Lebioda

KPO. Rolnictwo 4.0 jakie maszyny mozna kupic?

Polecane posty

pawelol111    1343

Cały internet huczy - kazdy ma bład rejestracji. Okaze sie kto złozył pozniej to lepiej bo zarejestrowany a reszta od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Wszyscy tak mamy 😁 System znowu zawiódł 😁


Ja zawsze robię zrzuty. Pisało sukces w wysłaniu pliku. Także to leży wina po ich stronie. Nie ma co się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0
46 minut temu, pawelol111 napisał:

Cały internet huczy - kazdy ma bład rejestracji. Okaze sie kto złozył pozniej to lepiej bo zarejestrowany a reszta od nowa.

A gdzie jeszcze ludzie piszą, ze mieli ten sam problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

U mnie też pisało że udało się wysłać a we wnioskach pisze że błąd rejestracji i nie ma nadanego numeru sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
10 godzin temu, robertrolnik27 napisał:

Dostałem dzisiaj info od pewnego znanego w internetach człowieka który sprzedaje navi od którego mam ofertę, że na szkoleniu mu powiedzieli że na samą nawigację nie będzie można dostać dofinansowania, musi być program do zarządzania gospodarstwem. 

Tak tak , programy wciskają wszędzie s nie jest to wogoke konieczne, ciekawe kto go szkolił bo nie Arimr 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbghj    3

mi też jedna firma wciskała że musi być program a nie sama nawigacja, jak macie błąd rejestracji wysyłacie jeszcze raz czy tak zostaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845

Tak to cisza nikt nic tu nie mówił nie podpowiedział a każdy w blokach jak widać siedział byle wyszarpać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

Dzwoniłem na infolinie tą podaną w platformie "e-wniosek". Pani poleciłą mi zrobić zrzut ekranu i napisać maila do działu technicznego. Nie kazałą składać kolejnych wnioskow - ma być to naprawione a liczyć się będą te złożone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
43 minuty temu, masa24 napisał:

Tak tak , programy wciskają wszędzie s nie jest to wogoke konieczne, ciekawe kto go szkolił bo nie Arimr 🙂

Mojemu zięciowi Trimble kazało brać program Sat  ( że to jest konieczne  )  i wziął  , ale jak się załapie a nie będzie to konieczne to się wycofa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

Z KPO się tak łatwo nie wycofa, to nie modernizacja że sobie sam aneksy piszesz kiedy chcesz. W KPO napisanie czegokolwiek nowego do wniosku bez wystąpienia o to przez agencję będzie kasować wniosek. 

Do tej pory przynajmniej tak agencja twierdzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127
35 minut temu, Mateusz1q napisał:

Tak to cisza nikt nic tu nie mówił nie podpowiedział a każdy w blokach jak widać siedział byle wyszarpać

Jak nic nie mówił, jak przed naborem linki były podsyłane tutaj do tych nie jasnych rzeczy we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1987
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Tak to cisza nikt nic tu nie mówił nie podpowiedział a każdy w blokach jak widać siedział byle wyszarpać

7 stron postów przed uruchomieniem programu, a biedny Matousz nic nie wiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

Złożony wniosek przed chwilą również błąd rejestracji. 

Koniec końców złożyłem samą nawigacje zobaczymy bez żadnych systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88
11 godzin temu, karol091193 napisał:

Ofertę składam na opryskiwacz i nawigację John Deere. Dodatkowo jest właśnie program JDlink a jak do tego będą podchodzić w agencji to nie wiem.

Jaki opryskiwacz kupujesz? Wyposażenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ja też złożone dzisiaj rano.

Składałem sam najwięcej roboty z wypełnieniem informacji o gospodarstwie w Excelu. Liczę się z poprawkami mam nadzieję że je dostanę 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Też uważam że gospodarstwa ekologiczne mają pierwszeństwo bo na starcie mają już 5 pkt. Ja dzisiaj wieczorem wyślę, choć wiem że raczej nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Moim zdaniem to nie jest awaria, tylko zaplanowane działanie żeby nie było płaczu, że ktoś nie zdążył złożyć. Przy tak małej kwocie system powinien przestać zaciągać wnioski po kilkunastu minutach. Nie rejestrując wniosków przyjmuje wszystkie i ostatecznie kasę dostaną młodzi ekolodzy. Z drugiej strony, może dosypią kasy i zadowoleni będą wszyscy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    879
1 godzinę temu, agrarmrc napisał:

Jaki opryskiwacz kupujesz? Wyposażenie?

Ofertę mam na agromehanika 2500L z isobusem i kontrolą sekcji. Grubo za dużo bo na spokojnie starczył by 1500L albo i mniejszy, ale z większego ciecz też nie ucieknie 😅 a c360 pod nawigację szykować to przerost formy nad treścią 🤪

i belka 15m 

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj