Lebioda

KPO. Rolnictwo 4.0 jakie maszyny mozna kupic?

Polecane posty

cichybob    0
50 minut temu, karol091193 napisał:

Chyba masz trochę z tym racji na to wygląda. 

Dla ciekawskich ostatni odnośnik czyli wsparcie w zakresie rolnictwo 4.0

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/najczesciej-zadawane-pytania2

Mam w ofercie GPS właśnie moduł JDlink do zdalnego monitorowania maszyny bezprzewodowy przesył dodanych do Operations Center, więc jeżeli opryskiwacz będzie miał zmienną dawkę i łączy się z nawigacją to wniosek teoretycznie powinien przejść 

Screenshot_2023-11-14-12-12-01-723_com.google.android.apps.docs-edit.jpg

Cześć, na ile taką opcje Ci wycenili plus minus?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Chyba masz trochę z tym racji na to wygląda. 

Dla ciekawskich ostatni odnośnik czyli wsparcie w zakresie rolnictwo 4.0

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/najczesciej-zadawane-pytania2

Mam w ofercie GPS właśnie moduł JDlink do zdalnego monitorowania maszyny bezprzewodowy przesył dodanych do Operations Center, więc jeżeli opryskiwacz będzie miał zmienną dawkę i łączy się z nawigacją to wniosek teoretycznie powinien przejść 

Screenshot_2023-11-14-12-12-01-723_com.google.android.apps.docs-edit.jpg

nie troche a mam racje bo to od poczatku bylo wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiekk92    3
25 minut temu, dzemik61 napisał:

Przy dodawaniu załącznika z Excel informacja o gospodarstwie wyskakuje mi taki błąd 

IMG_20231115_153336663.jpg

Ktoś miał podobnie jak sobie z tym poradzić?

Błędne rozszerzenie pliku. Zapisując ten plik użyj funkcji Zapisz jako xlsx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501
17 godzin temu, karol091193 napisał:

Nabór skończy się wcześniej. U mnie osoba która pisze wniosek ma Łącznie zrobić chyba 6sztuk a tylko ja przyniosłem oferty. Wniosek zrobiony i po północy ma go wysłać 🤣 mówił mi dziś, że z ciekawości chce zobaczyć czy uruchomią nabór w nocy czy dopiero rano 😅 

Z drugiej strony są przecież podane informacje o kwocie wsparcia i mogą system tak ustawić, że gdy przekroczą limit 150% to system z automatu będzie odrzucał wnioski i zakończą nabór. Lekką ręką w 2 dni zostanie złożone 3tys wniosków jak nie więcej 

To po co cała punktacja? Na modernizację wpłynęło dużo więcej wniosków niż zaplanowanych środków, i jeszcze przesunęli nabór do połowy lipca. I z tych wszystkich wybiorą najbardziej racjonalne. Niech wszyscy mają szanse się wypowiedzieć w swoich wnioskach. Nie trzeba być takim egoistą. A druga sprawa to głupota po północy składać wnioski poerwszego dnia naboru składać wnioski, myśląc, że kto pierwszy ten lepszy 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
37 minut temu, dzemik61 napisał:

Przy dodawaniu załącznika z Excel informacja o gospodarstwie wyskakuje mi taki błąd 

IMG_20231115_153336663.jpg

Ktoś miał podobnie jak sobie z tym poradzić?

Zrzut ekranu 2023-11-15 163418.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Ja mam Excel 2007 i nie mogę wypełnić informacji o gospodarstwie. Wiecie z kad wziąć Excel 2010 chociaż ? W necie nie ma. Pomoże ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Kupić, takie programy się kupuje ;) Za 100-150zł spokojnie znajdziesz legalną licencję która będzie ważna dożywotnio na komputerze na którym ją zarejestrujesz.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Nawigacja z isobusem + system zarządzania gospodarstwem przejdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
1 godzinę temu, toooomaszewski napisał:

To po co cała punktacja? Na modernizację wpłynęło dużo więcej wniosków niż zaplanowanych środków, i jeszcze przesunęli nabór do połowy lipca. I z tych wszystkich wybiorą najbardziej racjonalne. Niech wszyscy mają szanse się wypowiedzieć w swoich wnioskach. Nie trzeba być takim egoistą. A druga sprawa to głupota po północy składać wnioski poerwszego dnia naboru składać wnioski, myśląc, że kto pierwszy ten lepszy 🤣

Właśnie widać ile wpłynęło wniosków przez jeden dzień- jeżeli to prawda. Co do tej nocy, to jedni nie śpią bo nie mogą, inni bo mają tylko wtedy warunki do pracy. Ja doradcy nie prosiłem o to, żeby w nocy składał wniosek. Sam się zadeklarował, bo i tak by nie spał a z drugiej strony z ciekawość. A czy mi uwierzysz czy też nie, to osoba która ogarnia mi dokumentację na oborę wysłała mi e-mail z pytaniami o 2.30 w nocy. Rozmawiając  nim mówił, że dzień zaczyna o 9-10 a warunki do pracy w domu ma dopiero w nocy kiedy wszyscy śpią. Więc my jako rolnicy na prawdę nie mamy tak źle, ale cóż... Każdy robi jak uważa i jak dla niego pasuje 

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Ja zapłaciłem 2tys


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501

Co z tego, że 8 tysięcy, jak w pierwszej kolejności będą najwięcej punktowane i najuboższe w dofinansowaniu.

Przed chwilą, karol091193 napisał:

Ja zapłaciłem 2tys

I co się w tym zawiera? Miałeś tylko doradcy dostarczyć oferty i dane o gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
1 godzinę temu, kada2k napisał:

 

 

1 godzinę temu, karat7 napisał:

Masz plik xlsb przekształć go na xlsx

Wszystko jasne tylko dlaczego instrukcja mówi że ma zostać xlsb i nie wolno zmienić nazwy??

Screenshot_20231115-175756.png

?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
2 godziny temu, piotrkrk25 napisał:

"6. Czy mogę zakupić  dwa zestawy ( posiadam 2 ciągniki rolnicze) prowadzenia równoległego tj. Antena GPS, przygotowanie ciągnika do prowadzenia równoległego i wyświetlacz wraz z wykupioną licencją  prowadzenia równoległego i kontrolą sekcji?

Systemy prowadzenia równoległego to rolnictwo precyzje, a nie rolnictwo 4.0 chyba, że moduł umożliwia pracę autonomiczną albo jest wyposażony w możliwość bezprzewodowej wymiany danych z innymi systemami, szczególnie systemami zarzadzania gospodarstwem."

 

Czyli sama nawigacja nie przejdzie.

"Systemy autonomicznego sterowania pojazdem po zadanych ścieżkach na podstawie GPS/RTK" fragment załącznika do regulaminu wyboru wiec czym innym jest nawigacja jak nie takim systemem ale wiadomo że to już kwestia jak oni to interpretują. A w tej odpowiedzi jest albo praca autonomiczna albo wymiana danych wiec teoretycznie prace autonomiczną spełniamy samą nawigacją z prowadzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1832
27 minut temu, karol091193 napisał:

Właśnie widać ile wpłynęło wniosków przez jeden dzień- jeżeli to prawda. Co do tej nocy, to jedni nie śpią bo nie mogą, inni bo mają tylko wtedy warunki do pracy. Ja doradcy nie prosiłem o to, żeby w nocy składał wniosek. Sam się zadeklarował, bo i tak by nie spał a z drugiej strony z ciekawość. A czy mi uwierzysz czy też nie, to osoba która ogarnia mi dokumentację na oborę wysłała mi e-mail z pytaniami o 2.30 w nocy. Rozmawiając  nim mówił, że dzień zaczyna o 9-10 a warunki do pracy w domu ma dopiero w nocy kiedy wszyscy śpią. Więc my jako rolnicy na prawdę nie mamy tak źle, ale cóż... Każdy robi jak uważa i jak dla niego pasuje 

No tylko tutaj po przekroczeniu 150% puli reszta wniosków do kosza to po co kazać robić wniosek i płacić jak miałby być odrzucony z powodu braku puli. Dlatego składało się po północy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
toooomaszewski napisał:

Może sugeruje się nadanym numerem sprawy jak wysłał kilka wniosków.

Dokładnie. Nr sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
41 minut temu, toooomaszewski napisał:

 

I co się w tym zawiera? Miałeś tylko doradcy dostarczyć oferty i dane o gospodarstwie?

Tylko dostarczyłem oferty. Wszystko inne miał, bo robi mi wszystkie dokumenty, zaczynając od Vatu przed dopłaty bezpośrednie kończąc na PROW-ach i innych dokumentach 

  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
1 godzinę temu, kada2k napisał:

"Systemy autonomicznego sterowania pojazdem po zadanych ścieżkach na podstawie GPS/RTK" fragment załącznika do regulaminu wyboru wiec czym innym jest nawigacja jak nie takim systemem ale wiadomo że to już kwestia jak oni to interpretują. A w tej odpowiedzi jest albo praca autonomiczna albo wymiana danych wiec teoretycznie prace autonomiczną spełniamy samą nawigacją z prowadzeniem.

Autonomia polega na tym, że maszyna jedzie sama bez operatora, a przy nawigacji operator jedynie nie trzyma kierownicy, ale zmiana biegów i operowanie gazem w dalszym ciągu jest po stronie operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj