Polecane posty

tomek1974    539

pod żadnym pozorem nie możemy dopuścić do otwarcia granic z ukrainą po prostu nie mamy z nimi szans  

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
14 minut temu, jacus napisał:

sol jest niezdrowa.. ja kupuje tylko wielicka..

chyba niewiele wiesz o swiecie -o milionach paczek papierosow, butelek wodki, litrow paliwa przemycanych przez wschodnia granice. niedawno zamkneli  przejscie z bialorusia razem z kilkoma celnikami.

lokalne obserwacje to sobie zrob lornetka 🤣 

I to rolnicy przemycali? Teraz na zbożu to dopiero idą wały, a jaką kontrabandę można w nim ukryć.  Jak sól wielicką? Kup drogową przecież z jednej hałdy jest ładowana a do tego chlebek z pszenicy technicznej i kurczaczek ze wschodu. Będzie taniej.  🤣 Wesołych i TANICH świąt Wielkanocnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
42 minuty temu, lukejro napisał:

Z takim podejściem nigdy nic nie zmienimy i będą nas dzielić i lać po pustych łbach. 🤣

 To znaczy z jakim podejściem ? piszę jak jest , bo który rząd po 89 roku był co nie rzucał kłód pod nogi rolnikom , a już jak weszliśmy do UE , w 2004 r , to z każdym rokiem , kto by nie rządził to jest coraz więcej wymogów papierkowych czy innych ustroistw , niż gospodarzenia 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
18 minut temu, tomek1974 napisał:

pod żadnym pozorem nie możemy dopuścić do otwarcia granic z ukrainą po prostu nie mamy z nimi szans  

Mój ojciec śwp mówił że jak Ukrainę wezmą do unii to my nie musimy zboża siać bo nas zasypia i miał rację wystarczy granice otwarli i leżymy a co będzie za pół roku rok to samo . 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
8 minut temu, mysza103 napisał:

 To znaczy z jakim podejściem ? piszę jak jest , bo który rząd po 89 roku był co nie rzucał kłód pod nogi rolnikom , a już jak weszliśmy do UE , w 2004 r , to z każdym rokiem , kto by nie rządził to jest coraz więcej wymogów papierkowych czy innych ustroistw , niż gospodarzenia 

Tu pasuje ta myśl...

Screenshot_20230408_215119_Facebook.jpg

  • Like 6
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Śmieszne ze polityk który był przez społeczeństwo uważany za wieśniaka i co tu dużo mówić pewnie jakiegoś wiejskiego głupka , mówił najrozsądniej niż żaden inny nasz polityk

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

I właśnie za to go szanowałem mówił prawdę prosto w oczy dlatego pis tak próbował go oczernić. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    210
26 minut temu, szzone napisał:

I właśnie za to go szanowałem mówił prawdę prosto w oczy dlatego pis tak próbował go oczernić. 

hahaha

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

Tak dla przypomnienia firmy co sprowadziły zboże z ukrainy to same się z nim bujają należy skupować zboże tylko od rolników co im zostało i po żniwach i to to zboże ma być eksportowane ,państwo jeśli zechce to to zrobi ,nie zapominajmy że z rzepakiem i kuku będzie tak samo  

https://www.facebook.com/watch?v=545382321072565

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 7.04.2023 o 19:13, jacus napisał:

to taki ktory produkuje na rynek i zyje prawie wylacznie z rolnictwa a nie bierze doplaty- czyli nowy minister nim nie jest

zabraklo juz stolkow i sie nie zalapie... nigdy w historii tylu darmozjadow na ktorych glosowaliscie nie bylo..

chyba nie wiesz ze , ja jestem spod znaku ***** *** i ************

kto, oprocz mnie na tych idiotow nie glosowal??? 

dokładnie też nie głosowałem na PiS ani Platformę, bo..

12 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Tu pasuje ta myśl...

Screenshot_20230408_215119_Facebook.jpg

dlatego nie głosuje się na tych co już rządzili, tylko idiota robi kilka razy to samo oczekując innych rezultatów. Dlatego trzeba dać szanse tym co nie rządzili by dać szanse sobie, a najlepiej dać szanse tym których w mediach najbardziej atakują jak niegdyś Leppera, bo to oznacza jedno, że ktoś jest spoza układu i może rozwalić dotychczasowy stołkowy system, a to jest jedyna nadzieja.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
13 godzin temu, masa24 napisał:

Śmieszne ze polityk który był przez społeczeństwo uważany za wieśniaka i co tu dużo mówić pewnie jakiegoś wiejskiego głupka , mówił najrozsądniej niż żaden inny nasz polityk

Przyznam się szczerze, że sam go uważałem trochę za głupka ale trochę i za prawdziwego polityka bo się chłop z ludu wywodził. Ale co ja mogłem myśleć jak on żył to ja małolatem byłem i łykałem z tvnu wszystko co leciało.

Teraz człowiek starszy to i trochę mądrzejszy. Jak na YT oglądam jego stare wypowiedzi czy z sejmu z dziennikarzami to on wypowiada się jak profesor po habilitacji, jaka kultura. Obecni "politycy" mu do pięt nie dorastaja, dno i 100 m mułu. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Tak czasem poczytam ten temat i zastanawiam się kogo wy bardziej obwiniacie o spadek cen? Ja jako małorolny posiadający kilka ha sprzedałem swoje kilka marnych ton pszenżyta po 1300 zł za tonę ale na prawdę współczuję tym którzy mają setki czy tysiące ton i nie sprzedali. Ale mniejsza o to. Do sedna. Mamy takiego człowieka zwie się Janusz Wojciechowski. Podobno jest komisarzem rolnictwa UE. Mamy ministra rolnictwa. Wiecie ilu mamy vice od rolnictwa? Odpowiedź 7. Ilu z nich ma jakieś wykształcenie z rolnictwem? Odpowiedź 0. Gdybyśmy mieli ludzi choć delikatnie ogarniętych to nie mówię, że problemu by całkowicie nie było ale z pewnością można było by wypracować lepsze rozwiązania. Ale kto miał się tym zająć? Wojciechowski? Kowalczyk? Po drugie wychodzi ciagle wojowanie z UE. Bo kto ma tam teraz patrzeć na nas przychylnie. Po trzecie rolnicy oraz inne osoby z różnych kręgów którzy akcentowali ten problem - jak to ich nazywano? Ruskimi agentami, propagandystami Kremla? Po czwarte. Jak nazywał się ten człowiek co to mówił, żeby zboża nie sprzedawać bo będzie drogie? Chyba Kowalczyk? Po piąte. Ciągle zwalanie winy na urzędników z UE. To ja się pytam do jakiej organizacji my należymy? Niestety nie tylko nie wstaliśmy z kolan ale upadliśmy na mordę. Kiedy był czas aby w jakiś sposób nas zabezpieczyć ani Kowalczyk ani Wojciechowski nie ruszyli d*py. Czasem mam wrażenie, że równie dobrze można by małpę ubrać w garnitur i ustanowić jakimś ministrem.

Edytowano przez thor1984
  • Like 2
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329

Wracając do tematu u mnie w okolicy największy młyn, od poniedziałku korekta z 1000 netto , na 980 netto. Wesołych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

nasi politycy jak koguciki, a pierwsi sp***dolą  

Miedwiediew straszy. Ostra odpowiedź z Polski

Stanowcze słowa z Polski w reakcji na skandaliczne słowa z Rosji. Dmitrij Miedwiediew uderzył nie tylko w nasz kraj, ale też w Ukrainę. "Stare pierdoły od Miedwiediewa" - komentuje Stanisław Żaryn

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
4 godziny temu, thor1984 napisał:

Tak czasem poczytam ten temat i zastanawiam się kogo wy bardziej obwiniacie o spadek cen? Ja jako małorolny posiadający kilka ha sprzedałem swoje kilka marnych ton pszenżyta po 1300 zł za tonę ale na prawdę współczuję tym którzy mają setki czy tysiące ton i nie sprzedali. Ale mniejsza o to. Do sedna. Mamy takiego człowieka zwie się Janusz Wojciechowski. Podobno jest komisarzem rolnictwa UE. Mamy ministra rolnictwa. Wiecie ilu mamy vice od rolnictwa? Odpowiedź 7. Ilu z nich ma jakieś wykształcenie z rolnictwem? Odpowiedź 0. Gdybyśmy mieli ludzi choć delikatnie ogarniętych to nie mówię, że problemu by całkowicie nie było ale z pewnością można było by wypracować lepsze rozwiązania. Ale kto miał się tym zająć? Wojciechowski? Kowalczyk? Po drugie wychodzi ciagle wojowanie z UE. Bo kto ma tam teraz patrzeć na nas przychylnie. Po trzecie rolnicy oraz inne osoby z różnych kręgów którzy akcentowali ten problem - jak to ich nazywano? Ruskimi agentami, propagandystami Kremla? Po czwarte. Jak nazywał się ten człowiek co to mówił, żeby zboża nie sprzedawać bo będzie drogie? Chyba Kowalczyk? Po piąte. Ciągle zwalanie winy na urzędników z UE. To ja się pytam do jakiej organizacji my należymy? Niestety nie tylko nie wstaliśmy z kolan ale upadliśmy na mordę. Kiedy był czas aby w jakiś sposób nas zabezpieczyć ani Kowalczyk ani Wojciechowski nie ruszyli d*py. Czasem mam wrażenie, że równie dobrze można by małpę ubrać w garnitur i ustanowić jakimś ministrem.

Zgadza się 100% Najwyższy czas wyciągnąć wnioski. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

 

4 godziny temu, thor1984 napisał:

Tak czasem poczytam ten temat i zastanawiam się kogo wy bardziej obwiniacie o spadek cen? Ja jako małorolny posiadający kilka ha sprzedałem swoje kilka marnych ton pszenżyta po 1300 zł za tonę ale na prawdę współczuję tym którzy mają setki czy tysiące ton i nie sprzedali. Ale mniejsza o to. Do sedna. Mamy takiego człowieka zwie się Janusz Wojciechowski. Podobno jest komisarzem rolnictwa UE. Mamy ministra rolnictwa. Wiecie ilu mamy vice od rolnictwa? Odpowiedź 7. Ilu z nich ma jakieś wykształcenie z rolnictwem? Odpowiedź 0. Gdybyśmy mieli ludzi choć delikatnie ogarniętych to nie mówię, że problemu by całkowicie nie było ale z pewnością można było by wypracować lepsze rozwiązania. Ale kto miał się tym zająć? Wojciechowski? Kowalczyk? Po drugie wychodzi ciagle wojowanie z UE. Bo kto ma tam teraz patrzeć na nas przychylnie. Po trzecie rolnicy oraz inne osoby z różnych kręgów którzy akcentowali ten problem - jak to ich nazywano? Ruskimi agentami, propagandystami Kremla? Po czwarte. Jak nazywał się ten człowiek co to mówił, żeby zboża nie sprzedawać bo będzie drogie? Chyba Kowalczyk? Po piąte. Ciągle zwalanie winy na urzędników z UE. To ja się pytam do jakiej organizacji my należymy? Niestety nie tylko nie wstaliśmy z kolan ale upadliśmy na mordę. Kiedy był czas aby w jakiś sposób nas zabezpieczyć ani Kowalczyk ani Wojciechowski nie ruszyli d*py. Czasem mam wrażenie, że równie dobrze można by małpę ubrać w garnitur i ustanowić jakimś ministrem.

I tak i nie, cała sytuacja jest zupełnie inna w skali całego kraju, u nas w żniwa pszenica paszowa kosztowała po 1000 netto potem po żniwach podskoczyła do 1200/1300 i tak tu można mieć pretensje do siebie ale widząc wtedy saletrę po 4k nie bardzo uśmiechało się sprzedawać , natomiast plantatorzy kukurydzy dostali obecnie najmocniej bo qq jeszcze w polu rosła a cena spadła w ciągu tygodnia 400 zł i oni Mają winić siebie? . Nie chce wspominać że mieliśmy najdroższe nawozy w ue, przy jednocześnie najniższych cenach i prawie najniższych dopłatach. 

i jeszcze jedno, czy granica była by zamknięta czy otwarta i tak byśmy tyle samo wyeksportowali jedynie by w to miejsce poszła nasza pszenica.

Edytowano przez Tigon
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Wszystko rozchodziło się o to aby ustawic się w jak najlepszej pozycji gdy ten cały tranzyt miał się rozkręcać. Bo jak się okazało to był w końcu pseudo tranzyt. Teraz jak widzę tego całego telusa i choć ja nie mam problemów ze zbożem to jak widzę go normalnie zygać się chce. On teraz będzie uszczelniał transport i dokładnie badał zboże. Teraz to jedyne co może to podłubać sobie palcem w nosie. Wychodzi na to, że wiedzieli jak to idzie i nic nie zrobili. Ani kowalczyk ani Wojciechowski. A i jeszcze wk***ia mnie to jak widziałem tą konferencje telusa z tym ukraińskim ministrem to wyszło na to,  że to ukraina sama ogranicza eksport swoich towarów aby nas nie wkurzać. Ale najbardziej wk***ią mnie dzielenie nas tym że jedni dostaną dopłatę do pszenicy i kuku a co z innymi zbożami.  Sporo ludzi narzeka tu na Ukrainę, skupy zbożowe i innych pośredników ale odpowiedzcie sobie na pytanie kto jest odpowiedzialny za tworzenie przepisów dzięki którym ten cały cyrk trwa.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj