Rafał360

Kupno ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafał360    0

Witam, za blisko półtorej roku stoje przed wyborem wiekszego ciagnika posiadam 9 hektarow i ursusa c360. Chce wziąć program Młody Rolnik i zastanawiam sie czy o kupnie ciągnika 80-100km aby mieć szanse na rozwój wlasnie przez ten program Patrzyłem na New Hollanda t5 90 225 tys netto ale do głowy przychodza mi ciagniki uzywane new hollandow z serii t5000, lecz musial bym wziac kredyt a to jest moim zdaniem zabójstwo na poczatek gospodarzenia, mogl by mi ktos doradzic moze jak to inaczej rozplanowac, patrze tylko na marke new holland poniewaz mam bliziutko serwis a chce odciazyc sie z pracy ursuem c360 i zainwestowac w koncu porzadnie w gospodarke a kwestia starszych ciagnikow nie przepowiada do mnie jakos a moim małym marzeniem jest wlasnie posiadanie takiego t5000 czy t5 pozdrawiam oraz prosze o nie hejtowanie tylko wyrazenie swojego zdania :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

a wiesz ze za półtora roku będzie program MR a czy wogole się łapiesz na ten program z takim areałem? masz już na siebie ziemię ile czasu?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Może jak nakryjesz te swoje morgi szkłem albo chociaż folią to wtedy pomyśl o takim ciągniku bo przy tradycyjnej roślinnej czarno to widzę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

zalecam na razie czekać ewentualnie iść do odr-u pogadać. trzeba realne patrzeć. sytuacja w rolnictwie jest trudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ciągnik, ciągnikiem, oczywiście tylko NH, a co do niego będziesz podczepiać? Z twoimi ha to raczej szukaj pracy a rolnictwo traktuj jako hobby.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
1 godzinę temu, mikad napisał:

Może jak nakryjesz te swoje morgi szkłem albo chociaż folią to wtedy pomyśl o takim ciągniku bo przy tradycyjnej roślinnej czarno to widzę.

Czego mu tak piszesz jest możliwość to niech bierze szkoda ci?  Akurat 9 hektarów to powinno starczyć tylko ze więcej niż 75 km to raczej nie dostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczikpr    185

Bez zwierząt albo warzyw na takim areale to tylko etat ratuje. Ale żeby jedno albo drugie mieć to inne inwestycje ważniejsze niż ciągnik jak dla mnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zakup nowego ciągnika to strzał w kolano, szczególnie przy tak małym areale
osobiście skupiłbym się na maszynach, jeśli do tej pory masz c360 to przeskok na zetora z lat 70 czy MTZ to już będzie luksus, a dziś w cenie do 30tys. jest w czym wybierać

  • Like 1
  • Haha 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Część . Moim zdaniem wywalenie kasy na sam ciągnik to bardzo ryzykowny i głupi  temat . Patrz na całe gospodarstwo . Budynki ? Maszyny ? . Musisz usiąść i przemyśleć temat co ci w gospodarstwie jest potrzebne... Patrz też na siebie jesteś młody nie wiesz co będzie za parę lat , uwiązać się kredytem bądź finansowaniem to nie sztuka... Sprzedaj c360 kup coś z napędem używanego . Pomalutku kupisz maszyny czy coś innego wymyślisz...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
1 godzinę temu, ma123 napisał:

Czego mu tak piszesz jest możliwość to niech bierze szkoda ci?  Akurat 9 hektarów to powinno starczyć tylko ze więcej niż 75 km to raczej nie dostanie 

Aaa, to nie wiedziałem że te ciągniki za darmo dają.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
3 godziny temu, Rafał360 napisał:

Witam, za blisko półtorej roku stoje przed wyborem wiekszego ciagnika posiadam 9 hektarow i ursusa c360. Chce wziąć program Młody Rolnik i zastanawiam sie czy o kupnie ciągnika 80-100km aby mieć szanse na rozwój wlasnie przez ten program Patrzyłem na New Hollanda t5 90 225 tys netto ale do głowy przychodza mi ciagniki uzywane new hollandow z serii t5000, lecz musial bym wziac kredyt a to jest moim zdaniem zabójstwo na poczatek gospodarzenia, mogl by mi ktos doradzic moze jak to inaczej rozplanowac, patrze tylko na marke new holland poniewaz mam bliziutko serwis a chce odciazyc sie z pracy ursuem c360 i zainwestowac w koncu porzadnie w gospodarke a kwestia starszych ciagnikow nie przepowiada do mnie jakos a moim małym marzeniem jest wlasnie posiadanie takiego t5000 czy t5 pozdrawiam oraz prosze o nie hejtowanie tylko wyrazenie swojego zdania :)).

1. Jeżeli chcesz traktor na MR lub modernizację to obowiązuje tabela doboru maszyn do wielkości gospodarstwa.

2. Biorąc nowy traktor musisz dołożyć to co brakuje do ceny czyli nie masz kasy to kredyt.

3.Nowy=serwis a to też są koszty.

4. Za półtora roku to uj jeden wie co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Na 9 ha to sobie możesz pomarzyć o młodym rolniku z tego co wiem to przy samej roślinnej to chyba trzeba mieć z 30ha na chwilę obecną 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
55 minut temu, izydor6280 napisał:

zakup nowego ciągnika to strzał w kolano, szczególnie przy tak małym areale
osobiście skupiłbym się na maszynach, jeśli do tej pory masz c360 to przeskok na zetora z lat 70 czy MTZ to już będzie luksus, a dziś w cenie do 30tys. jest w czym wybierać

Pokaż ten luksus z lat 70 do 30tys.😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Lata 70 to zetory w typie c360, tzn zbiornik u góry i biegi przy kierownicy, wczesne mtz ze sportową kabiną. Od 80 roku zaczynają się zetory z komfortową kabiną i rzeczywiście tam jest jakiś komfort :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już teraz opłacalność w roślinnej jest mała a za 1,5 roku to może połowa gospodarstw już nie będzie istnieć bo nikt nie będzie dokładał do produkcji. Więc na twoim miejscu nie kupował bym jakiś nowych ciągników na który będzie mało roboty. Lepiej kupić jakiś używany bez żadnych kredytów czy też Prow-ów. A najlepiej to na razie nie kupuj bo czasy niepewne rząd się zmieni i może być po rolnictwie. Lepiej na razie rób to c 360. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
Luki99 napisał:

Już teraz opłacalność w roślinnej jest mała a za 1,5 roku to może połowa gospodarstw już nie będzie istnieć bo nikt nie będzie dokładał do produkcji. Więc na twoim miejscu nie kupował bym jakiś nowych ciągników na który będzie mało roboty. Lepiej kupić jakiś używany bez żadnych kredytów czy też Prow-ów. A najlepiej to na razie nie kupuj bo czasy niepewne rząd się zmieni i może być po rolnictwie. Lepiej na razie rób to c 360. 

zawsze są czasy niepewne

  • Haha 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plenard2002    0
Patryk1222 napisał:

Na 9 ha to sobie możesz pomarzyć o młodym rolniku z tego co wiem to przy samej roślinnej to chyba trzeba mieć z 30ha na chwilę obecną 😂😂

Składałem wniosek w tym roku i fakt ciężko uzyskać punkty ale wystarczy że przejmie jedno gospodarstwo w całości i na własność (jeśli narazie nie posiada) oraz spełni wymóg średniej powierzchni wojewódzkiej lub krajowej (która niższa) to w zależności jaką będzie różnica wieku między przekazującym może uzyskać nawet 9 pkt a wymagane jest 7. Także barierą może być tylko uzyskanie średniej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49

Masz już jakieś maszyny? Jeśli tak to jakie? Co chcesz uprawiać, chować, hodować ? Jakie masz możliwości rozwoju i zwiększania areału? New Holland to niegłupi pomysł na młodego rolnika. NA 9 ha to i T4 śmiało wystarczy, a i 25ha obrobisz jak będziesz musiał. Jak będzie za mały, to wymienisz za kilka lat na T5. Nowy to nowy, Łatwiej takiego dać w rozliczenie, jak 20-letni po kilku użytkownikach w różnych krajach. Z 9ha to łatwo nie będzie Ci wyżyć, ale zawsze można dorobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nowy ciągnik, ok ale nie ma żadnych maszyny do niego. No chyba że kupi coś do 60 KM to będzie miał to co do 60tki. Ile tej kasy na młodego dostanie? Zresztą póki co to ma za mało ha żeby w ogóle cokolwiek dostać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Zacznijmy od tego że przy 9ha to będzie problem złapać się na MR 

A po drugie to ten nh 5.90 to dziś kosztuje 220tys ale netto czyli prawie 270tys brutto, a jak dalej tak pójdzie to za te półtora roku to będzie kosztować 300 netto 

I jeśli nawet by ci się udało dostać to tego młodego rolnika przy 9ha to agencja będzie ci nakazywać zwiększenie areału do średniej krajowej lub wojewódzkiej, I tu sobie sam odpowiedź czy w twojej okolicy ktoś ci da ziemię w dzierżawę na umowę 10 letnią, bo u mnie już tak pobrali to szybciej znaleźli ziemię do kupna jak do dzierżawy na umowę...

9ha, hmm 6ha dziennie to ja ursusem 902 jestem w stanie zaorać

 

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Wydaje mi się że dostać tego młodego jak by dobrze pokombinować to pewnie idzie wyrwać kasę ale wydać ją na ciągnik i jeszcze sporo dołożyć to chyba na dziejsze czasy kiepski pomysł według mnie 

Zacznijmy od tego że 9ha to do ciągnika 90-100kk to ogródek nie robota sam mam 2 razy więcej i też szukam takiego ciągnika i powiem że trzeba mieć te 80-100tys by coś kupić w miarę stanie a i to ciężko 

Napisz kolego czy zamierzasz tylko obrobić ziemię czy jakaś chodowla itd będzie u ciebie bo z samej ziemi to raczej nie da rady wyżyć i albo etat co chyba przy młodym rolniku to tylko na czarno albo jakaś chodowla by jakoś żyć 

No i weź pod uwagę że jeśli chcesz iść w dzierżawy itd to różnie się na tym wychodzi to raz a dwa że pewnie jak zobaczą nowy ciągnik to o dzierżawie zapomnieć możesz bynajmniej w mojej okolicy takie myślenie a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj