Polecane posty

Jurek87    345
Dnia 28.07.2023 o 20:03, Agrest napisał:

A jest szansa że straci że 2% w trakcie przechowywania?

Stracic nie straci , w tym roku w silosie do maja przelezala mi pszenica 15.4% bez wentylowania itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Mi udało się zakończyć żniwa we wtorek, każdy się śmiał jak zaczołem młockę  pszenicy miała między 14-15% przez pierwsze dwa dni, trzeciego dnia jak wszyscy zaczęli miała już między 11-13%i mi udało się skończyć a inni zostali i teraz przeładuje co drugi dzień i już niektórzy zaczynają suszyć

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Czy ktoś uwierzy czy nie ta pszenica dała mi 11 ton klasa ziemi 3-5 siew 220kg 25 września własne nasiona odmiana Honda! Od lat mnie nie zawiodła. Praktycznie cały czerwiec i lipiec bez deszczu 

IMG_20230722_164439.jpg

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2331
2 godziny temu, miwigos napisał:

Glan od roku narzekasz i twierdzisz że będzie gorzej

Paprykarz, moja 110 kg i wygląda tak samo

To szału z pszenicą niemasz 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    138
10 godzin temu, galan99 napisał:

Orzech laskowy bardzo dobra inwestycja można zebrać handlowego towaru od 2 do 2,5 tony zależy od roku .

1 kg w hurcie od 5,5 zł do 7 zł bywa .

 

2-2,5 tony suchego? Na iloletnich drzewach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394
15 minut temu, Zdzinio napisał:

Czy ktoś uwierzy czy nie ta pszenica dała mi 11 ton klasa ziemi 3-5 siew 220kg 25 września własne nasiona odmiana Honda! Od lat mnie nie zawiodła. Praktycznie cały czerwiec i lipiec bez deszczu 

IMG_20230722_164439.jpg

Chyba Hondia. Mnie zawiodła, ale nie siałem 500 roślin. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
53 minuty temu, Zdzinio napisał:

Czy ktoś uwierzy czy nie ta pszenica dała mi 11 ton klasa ziemi 3-5 siew 220kg 25 września własne nasiona odmiana Honda! Od lat mnie nie zawiodła. Praktycznie cały czerwiec i lipiec bez deszczu 

IMG_20230722_164439.jpg

U nas w Lubuskim  pszenice wyglądają nie gorzej,  a sypia max 7,5 tony  z ha . Jak z zasobnością  działki  i ile azotu z wiosny dostała??

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1411
50 minut temu, Tomek90 napisał:

On też może nie. Na jedenastaka i tak nie wyglada. 

za to ty wyglądasz na frajera

skąd dojeżdżasz?

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9106

Z kątowni, tam mieszka koło sprężarkowni 🤦‍♂️ 

Nowe rekordy widzę  na af...10t to już wstyd się chwalic i to czerwiec i lipec bez deszczu🙆‍♂️

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1835
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Czy ktoś uwierzy czy nie ta pszenica dała mi 11 ton klasa ziemi 3-5 siew 220kg 25 września własne nasiona odmiana Honda! Od lat mnie nie zawiodła. Praktycznie cały czerwiec i lipiec bez deszczu 

IMG_20230722_164439.jpg

Ważyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    341

Jak mi ktoś tu z sąsiadów opowiada bajki co on nie nakosil, to proponuję żeby pokazał faktury, ja po swoje też pójdę... Jeszcze żaden się nie zgodził na to

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2499
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

On też może nie. Na jedenastaka i tak nie wyglada. 

Choćby nawet wyglądała na 11 ton , to akurat ta odmiana potrafi człowieka zwieść bo dla oka wygląda dobrze , ale niestety w żniwa tego nie pokazuje, miałem ją parę lat temu przez 2 sezony , to na 4 odmiany wyglądała zdecydowanie najlepiej , ale sypać sypała najgorzej , w porównaniu z najlepszą dochodziło do prawie 2 ton różnicy, to w ciul . Honda nie ma takich genów żeby bić na niej rekordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    341

Trzeba brać pod uwagę też jakie mamy warunki. Po to jest tyle odmian, żeby każdy na swoje gleby i agrotechnike coś dopasował. Trzeba też brać pod uwagę ilość wody. Na mokry rok odmiana może być dobra, za to podczas suszy nie za bardzo. Mi euforia w 2020 dała 6.8 t/ha za to rok później 9.2t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1190

Trzeba brać poprawkę że niektórzy w pijackim weekendowym amoku mogą napisać różne ciekawe historie. Ja np ostatnio 6 ton rzepaku nakosiłem na forum a jako ciekawostkę podam że w tym roku w ogóle go nie zasiałem. 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    341
5 minut temu, Łukaszek napisał:

Trzeba brać poprawkę że niektórzy w pijackim weekendowym amoku mogą napisać różne ciekawe historie. Ja np ostatnio 6 ton rzepaku nakosiłem na forum a jako ciekawostkę podam że w tym roku w ogóle go nie zasiałem. 

To że mogą pisać, to jeszcze mnie nie dziwi ale w żywe oczy ludziom których znasz opowiadać takie bajki, to już wstyd

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
7 godzin temu, PAN88 napisał:

Ważyłeś?

Tak była ważona , w tym roku bynajmniej w moich stronach pszenica jest bardzo ciężka. Hondie sieje już 6 rok i nigdy mnie nie zawiodła. Nawożenie 200kgN w czystym i dwa razy grzyb co zawsze dawałem trzy razy. Miałem nie pisać o tym płonie bo wiedziałem że nikt mi nie uwierzy , tak samo było z sąsiadem dopiero jak wsiadł na kombajn i zobaczył  to uwierzył.

9 minut temu, Badwolf napisał:

To że mogą pisać, to jeszcze mnie nie dziwi ale w żywe oczy ludziom których znasz opowiadać takie bajki, to już wstyd

Nigdy nikomu żadnych bajek nie na opowiadałem, bogatszym przez to nie będę. Ja miałem plon w granicach 4 ton rzepaku a wszyscy w okolicy 5-6 ton i ja im wierzę bo bynajmniej ja nie kłamie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
9 godzin temu, Zdzinio napisał:

Czy ktoś uwierzy czy nie ta pszenica dała mi 11 ton klasa ziemi 3-5 siew 220kg 25 września własne nasiona odmiana Honda! Od lat mnie nie zawiodła. Praktycznie cały czerwiec i lipiec bez deszczu 

IMG_20230722_164439.jpg

Nikt ci nie uwierzy kłamczuszku. Zdemaskowałeś się na samym wstępie. Trzeba mieć glebę w świetnej kulturze, by w wyjątkowym roku przy optymalnej agrotechnice uzyskać taki wynik. Takie stanowisko wraz z optymalną pogodą, przy potencjale plonu o którym wspomniałeś, obojętnie w którym miejscu kraju by to było, wyplują tę normę wysiewu w postaci leżącej pszenicy. A u ciebie łan się prześwieca....  Już mogłeś nie pisać o 220 kg -  byłoby to bardziej wiarygodne..

Edytowano przez Albercik99
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2331
8 godzin temu, GABBER85 napisał:

za to ty wyglądasz na frajera

skąd dojeżdżasz?

Ojeju kto tak brzydko nauczył mówić, mama czy tato? Czy może pod wpływem alkoholu tak? 😅🤷‍♂️🙉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1407
57 minut temu, Zdzinio napisał:
8 godzin temu, PAN88 napisał:

Ważyłeś?

Tak była ważona , w tym roku bynajmniej w moich stronach pszenica jest bardzo ciężka.

To w końcu jest ciężka czy nie 🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj