yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

tomek73    579
3 godziny temu, tobago napisał:

Stosujecie mocznik dolistnie na kłos żeby podbić białko? Niby nie jest gorąco na takie zabiegi ale sucho bardzo. 

Siarczan potasu 4 kg/ha i można dodać  do 5 kg mącznika.Przed wyjsciem kłosa.  Ja za parę dni tak jadę. Ale bez mocznika bo nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

W ubiegłym roku tak pryskałem mocznikiem pszenicę przed kwitnieniem . Miałem obawy bo wilgoć była ale akurat po oprysku zaczęły się dni upalne. Podpaliło tylko pierwsze pół metra łanu na starcie, reszta była ok,dlatego w tym roku robię powtórkę, 

Co do opadów maj - 33 l, południe LU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

Takie pytanie jaki jest zysk albo i nie z podlewania pszenicy? Tak na szybko liczę to podlanie 1h to ok 400 zł. Czy ktoś robił jakieś dosewadczenia z podlewania ile takie jedno podlanie zwiększa plon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    197
1 godzinę temu, tomala611 napisał:
10 godzin temu, tadi77 napisał:

To jest rdza? Pojawiły się takie place 1m2 na tym polu nie było pszenicy 10lat była kukurydza ziarno z centrali belissa

20230530_102611.jpg

kurde mam też 1ha belissa z centrali na rozmnożenie  Do 13 maja była piękna zdrowa i zielona. Niestety rdza się się nagle pojawiła też miejscami (placami). Sam nie wiem dlaczego. To raczej dobre pole o uregulowanym odczynie. Na t1 był duet na start w gornej dawce + na t2 elatus. Wcześniej medax 0,5. Wszystkie zabiegi oddzielnie - łączlem każda substancję tylko z siarczanem i mikro

Ile temu był dawany Elatus I w jakiej dawce? I czy na pewno wyszła rdza. Soletanol z elatusa to jest kiler na rdze. Tzn niszczy, ale przede wszystkim zabezpiecza jak mało ktora substancja. Coś jest nie tak jak rzeczywiście pojawiła się rdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
Napisano (edytowany)
50 minut temu, tomek73 napisał:

Siarczan potasu 4 kg/ha i można dodać  do 5 kg mącznika.Przed wyjsciem kłosa.  Ja za parę dni tak jadę. Ale bez mocznika bo nie mam. 

Jak to rozpuszczasz? Kupiłem sobie worek na próbę i rozpuszczenie tego trwało wieczność a dodatkowo nie rozpuściło się całkiem bo przytkało mi dysze. 

PCT 20 litrów w maju, ostatni deszcz 15 maja, jest kiepsko. 

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, tadi77 napisał:

Zachodzę w głowę i nieznam przyczyny nigdy z tą odmiana nie miałem problemu żadnych mixow opryskiwacz nie robiłem była bardzo ładna tymbardziej że tam przez 10 lat była kukurydza

Jakie mikro było dawane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
23 godziny temu, tobago napisał:

Co masz na myśli? Bo jakieś teorie czytałem ze późno podane strobi daje w mokre żniwa odwrotny efekt. Zamiast chronić przed grzybami to wzmaga namnażanie. 

Dodatek strobi zapobiega grzybom z rodzaju alternaria, powodującym czerń kłosów

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
55 minut temu, masa24 napisał:

Jakie mikro było dawane ?

Zadne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Sama Grzybowka na t2 ? A mikro kiedy dawales i jakie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, magtom36 napisał:

Takie pytanie jaki jest zysk albo i nie z podlewania pszenicy? Tak na szybko liczę to podlanie 1h to ok 400 zł. Czy ktoś robił jakieś dosewadczenia z podlewania ile takie jedno podlanie zwiększa plon? 

Jak masz możliwość lej. Następne 3 tyg bez deszczu to strata 50% plonu

 

Gdzie temat o suszy 2023? My rnicy nie dbamy o swoje interesy. O d*pie maryni w rozmowach o pogodzie 100 stron napisza w tydzień

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Jechać jutro z t2/t3? Kłos w pochwie. Z tydzień mu brakuje żeby wyszedł. Myślę jechać bo łan trzyma wilgoć a chwilę deszczu ma nie być... mogę dać mikro? Środek ascra x pro. Pszenica łan jak na zdjęciu.

 

20230530_204510.jpg

A dlaczego u niektórych właśnie są takie liście pozaginane w dół? U mnie to stoi wszystko w pionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Jak kipi od azotu i wody to się liść wykłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

dziś okienko pogodowe bez wiatru 22 st tylko pełne słońce można wyjechać wcześniej ok 15 czy czekać, bede dawał priaxor 0.8 0.5l tebu siarczan magnezu mikro ostatni zabieg , boje sie o przylalenia siarczanem no i nie wiem czy nie wyparuje mi środek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Stosował ktoś taki eliksir?Można mieszać ze wszystkim. Ponoć dobre w czasie suszy. Drogie to - 470zeta za baniak 20l.

IMG_20230531_074555.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17
9 godzin temu, odrion napisał:

Ile temu był dawany Elatus I w jakiej dawce? I czy na pewno wyszła rdza. Soletanol z elatusa to jest kiler na rdze. Tzn niszczy, ale przede wszystkim zabezpiecza jak mało ktora substancja. Coś jest nie tak jak rzeczywiście pojawiła się rdza. 

Przecież to nie jest rdza tylko septorioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13

U mnie koniec z zabiegami w tym roku i koniec z pszenica raczej nic z tego już nie będzie wody brak maj 3l 😥😥

20230530_192734.jpg

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17
1 godzinę temu, Szczepek22 napisał:

U mnie koniec z zabiegami w tym roku i koniec z pszenica raczej nic z tego już nie będzie wody brak maj 3l 😥😥

20230530_192734.jpg

U mnie w maju 10 litrów , pszenica jeszcze wygląda obiecująco ale deszcz potrzebny natychmiast a go nie zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, misio3p napisał:

Jak to rozpuszczasz? Kupiłem sobie worek na próbę i rozpuszczenie tego trwało wieczność a dodatkowo nie rozpuściło się całkiem bo przytkało mi dysze. 

PCT 20 litrów w maju, ostatni deszcz 15 maja, jest kiepsko. 

Wsypuję do rozwadniacza i zaciąga  nic wiecej, ale stosowałem zawsze K Leaf, w  tym roku inny kupiłem.

Pompę mam wirową bez filtrów więc mam bardzo duże mieszanie. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
12 godzin temu, mysza103 napisał:

Ja w tym roku pewnie zastosuję , ale takie coś to się będzie robić pewnie za jakiś miesiąc a nie teraz , a wówczas może już tak sucho nie będzie 

To żeby zrobić białko w pszenicy kiedy powinno się pryskać azotem? 

Czytam ze po kwitnieniu już trochę za późno. Na kwiat tez chyba się nie powinno.
Przydałoby się mieć lepsze parametry bo różnice w cenie pasza/konsumpcja robią się coraz większe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39

Kiedy najlepiej wykonać T3?? Przed wyrzuceniem pylników czy jak to jest?? Mogę zrobić to gdy kłos w połowie czy jak cały wyjdzie ?? Byłem dziś na polach i jedna już w połowie wykloszona a druga jeszcze w pochwie liściowej. Jeden termin siewu i jedna odmiana. Dodam że na t3 pójdzie tebu z metko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

Czy ogole jest sens robić jak tak sucho . Powoli wydaje mi się że nie będzie miało to sensu T3 i jak dalej opadów nie będą prognozować to zrezygnuje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    104

Ponoć najlepiej w chwili gdy wyrzuca pierwsze pylniki.  Do 70 h po deszczu koniecznie. U mnie dylemat czy robić w ogóle. Liście z suszy się skręcają, deszczu w prognozach nie widać i co zrobić żeby nie zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
SawekBraczyk napisał:

Czy ogole jest sens robić jak tak sucho . Powoli wydaje mi się że nie będzie miało to sensu T3 i jak dalej opadów nie będą prognozować to zrezygnuje . 

U nas oziminy jeszcze się trzymają (dolnośląskie) choć na ścieżkach już ziemia pęka. Ostatni deszcz był 23.05. Ale w prognozach opadów nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj