbitrolu nawet, ostatecznie Ursusa 1224 i będziesz latał a jak się spodoba to za 5 lat kupisz NH. Kupisz sobie zachodniego  nowego czy starego teraz i jak coś rypnie to po tobie i nie pomoże ci bliski serwis bo on za darmo nie robi. Jak możesz to się ucz i pracuj lekko bo wieś to dziś obóz pracy bez dni wolnych nawet jak jesteś zmechanizowany.

a co stoi na przeszkodzie gospodarzyć i pracować na etacie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712
16 minut temu, bergman31 napisał:

Brat ponad 20 lat pracuje na obrabiarkach CNC w spółce notowanej na giełdzie papierów wartościowych. Siedziba spółki w mieście powiatowym. Wynagrodzenie ma 3100 zł na rękę. 

6tyś. zł na miesiąc, to trzeba po kraju jeździć tirem, gdzie weekendy są wolne a dzień pracy kierowcy wynosi 13 godzin, w tym 9 lub 10 godzin samej jazdy.

Powiedz bratu aby zmienił pracę bo konkurencja płaci 2x tyle :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez suf
      witam wszystkich, poszukuję New Holland Clayson 8070, jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą to proszę o wiadomość, dzięki
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj