Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4654
1 godzinę temu, marcianjargit napisał:

Tyle towaru bo skupy trzymają 

Teraz Morawiecki mówi, że będzie to "wypychał".... do Afryki. Gdzie oni byli przez całą zimę i czemu nie wypychali?

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Absurd polega na tym że wszystkie grupy społeczne  chcą godnie zarabiać  średnia w górnictwie 12k nam każą się cofać o 10 lat w cenach skupu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Absurd jest taki, ze pis mieniący się partią najbardziej pro rolnicą po 89 roku najpierw w 2022 roku wykorzystując wzrost cen zbóż wydoił rolników na nawozach i innych środkach. A potem doprowadził do zasypania krajowego rynku zbożem z UA. Ja tam nie liczyłem na ceny za rzepak po 5 tys. Na dzisiaj 3 tys to jest powiedzmy ok. Pszenica niech będzie po te 1400 żyto po 1 tys nie ma problemu. Ale to co robi z ludźmi pis to jest granda. Doją na paliwie na nawozach bo to oni rządzą tymi zakładami. A potem robią w wała na zbożu. Zamiast stabilizować rynek robią destabilizacje.

A to czego chcą górnicy to jest czysta patologia ale im pis daje bo się boi. Nie rentowne kopalnie powinno się zamykać i tyle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

To jest poniewieranie naszej godności, ktoś na face wstawił cennik ze skupu zyto 580

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Pis daje górnikom bo się boi bo jednak jest to grupa zawodowa mają swoje związki i lobby jakieś jest.  Gdybyśmy utworzyli zrzeszenie w całej Polsce rolników i producentów ,zbóż , rzepaku, owoców miekkich, warzyw etc płacili im składki żeby bronili naszych interesów ,  grupa spożywcza to kolejni wyzyskiwacz i nic nie osiągniemy.

Jest to stowarzyszenie zamojskie rolników i oni mają już inne ceny na śor i zboża nawet do strajków popatrzcie ile zrobili dla nas każdy się śmieje zaścianek polski ale oni to uruchomili i chwała im za to. też jestem z tych okolic... Nie ma czegoś takiego sąsiad trzyma zboże pójdzie z torbami bo ja więcej zarobiłem w żniwa, ma być równość i szacunek jedziemy na jednym wózku, zresztą te krawaciarze z giełd i ich spekulacje to jest jedna wielka kpina...

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
11 minut temu, hubertuss napisał:

Absurd jest taki, ze pis mieniący się partią najbardziej pro rolnicą po 89 roku najpierw w 2022 roku wykorzystując wzrost cen zbóż wydoił rolników na nawozach i innych środkach. A potem doprowadził do zasypania krajowego rynku zbożem z UA. Ja tam nie liczyłem na ceny za rzepak po 5 tys. Na dzisiaj 3 tys to jest powiedzmy ok. Pszenica niech będzie po te 1400 żyto po 1 tys nie ma problemu. Ale to co robi z ludźmi pis to jest granda. Doją na paliwie na nawozach bo to oni rządzą tymi zakładami. A potem robią w wała na zbożu. Zamiast stabilizować rynek robią destabilizacje.

A to czego chcą górnicy to jest czysta patologia ale im pis daje bo się boi. Nie rentowne kopalnie powinno się zamykać i tyle.

Jak chcecie by ktoś pilnował naszych interesów to głosujcie na konfederacje. Ja na PiS nabrałem się tylko raz lata temu, później wyszło szydło z worka. Nigdy więcej. Oni mają same antyrolnicze plany, w TV mówią jedno a robią coś zupełnie przeciwnego. 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

Panowie pozostaje wam tylko trzymać do przyszłego roku z myślą że ceny będą powyżej 1000zł , bo niestety już niedługo cena pszenicy bedzie po 700zł albo i mniej.

Ja sprzedałem 2 tyg temu po 1000, juz nie czekałem bo widziałem co sie robi........lepiej nie będzie tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
2 minuty temu, tadi77 napisał:

To jest poniewieranie naszej godności, ktoś na face wstawił cennik ze skupu zyto 580

A dobry chleb żytni prawie 10zł już kosztuje , nie mylić z chlebem marketu z ciasta mrożonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4103
28 minut temu, hubertuss napisał:

Teraz Morawiecki mówi, że będzie to "wypychał".... do Afryki. Gdzie oni byli przez całą zimę i czemu nie wypychali?

Teraz to my ich  wypchamy  ! chłopi się jednoczą   a rząd dostaje sraczki   !

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7610

To jest pierwszy krok do zmniejszenia produkcji rolnej , zaplanowanej przez możnych , cena 700 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Galan, zadzwoń do Witronu. Może płacą za pszenicę pińcet brutto i pod każdym postem będziesz mógł pisać z czystym sumieniem, cena 500.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4103

 

Rolnicy też stracili zaufanie do  Prezydenta   !  nic się nie wypowiada  , czeka na dożynki  ? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7610
13 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Galan, zadzwoń do Witronu. Może płacą za pszenicę pińcet brutto i pod każdym postem będziesz mógł pisać z czystym sumieniem, cena 500.

Sam se zadzwoń , klimatem i zielonym ładem dojadą szybko i będzie 500 zł .

Czekamy na Rudego ,obecnie nie wypowiada co do rolnictwa , Rudy będzie premierem na jesieni .

Dopiero będzie chłopu się dobrze wiodło , poczekamy zobaczymy .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4103

Henio da nam po 500 i sprzedamy do elektrociepłowni  !    szykujcie całe wytłaczanki jajek   !

 Rzepak też się dobrze pali panie ministrze    !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Straszne jest to że na Polskiej ziemi trzeba jeść chleb z ukraińskiego syfu

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
1 minutę temu, mds212 napisał:

Ktos Cie zmusil?

Ty pewnie pieczesz sobie sam odkąd skończyłeś 3 miesiące 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219
20 minut temu, galan99 napisał:

Czekamy na Rudego ,obecnie nie wypowiada co do rolnictwa , Rudy będzie premierem na jesieni .

Dopiero będzie chłopu się dobrze wiodło , poczekamy zobaczymy .

Rudy już w lipcu i sierpniu mówił ,że zalewa nas ukraińskie zboże  bez kontroli , to tvp i te kuwy rządzące ,wyśmiewali i gadali ,że to propaganda .

za pisu nic lepiej nie będzie , dziś słuchałem w tvp info , to pidzielce gadali ,że jesteśmy  INNI ukrainie pomoc finansowa i humanitarną 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
25 minut temu, Wicherek napisał:

 

Rolnicy też stracili zaufanie do  Prezydenta   !  nic się nie wypowiada  , czeka na dożynki  ? 

No jak on ukraiński żyd to jak może skrytykować drugiego ukraińskiego żyda 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Przecież od dawna było wiadomo, że produkcja, którą trzeba dotować w UE będzie wygaszana. No tak szczerze poza samymi rolnikami chyba nikt nie był zainteresowany aby zboże było drogie skoro może być o połowę tańsze i to bez dotowania do upraw czy maszyn. Zabawne, że teraz krzyk na tani import, ale za to polskich Usrusów nikt kupowac nie chciał tylko niemieckie Fynty, ale rozumie każdy chce jezdzić mercedesem, a nie VW :P.

 

Dobrze, że człowiek nie nakupił tego drogiego nowego szajsu z którym nie bedzie co zrobić.

Edytowano przez Dastan
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj