Lebioda

KPO. Rolnictwo 4.0 jakie maszyny mozna kupic?

Polecane posty

Roxer    127

Haha, załóżmy że wnioski na np. 50% puli okażą się odrzucone ze względu na brak spełnienia wymogów. Co wtedy ogłoszą ponowne otwarcie naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    879

Nie. Będą kazali nanieść zmiany tak aby wniosek przeszedł i tyle w temacie. Po co się 2 razy p***dokic z tymi wnioskami jak i tak mało czasu na rozpatrzenie i wydanie kasy 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127
1 godzinę temu, suffeks napisał:

można nawet faktury na te rzeczy 3 lata wstecz, tak żeby fajnie było 👍

I dziwne że po dwóch dobach nabór wstrzymany xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
1 godzinę temu, Roxer napisał:

I dziwne że po dwóch dobach nabór wstrzymany xD

Nic dziwnego. Była informacja że po przyjęciu wniosków na conajmniej 150% budżetu zamykają nabór.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Ja to rozumiem, ale odniosłem się do faktu że jak najbardziej liczą się też zakupy na rolnictwo 4.0 3 lata wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
11 godzin temu, suffeks napisał:

można nawet faktury na te rzeczy 3 lata wstecz, tak żeby fajnie było 👍

Można pod warunkiem że inwestycja nie została zakończona. Więc jeśli ktoś chce zgłosić do płatności tylko stare zakupy i nie dobiera nic nowego to wniosek nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845

20 tys wniosków trochę ludzi samemu wysłało to 17 tys doradcy niech wzięli 1000 matematykę pozostawiam wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

No ale według ciebie to jak to powinno wyglądać ? Miałem ci za darmo czas poświecić , pilnować twoich powiadomień z Arimr , tłumaczyć jaki masz system wspierania decyzji za free? Nie przesadzaj . Twoje ryzyko , nie chcesz nie składaj albo rób sam . Śmieszne czasem to jest jak ktoś kupuje fendta za 800 000 a szkoda 1000 zł na obsługę 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

jak nie którym się nudzi to robią sami aby mieli trochę pojęcia, ale jak ktoś za swoją robotę i czas dostaje lepsze pieniądze i zna się na tym co robi to po co ma oszczędzać na doradcy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

A mnie się te nabory przez internet podobają bo właśnie w większości przypadków można to ogarnąć samemu. Usiąść przejść każdy krok po kolei i zaoszczędzić na doradcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

Zaoszczędzenie na doradcy skończy się jak zaczną Ci pisać, że coś im się nie podoba i oni chcą inaczej.

Ja np. na podstawie swoich doświadczeń z moją modernizacja zrobiłem siostrze wniosek. I powiem tak, napisanie i wysłanie to jest małe piwo po obiedzie. Ale ogarnięcie tego żeby osobie co weryfikuje się podobało i żeby jednocześnie wytłumaczyć, że nie chcesz się zgodzić na robienie głupot nie zgodnych z instrukcją to drugie. 

Nerwy, stres interwencja osobiście u kierownika BWI.. Parę tysi zaoszczędzone ale równoważy to mój poświęcony czas bo ja bezrobotny też nie jestem.

Najgorzej to się wj***ć gdzie zapłacisz i doradca ma w d*pie i tak samemu trzeba ogarniać.  A jak ktoś kasę bierze i robi to mu się po prostu należy. Na ten nabór sam złożyłem ale tylko dla tego że mi to lotto czy dostanę czy nie bo na zabawkę złożyłem. Jak przejdzie to się uciesze a jak nie to żona jeszcze bardziej ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129

I jesteś pewien że dobrze zrobiłeś swój wniosek  ?  załapiesz się do tych 800 szczęśliwców   ? 

23 minuty temu, migacz napisał:

A mnie się te nabory przez internet podobają bo właśnie w większości przypadków można to ogarnąć samemu. Usiąść przejść każdy krok po kolei i zaoszczędzić na doradcy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

 Nie mam pojęcia czy dobrze zrobiłem wniosek. Co ja gadam - na pewno coś źle zrobiłem :D Ale tak jak mówię nie zależy mi. Mam już dwa drony to jak nie będę miał trzeciego to przeżyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aki-    4

Nie wiem tylko, czy jest sens porównywać wniosek na młodego rolnika albo jakiś prow do tego rolnictwa 4.0. 
w tamtych wnioskach było chociaż jasne co jest brane pod uwagę. Za to i za to punkty i wnioski były robione, żeby te punkty zdobyć. Wszystko w miarę klarowne.

 

A tutaj? Niby były jakieś elementy przedsięwzięcia, ale wszystko argumentowane „to zależy”. I w sumie wiadomo teraz mniej więcej w co celować żeby zdobyć, jak jest już po naborze. I ostatecznie to kwestia tego, jak urzędnik będzie to interpretować.

Wniosek był dość prosty do wypełnienia, dostępne instrukcje wypełniania wniosku u załączników. 


A co do doradców - obawiam się, że w tym przypadku nie mieli dużo większej wiedzy dot. tego wniosku niż reszta rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
7 minut temu, melon10641 napisał:

Zaoszczędzenie na doradcy skończy się jak zaczną Ci pisać, że coś im się nie podoba i oni chcą inaczej.

Ja np. na podstawie swoich doświadczeń z moją modernizacja zrobiłem siostrze wniosek. I powiem tak, napisanie i wysłanie to jest małe piwo po obiedzie. Ale ogarnięcie tego żeby osobie co weryfikuje się podobało i żeby jednocześnie wytłumaczyć, że nie chcesz się zgodzić na robienie głupot nie zgodnych z instrukcją to drugie. 

Nerwy, stres interwencja osobiście u kierownika BWI.. Parę tysi zaoszczędzone ale równoważy to mój poświęcony czas bo ja bezrobotny też nie jestem.

Najgorzej to się wj***ć gdzie zapłacisz i doradca ma w d*pie i tak samemu trzeba ogarniać.  A jak ktoś kasę bierze i robi to mu się po prostu należy. Na ten nabór sam złożyłem ale tylko dla tego że mi to lotto czy dostanę czy nie bo na zabawkę złożyłem. Jak przejdzie to się uciesze a jak nie to żona jeszcze bardziej ;)

Z tego co mówią zorientowani, złożenie wniosku na jedną zabawkę to mało  żeby przeszedł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj