adiksutil16

Claas dominator 58 Specjal

Polecane posty

adiksutil16    9

Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

 

9883086.jpg?1389473749

9883088.jpg?13894737499883089.jpg?13894737499883093.jpg?13894737499883090.jpg?13894737499883092.jpg?1389473749

 

Jakbyście mogli pisać np.

1. wajha od tego i tego

2....

 

A tak samo z kontrolkami np.

L1 kontrolka od tego i tego

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

5 to podnoszenie i opuszczanie motowideł 4. hydrauliczna regulacja predkosci bebna młocacego 7. regulacja predkosci obrotu wentylatora wialnii czyli siły wiatru inaczej 6.reguacja sita zaluzjowego górnego (jak gubi ziarno z tyłu to te siaa stawiasz bardziej do góry 3. szczelina w bebnie młocacym tak jak napisałeś 2 jak sie nie myle to jest regulacja predkosci nagarniacza czyli motowideł od tego pod kabiną powinna isć linka do hedera Kontrolki: l12 smarowanie l11 ładowanie l10 hamulec reczny l7 il8 to chyba kierunek jazdy od l1do l6 jak dla mnie niezbyt dobrze widoczne wiec niechce wprowadzić w bład, mało godzin wypracowanych ma ten kombajn zauważyłem, to ze nie działa obrotomierz trzeba sprawdzić bezpieczniki pożniej kable i czujniki ale mysle że jak nie działa w cale to może być bezpiecznik

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kociewiak    4

zdj1: od l1 do l6 to lampki tzw. czujników awaryjności, l7 i l8 kierunek jazdy(tylko wersje z hydrostatem), l9 czujnik filtra powietrza, l10 hamulec postojowy, l11 ładowanie, l12 ciś. oleju

 

przy liczniku jest przełącznik-hebelek, licznik pokazuje obroty bębna lub na skrzyni biegów zależy jak się ustawi ten przełącznik

 

zdj 2: 2-korbka do ustawiania obrotów nagarniacza

4-obroty bębna

5-podnoszenie nagarniacza

6-regulacja sit

7-regulacja obr wentylatora

a 3 to tak jak piszesz na zdj, a 1- nie pamiętam chyba klapka na przenośniku kłosowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Te 2 dźwignie przy sitach nie działają tak samo... jedna reguluje całe sito druga tylko końcówke sita tą z której materiał idzie na przenośnik kłosowy..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

Te 2 dźwignie przy sitach nie działają tak samo... jedna reguluje całe sito druga tylko końcówke sita tą z której materiał idzie na przenośnik kłosowy..

 

To jak ustawić żeby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Jeżeli chodzi o to ze ci zegar nie pokazuje obrotów to pod kierownica na tej desce z zegarem masz po lewej u góry taki przełącznik (góra-dół) jak go przęłączysz na dół to będzie zegar działał. Mam dominatora 58 z 1990 jak coś to mogę ci w czymś pomoc (nie special) ale są podobne bardzo. http://chomikuj.pl/ziooloos/Rolnictwo tutaj zebrałem przydatne rzeczy do claasa.

 

P.S Ktoś wie może jak przeregulować tą wajche od zmiany szczeliny w bębnie młócącym? Chodzi o to ,że mam ją ustawioną na 1(najmniejsza szczelina) ,a mimo to ta szczelina jest za duża i nie wymłaca?

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

A od czego sa śruby przy cięgnach po obu stronach kombajnu....jakie to trudne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Dziękuje

 

,a są jakieś zalecane wielkości tej szczeliny? np dla pszenicy?

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Witam mam claas dominator 58 specyjal pierwszy rok i mam buczek za zbiornikiem paliwa do czego on służy  proszę o odpowiedz jak ktoś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
4 godziny temu, Pszkot napisał:

Co za "buczek"?  Możesz wytłumaczyć albo zrobić zdjęcie?

Chodziło mi o brzęczyk taki jak jest w kabinie obok zbiorniczka płynu hamulcowego przy fotelu operatora.Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszkot    436

A widzisz, bo napisałeś, że za zbiornikiem paliwa.

 

Sory sory nie doczytałem. Nie ma w standardzie takiego wyposażenia. Może ktoś dołożył dzwiękową sygnalizację cofania. Po kablach powinieneś dojść gdzie on jest podłączony.

Edytowano przez Pszkot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
1 godzinę temu, Pszkot napisał:

A widzisz, bo napisałeś, że za zbiornikiem paliwa.

 

Sory sory nie doczytałem. Nie ma w standardzie takiego wyposażenia. Może ktoś dołożył dzwiękową sygnalizację cofania. Po kablach powinieneś dojść gdzie on jest podłączony.

A z którego roku masz ten kombajn to jest  58s czy inny gdzie kupiłeś a podpięcie tego brzęczka wygląda na oryginał  wiem że go niema bo mam instrukcję  claas  dominator 130 w pdf po polsku.Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszkot    436

Mam Dominatora 58Special z 1990. Sprowadzony. Mam instrukcję do 58/58s po polsku i wykaz części zamiennych z rysunkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
15 minut temu, Pszkot napisał:

Mam Dominatora 58Special z 1990. Sprowadzony. Mam instrukcję do 58/58s po polsku i wykaz części zamiennych z rysunkami.

A z kąt jesteś a była by możliwość skopiować instrukcję i wykaz części i przesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszkot    436

Obie instrukcje kupiłem na aukcjach od (tak się wydaje) jakiegoś mającego prawa kopiowania dostawcy. Nie chciałbym naruszać tych praw, a podejrzewam również, że gdybym zrobił Ci kopię koszt byłby podobny. Proponuję więc zwrócić się bezpośrednio do sprzedawcy. On Cię, tak jak mnie zapyta o typ i numer seryjny maszyny i znajdzie Ci odpowiednią instrukcje. Poniżej masz link do aukcji.

http://allegro.pl/katalog-czesci-claas-dominator-58-48sp-full-opcja-i7047050038.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
16 minut temu, Pszkot napisał:

Obie instrukcje kupiłem na aukcjach od (tak się wydaje) jakiegoś mającego prawa kopiowania dostawcy. Nie chciałbym naruszać tych praw, a podejrzewam również, że gdybym zrobił Ci kopię koszt byłby podobny. Proponuję więc zwrócić się bezpośrednio do sprzedawcy. On Cię, tak jak mnie zapyta o typ i numer seryjny maszyny i znajdzie Ci odpowiednią instrukcje. Poniżej masz link do aukcji.

http://allegro.pl/katalog-czesci-claas-dominator-58-48sp-full-opcja-i7047050038.html

Dzięki wielkie za link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj