yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

VonVegans    1276
30 minut temu, suffeks napisał:

hymalaya

miałem 2 lata temu padało normalnie to plon dobry powyżej 9t, poniżej zdjęcia 2021 tej odmiany

2 jednostki na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
23 minuty temu, dzidzia202 napisał:

Panowie porownujecie wielkość przeciesz jakość się liczy:D

Jakość to przyjeżdża zza wschodniej granicy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmok    4

u mnie to samo z tą rdzą , na t2 200 g tebu i 125 g azo i wystrzeliła rdza placami ( wczesniej był jeden plac na polu) gleba gliniasta i to rzeczywiscie chyba z braku wody bo w tych placach z rdzą liść flagowy zwinięty w rurkę . 

screenshot_2023-05-30-21-43-18-072_com.miui.gallery.jpg

screenshot_2023-05-30-21-44-03-470_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    196

Rozumiem że jesteś pewny że to jest rdza? Pytam bo tebu z azoksy przed czym jak przed czym, ale przed rdza powinno zabezpieczyć. Kiedy było dawane t2? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmok    4

porównywałem ze zdjeciami z neta , jak telepałem zakazonym łanem to sypie sie pomarańczowo zółty pył . a moze tebu jakies lewe ? brałem Bukat 500 SC z innvigo . t2 robione w sobote 27.05 . nasz bład ze zrobimismy to w południe przy niskiej wilgotnosci powietrza ale gorąco nie było jakies 18 stopni 

Edytowano przez Kamilmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

@suffeks Wczesna ta odmiana. U mnie w okolicy tak wygląda tylko jedna bardzo wczesna wąsatka. Bardzo ładnie wyglada

Edytowano przez Badwolf
X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
35 minut temu, Kamilmok napisał:

porównywałem ze zdjeciami z neta , jak telepałem zakazonym łanem to sypie sie pomarańczowo zółty pył . a moze tebu jakies lewe ? brałem Bukat 500 SC z innvigo . t2 robione w sobote 27.05 . nasz bład ze zrobimismy to w południe przy niskiej wilgotnosci powietrza ale gorąco nie było jakies 18 stopni 

2023 a ludzie biorą chemię z inwigo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    196
47 minut temu, Kamilmok napisał:

porównywałem ze zdjeciami z neta , jak telepałem zakazonym łanem to sypie sie pomarańczowo zółty pył . a moze tebu jakies lewe ? brałem Bukat 500 SC z innvigo . t2 robione w sobote 27.05 . nasz bład ze zrobimismy to w południe przy niskiej wilgotnosci powietrza ale gorąco nie było jakies 18 stopni 

Azoksy zostało dane jak już rdza była mocno rozwinieta, dlatego nie zabezpieczyło liścia. Jakby t2 było tydzień wcześniej to na pewno nie rozwinęłaby się tak. Jak poszło 200g tebu to on wyczyści ta rdze. Trzeba trochę czasu ale akurat tego patogena da się wyniszczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Żeby dopalić pszenice do końca 😅😅 Chcesz dawać T3 z gruber rury . 

83749E74-54D6-40D2-BCA6-82E237D8C934.jpeg

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

83e5202ceb781.jpg

 

Jakby suszy było mało.. 

 

Startować przed takim porankiem z grzybówką? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
18 godzin temu, Piffpaff napisał:

w trakcie suszy nic nie robimy, siarczan potasu trzeba było podać tydzień temu jak wilgoci była i rośliny były uwodnione

Nie do końca masz racje,

20 godzin temu, fogbuse70 napisał:

Stosował ktoś siarczan potasu dolistne w trakcie suszy? Jakieś efekty? Czy szkods zachodu 

Teraz daje 4-5 kg /ha  wieczorem.  Co roku tak daje, efekty widać. Taki w różowych workach teraz kupiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
12 minut temu, tobago napisał:

83e5202ceb781.jpg

 

Jakby suszy było mało.. 

 

Startować przed takim porankiem z grzybówką? 

W żadnym wypadku. Przy gruncie będziesz miał kilkustopniowy przymrozek. U mnie pokazują +5, a zastanawiam się czy kukurydza nie oberwie...

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
8 minut temu, tomek73 napisał:

Nie do końca masz racje,

Teraz daje 4-5 kg /ha  wieczorem.  Co roku tak daje, efekty widać. Taki w różowych workach teraz kupiłem. 

Solupotasse. Używałem go w ziemniakach. 
Tylko noce znowu juz suche bez większej rosy. Jak rosliny nie wciągną przez noc to potem reszta zostanie na liściu przy ostrym słońcu przez cały dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Wg mnie to nie jest dobry pomysł. Triazole potrzebują 12 stopni chociaż i moim zdaniem czym dłużej po zabiegu będą takie warunki to lepiej


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
10 godzin temu, Mateusz1q napisał:

2023 a ludzie biorą chemię z inwigo

A co z nią jest nie tak?  Stosuje invigo już kilka lat i wszystko jest ok, może coś źle robię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmok    4
10 godzin temu, Mateusz1q napisał:

2023 a ludzie biorą chemię z inwigo

a co z tą firmą bo ja nie w temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

Fenopropidyna zwalczy mączniaka który jest na dolnych liściach ? Na jednej odmianie trochę pokazał mi się. Trochę gęsta jest i oprysk może nie dojść do tych liści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj