Skocz do zawartości

karat7

Members
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

4 obserwujących

O karat7

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 05.12.1968

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódzkie
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo
 1. Kabina "puszka" do C-330

  Jest  to tak niewygodna kabina i mało praktyczna , że darował bym sobie zakładanie jej do czegokolwiek.
 2. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  ile masz hektarów i  czy masz hodowlę?
 3. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Wzór na obliczenie punktów  przy modernizacji      P= o  x   u  x  10  :  41 P - ilość punktów o - ocena bezwzględna punktów z tabeli u - udział procentowy maszyny w całym wniosku , gdzie 100% to 1  , a 10%   to  0,01 10 - wartość stała 41 - największa bezwzględna ilość punktów - wartość stała.   Jeśli ma ktoś jakieś zapytania na temat modernizacji to odpowiem.
 4. Przypalone sprzęgło w DT90D

  Znajomy ma TD70 i też jemu spaliła się tarcza sprzęgła bez żadnego powodu,nie mówiąc już o tym ,że ciągnik jest tak awaryjny ,że ciągle stoi na serwisie.Jeśli tarcza jest spalona lepiej rozpołowić i zrobić poprawnie ,a nie podciągać.
 5. Czy ktoś posiada na forum taki kombajn? Jeśli tak to proszę  o kontakt.
 6. nawożenie jęczmienia ozimego

  Żółte liście w jęczmieniu wskazują  na  choroby wirusowe spowodowane nalotami mszyc podczas długiej wegetacji jesiennej , albo przemarznięciem roślin.Przy przemarznięciu  jęczmienia o tej porze liście powinny być  już uschnięte, więc jeśli są żółte to mszyce.Aby temu zapobiec siej odmiany bardziej odporne na choroby , a  zwłaszcza  odporne na żółtą karłowatość jęczmienia , dobrą metodą jest opóźnienie siewu np.25.09(nie wiem z jakiego jesteś rejonu) , oraz stosowanie oprysków od 1 do 2   jesienią  na mszyce w zależności od intensywności nalotów.     Jęczmień ozimy powinien być już podsiany ,no może poza wschodnią częścią kraju.
 7. Fendt 312 kilka pytań

  Normalne jest to iż wszystkie ciągniki ,które mają skrzynie biegów automatyczne lub półautomatyczne  po uruchomieniu na mrozie muszą rozrzedzić olej i nie pozwalają na szybką jazdę od razu.Z reguły musi skrzynia popracować na postoju od 5 do 10 minut.Ten błąd  5.1.06 jak znalazłem w internecie to błąd  płynu chłodzącego.Może być go za mało lub może być za mocno rozcieńczony .
 8. Wałki w misie C-360

  Może tam coś znajdziesz    http://topagra.eu/    Pod c-360 znajdziesz wszystkie podzespoły silnika  i ich części.Z mojego doświadczenia to  w c-360 są dwa łożyska igiełkowe 1-kolumna kierownicza,2-wspornik pompy olejowej  z tyłu ciągnika ,no i  igiełki wałka sprzęgła,które potrafią sprawić niezłego psikusa niedoświadczonemu mechanikowi.   A może są to jakieś kołki nastawcze? To co masz na dłoni to raczej za grube na igiełki wałka sprzęgła.
 9. Dzik

  Nie do końca taki dziki jak by się zdawało,na imię ma Tosia i uciekła z sąsiedniej wsi.
 10. Dzik

  Żeby tak wszystkie zwierzęta poruszały się po ścieżkach technologicznych,
 11. MF 5465

  Cambella jest wałem zagęszczającym głębiej, a croskil wałem kruszącym.Po zrobieniu przejazdu podczas siewu na gruntach klasy od 3a do 5  biorąc pod uwagę iż z tyłu agregatu jest jeszcze ciężki wał rurowo-zębowa ziemia jest idealnie uprawiona  i zagęszczona.Chodząc po zasianym polu nogi nie wchodzą w glebę.
 12. MF 5465

  W orce z pottingerem 4 x 48 cm i pacomatem  na długim polu tj 800m spala ok 14,5L.Czas orki 3 ha to 2,20-2,30 godziny, przy prędkości 8,5 km/h.Taki zestaw siewny jak na zdjęciu  ,spalanie  9L na ha.Wałek Idealny na średnio ciężkie ziemie zwłaszcza pod rzepak,ziemia idealnie rozkruszona  i zagęszczona przy niższych kosztach jak agregat aktywny.
 13. Pottinger z pacomatem

  Przyślij mi swój  email  na glogowiec@interia.pl   to wyślę  ci film jak się składa.Nie mam filmu jak pracuje.  
 14. Jedź do powiatowego biura weterynarii i od nich się dowiedz  jakie kryteria musi spełniać auto.To oni bowiem wydają pozwolenia na przewóz zwierząt danym pojazdem.
 15. Pottinger z pacomatem

  Własnoręcznie wykonany wałek uprawowy do Pottingera servo 35. Oprócz tego , że pracuje idealnie to jeszcze się składa się podłużnie na czas transportu .
×