Lebioda

KPO. Rolnictwo 4.0 jakie maszyny mozna kupic?

Polecane posty

karat7    33

Dzisiaj  zarejestrowano mój wniosek , wczoraj o 23.00 jeszcze był błąd rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I chyba wywalą większość wnioskow. Nawet rozsiewacze z gps zmienną dawką i mapami pola nie przejdą. Słowo klucz - dwukierunkowa wymiana danych. Na FB piszą że musi być w czasie rzeczywistym. Czyli nie tylko wgranie mapy. Musi byc bierzący monitoring zabiegu i jego zasadności względem tego co na polu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Teraz o tym mówią jak już większość złożyła 🤣


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
3 minuty temu, pawelol111 napisał:

I chyba wywalą większość wnioskow. Nawet rozsiewacze z gps zmienną dawką i mapami pola nie przejdą. Słowo klucz - dwukierunkowa wymiana danych. Na FB piszą że musi być w czasie rzeczywistym. Czyli nie tylko wgranie mapy. Musi byc bierzący monitoring zabiegu i jego zasadności względem tego co na polu.

Nie siej paniki , poczytaj dokładnie pytania i odpowiedzi . Każdy filozofuje z ta dwukierunkowoscia a nikt nie wie obco chodzi razem z Arimr 

Mapy są po to żeby ta zasadność było .  Dwukierunkowosc to tez wiadomość z maszyny jaki areał został obsiany , tak czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38
30 minut temu, 80marcin napisał:

Lubelskie końcówka 392

Także Lubelskie, końcówka 382, wniosek wysłany wczoraj ok. godz. 7 rano, później status "błąd rejestracji" a dziś nadany numer, Swoją drogą Ty kiedy wysłałeś wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Ja wczoraj wysłałem około 20 i odrazu przyjęty, a końcówka 27.

Jeżeli chodzi o maszyny czy urządzenia, o które można wnioskować to nie zagłębiałem się tak mocno w ten temat, ale nawet w przykładach na stronie arimr był podany np rozsiewacz z vra czy system naprowadzania gps. Ja nie mam żadnej "dwukierunkowej wymiany danych" , dlatego poprostu czekam na zozpatrzenie wniosku. Sam zrobiłem wniosek więc  nic nie tracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
39 minut temu, subiektywny napisał:

Także Lubelskie, końcówka 382, wniosek wysłany wczoraj ok. godz. 7 rano, później status "błąd rejestracji" a dziś nadany numer, Swoją drogą Ty kiedy wysłałeś wniosek?

W pierwszych minutach naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Co za bubel, dodają załącznik do regulaminu w którym wymieniają przykłady rozwiązań nie do końca precyzując swoje wymagania. Jak dla mnie to lekkie wprowadzanie w błąd. 

44 minuty temu, pawelol111 napisał:

I chyba wywalą większość wnioskow. Nawet rozsiewacze z gps zmienną dawką i mapami pola nie przejdą. Słowo klucz - dwukierunkowa wymiana danych. Na FB piszą że musi być w czasie rzeczywistym. Czyli nie tylko wgranie mapy. Musi byc bierzący monitoring zabiegu i jego zasadności względem tego co na polu.

 

40 minut temu, masa24 napisał:

Nie siej paniki , poczytaj dokładnie pytania i odpowiedzi . Każdy filozofuje z ta dwukierunkowoscia a nikt nie wie obco chodzi razem z Arimr 

Mapy są po to żeby ta zasadność było .  Dwukierunkowosc to tez wiadomość z maszyny jaki areał został obsiany , tak czy nie?

Ja to interpretuje jak @pawelol111, jak będą konsekwentni z tymi założeniami to taki rozsiewacz nie przejdzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

I chyba wywalą większość wnioskow. Nawet rozsiewacze z gps zmienną dawką i mapami pola nie przejdą. Słowo klucz - dwukierunkowa wymiana danych. Na FB piszą że musi być w czasie rzeczywistym. Czyli nie tylko wgranie mapy. Musi byc bierzący monitoring zabiegu i jego zasadności względem tego co na polu.

image.png.25047d350a0e962852a4868b1b88329b.png

W sumie regulamin w tym przypadku się pokrywa z pytaniami i odpowiedziami, co innego z nawigacją gdzie sobie przeczą sami sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4104
2 godziny temu, pawelol111 napisał:

Mazowieckie końcówka nr 793 wiec sami widzicie ile wnioskow

Czy każde województwo ma swoją numerację   ? może jest tylko jedna na cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4104

Wnioskuję z Waszych wypowiedzi że platformy typu Sat Agro  są konieczne żeby wniosek przeszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

Jakie macie nr na Podkarpaciu ? 
Mi dziś nadali 6X , składałem 3 minuty po połnocy i do dziś był błąd rejestracji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

nie wiem czy mozna jasniej :

 

Czy w ramach inwestycji: Wsparcie dla rolnictwa 4.0 KPO (w ramach ogłoszonego naboru od 15 listopada br.), do kosztów kwalifikowanych można zaliczyć zakup następujących maszyn: 1. „Nazwa” rozsiewacz nawozu w pełni kontrolowany przez GPS, system geospread sterowanie poszczególnymi sekcjami, wbudowane czujniki wagowe wraz z czujnikiem referencyjnym, aplikowanie zmiennej dawki w zależności od prędkości oraz szerokości roboczej, kompatybilny z ISOBUS; 2. Opryskiwacza polowego „Nazwa” wyposażonego m.in. w głowice wielopozycyjne, komputer „Nazwa” sterujący automatycznie precyzyjną dawką cieczy w zależności od prędkości jazdy z wbudowaną nawigacją GPS wyznaczającą tor jazdy oraz automatyczne wyłączanie sekcji (zwiększa precyzyjność oprysku).

1) Rozsiewacz nawozu opisany w pytaniu - tak, o ile:

- ciągnik jest wyposażony w moduł dwukierunkowej komunikacji bezprzewodowej z system zarzadzania gospodarstwem (z ang. FMS) i rolnik posiada system FMS lub system wspierania decyzji z mapami zaleceń nawozowych, lub

 

program nie jest wymagany, wymagany jest system wspierania decysji LUB system zarzadzania gospodarstwem 

a obsluga map nawozowych to odbywa sie w jakim czasie jak nie rzeczywistym ?? w przeszlym ???     Rozsiewacz dostaje informacje na podstawie map  i zmniejsza lub zwieksza dawke w czasie rzeczywistym ,  drugi kierunek to informacja o ilosci zastosowanego nawozu , czasie pracy, obsianej powierzchni 

 

a ty pawel lol sam sobie przeczysz,  mapy zasobnosci sa wlasnie po to zeby zabieg byl zasadny i dawka dobrana do zasobnosci, stanu odzywienia rosliny.  duzo rzeczy jest nie jasnych jak sprawa z zakupem samej nawigacji z automatycznym prowadzeniem gdzie w jednym miejscu pisza ze wolno a w pytaniach i odpowiedziach ze jednak nie chyba ze modul autonomiczny ( kierowanie po sciezkach zawracanie na uwrociach ?)  ale akurat opryskiwacz i rozsiewacz to jest sprawa jasna .  i tu odbywa sie dwukierunkowa wymiana danych w czasie  rzeczywistym, widze ze wiekszosc to szuka kwadratowych jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    57

Pracownicy ARIMR w ten poniedziałek mieli szkolenie na temat Rolnictwa 4.0 18 października wysłałem 8 konkretnych pytań na ' zadaj pytanie Arimr " do dziś nie otrzymałem odpowiedzi - A ARIMR ma 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
17 godzin temu, Mateusz1q napisał:

No tylko tutaj po przekroczeniu 150% puli reszta wniosków do kosza to po co kazać robić wniosek i płacić jak miałby być odrzucony z powodu braku puli. Dlatego składało się po północy 

A skąd taka informacja? Regulamin paragraf 3 punkt 2 wskazuje, że Agencja za zgodą Ministra ogłasza zakończenie naboru... Na razie ARiMR niczego nie ogłosiła więc nabór trwa. A że jest 6 czy 8 tysięcy wniosków? Zakończą nabór, zrobią listę kolejkową zgodnie z punktami i  wtedy dopiero będzie wiadomo mniej więcej czy jest szansa czy nie. Oczywiście kwota przeznaczona na nabór zgodnie z regulaminem może zostać jeszcze zwiększona i trzeba mieć nadzieję, że tak się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

A czy przypadkiem nie ma być brana pod uwagę data złożenia wniosku ? 
Jeśli tak to numerekami nie ma się co przejmować, bo może być tak że te ktore się porejestrowały wczoraj po południu mają niższe numery niż te ktore wisiały z błędem aż do dziś, ale data złożenia jest we wniosku odpowiednia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393
Ale przy tej samej liczbie punktów co? jedni mówią że pierwszeństwo niższa kwota dofinansowania inni że im większe gospodarstwo tym wyżej, nie wiadomo jak to w końcu jest....max punktów było 11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36

W przypadku wniosków o takiej samej liczbie punktów, pierwszeństwo w uzyskaniu wsparcia ma przedsięwzięcie z niższą wnioskowaną kwotą wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj