yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

lukasz067    5

Zrobię krzywdę pszenicy jeśli sypnę n2 saletrę na mokre rośliny bo trochę popadało jeszcze ma padać dziś i coś jutro a później cisza na n1 poszło 50kg N i słabo się zbiera a pierwsze kolanko wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturktm    0

Mogę dzisiaj prysnąć rexade pac na pszenicy, dużo zielska jest najbliższy przymrozek wt/śr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Siedzacybyk napisał:

faktycznie, zniwa moga byc wczesniej za 2 tyg🤔

Zawsze tak jest, na zachodzie już kosza a przy granicy wschodniej sloma zielona jeszcze

lukasz067 napisał:

Zrobię krzywdę pszenicy jeśli sypnę n2 saletrę na mokre rośliny bo trochę popadało jeszcze ma padać dziś i coś jutro a później cisza na n1 poszło 50kg N i słabo się zbiera a pierwsze kolanko wyszło 

jeśli rośliny da mokre to może trochę przypalić rośliny ale skoro ma padać to raczej dużej szkody nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
Napisano (edytowany)

T1 w Lg Keramik psiknięte . Empartis + Flexity + Regullo500 . W tym sezonie bez CCC pszenice prowadzę . Choć mam kupiony ale jednak zrezygnowałem 

560E9910-F46D-4602-B68A-187B27AA073A.jpeg

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3615
4 godziny temu, mich18 napisał:

Słyszałem że dołożenie azoksy zabezpieczy przed chorobami dłużej ale czy na t1 coś to pomoże to nie wiem.

Przy T2 tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    14
3 godziny temu, Arturktm napisał:

Mogę dzisiaj prysnąć rexade pac na pszenicy, dużo zielska jest najbliższy przymrozek wt/śr

Ja bym się wstrzymał. Słabo zadziała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Plony będą rekordowe w Polsce .

Czegoś takiego w pogodzie nie było od lat. Zniknął poważny problem nie doboru wody .

Jesień i zima okazały się w Polsce bardzo wilgotne. Z tego powodu niemal całkowicie zażegnana została susza, która w ostatnich latach dawała się w Polsce mocno we znaki. Jak wynika z danych IMGW, wyraźnie wzrósł poziom wody w rzekach, nigdzie też nie obserwujemy niedoboru opadów. Co więcej, prognozy wskazują na wilgotne kolejne miesiące.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszło N2 po 200 kg Pulan 34.4 N 

I pytanie z innej beczki, jeden big bag gdzieś się przedziurawił i nalało do niego wody. Rozsypałem go na posadzce w garażu i planuje wysuszyć i wsypać do plastikowych beczek i zostawić na przyszły rok. Miał ktoś podobna sytuację? Będzie coś jeszcze z niego ? 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
2 minuty temu, MateuszImiołek napisał:

Dziś poszło N2 po 200 kg Pulan 34.4 N 

I pytanie z innej beczki, jeden big bag gdzieś się przedziurawił i nalało do niego wody. Rozsypałem go na posadzce w garażu i planuje wysuszyć i wsypać do plastikowych beczek i zostawić na przyszły rok. Miał ktoś podobna sytuację? Będzie coś jeszcze z niego ? 

Bez kitu. Ja to nawet n1 mam niekoniecznie zrobiony. A bigbagi kiedyś miałem ruskie. I to łapało wilgoć bo w jakieś tandetne worki lądowali.  Polepilo sie. Deska waliłem żeby rozbić. Idealnie nie wysiejesz. Poleci bryła jak jajko to więcej spali niż pomoże. Ale ogólnie to będzie działać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
galan99 napisał:

Plony będą rekordowe w Polsce .

Czegoś takiego w pogodzie nie było od lat. Zniknął poważny problem nie doboru wody .

Jesień i zima okazały się w Polsce bardzo wilgotne. Z tego powodu niemal całkowicie zażegnana została susza, która w ostatnich latach dawała się w Polsce mocno we znaki. Jak wynika z danych IMGW, wyraźnie wzrósł poziom wody w rzekach, nigdzie też nie obserwujemy niedoboru opadów. Co więcej, prognozy wskazują na wilgotne kolejne miesiące.

z tym prognozowaniem to jak wróżenie z fusów ale fakt dawno nie było tak mokrej wiosny która by uzupełniła zapasy wody. Kiedyś stary doradca powiedział mi że mokra wiosna nie jest dobra dla roślin, system korzeniowy się rozleniwia bo lepiej energię przeznaczyć na część nadziemna i wydać nasiona jak iść w korzenie skoro niczego nie brakuje a potem przychodzi gorący czerwiec, lipiec i robi się problem.

MateuszImiołek napisał:

Dziś poszło N2 po 200 kg Pulan 34.4 N 

I pytanie z innej beczki, jeden big bag gdzieś się przedziurawił i nalało do niego wody. Rozsypałem go na posadzce w garażu i planuje wysuszyć i wsypać do plastikowych beczek i zostawić na przyszły rok. Miał ktoś podobna sytuację? Będzie coś jeszcze z niego ? 

czy ja dobrze rozumiem, saletra w bb zamokła i zaczęła się rozpuszczać więc rozsypałeś całe 500kg saletry na betonie i czekasz aż wyschnie? jeśli tak to większej głupoty nie słyszałem, azot zacznie się uwalniać a pod wpływem wilgoci która jest w powietrzu grodki saletry zaczną pęcznieć i się rozłożą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sawyer021    3

Panowie jakie macie doświadczenie z mocznikiem na n2? Sypać już? Faza krzewienia. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86
53 minuty temu, Piffpaff napisał:

z tym prognozowaniem to jak wróżenie z fusów ale fakt dawno nie było tak mokrej wiosny która by uzupełniła zapasy wody. Kiedyś stary doradca powiedział mi że mokra wiosna nie jest dobra dla roślin, system korzeniowy się rozleniwia bo lepiej energię przeznaczyć na część nadziemna i wydać nasiona jak iść w korzenie skoro niczego nie brakuje a potem przychodzi gorący czerwiec, lipiec i robi się problem.

czy ja dobrze rozumiem, saletra w bb zamokła i zaczęła się rozpuszczać więc rozsypałeś całe 500kg saletry na betonie i czekasz aż wyschnie? jeśli tak to większej głupoty nie słyszałem, azot zacznie się uwalniać a pod wpływem wilgoci która jest w powietrzu grodki saletry zaczną pęcznieć i się rozłożą

Dokładnie ja to bym nie patrzył wtedy co gdzie jak tylko ladowal to w rozsiewacz i jak najszybciej rozsiać na jakąś uprawę 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

z tym prognozowaniem to jak wróżenie z fusów ale fakt dawno nie było tak mokrej wiosny która by uzupełniła zapasy wody. Kiedyś stary doradca powiedział mi że mokra wiosna nie jest dobra dla roślin, system korzeniowy się rozleniwia bo lepiej energię przeznaczyć na część nadziemna i wydać nasiona jak iść w korzenie skoro niczego nie brakuje a potem przychodzi gorący czerwiec, lipiec i robi się problem.

czy ja dobrze rozumiem, saletra w bb zamokła i zaczęła się rozpuszczać więc rozsypałeś całe 500kg saletry na betonie i czekasz aż wyschnie? jeśli tak to większej głupoty nie słyszałem, azot zacznie się uwalniać a pod wpływem wilgoci która jest w powietrzu grodki saletry zaczną pęcznieć i się rozłożą

Tak bardzo dobrze zrozumiałeś, spostrzegawczy jesteś. 

To powiem Ci że chyba stężenie azotu w wodzie w której się znajdowała nie pozwoliło jej się rozpuścić. Ponieważ cały czas jest w formie granuli, mokrej ale granuli. 

Wolałem tak spróbować nić wywalić cały big bag, a łopata 200 kg na ha to chyba bym nie wycelował. A zarazem zrobił bym więcej szkody niż pożytku. 

Nie wiem co z tego będzie, na pewno będą straty azotu. 

IMG_20240323_183309.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1309
1 godzinę temu, MateuszImiołek napisał:

Tak bardzo dobrze zrozumiałeś, spostrzegawczy jesteś. 

To powiem Ci że chyba stężenie azotu w wodzie w której się znajdowała nie pozwoliło jej się rozpuścić. Ponieważ cały czas jest w formie granuli, mokrej ale granuli. 

Wolałem tak spróbować nić wywalić cały big bag, a łopata 200 kg na ha to chyba bym nie wycelował. A zarazem zrobił bym więcej szkody niż pożytku. 

Nie wiem co z tego będzie, na pewno będą straty azotu. 

skąd jestes, moge ci to zutylizować

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, logan3512 napisał:

Rozsiej to bo ci się zmarnuje ten nawóz

Albo sobie rozpuść w mauserze i wylejesz za rok jako RSM tylko bez formy amidowej. Tak bym zrobił, bo inaczej tego ani nie przechowasz ani nie rozsiejesz a jak dorzucisz do tego 200 kg mocznika to będziesz miał prawie że  normalny RSM

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
3 godziny temu, galan99 napisał:

Plony będą rekordowe w Polsce .

Czegoś takiego w pogodzie nie było od lat. Zniknął poważny problem nie doboru wody .

Jesień i zima okazały się w Polsce bardzo wilgotne. Z tego powodu niemal całkowicie zażegnana została susza, która w ostatnich latach dawała się w Polsce mocno we znaki. Jak wynika z danych IMGW, wyraźnie wzrósł poziom wody w rzekach, nigdzie też nie obserwujemy niedoboru opadów. Co więcej, prognozy wskazują na wilgotne kolejne miesiące.

Oj oj mam zdjecia z zeszłego roku jednego pola z 29 marca to woda stoi w tym roku wody nie ma tylko wilgotno . W zeszłym roku wiosna bardzo mokra była a jak wyszło każdy wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    104
22 godziny temu, miwigos napisał:

Miałeś temp. na grzyba i regulacje

Tak, na nakładkach delikatnie przyjarało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    567
4 godziny temu, galan99 napisał:

Plony będą rekordowe w Polsce .

Czegoś takiego w pogodzie nie było od lat. Zniknął poważny problem nie doboru wody .

Jesień i zima okazały się w Polsce bardzo wilgotne. Z tego powodu niemal całkowicie zażegnana została susza, która w ostatnich latach dawała się w Polsce mocno we znaki. Jak wynika z danych IMGW, wyraźnie wzrósł poziom wody w rzekach, nigdzie też nie obserwujemy niedoboru opadów. Co więcej, prognozy wskazują na wilgotne kolejne miesiące.

Zieloni i lewaki zawału dostaną jak jebnie ich teoria o katastrofie klimatycznej. Na czym politykę będą robić. Przecież problemy w innych dziedzinach życia są im obce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
Napisano (edytowany)

Co to za chwast? Miotła, perz, chwastnica czy jeszcze coś innego?I co na to dać: Axial 0,6l czy Puma 1l?

432922089_443548061353080_4267183797289487022_n.jpg

432941982_430423662708878_1292561332591535916_n.jpg

Edytowano przez azzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Co do pogody i prognozowania rekordów Ja też dodam od siebie że w maju 2019 w 3 dni spadło u nas ponad 150l a za cały maj ponad 250l,,,wydawało by się że przyczepy będą sie uginać od towaru bo tyle wody wystarczy już, do nie tak odległych żniw... ale w czerwcu niespodzianka- temperatury 35, miesiąc bez deszczu i plony były poniżej średniej, może nie tragiczne ale 3 tony mniej niż to wygladało pod koniec maja

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj