Polecane posty

Przed chwilą, Jurek87 napisał:

zbyt wiele alternatyw nie ma ,opuszczajac rzepak i kukurydze 

ja idę w pszenżyto, i jak uda się coś dobrać ziemii to buraki [ tak wiem że buraki schodzą też, ale ja kopie na liście]

co do alternatyw to myślenie takie pi razy drzwi, bo jak będą ciągnąć z ukrainy nawet po te 1100 czy 1200 to tobie zaproponują 1000 czy 900. Wtedy też będziesz siał dlatego że nie ma alternatyw? zresztą, co raz bardziej popularna robi się soja, byleby nie było tak jak ze słonecznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

mam propozycję dla zielonego ładu niech mi dają 2500 i pier**lę hektary ale od 2026 bo muszę  zużyć zapasy strategiczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Wystarczą 2 tysie , nawet gdyby było 1500  , wielu by nie posiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

będą siać świadomie za 1500 bo taka jest natura rolnika i nadzieja cudu uprawiać coś trzeba a nic nie ma perspektyw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

a może inaczej. to co gus ogłosił dochód z hektara i ugoruje wszystko

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Ja by mi dali po 2 tysie , to po żniwach bym ugór zostawił na caości, w tych niepewnych czasach , dwa razy w sezonie bym potalerzował ,żeby było czysto

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
Napisano (edytowany)

Nie głupio piszecie chłopy😎 lecz to tylko marzenia...Ale co to by było z tymi wszystkimi firmami środków do produkcji jakby nikt nie siał i nie pryskał i nie kupował 🙆‍♂️

Może przydał by się taki detoks, obudzili by sie moze że  nie tylko my mamy problem 🤔

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
4 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

Więc co proponujesz robić w takiej sytuacji..?

jedyne ekonomiczne podejscie jak pisałem to znalezienie szaleńca co zapłaci 2500 i pier**lić wszystko myślę że ktoś się znajdzie jedyny warunek płatność z góry  lub  hipoteka bo szaleniec może nie dotrwać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)

Mam zadbane ziemie , nie bedzie siał nawozów , nie warto nawet za taka stawke

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

Zejdźcie na ziemię. Niedługo żadnych dopłat nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
Dnia 19.02.2024 o 18:02, XTRO napisał:

PMN Agro 1770

ku...wa a u mnie 1600 i ani drgnie. za 1750 pcham moje 10t i już więcej nie zostawiam do wiosny. trzeba było w żniwa puścić wszystko po 1800zł. zachciało mi się 30% zostawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

w te żniwa jak będzie 1200 to sprzedajesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
2 godziny temu, 12Pafnucy napisał:

U nas brak tak szalonych...

nie daleko będzie około 120 h  z kowr już głupieją 5 trochę 4 kl i do 3500 chcą walić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Nie dziwne, skoro prawo jest dziurawe a to susza a to wojna i ciągle pisma o umorzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Nie głupio piszecie chłopy😎 lecz to tylko marzenia...Ale co to by było z tymi wszystkimi firmami środków do produkcji jakby nikt nie siał i nie pryskał i nie kupował 🙆‍♂️

Może przydał by się taki detoks, obudzili by sie moze że  nie tylko my mamy problem 🤔

Część by padła a część zeszła by na ziemię z cenami i marżami.

PS jak w innym temacie pisałem, ze rozsądnie zaplanowane i dopłacane ugorowanie nie było by takie złe w jakiejś części. To tylko wyzwiska leciały.

Edytowano przez hubertuss
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
Dnia 24.02.2024 o 12:52, hubertuss napisał:

Część by padła a część zeszła by na ziemię z cenami i marżami.

PS jak w innym temacie pisałem, ze rozsądnie zaplanowane i dopłacane ugorowanie nie było by takie złe w jakiejś części. To tylko wyzwiska leciały.

Sama idea żeby płacić za to że się nic nie robi jest bez sensu. Zbieranie pieniędzy od podatników żeby dać komuś za nie produkowanie. 

Już w taki sposób pozamykali kopalnie, a później import węgla ze wschodu, teraz to samo będzie z żywnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja piszę to z punktu widzenia rolnika. Wiadomo podatnikowi najlepiej by było jak by nałożyli ugorowanie i nie płacili.

Mamy nadprodukcję w Europie drogiego towaru do którego produkcji aby rolnicy się utrzymali państwa czy tam unia i tak musza dopłacać. A potem muszą jeszcze dopłacać by np taka Afryka bez kasy ten drogi towar wzięła. Państwo czy tam unia musza dopłacać kilka razy gdzie mogły by raz. Muszą dopłacać kilka razy by rolnik mógł przerzucać tony i cieszyć się, że mu płaca za robotę nie za nic. A rolnictwo w Europie i tak musi być dotowane by zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe.

Weźmy rzepak te 15 lat temu 3 - 4 tony z ha było super dzisiaj super jest 5 a 3 to raczej słabo. Powierzchnia zasiewów rośnie. W 2011 chyba roku sprzedawałem rzepak po 2 tys z małym haczykiem a rsm był po nie całe 900. Teraz lepiej nie pisać

Plony qq w Polsce w ciągu ostatnich chyba 4 lat wzrosły razy 2. Jaka ma być cena? U mnie w okolicy ostatnimi 2 laty kilku dziadków się wykruszyło. Ich ziemię gdzie się rodziła tona czy dwie zboża z ha wzięli tacy co im urodzi kilka ton. Powierzchnia zasiewów się nie zmienia a produkcja w skali kraju rośnie. I to nie tylko przez tych dziadków z mojej okolicy ale takie zjawiska są częste w skali kraju. Słabi gospodarze lub ci starsi nie wytrzymują i oddają ziemię lepszym. Produkcja dalej rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Jakim cudem rośnie Co poeierzchnia zasiewów , skoro ziemi uprawnej co rok ubywa , piętrowo siejesz  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
54 minuty temu, miwigos napisał:

Jakim cudem rośnie Co poeierzchnia zasiewów , skoro ziemi uprawnej co rok ubywa , piętrowo siejesz  ?

Sieje i zbiera 2 razy. Jeczmien ozimy i potem sieje gryke i jak sie uda to tez zbierze plon. U mnie kilku tak zrobilo i uxawalo im sie zebrac 2 plony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

u nas już 4 rok z rzędu gościu tak robi, zawsze zbierze grykę po lekkim przymrozku, jest dojrzała tylko trzeba troszkę podsuszyć bo ma od 15-23 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, miwigos napisał:

Jakim cudem rośnie Co poeierzchnia zasiewów , skoro ziemi uprawnej co rok ubywa , piętrowo siejesz  ?

Raz napisałem, ze powierzchnia rośnie ale miałem na myśli to, ze rosną plony i produkcja. Chociaż u nas w okolicy ostatnimi laty trochę powierzchni przybyło ludzie lasy karczowali siali gdzie się da. Łąki wyorywali itd. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
22 godziny temu, hubertuss napisał:

Ja piszę to z punktu widzenia rolnika. Wiadomo podatnikowi najlepiej by było jak by nałożyli ugorowanie i nie płacili.

Mamy nadprodukcję w Europie drogiego towaru do którego produkcji aby rolnicy się utrzymali państwa czy tam unia i tak musza dopłacać. A potem muszą jeszcze dopłacać by np taka Afryka bez kasy ten drogi towar wzięła. Państwo czy tam unia musza dopłacać kilka razy gdzie mogły by raz. Muszą dopłacać kilka razy by rolnik mógł przerzucać tony i cieszyć się, że mu płaca za robotę nie za nic. A rolnictwo w Europie i tak musi być dotowane by zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe.

Weźmy rzepak te 15 lat temu 3 - 4 tony z ha było super dzisiaj super jest 5 a 3 to raczej słabo. Powierzchnia zasiewów rośnie. W 2011 chyba roku sprzedawałem rzepak po 2 tys z małym haczykiem a rsm był po nie całe 900. Teraz lepiej nie pisać

Plony qq w Polsce w ciągu ostatnich chyba 4 lat wzrosły razy 2. Jaka ma być cena? U mnie w okolicy ostatnimi 2 laty kilku dziadków się wykruszyło. Ich ziemię gdzie się rodziła tona czy dwie zboża z ha wzięli tacy co im urodzi kilka ton. Powierzchnia zasiewów się nie zmienia a produkcja w skali kraju rośnie. I to nie tylko przez tych dziadków z mojej okolicy ale takie zjawiska są częste w skali kraju. Słabi gospodarze lub ci starsi nie wytrzymują i oddają ziemię lepszym. Produkcja dalej rośnie.

Jakieś źródła że UE dopłaca kilka razy do zboża które musi eksportować. Z tego co wiem ludzie sprzedają do portów ale nie słyszałem żeby firmie ktoś za to dopłacał.

Do tego UE ma drogą produkcję bo ma wysokie podatki na przemysł limity co2, opodatkowane paliwa, co przekłada się na drogie środki do produkcji.  

Zamiast komuś dopłacać potrzeba po prostu nie zabierać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj