margoo78

Dotacje do silosów na zboże 2023

Polecane posty

bezbarwny    1268
Dnia 2.06.2023 o 17:12, piteroo napisał:

Silosy postawicie ale pieniędzy nie dostaniecie, z kpo już jest zle a będzie tylko gorzej. To samo z eternitami, ile osób dostało zwrot, nikt nie dostał 

Jak wygra Donald, to rolnicy wskażą Mu gdzie są zakopane ich pieniądze i On je wykopie, i rozda rolnikom za wymianę eternitu,  i za wybudowanie silosów😂 bo Donald jeszcze nie wie gdzie rolnicy zakopali pieniądze, a Jarosław już tak. 
Obiecali dopłaty do zboża i przedsiębiorcy tanio kupują pszenicę. Obiecali dopłaty do silosów, przedsiębiorcy drogo je sprzedadzą. Tak się goli głupiego chłopa. Kto normalny składa wniosek o pieniądze, których nie ma. 

  • Like 2

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

ciągle czekam za ofertą to puściłem z cennikiem na razie najwyżej później doślę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
53 minuty temu, mao245 napisał:

 

A z jakich województw jesteście?

Lubelskie

 

49 minut temu, Kedar88 napisał:

Ile bierze doradca za taki wniosek?

100zł na ten moment jak bedzie rozpatrzony pozytywnie to cos tam trzeba dołożyć jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Cytat

 

A jaki termin realizacji wpisujecie,widełki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś link do  ,,oświadczenie o zgodności wsparcia w ramach przedsięwzięcia z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr2022/2472 itd wyskakuje mi rozporządzenie a nie oświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
1 godzinę temu, przemek1025a napisał:

Ma ktoś link do  ,,oświadczenie o zgodności wsparcia w ramach przedsięwzięcia z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr2022/2472 itd wyskakuje mi rozporządzenie a nie oświadczenie

 

Screenshot_20230605_215027_com.google.android.apps.docs_edit_561506932973689.jpg

Edytowano przez toma188199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kucyk1983    2

Tak, pod tym linkiem.

Ja dzisiaj też złożyłem, gdzie to odczytać który jest wniosek w kolejności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

I poległem na oświadczeniu o zgodności. Jak to trzeba zrobić wydrukować podpisać zrobić zdiecie i dodać  załacznik? 
a oświadczenie o posiadanym praw do dysponowania nieruchomością na cele budowlane:

to zdiecie aktu notarialny?  I dodać załącznik ?

a inny niezbędny dokument to o co chodzi?

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

ten numer księgi wieczystej nie jest obowiązkowy przecież pole nie ma gwiazdki. ma to tylko ułatwić procedurę a jak nie dodacie to arimr w toku postępowania poprosi o stosowne papiery, najpierw aby się załapać składajcie. Jak coś jest niezbędne a nie dodacie/zaznaczycie to wniosku nie puści niekompletnego.

Edytowano przez Darek8787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Może ktos podrzucić link do oświadczenia współmałżonka i 

oświadczeniu  o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
1 godzinę temu, lebek5 napisał:

I poległem na oświadczeniu o zgodności. Jak to trzeba zrobić wydrukować podpisać zrobić zdiecie i dodać  załacznik? 
a oświadczenie o posiadanym praw do dysponowania nieruchomością na cele budowlane:

to zdiecie aktu notarialny?  I dodać załącznik ?

a inny niezbędny dokument to o co chodzi?

Te oświadczenia można wypełnić  zapisać pdf i załączyć do wniosku- nie jest wymagany podpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38
10 godzin temu, suffeks napisał:

ciągle czekam za ofertą to puściłem z cennikiem na razie najwyżej później doślę 

Możesz napisać jaki załącznik wysłałeś zamiast ofert?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17

Mi Pan doradcca skasowal 300 zl za zlozenie wniosku a skladal o 1 w NOCY 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Koledzy a co jest z tym oświadczeniem ze posiadam prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane? Co trzeba dodać ? Takie coś?

1578DE12-D5DC-4C20-9C20-4D68E6EDE339.png

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No numer działki ,nr księgi i obręb.A w załącznikach inne dałem umowe dzierżawy od notariusza

Cytat

 

O 6 wysłałem to w opolskim jestem 66 w kolejce o ile dobrze odczytuje ten numer

Edytowano przez czesterP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W znaku sprawy masz nr swojego oddziału arimr i na końcu numeru jest/23 czyli rok a przd znakiem  / jest cyfra i wydaje mi się że to jest ten nr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0

 

1 godzinę temu, czesterP napisał:

No numer działki ,nr księgi i obręb.A w załącznikach inne dałem umowe dzierżawy od notariusza

O 6 wysłałem to w opolskim jestem 66 w kolejce o ile dobrze odczytuje ten numer

Wyslales dziś czy wczoraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
3 godziny temu, lebek5 napisał:

Koledzy a co jest z tym oświadczeniem ze posiadam prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane? Co trzeba dodać ? Takie coś?

1578DE12-D5DC-4C20-9C20-4D68E6EDE339.png

Nie to nie to. Masz wszystkie załączniki po kliknięciu w prawym górnym rogu wniosku na instrukcje wypełnienia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
3 godziny temu, dzarjan8111 napisał:

Nie to nie to. Masz wszystkie załączniki po kliknięciu w prawym górnym rogu wniosku na instrukcje wypełnienia wniosku

To ja złożyłem z tym🤦‍♀️ Co już będzie

Informujemy, że korespondencja z dnia 2023.06.06 została prawidłowo zarejestrowana w systemie ARiMR pod numerem: 202306050000962461.

a co ten nr niby ma oznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CriticalHit    3

Ja mam pytanko odnośnie zestawienia finansowego we wniosku, wystawiacie tam wszystkie pierdoły jakie są w ofercie typu, mocowania, drabinki, włazy, czy tylko konkrety : silos, podajnik, żmijka. Podpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj