Polecane posty

dlugin    324
10 godzin temu, Zdzinio napisał:

Czy ktoś uwierzy czy nie ta pszenica dała mi 11 ton klasa ziemi 3-5 siew 220kg 25 września własne nasiona odmiana Honda! Od lat mnie nie zawiodła. Praktycznie cały czerwiec i lipiec bez deszczu 

IMG_20230722_164439.jpg

5 klasa i 2 miesiące prawie bez deszczu to już raczej same przetliska zostały na tej 5 klasie .

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3585
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

To szału z pszenicą niemasz 🤷‍♂️

Około 9 t powinno być , wygląda lepiej jak rok temu , ale musi przestać padać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53
30 minut temu, jajonasz napisał:

To w końcu jest ciężka czy nie 🤔

Ludzie nie rozumieją słów które wypowiadają🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6513

Od wczorajszego wieczora rozpożyczyłem wszystkie przyczepy sąsiadom. Chyba chcą kosić. Poszły nawet te po 20 ton została tylko naczepa z wózkiem ale jeden się czai. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9106
44 minuty temu, jajonasz napisał:

To w końcu jest ciężka czy nie 🤔

,,Bynajmniej "🤭

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, Albercik99 napisał:

Nikt ci nie uwierzy kłamczuszku. Zdemaskowałeś się na samym wstępie. Trzeba mieć glebę w świetnej kulturze, by w wyjątkowym roku przy optymalnej agrotechnice uzyskać taki wynik. Takie stanowisko wraz z optymalną pogodą, przy potencjale plonu o którym wspomniałeś, obojętnie w którym miejscu kraju by to było, wyplują tę normę wysiewu w postaci leżącej pszenicy. A u ciebie łan się prześwieca....  Już mogłeś nie pisać o 220 kg -  byłoby to bardziej wiarygodne..

A skąd wiesz że nie była w świetnej kulturze, od 15 lat co roku był dawany obornik , wapno co drugi rok, uprawa bezorkowa na głębokość 35 cm siew siewnikiem horsch co ma moim zdaniem duże znaczenie , pierwszego marca 300kg saletry i po 20 marca 200 kg mocznika, od dwóch lat tak stosuje azot i widzę duży plus tego, przede wszystkim parametry są takie jakich nigdy nie mogłem osiągnąć przy trzech dawkach saletry.Sam nie wierzył do puki nie zważyłem. Widzę że niema się co zwani dzielić informacjami.

Edytowano przez Zdzinio
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9106
19 minut temu, mirro napisał:

Od wczorajszego wieczora rozpożyczyłem wszystkie przyczepy sąsiadom. Chyba chcą kosić. Poszły nawet te po 20 ton została tylko naczepa z wózkiem ale jeden się czai. 

U mnie w nocy popadało, nie ma koszenia narazie. 

Wczoraj trochę owies kosili ale jak galareta na przyczepach  nic się nie osypywało, co to się rwać jak 15godzin wczesniej deszcz był🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139
31 minut temu, dlugin napisał:

5 klasa i 2 miesiące prawie bez deszczu to już raczej same przetliska zostały na tej 5 klasie .

U nas na 3 klasie pomimo tegiej suszy udalo sie zebrac 8-9t. CHyba ta glina co jest w ziemi trzymala ta wode z wiosny bo innego wyjscia nie ma. Juz pisalem miesiac wczesniej ze na naszych glebach najlepsze plony uzyskuje sie w latach suchych bo  w mokrych to mamy  kolo 7t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183

U Mnie tez cos kosili ale to raczej mokre było. Widać że powoli ludzie zaczynają kosić co się da...Ale jaki to ma sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15

DST ziarno mokre, co zeszło z pola poniżej 15% wilg. brak białka (bez znaczenia jakość czy chlebówka) zaś gęstość duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1286
41 minut temu, mirro napisał:

Od wczorajszego wieczora rozpożyczyłem wszystkie przyczepy sąsiadom. Chyba chcą kosić. Poszły nawet te po 20 ton została tylko naczepa z wózkiem ale jeden się czai. 

I później hydraulikę tych przyczep do fenda podpinasz?

Mówią, że dobry zwyczaj, nie pożyczaj, a jak przychodzą żeby im pożyczyć, to się podaje dłoń i życzy się tego, czego chcą, np przyczepy.😂

Mam Kolegę, który tak sprzętu budowlanego wszystkim życzy, od kiedy Mu młot wyburzeniowy z pożyczki uszkodzony oddali. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139

Na szczescie u nas nie meiszkaja tacy jak Ty i ludzie sa zyczliwi

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1286

@mds212, mojemu Ojcu dwa razy ramę w przyczepie w banana zgięli, bo bystrzaki chcieli dwutłokową przyczepą do tyłu kiprować. Jeden co prawda poczuł się do odpowiedzialności i cośtam ją próbował naprostować, a drugi zajechał na plac, odpiął od ciągnika i pojechał w pizdu. 
kiedyś w c360 którą też czasem pożyczał, zeszło powietrze w przednim kole. Jak wyciągnąłem z wielkimi problemami dętkę, to się okazało, że ona od koła 11,5 85 15.3, taką pożyczkowcy fantazję mają. Innych przypadków opisywać nie będę, bo szkoda czasu. 

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1190
2 godziny temu, GABBER85 napisał:

a skąd ty wiesz ze ja wogóle pije?

Sklepowa mówiła że codziennie 20 szt piwa. kupujesz.😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9106
29 minut temu, mds212 napisał:

Na szczescie u nas nie meiszkaja tacy jak Ty i ludzie sa zyczliwi

Fajnie ....po co kupować jak można  od sąsiada pożyczyć 😜

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139

Sasiad pozyczy jak kosi potem Ty pozyczysz od niego jak kosisz i kazdy ma na zniwa o 1 przyczepe wiecej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139
Przed chwilą, tytanowyJanusz napisał:

@mds212 weź no pożycz babę na dwie noce 😂😛

Coś tam pożyczyć można ale ciągłego bujania się na czyjejś d*pie nie znoszę...

Jak Ty porownujesz poczyanie przyczepy do baby to wspolczuje twojej babie :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2331
46 minut temu, mds212 napisał:

Na szczescie u nas nie meiszkaja tacy jak Ty i ludzie sa zyczliwi

Jak padnie skrzynia w ciągniku albo elektrozawory na hydraulice to sąsiady takie życzliwe że zrzucają się na remont?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    297

Mój sąsiad wymłócił i na pytanie jak plonowała pszenica to mówi że od 4 do 6 ton. Uważam go za jednego z najlepszych w agrotechnice, bez skłonności do opowiadania bajek.

Mój sąsiad wymłócił i na pytanie jak plonowała pszenica to mówi że od 4 do 6 ton. Uważam go za jednego z najlepszych w agrotechnice, bez skłonności do opowiadania bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139

I to znaczyz e w innejc zesci kraju na lepszych glebach nie moglo sypac lepeiej bo twojemu sasiadowi tak sypalo a un przeca najlepszy bałer we wsi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4375
1 godzinę temu, mds212 napisał:

U nas na 3 klasie pomimo tegiej suszy udalo sie zebrac 8-9t. CHyba ta glina co jest w ziemi trzymala ta wode z wiosny bo innego wyjscia nie ma. Juz pisalem miesiac wczesniej ze na naszych glebach najlepsze plony uzyskuje sie w latach suchych bo  w mokrych to mamy  kolo 7t

Ciekawe ile walniesz % w suszowym?   :P

Edytowano przez Desperado
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj