AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Gość   
Gość

Artis a czy są granulowane z magnezem? Granulowane to chyba raczej tylko czyste węglany typu kreda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

jest pierwsze lepsze zdanie z pierwszego ogłoszenia na olx

"Magnezowe

Węglan wapnia 60% CaCO3
Tlenek wapnia 30% CaCO3
Węglan magnezu 30% MgCO3
Tlenek magnezu 15% MgO
Wilgotność 3%
Frakcja 3-6mm"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ahh, zapomniałem że był kiedyś jakiś WAP MAG.

Ale ponoć to były kamyczki oblepione pyłem wapna węglanowego.

Jakby faktycznie było wapno węglanowe magnezowe sam pył zgranulowany to taniej wyjdzie takim niż KIZERYTem.

Ale czy znajdziesz takie wapno nie wiem. Jak kamyczki to one reaktywność mają nikłą i lepiej sobie nim głowy nie zawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Dolokorn ma magnez ale czy działa tak jak wap magi czy jest coś warty to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żaden, a dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Co myślicie o takim czymś:

Kreda nawozowa luzem z Kornicy.
Jest to typ wapna nawozowego pochodzenia naturalnego niezawierający magnezu - Kopalina odmiana 07a
Nazwa handlowa to AGROCARB 90 M - KR

Skład w masie nawozu:
Węglan wapnia CaCO3 - 84 %
Tlenek wapnia CaO - 47 %
Siła zobojętnienia - 51%
Zawartość wilgoci H2O - 16-18 %
Reaktywność - 98%

https://www.olx.pl/oferta/kreda-nawozowa-z-kornicy-luzem-cala-polska-juz-dostepna-CID757-IDnXAXY.html

Mam ofertę w cenie 113zł./t z dostawą (brutto). Warte tej ceny??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Podpowie mi ktoś, czy nordkalk ma twardszą granulę niż polcalc ? Bo polcalc mi się zawiesza w rozsiewaczu.

Jestem ogólnie przeciwnikiem wapna granulowanego ze względu na cenę, bo to niby to samo. Stosowałem różne wapna pyliste, jednak ze względu na mokrą jesień i wiosne nie zdążyłem rozsiać zwykłego wapna i sypnąłem po 350 kg polcalc, i co wam powiem, po raz pierwszy widziałem taką różnicę po zastosowaniu wapna i to jeszcze w takiej śmiesznej ilości. Na polu na którym nie rosło w tamtym roku prawie nic , kukurydza jest piękna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Atrigran mi się nie zawieszał (rozsiewacz Rauch). Ale co do jego rozpuszczalności nie jestem w 100% zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ej a co powiecie o posianiu granulatu na orkę zimową ?( zaraz po orce rozsiać granulat ). Problem mam w tym , że sypkiego nie mam czym wymieszać po ściernisku po qq bo agregat będzie się zapychał a dawanie pod orkę mija się chyba z celem ?. Czy rozsiać z samej wiosny jak tylko będzie dało się wjechać ( ile musi wynosić minimalny odstęp pomiędzy wapnem a fosforem ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Sypkie jak najbardziej pod pług możesz dać. Najwyżej spłycić orkę jeżeli masz obawy że pójdzie za głęboko.

Granulat po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Tylko posiadam pług z przedpłużkami i to wapno pójdzie w samą bruzdę. To granulat może śmiało przeleżeć całą zimę na wierchu ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 14.08.2018 o 01:09, Tomasz160 napisał:

Co myślicie o takim czymś:

Kreda nawozowa luzem z Kornicy.
Jest to typ wapna nawozowego pochodzenia naturalnego niezawierający magnezu - Kopalina odmiana 07a
Nazwa handlowa to AGROCARB 90 M - KR

Skład w masie nawozu:
Węglan wapnia CaCO3 - 84 %
Tlenek wapnia CaO - 47 %
Siła zobojętnienia - 51%
Zawartość wilgoci H2O - 16-18 %
Reaktywność - 98%

https://www.olx.pl/oferta/kreda-nawozowa-z-kornicy-luzem-cala-polska-juz-dostepna-CID757-IDnXAXY.html

Mam ofertę w cenie 113zł./t z dostawą (brutto). Warte tej ceny??

 

ostatnio idzie już ta gorsza 07a z mniejsza zaw cao ale kreda to kreda nie ma lepiej i bezpieczniej odkwaszajacego wapnia cena hmmm w zeszłym roku podlaskie wychodziło ok 100 pln tona. targuj się oni dają dużo narzutu mają z czego spuścić., 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Rozpuści się i przemieści w profilu .

Jeśli masz obawy że będzie zbyt dużo opadów i pójdzie za głęboko to obserwując pogodę będziesz mógł wysiać np w styczniu czy lutym.

Niemniej jak masz czym to i sypkie możesz dać po orce. Do wiosny spenetruje profil glebowy a później agregat wymieszać.

Tona granulatu = 3 do 5 ton sypkiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

A nie dasz rady jesienią lub zimą na niezmarzniętą ziemię? Im wcześniej i im więcej opadów wapno dostanie tym lepiej zadziała i spenetruje profil glebowy.

U mnie przez zimę przeleżało badań nie robiłem ale pszenica jara była zarąbista.

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Rozsiać i sypkie jest czym. Tym czymś jest kos z nadstawkami i trochę by było z tym zabawy a tak myślałem 1 bb granulatu na ha i z głowy. To mówisz , że po wierzchu na orkę będzie lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@Agrest

Kredyt  niestety ważniejszy, chyba że zaliczka będzie w miarę szybko. Ale narazie nastawialem się na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Jeśli przedplużki wrzącą wapno na spód to ja rozsiałbym po wierzchu.

Może to nie zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami ale lepiej tak jak wcale. 

@daron64 jeśli nie będzie Ci kolidować z podaniem fosforu to i wiosną możesz. Będziesz miał kasę to nawet w styczniu czy lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Nie wiem jak wyjdzie,  bo w sumie jak mróz puści na dobrze, to szybko z uprawa trzeba będzie ruszać i faktycznie krótki odstęp może być.. Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Chyba tak zrobię , tylko myślę aby pod kukurydzę się powstrzymać i wysiać wczesną wiosną i wymieszać , chyba będzie lepiej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Stosował ktoś takie wapno ? http://agrotrader.pl/oferta/wapno-granulowane-wap-calc-ID217520.html 

 Kupiłem kiedyś kilka worków do ogrodu pod warzywa, Dawka w przeliczeniu to jakieś 3t/ha. pH wzrosło choć pomiar najprostszym kwasomierzem na płyn helliga, widać to również po roślinach. Ciekawi mnie tylko dlaczego po dwóch latach są widoczne w glebie miękkie granulki tego wapna, rozcierają się na pył ale dlaczego nadal się nie rozpuściły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
Kupiłem wapno grankal vital , mogę je rozsiać na pszenicę teraz jesienią pszenica w fazie 3 liści jaką dawkę zastosować ?

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Stosował ktoś kredę  z Siarkopolu? Pierwszy raz się z nią spotkałem i nie wiem czy warto kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj