maroko

Naprawa kombajnu który stoczył się (dachował kilka razy z) góry

Polecane posty

maroko    118

Witam

Kilka dni temu miałem wypadek Dominatorem 96. Maszyna dachowała. Silnik chodził do końca. Przed wyjściem z kabiny wyłączyłem silnik i prąd. Jeszcze nie odpalałem żeby sprawdzić czy działa bo muszę pogięte blachy zdemontować. Na pewno cała rura do wymiany, dach oderwało. O dziwo szyby wszystkie całe. Heder nie wygląda na zgięty. Jedynie pękło jedno koło to co ściska i rozszerza się no i trzymak boczny motowideł zgięty. Najgorzej wygląda góra .Lewa strona wgięła do środka zbiornika , pokrywy silnika do niczego i kilka osłon. Zdaję sobie sprawę że pewnie wyjdzie tego dużo więcej po dokładniejszych oględzinach i że może coś trzeć a wtedy łatwo o pożar.

Claas dominator 96

Przerabiał ktoś temat naprawy czy tylko na części ? 

Edytowano przez maroko
dopisanie informacji
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Jpdl serce to chyba z tchawicy wyciągałeś po takiej akcji. Jaka to góra musiała być że fiknął kilka razy, z reguły to klapnie na boczek i leży.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Napewno zanim przyjdzie do głowy kręcić rozrusznikiem, czy silnik odpali, to trzeba wykręcić wtryskiwacze, czy świece żarowe ( jak są). Pokręcić najlepiej ręcznie, a później rozrusznikiem, aby napewno wyrzucił cały olej który mógł przejść z miski na tłoki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Góra masakra ale już 4 rok tam młóciłem ( sąsiadowi) . Cofałem do wysypanie na przyczepę , chciałem przełączyć z wstecznego na 1 ale hamulec zawiódł ( zauważyłem że już wcześniej był słaby) Kombajn zaczął się toczyć strasznie szybko do tyłu ( nie mogłem już wbić 1)  skręcił w prawo i zrobił 2,5 fikołka bo zatrzymał się na dachu. 

O dziwo byłem bardziej wystraszony jak mi się prasa zaczęła palić 2 lata temu. Chyba że adrenalina taka i nie pamiętam, ale do końca miałem świadomość. Bardziej sąsiad się wystraszył chyba bo widział to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Ło kurna to żeś odwalił. 

Myślę że po takim piruecie to raczej na części bo może być cały zwichrowany i raczej ciężko będzie to naprostowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

No niestety. Dobrze że skończyło się tylko na kolanie bolącym i mam stabilizator bo by trzeba do krusu o kolejny wypadem składać a jeszcze nie miałem tamtej komisji 😛

Szkoda maszyny bo dobrze chodził. Nie lubię tak sprzedawać jako złomu, chociaż pewnie na części też trochę się za to weźnie. Czasami jak się przegląda to sporo ładniejsze na części idą. 

Decyzja zapadnie po odpaleniu i sprawdzeniu jak to chodzi ale to już na spokojnie po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

zaproś blacharza taki powie co z tym idzie zrobić .sam będziesz pukał stukał i gówno wyjdzie .płaskie blachy wytną i pozaginają w byle zakładzie a wstaw zdjęcia to można coś więcej powiedzieć 

 

 

cnc oraz zaginarka 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na Bank się zwichrowal.Kombajny są duże ale wbrew pozorom delikatne.To masa blach poskręcana ze sobą i są stabilne puki stoją na kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
1 godzinę temu, v11 napisał:

zaproś blacharza taki powie co z tym idzie zrobić .sam będziesz pukał stukał i gówno wyjdzie .płaskie blachy wytną i pozaginają w byle zakładzie a wstaw zdjęcia to można coś więcej powiedzieć 

 

 

cnc oraz zaginarka 

Tu mowa o kombajnie nie o taczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
12 godzin temu, maroko napisał:

No niestety. Dobrze że skończyło się tylko na kolanie bolącym i mam stabilizator bo by trzeba do krusu o kolejny wypadem składać a jeszcze nie miałem tamtej komisji 😛

Szkoda maszyny bo dobrze chodził. Nie lubię tak sprzedawać jako złomu, chociaż pewnie na części też trochę się za to weźnie. Czasami jak się przegląda to sporo ładniejsze na części idą. 

Decyzja zapadnie po odpaleniu i sprawdzeniu jak to chodzi ale to już na spokojnie po żniwach.

U ciebie widać bezpieczeństwo pracy to mało istotny problem. Słabe hamulce jedziemy na górę kosić a z poprzedniego wypadku jeszcze komisji nie było. Weź może za biurko idź pracuj bo na tej gospodarce życie stracisz tak podchodząc do tego.

Codo kombajnu obróć silnikiem przy po0mocyjakiegośklucza jeśli nie blokuje go nic to możesz odpalić. Jak chwilę chodził  do góry nogami to się nie zatarł. Ale jak długo leżał na boku to mogło oleju do kilku cylindrów nalecieć i trzeba wtryskiwacze wyjąć i rozrusznikiem przekręcić. Jest problem z resztą bo to rama przestrzenna jeśli przy koziołkowaniu konstrukcja się zwichrowała to co rusz będą problemy z łożyskami. Jak odpalisz silnik to wszystko wyjdzie co dalej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, maroko napisał:

 

received_816653363334178.jpeg

Tylko na części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Też mi się wydaje że raczej odpuścić sobie naprawę. Wolał bym sprzedać w całości tak. Ile mogę dostać z taki jak jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, maroko napisał:

Też mi się wydaje że raczej odpuścić sobie naprawę. Wolał bym sprzedać w całości tak. Ile mogę dostać z taki jak jest? 

Handlarze ci to na kilogramy policzą+10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Jak ruszy młocarnia i podsiewacz i nie będzie problemu ze skręcony to da radę to wyklepac 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Jak ruszy młocarnia i podsiewacz i nie będzie problemu ze skręcony to da radę to wyklepac 🤔

Boguś,kur....weź i to klep.To jest robota na miesiące.W rurze wysypu jest żmijka też jest zgięta.Gora zbiornika w życiu już nie będzie szczelna, motowidło na 100% pogięte jak pier.....parę razy to pewnie i ślimak,pogięło się boki więc wytrząsacze bendą pewnie tarły o siebie bądź boki i1000 innych rzeczy.To nie musi się w banana wyginać aby było krzywe.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Nie chciałbym takim po remocie kosić , hedera nie opóścieś do ziemi, gdybyś to zrobił to rzczej by się nie przewrócił 

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
3 minuty temu, marcin19071980 napisał:

Boguś,kur....weź i to klep.To jest robota na miesiące.W rurze wysypu jest żmijka też jest zgięta.Gora zbiornika w życiu już nie będzie szczelna, motowidło na 100% pogięte jak pier.....parę razy to pewnie i ślimak,pogięło się boki więc wytrząsacze bendą pewnie tarły o siebie bądź boki i1000 innych rzeczy.To nie musi się w banana wyginać aby było krzywe.

Znam przypadek że gość dachował prawie nowym nh i nic się za bardzo nie stało ....owszem wydał z 50 tys ale naprawił i do dziś kosi ....fakt że tu nie wygląda to dobrze 😁

Na moje oko jest cały skręcony i nie ruszy 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Znam przypadek że gość dachował prawie nowym nh i nic się za bardzo nie stało ....owszem wydał z 50 tys ale naprawił i do dziś kosi ....fakt że tu nie wygląda to dobrze 😁

Wydał na nowy kombajn.Tez mam kombajn i też by mnie serce bolało jak by mnie się to stało ale pewne rzeczy się poprostu nie opłacają.Oczywiście wszystko da się naprawić ale czy warto.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
35 minut temu, marcin19071980 napisał:

Oczywiście wszystko da się naprawić ale czy warto.

W tamtym roku były filmy na ytubie jak ktoś odbudował kombajn Case po spaleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj