AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

mateo105    24
Dnia 28.01.2019 o 12:19, Arturos21 napisał:

panowie czy kredę granulowana mogę siać pogłównie po pszenicy i rzepaku nie przypali mam zamiar w tym tygodniu bo puściło i gleba nie jest zamarznięta

dolaczam sie do pytanie i chetnie sie dowiem ile maxymalnie moge posiac na ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1

Witam chce zrobić wapnowanie na sciernisko następnie podorywka co dac wap mag 460zl t czy wapno kreda premium 420 czy też wapno kreda Dwikozy 390 zł i ile na h nie robilem badania czyli  średnio dam 4 kl gleby z góry dzięki za poradę 

Edytowano przez tomzwolin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7

Witam dostanę  jakieś  info na temat  wapna asmar  wap   granulowane z mikroelementami cena za tonę 450 warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Panowie jesli mam na ugorze ph 5 to ile mozna dac granuli maksymalnie na ha? Roslina nastepcza bedzie pszenica. Chce rozsiac dolokorn.

Edytowano przez Tomaszbyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będę siał pszenice po kukurydzy, nie będzie czasu i zmuszony będę sypnac granulki. Jakbyście zrobili przed agregat czy jak już powschodzi albo na wiosnę sypnac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Uwazam ze zadałem rzeczowe pytanie, na tym forum juz nikt nie potrafi rzeczowo odpowiedziec tylko sie wysmiewac. Minimum jakie roslina potrzebuje dla wegetacji to 300 do 400 kilo tego wapnia, a wiec jesli dam z 1,5-2 t to cos poprawi ph? Wiem ze sypkie jest lepsze ale nie mam mozliwosci nabycie mniejszej ilosci, dlatego chcialbym jakos powoli to ph podniesc granula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Przed chwilą, Tomaszbyk napisał:

Wiem ze sypkie jest lepsze

Może nie tyle lepsze co tańsze.... Granulacja to są koszty przewyższające koszt materiału a przedstawiciele handlowi zawsze będą Ci wmawiać że obornik granulowany jest lepszy od zwykłego bo....? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
5 godzin temu, Tomaszbyk napisał:

Uwazam ze zadałem rzeczowe pytanie, na tym forum juz nikt nie potrafi rzeczowo odpowiedziec tylko sie wysmiewac. Minimum jakie roslina potrzebuje dla wegetacji to 300 do 400 kilo tego wapnia, a wiec jesli dam z 1,5-2 t to cos poprawi ph? Wiem ze sypkie jest lepsze ale nie mam mozliwosci nabycie mniejszej ilosci, dlatego chcialbym jakos powoli to ph podniesc granula.

Dokładnie kolego tak zadactu rzeczowe pytanie to jak nie wysmiany to zaraz inne zlote rady kazdy robi jak chce wiec niktnie powinien nikomu nakazywac ze cos jest oki a cos blee

Sam mam dylemat moze tymi powiesz jak postapic z wapnem granulowanym jakie bedziesz stosował albo jakie masz zamiar kupic ?? Powiedz mi jeszcze kiedy bedziesz rozsiewał granulat wapnia na oziminy ??

I ostatnie pytanie to kiedy wysiac wapno granulowane pod uprawy jare czy po orce zimowej w listopadzie czy moze pozniej koło lutego a moze bezposrednio przed siewem zboza jarego ?

1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Może nie tyle lepsze co tańsze.... Granulacja to są koszty przewyższające koszt materiału a przedstawiciele handlowi zawsze będą Ci wmawiać że obornik granulowany jest lepszy od zwykłego bo....? 

To ze tansze kazdy wie ale musisz doliczyc koszt transportu wapna na pole to raz dwa ze musisz brac całe auto a niektórzy tyle nie potrzebuja a zgadac sie w kims trudno albo wiecej problemu niz to warte trzy to rozsiewanie wapna musisz miec sprzet lub wypozyczyc albo wynajac usługe to tez koszta wynajem piasta w moich okolicach to wcale nie jest tanie

No a jak widze to duzo ludzi kupuje granulat chodzb słomek kula perquins oni biora czasami tego duzo i tezjakos sie nie bawia w zwykłe bo nie maja sprzetu a wiadmo jak jest z pozyczaniem

A ostatnia kwestia to taka ze kazdy płaci ze swojej kasy i nikt nikomu nie powinien zagladac w kieszen ze to drogie ze duzo wydasz itd albo nasmiewania ze oo bogaty stac go na wapno granulowane a tu coraz czesciej sie to zdarza na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Tu nie chodzi o wyśmiewanie. Pytanie brzmiało:

Dnia 28.08.2019 o 21:44, Tomaszbyk napisał:

ile mozna dac granuli maksymalnie na ha?

Granula niczym nie różni się od luzu w szybkości działania, a luzem sieją nawet 5t/ha jednorazowo. Czy ktoś zastosuje taką dawkę granuli? Oczywiście że nie, bo ze względu na kosmicznie wysoką cenę większość stwierdzi, że i 500kg/ha wystarczy

5 godzin temu, Tomaszbyk napisał:

a wiec jesli dam z 1,5-2 t to cos poprawi ph?

Jasne. Jeśli masz zamiar co rok regularnie sypać, to myślę że i 1-1,5t wystarczy. Pewien doradca nawozowy (nie mylić ze sprzedawcą) mówił mi, że jednorazowa dawka 1t/ha na lekkiej glebie jest wystarczająca, oczywiście systematycznie powtarzana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kur.wa, wprowadzanie do handlu wapna granulowanego w takich cenach, powinno być karalne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Widać mają dobrych handlowców... I po co mają przewalać całe tiry towaru jak te same kasę można wziąć za 3-4t ekstra granulek... Swoją drogą ciekawe ile najlepsi dają rady zrobić granul z 1t prawdziwej kredy... Ile jest wapna w wapnie pomijając markowych producentów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
5 minut temu, lukbold napisał:

I po co mają przewalać całe tiry towaru jak te same kasę można wziąć za 3-4t ekstra granulek...

Tym bardziej, że te pokłady nie są niewyczerpalne

Ile jest wapna w wapnie... każdy producent nawozów musi podawać na worku faktyczną zawartość składników (reguluje to prawo), więc o to raczej bym się nie martwił :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Witam.

Chcę skorzystać z programu dofinansowania do wapnowania. Zrobiłem analizę gleby i okazało się że jest odczyn kwaśny pH 4,9 ze wskazaniem do zastosowania CaO ( CaO+MgO) w średniej dawce 2,2 t/ha. Zastosować zmieloną skałę wapienną wydaje mi się chybione.

W Centrum Wypału Wapna Częstocice oferują wapno tlenkowe palone , zalecana dawka 500 - 600 kg/ha ( Stężenie CaO  92%). Znajomi stosują ten produkt i są zadowoleni. Sprzedający ma dokumenty rekomendujące do otrzymania dofinansowania.

Nie robię tu reklamy firmie z Częstocic. Kupiłem kiedyś cały zestaw wapna z kopalni wysypane 5t/ha po 2 latach analiza gleby i zalecenia do zastosowania 6 t/ ha . Dlatego myślę że skoro skała miliony lat się nie rozłożyła to ile musi rozkładać się w glebie.

Druga sprawa to żerowanie firm na rolniku , jest okazja to cena  w górę jak program się skończy to ceny spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9
Dnia 13.09.2019 o 08:47, milorz napisał:

A jaka cena tego wapna z Czestocic? 

480 zł/t

Dnia 13.09.2019 o 08:47, milorz napisał:

A jaka cena tego wapna z Czestocic? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jakie to wapno ? tlenkowe granulowane ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

Chętnie też bym był zainteresowany tym wapnem ciekawe ile jest stałego składnika w nim.no i czy sypkie czy granulowany i czy workowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9
1 godzinę temu, Makq napisał:

Chętnie też bym był zainteresowany tym wapnem ciekawe ile jest stałego składnika w nim.no i czy sypkie czy granulowany i czy workowane

90 % CaO, wapno w postaci kruszonej 5-7 mm doskonale sypie się siewnikiem lejkowym. Opakowania big bag 1 tona. Jest bardzo mocne zalecane 500kg/ha

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj