Lebioda

KPO. Rolnictwo 4.0 jakie maszyny mozna kupic?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roxer    127

Jak się w trimble gustuje to trzeba płacić niestety. Poza tym na jakiej podstawie abonament korekcji RTK 1200 euro rocznie, kiedy od 2022 asgeupos korekcja jest darmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    879

A na czym będą zarabiać. Wprowadzą swój własny abonament aby działała aplikacja. Green star 7000 w pełnej opcji z rtk łącznie z zarządzaniem gospodarstwem. JDlink czy coś podobnego to lekko ponad 100tys netto trimble w pełnej opcji dużo tańszy? 

Screenshot_2023-11-14-12-12-01-723_com.google.android.apps.docs-edit.jpg

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybravo2    0

oferta musi byc imienna czy bez danych osobowych ? ma ktoś może oferte na chcnav lub coś podobnego  i by sie podzielił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbghj    3

oferta musi być imienna czy może być bez danych ? ma ktoś ofertę na CHCNAV lub coś podobnego i by się podzielił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Nie wiem, ale wydaje mi się że oferta handlowa dołączana do wniosku powinna być imienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
zxcvbghj napisał:

oferta musi być imienna czy może być bez danych ? ma ktoś ofertę na CHCNAV lub coś podobnego i by się podzielił ?

Mam wycenę tej firmy, poprostu zadzwoń do nich w ciągu dwóch godzin będziesz mieć wycenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84

przeszedłby z tego ciągnik z gotrakiem? Wtedy jest autonomiczny  (bezzałogowy), ewentualnie opryskiwacz z jakimś systemem precyzyjnego nawożenia itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Ja zrobiłem ostatecznie wycenę na rozsiewacz raucha z precyzyjnym nawożeniem oraz tą nawigację chcnav. Złożę i zobaczymy. Raczej nic się nie dostanie, ale płacić nic nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
Roxer napisał:

Jak się w trimble gustuje to trzeba płacić niestety. Poza tym na jakiej podstawie abonament korekcji RTK 1200 euro rocznie, kiedy od 2022 asgeupos korekcja jest darmowa

Nie wiem czy porównywałeś ale jest różnica na darmowym sygnale a płatnym u jednych jest ok a u niektórych ciężko ustawić i wali mijaki i nakładki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Dostałem dzisiaj info od pewnego znanego w internetach człowieka który sprzedaje navi od którego mam ofertę, że na szkoleniu mu powiedzieli że na samą nawigację nie będzie można dostać dofinansowania, musi być program do zarządzania gospodarstwem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    336

na 10 jeden dostanie i będzie , że dali tyle kasy znów dla biednych rolników ale niestety nie wszyscy spełnili kryteria , tak nam przykro 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
6 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Dostałem dzisiaj info od pewnego znanego w internetach człowieka który sprzedaje navi od którego mam ofertę, że na szkoleniu mu powiedzieli że na samą nawigację nie będzie można dostać dofinansowania, musi być program do zarządzania gospodarstwem. 

Właśnie jedni mówią ze przejdzie sama nawigacja a inni że musi być z programem, z drugiej strony oferty są dla inwestycji powyżej 20 tyś więc chyba nie trzeba dołączać oferty na program tylko wpisać w założeniach że taki system będzie zakupiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
58 minut temu, Supersebusiek napisał:

na 10 jeden dostanie i będzie , że dali tyle kasy znów dla biednych rolników ale niestety nie wszyscy spełnili kryteria , tak nam przykro 

A ja jestem pewien, że na 100 jeden dostanie   , w ostatnim naborze na modernizację w Polsce złożono prawie 14  tys .  wniosków , teraz są szacunki że może być 100 tys . wniosków a kasy jest na 1 tys.   !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    879

Nabór skończy się wcześniej. U mnie osoba która pisze wniosek ma Łącznie zrobić chyba 6sztuk a tylko ja przyniosłem oferty. Wniosek zrobiony i po północy ma go wysłać 🤣 mówił mi dziś, że z ciekawości chce zobaczyć czy uruchomią nabór w nocy czy dopiero rano 😅 

Z drugiej strony są przecież podane informacje o kwocie wsparcia i mogą system tak ustawić, że gdy przekroczą limit 150% to system z automatu będzie odrzucał wnioski i zakończą nabór. Lekką ręką w 2 dni zostanie złożone 3tys wniosków jak nie więcej 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
karol091193 napisał:

Nabór skończy się wcześniej. U mnie osoba która pisze wniosek ma Łącznie zrobić chyba 6sztuk a tylko ja przyniosłem oferty. Wniosek zrobiony i po północy ma go wysłać 🤣 mówił mi dziś, że z ciekawości chce zobaczyć czy uruchomią nabór w nocy czy dopiero rano 😅 

Z drugiej strony są przecież podane informacje o kwocie wsparcia i mogą system tak ustawić, że gdy przekroczą limit 150% to system z automatu będzie odrzucał wnioski i zakończą nabór. Lekką ręką w 2 dni zostanie złożone 3tys wniosków jak nie więcej 

Ile bierze za wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    879
13 minut temu, Wicherek napisał:

Bierzesz program do zarządzania gospodarstwem  ? 

Ofertę składam na opryskiwacz i nawigację John Deere. Dodatkowo jest właśnie program JDlink a jak do tego będą podchodzić w agencji to nie wiem.

 

13 minut temu, krychu napisał:

Ile bierze za wniosek?

On jeszcze sam nie wie 😅 nigdy nie mieliśmy problemu się dogadać i ponegocjować więc problemu nie widzę 😉


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127
2 godziny temu, robertrolnik27 napisał:

Dostałem dzisiaj info od pewnego znanego w internetach człowieka który sprzedaje navi od którego mam ofertę, że na szkoleniu mu powiedzieli że na samą nawigację nie będzie można dostać dofinansowania, musi być program do zarządzania gospodarstwem. 

Skąd interpretacje? Z rozporządzenia? 

 

1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Nabór skończy się wcześniej. U mnie osoba która pisze wniosek ma Łącznie zrobić chyba 6sztuk a tylko ja przyniosłem oferty. Wniosek zrobiony i po północy ma go wysłać 🤣 mówił mi dziś, że z ciekawości chce zobaczyć czy uruchomią nabór w nocy czy dopiero rano 😅 

Trzeba się naprawdę nie szanować żeby płacić za tak banalny wniosek jak ten z aktualnego naboru kpo 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

Ja posciłem 2 minuty po 12, ale w złożonych wnioskach w statusie mam "błąd rejestracji". Też tak macie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6
Przed chwilą, kagitaar napisał:

Ja posciłem 2 minuty po 12, ale w złożonych wnioskach w statusie mam "błąd rejestracji". Też tak macie ? 

Wysłałem 2 wnioski i mam to samo u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj