margoo78

Dotacje do silosów na zboże 2023

Polecane posty

MatiRol92    72
19 godzin temu, bezbarwny napisał:

Z ciekawości poprosiłem o wycenę silosów 100 ton bin, 2 sztuki. O dziwo, są tańsze niż w sierpniu ubiegłego roku, o około 6 tyś na sztuce. Pozostałe elementy, jak schody dachowe, bloczki podporowe i inne pomniejsze, również staniały. Niemniej porównując kwoty podsumowujące obu ofert, zauważyłem, że różnica w cenie jest mniejsza, niż wynikałoby to z pobieżnej kalkulacji. Przyjrzałem się więc dokładnie i przetarłem oczy ze zdumienia…otóż, koszt montażu tych dwóch silosów, wzrósł ponad 100% w ciągu roku. Z 4300 na 9900 netto. 

heh mi bin w ofercie dał montaż bina 60ton na 4200 wiec to jest śmiech... za takie pieniądze sam sobie go postawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

tak jak pisze w umowie nie złożysz wniosku o płatność czyli nie zrealizujesz inwestycji w terminie to sami rozwiążą z Tobą umowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

A u mnie już drugi tydzień w statusie wniosku są "uzupełnienia" i odzewu brak. 

Silosy też miesiąc leżą i czekają na montaż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

 

Dostałem poprawki i nie bardzo wiem jak podejść do tych max 10 % za montaż i transport? Jak bin przysłał ofertę to wyszło więcej?

image.png


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Na ofercie może być więcej ty wpisujesz nie więcej jak 10 % innych kosztow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Na etapie poprawek można robić zmiany pojemności silosów w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kucyk1983    2

Co oddział ARMiR to inne zasady, najlepiej zadzwoń do swojego oddziału i zapytaj, ktoś jest przypisany do Twojego wniosku i udzieli Ci odpowiedzi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Dostałem dzisiaj umowę. Ale nic nie trzeba podpisywać i wysyłać .

”dniem zawarcia umowy jest data potwierdzenia odczytania niniejszego pisma  na platformie usług elektronicznych ARiMR.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie budowy silosów zbożowych.
Planuje postawienie silosów w miejscu zaznaczonym na czerwono. Problem się pojawia, iż według przepisów:
"§  8.  [Minimalna odległość silosów na zboże i pasze od innych budowli i granicy działki]
1. 
Odległość silosów na zboże i pasze o pojemności do 100 ton powinna wynosić co najmniej:
1)
8 m od pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi;
2)
8 m od budynków innych niż budynki inwentarskie i gospodarcze;
3)
15 m od instalacji służących do otrzymywania biogazu rolniczego;
4)
15 m od składu węgla i koksu;
5)
4 m od granicy działki sąsiedniej."

Silosy byłyby usytuowane przy granicy działki na której są budynki gospodarcze. Przez co jest brak zachowania 4m od granicy działki sąsiedniej. Po drugiej stronie drogi gruntowej jest moja działka z polem. Dzieli je jedynie droga gruntowa.
W miejscu zaznaczonym na czerwono otrzymałem informację iż będzie problem z takim zgłoszeniem. Ale już natomiast jeśli chciałbym postawić Silosy w miejscu zaznaczonym na niebiesko to nie byłoby tu już problemu z postawieniem silosów przy granicy działki. Rzekomo działka z moim polem jest zinwentaryzowana a działka sąsiada po drugiej stronie od strony niebieskiego punktu już nie ma inwentaryzacji i nie ma problemu ze zgłoszeniem w tym miejscu.
Ktoś podpowie? Jest to jedyne miejsce gdzie odpowiada mi aby postawić Silosy...
 

Screenshot_20230816_221847_Samsung Internet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nieważne, czy zinwentaryzowana czy nie. 4m od granicy działki i tego nie przeskoczysz. Czy te drogi gruntowe to osobne działki ewidencyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30
5 godzin temu, jacek1296 napisał:

Nieważne, czy zinwentaryzowana czy nie. 4m od granicy działki i tego nie przeskoczysz. Czy te drogi gruntowe to osobne działki ewidencyjne?

Tak. Drogi te mają nadane numery działek ewidencyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
Dnia 10.08.2023 o 17:17, ThePerkins napisał:

U mnie dalej " zarejestrowany " .. 

ja też, jeszcze ktoś? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Mi wczoraj przyszły poprawki. Sporo tego. Głównie czepiają się oferty i braku wyszczegolnienia kosztów wyposażenia standardowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Przyszły poprawki ale rezygnuje jednak. Z ciekawości powie mi ktoś czym silos się zasłużył że przysługuje się ekologii xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
6 minut temu, ThePerkins napisał:

 Z ciekawości powie mi ktoś czym silos się zasłużył że przysługuje się ekologii xD 

Lubi w nim siedzieć robak, a unia preferuje robactwo przecież.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

z tym że przysługuje się ekologii jest tyle sensu co z zapisem w umowie że silos i inwestycja nie dyskryminuje innych płci, orientacji itp. dobre i ciekawe kto to wymyślił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
4 godziny temu, ThePerkins napisał:

Przyszły poprawki ale rezygnuje jednak. Z ciekawości powie mi ktoś czym silos się zasłużył że przysługuje się ekologii xD 

Ja próbuję, a nóż się uda, tym bardziej że silos leży juz 2 miesiące, płyta wylana i lada dzień mają być z montażem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Płyty pod silosy wykonujecie w własnym zakresie, czy zlecacie, zbrojenie siatka gotowa, czy samemu wiązana?

Jakie to są koszty około np dla płaskodennego 100T czyli jakieś 6x6x0,3 ? Może lepiej zrobić większą płytę tak by przyczepa stała również na betonie, jak to się ma w użytkowaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk5555    0

Czy po odczytaniu umowy, odrazu zmienia się status z "oczekuje na podpisanie umowy" na jakiś inny czy odczytanie muszą najpierw zatwierdzić w agencji i wtedy się zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
Dnia 23.08.2023 o 13:06, ZYLA napisał:

Ja próbuję, a nóż się uda, tym bardziej że silos leży juz 2 miesiące, płyta wylana i lada dzień mają być z montażem 

Ja za to w planach nie miałem silosów póki co stawiać, a tak się rzucę i kasy nie dadzą bo KPO nie będzie to ciort z tym. Jeszcze ceny silosów będą windować to całkiem kiepski interes. Jak ktoś tak czy siak miał stawiać to można próbować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj