Skocz do zawartości
adiksutil16

Claas dominator 58 Specjal

Polecane posty

adiksutil16    8

Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

9883086.jpg?1389473749

9883088.jpg?13894737499883089.jpg?13894737499883093.jpg?13894737499883090.jpg?13894737499883092.jpg?1389473749

Jakbyście mogli pisać np.

1. wajha od tego i tego

2....

A tak samo z kontrolkami np.

L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!

wojtal24    173

5 to podnoszenie i opuszczanie motowideł 4. hydrauliczna regulacja predkosci bebna młocacego 7. regulacja predkosci obrotu wentylatora wialnii czyli siły wiatru inaczej 6.reguacja sita zaluzjowego górnego (jak gubi ziarno z tyłu to te siaa stawiasz bardziej do góry 3. szczelina w bebnie młocacym tak jak napisałeś 2 jak sie nie myle to jest regulacja predkosci nagarniacza czyli motowideł od tego pod kabiną powinna isć linka do hedera Kontrolki: l12 smarowanie l11 ładowanie l10 hamulec reczny l7 il8 to chyba kierunek jazdy od l1do l6 jak dla mnie niezbyt dobrze widoczne wiec niechce wprowadzić w bład, mało godzin wypracowanych ma ten kombajn zauważyłem, to ze nie działa obrotomierz trzeba sprawdzić bezpieczniki pożniej kable i czujniki ale mysle że jak nie działa w cale to może być bezpiecznik

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

kociewiak    0

zdj1: od l1 do l6 to lampki tzw. czujników awaryjności, l7 i l8 kierunek jazdy(tylko wersje z hydrostatem), l9 czujnik filtra powietrza, l10 hamulec postojowy, l11 ładowanie, l12 ciś. oleju

przy liczniku jest przełącznik-hebelek, licznik pokazuje obroty bębna lub na skrzyni biegów zależy jak się ustawi ten przełącznik

zdj 2: 2-korbka do ustawiania obrotów nagarniacza

4-obroty bębna

5-podnoszenie nagarniacza

6-regulacja sit

7-regulacja obr wentylatora

a 3 to tak jak piszesz na zdj, a 1- nie pamiętam chyba klapka na przenośniku kłosowego

JD1052    79

Te 2 dźwignie przy sitach nie działają tak samo... jedna reguluje całe sito druga tylko końcówke sita tą z której materiał idzie na przenośnik kłosowy..

• Like 1

adiksutil16    8

Te 2 dźwignie przy sitach nie działają tak samo... jedna reguluje całe sito druga tylko końcówke sita tą z której materiał idzie na przenośnik kłosowy..

To jak ustawić żeby było dobrze?

marjanmeme    6

Jeżeli chodzi o to ze ci zegar nie pokazuje obrotów to pod kierownica na tej desce z zegarem masz po lewej u góry taki przełącznik (góra-dół) jak go przęłączysz na dół to będzie zegar działał. Mam dominatora 58 z 1990 jak coś to mogę ci w czymś pomoc (nie special) ale są podobne bardzo. http://chomikuj.pl/ziooloos/Rolnictwo tutaj zebrałem przydatne rzeczy do claasa.

P.S Ktoś wie może jak przeregulować tą wajche od zmiany szczeliny w bębnie młócącym? Chodzi o to ,że mam ją ustawioną na 1(najmniejsza szczelina) ,a mimo to ta szczelina jest za duża i nie wymłaca?

Edytowano przez marjanmeme

JD1052    79

A od czego sa śruby przy cięgnach po obu stronach kombajnu....jakie to trudne....

marjanmeme    6

Dziękuje

,a są jakieś zalecane wielkości tej szczeliny? np dla pszenicy?

Edytowano przez marjanmeme

pawel100474    3

Witam mam claas dominator 58 specyjal pierwszy rok i mam buczek za zbiornikiem paliwa do czego on służy  proszę o odpowiedz jak ktoś wie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez JaJacek
      Pojawił się błąd 414 i 314 na panelu na słupku. Na desce rozdzielczej pali się żółta kontrolka z błyskawicą i przerywany sygnał dźwiękowy. Brak mocy, nierówne obroty, sam zmienia biegi.
      Niedawno regenerowany był alternator, może to ma coś wspólnego? Akumulator od nowości, czyli ma 10 lat.
      Ciągnik jest po tuningu, miał już ze 4 lata temu wymieniany komputer sterujący, ten co jest na bloku silnika po lewej stronie.
      Ktoś pomoże na szybko????
    • Przez artur04c
      Witam poszukuję instrukcji obsługi Ariona 640 z 2008r. Potrzebuję instrukcję do bogatszej wersji między innymi duży wyświetlacz po prawej, elektropilot, obsługa skrzy ni automatycznej, pamięć obrotów itp itd  bo mniej więcej wiem co i jak ale nie do końca  tak samo przyciski na panelu po prawej, który co do czego  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez grzybu1
      Hej, 
      mam taki mały problem z moim claasem (arion 640 cmatic)... Po zmianie oprogramowania na nowsze claas przy zmianie kierunku jazdy wchodzi na obroty. Dla przykładu jedziemy do przodu 1 km/h zmieniamy kierunek jazdy i z obrotów np 1200 wchodzi na 1600 i utrzymuje takie przez dłuższą chwile. Pomaga dopiero całkowite puszczenie pedału jazdy .  Jest to denerwujące szczególnie kiedy co chwilę trzeba zmieniać kierunek jazdy a on podnosi obroty. We wcześniejszym programie tego nie bylo.  Jak jest u was i jaką macie wersję programu ? dodam, że na poprzedniej wersji programu był źle skalibrowany czujnik od poziomu paliwa w baku więc nie chciałbym do niej wracać.
      pozdrawiam