margoo78

Dotacje do silosów na zboże 2023

Polecane posty

ZYLA    734

Działać można po złożeniu wniosku. 

 

Ktoś już dostał odpowiedź z agencji może? Mają 31 dni bodaj na decyzję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3
9 godzin temu, ZYLA napisał:

Działać można po złożeniu wniosku. 

 

Ktoś już dostał odpowiedź z agencji może? Mają 31 dni bodaj na decyzję 

Ja wczoraj dostałem poprawki do uzupełnienia, więc działają 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
2 godziny temu, nikt933 napisał:

Ja wczoraj dostałem poprawki do uzupełnienia, więc działają 

a jak cie o tym poinformowali, dostałeś maila czy sms? czy wiadomość na portalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120
Dnia 16.06.2023 o 13:54, MatiRol92 napisał:

wpiswaliście we wniosku transport i montaż?  bo tam było coś, że montaż i transport nie mogą przekroczyć 10% inwestycji, a w ofercie już sam montaż wyszedł grubo ponad 10%. Wpisałem wszystko co w ofercie miałem, może najwyżej jak bedzie później problem i możliwośc rezygnacji z jakiejś opcji to usunę montaż lub transport (jeszcze ten chory zapis, że ekipie trzeba zapewnić wyżywienie i nocleg... płace za montaż to powinno być już w cenie...)

a wy jak wpisaliście? przekracza u was montaż i transport 10% wartości?

Dostałem z pewnej firmy w ofercie za sam montaż prawie 200t silosu kwotę 80tys. Myślałem że to z fundamentami, ale nie, jeszcze trzeba dźwig i zakwaterowanie zapewnić...

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

Zgłosiłem w starostwie budowę tego silosa i czekam od 9tego czerwca, jak dzwoniłem się pytać czy mogę już startować z budową, to mi powiedzieli, że muszą najpierw decyzję wydać🤨, zanim zacznę stawiać fundament. Dlaczego to się nazywa Zgłoszenie, jak i tak trzeba czekać aż starostwo się zgodzi? Jak to wygląda u Was? Załatwiliście już w urzędzie, czy też są tacy opieszali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

starostwo ma 21 dni na na zajęcie się sprawą, jeśli w tym czasie nic nie zrobią to będzie to oznaczało milczącą zgodę

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
20 godzin temu, maniekc360 napisał:

Dostałem z pewnej firmy w ofercie za sam montaż prawie 200t silosu kwotę 80tys. Myślałem że to z fundamentami, ale nie, jeszcze trzeba dźwig i zakwaterowanie zapewnić...

Baju baj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
1 godzinę temu, Korbol napisał:

Zgłosiłem w starostwie budowę tego silosa i czekam od 9tego czerwca, jak dzwoniłem się pytać czy mogę już startować z budową, to mi powiedzieli, że muszą najpierw decyzję wydać🤨, zanim zacznę stawiać fundament. Dlaczego to się nazywa Zgłoszenie, jak i tak trzeba czekać aż starostwo się zgodzi? Jak to wygląda u Was? Załatwiliście już w urzędzie, czy też są tacy opieszali?

Ja zgłaszałem 7-06 i powiedziała że 28 mogę działać jak się nie odezwą. 

A w poniedzialek mam dostawę silosów 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
37 minut temu, ZYLA napisał:

Ja zgłaszałem 7-06 i powiedziała że 28 mogę działać jak się nie odezwą. 

A w poniedzialek mam dostawę silosów 

To mi mówili że mają 21 dni na wydanie decyzji, czyli by się pokrywało z twoimi datami. Czyli by wynikało że wygląda to na zasadzie że jak nie odezwą się w ciągu 21 dni z odmową to oznacza to brak przeciwwskazań, dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
53 minuty temu, maniekc360 napisał:

 

image.png

Nadmienię, że inna firma za montaż wystawiła kwotę10x mniejszą.

Albo pomyłka albo jacyś złodzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

wygląda jakby ktoś się o jedno zero machnął, dzwoniłeś z pytaniem skąd ta cena?


Korbol napisał:

To mi mówili że mają 21 dni na wydanie decyzji, czyli by się pokrywało z twoimi datami. Czyli by wynikało że wygląda to na zasadzie że jak nie odezwą się w ciągu 21 dni z odmową to oznacza to brak przeciwwskazań, dobrze myślę?

tak, to milcząca zgoda. ale 21 dnia mogą wysłać decyzję, nie ma znaczenia kiedy ona dotrze bo liczy się dzień nadania więc te dwa trzy dni można sobie dodać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Witam,

Czy składając wniosek do agencji muszę czekać na decyzję o ustaleniu warunków zabudowy z gminy? Czy mogę wysłać wniosek bez niej, a ew. później uzupełnić brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
5 minut temu, Zigi94 napisał:

wygląda jakby ktoś się o jedno zero machnął, dzwoniłeś z pytaniem skąd ta cena?

 

tak, to milcząca zgoda. ale 21 dnia mogą wysłać decyzję, nie ma znaczenia kiedy ona dotrze bo liczy się dzień nadania więc te dwa trzy dni można sobie dodać

no zadzwonię telefonicznie tego 30tego jak nic wcześniej nie będzie, zresztą już tam szykuje i tak wszystko, aby betonu nie będę wylewał przez zgodną. Nikt mi nie zabroni żelastwa w wykopaną dziurę powkładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Wycena winklera, 2 silosy z lejem wewnętrznym 138 ton, drabinki czujnik temperatury właz, cena z transportem 177 tysięcy brutto, z montażem, drogo trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Ale to było wiadome że te ceny poszybują... szok, za 180 tyś zł kolega hale  12x25 postawił na gotowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Agos 145 ton 100 tys brutto z montażem. Drogo to bin wycenił za dwa płaskie po 100t i kubelek 250 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
hardkor113 napisał:

Agos 145 ton 100 tys brutto z montażem. Drogo to bin wycenił za dwa płaskie po 100t i kubelek 250 brutto

A te agosy też płaskie? Bin zaszalał, ale co im zależy jak klienta maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Płaskie z wybierakami i zmijką pod podłogą.

1 godzinę temu, cris10 napisał:

A te agosy też płaskie? Bin zaszalał, ale co im zależy jak klienta maja

Agos lejowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszulita    0

Koszt samego silosa 100 ton to 25100 zł netto, więc 2 to 50 tys. Ale już koszt wieży do przenośnika kubełkowego i przenośnika to koszt ok 100k. I to są kwoty bez podatku. Dolicz dodatkowe wyposażenie, które było brane, przeróżne złączki, przedłużki, kolanka, cała masa pierdół itd., transport, montaż i wychodzi. Cena samych silosów nie jest wysoka, ale doposażenie wziąłeś sobie z górnej półki ;) 

Edytowano przez urszulita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0

Czy ktoś dostał już decyzje do wniosku? Czepiają się? A może komuś przyjęli wniosek od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj