Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witejus    8526
6 godzin temu, Damianek20 napisał:

To dopiero początek dla durnych Polaczków 

Nie nazywaj k**wa ukraińskich sługusów polaczkami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
8 minut temu, misio3p napisał:

Nasłuchałeś się głupot w tvp i teraz powielasz propagandę. 

ślepy czy głuchy jesteś ? 

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek74    397
6 godzin temu, Markos239 napisał:

Bardzo dobrze, niech opadną maski.

I tak są tacy, nawet na tym forum, że by sobie dali d*pę tępym szkłem ogolić za ukrainę. A kto myśli inaczej to według nich ruska onuca. Szkoda tylko, że przez takie zauroczenie ukrainą nas czeka bród, smród i ubóstwo. To cena jaką przychodzi nam płacić za tą pomoc, albo naszą głupotę.

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ukraina Ukrainą. Gdybyśmy nie mieli durni w rządzie to i Ukrainie można by jakoś mądrzej pomóc. Tak by Polacy mniej cierpieli.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60
1 godzinę temu, Mądrala napisał:

Trzymaj dalej i miej nadzieje że robak się pojawi bo jak Trzaskowski mówi w robaku nadzieja na uratowaniu ziemi

17 minut temu, misio3p napisał:

Nasłuchałeś się głupot w tvp i teraz powielasz propagandę. 

 

Kampania wyborcza nawet tutaj już szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U niego już się robak pojawił i mózg zjadł. Bo inaczej w te robaki by nie uwierzył gdyby ten mózg miał.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Przy obecnych cenach energii, paliw nawozów i ogólnie kosztów cena pszenicy (800 czy 900brutto)  jest nieadekwatna, zaniżona i każdy ma prawo być zły czy nawet oburzony. Nie ma co zarzucać chciwość tym co trzymali, bo wielu tak robi jak raty nie cisną, to normalne w rolnictwie zmagazynować do wiosny, zresztą na giełdach też różne towary czy papiery warto trzymać. Zboże niestety ma termin ważności i to może kiepskie porównanie, ale dla przykładu może być. Nie każdy ma zasadę dzielenia sprzedaży jak ja na 3 części, cześć po żniwach, cześć do końca roku  i część oo nowym. Zawsze na tym wygrywałem i Wam też polecam. Mniejsza trauma później i mniej łez, bo gospodarzę krótko a już takie cenowe wtopy pamiętam. Raz i się nauczyłem. A jak ktoś zapomina to niech sobie notatki robi. 

Sąsiad ma inną zasadę: całą fasolę sprzedał w grudniu i wygrał, bo cena była dobra, za to całą pszenice niedawno i już tak fajnie nie jest. Jednak liczyliśmy, że nawet jakby fasolę i pszenice sprzedał 3/3  to lepiej był wyszedł, dużo lepiej. 

Cena się ustabilizuje, nawozy spadną, oby prąd też, bo dziś widziałem rachunek z małego mieszkanka w bloku, małej rodziny, to do czynszu 700zl dochodzi 300 za prąd, więc kto jest na rencie czy emeryturze albo zarabia 2,5 tysie na rękę to jest zwykłym niewolnikiem i takie życie to wegetacja a o rozwoju można zapomnieć. 

Aha paliwo też kupuje na dwa trzy razy, bo już w lutym po 7.4 myślałem że tanie a teraz dokupię po 6.8 bez łaski. 

Z nawozami podobnie. Kupiłem część w ub. roku, resztę teraz za połowę tego i jakoś te koszty się równoważą. 

Ale wracając do tematu cen pszenicy, to rządzący dali d*py i fajnie jakby ktoś ich wyebał w kosmos, ale te jajka też mogą być, bo te świnie czują się zbyt pewnie i plują nam wszystkim w twarz z uśmiechem, a mnie to strasznie drażni. Nerwowy jestem.. 

  • Like 7
  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215
56 minut temu, misio3p napisał:

Nasłuchałeś się głupot w tvp i teraz powielasz propagandę. 

Ogarnij się Pewnie jesteś jednym z tych którzy muszą mieć pana nad sobą bo inaczej się pogubią jak mówił Tusk o polityce niemiec co by było jak by nie zbawcza polityka niemiec Pierwsze latali do moskwy teraz do berlina nie robię błędów pisze z małej litery celowo

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 minuty temu, Mądrala napisał:

Ogarnij się Pewnie jesteś jednym z tych którzy muszą mieć pana nad sobą bo inaczej się pogubią jak mówił Tusk o polityce niemiec co by było jak by nie zbawcza polityka niemiec Pierwsze latali do moskwy teraz do berlina nie robię błędów pisze z małej litery celowo

Twój pan to Kaczyński masz go nad sobą i co on dla ciebie zrobił? Niemcy dalej są potęgą w Europie a nas wyprowadził na manowce ot i tyle.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
9 minut temu, ravoj napisał:

Przy obecnych cenach energii, paliw nawozów i ogólnie kosztów cena pszenicy (800 czy 900brutto)  jest nieadekwatna, zaniżona i każdy ma prawo być zły czy nawet oburzony. Nie ma co zarzucać chciwość tym co trzymali, bo wielu tak robi jak raty nie cisną, to normalne w rolnictwie zmagazynować do wiosny, zresztą na giełdach też różne towary czy papiery warto trzymać. Zboże niestety ma termin ważności i to może kiepskie porównanie, ale dla przykładu może być. Nie każdy ma zasadę dzielenia sprzedaży jak ja na 3 części, cześć po żniwach, cześć do końca roku  i część oo nowym. Zawsze na tym wygrywałem i Wam też polecam. Mniejsza trauma później i mniej łez, bo gospodarzę krótko a już takie cenowe wtopy pamiętam. Raz i się nauczyłem. A jak ktoś zapomina to niech sobie notatki robi. 

Sąsiad ma inną zasadę: całą fasolę sprzedał w grudniu i wygrał, bo cena była dobra, za to całą pszenice niedawno i już tak fajnie nie jest. Jednak liczyliśmy, że nawet jakby fasolę i pszenice sprzedał 3/3  to lepiej był wyszedł, dużo lepiej. 

Cena się ustabilizuje, nawozy spadną, oby prąd też, bo dziś widziałem rachunek z małego mieszkanka w bloku, małej rodziny, to do czynszu 700zl dochodzi 300 za prąd, więc kto jest na rencie czy emeryturze albo zarabia 2,5 tysie na rękę to jest zwykłym niewolnikiem i takie życie to wegetacja a o rozwoju można zapomnieć. 

Aha paliwo też kupuje na dwa trzy razy, bo już w lutym po 7.4 myślałem że tanie a teraz dokupię po 6.8 bez łaski. 

Z nawozami podobnie. Kupiłem część w ub. roku, resztę teraz za połowę tego i jakoś te koszty się równoważą. 

Ale wracając do tematu cen pszenicy, to rządzący dali d*py i fajnie jakby ktoś ich wyebał w kosmos, ale te jajka też mogą być, bo te świnie czują się zbyt pewnie i plują nam wszystkim w twarz z uśmiechem, a mnie to strasznie drażni. Nerwowy jestem.. 

I takiego to aż miło posłuchać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215
4 minuty temu, hubertuss napisał:

Twój pan to Kaczyński masz go nad sobą i co on dla ciebie zrobił? Niemcy dalej są potęgą w Europie a nas wyprowadził na manowce ot i tyle.

jak powiązałeś mnie i Kaczyńskiego ,wymyślasz coś i do tego tworzysz tezę Boże chroń ten naród przed ignorantami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Piszesz o robakach i chcesz by Bóg chronił kraj przed takimi jak ty. Śmiech na sali. Jak konfa to też z Kaczorem. Nawet tego nie kryją za bardzo, że jak by co chętnie.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Na spokójnie ceny muszą odbić bo nawet jak nam ta cała saletra stanieje do 1000 zł to cała reszta nie stanieje do poziomów z przed wojny. A żyć trzeba raty płacić i fajnie byłoby się rozwijać coś nowego mieć a nie być niewolnikiem. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7606

Trzeba było się rozwijać do roku 2021 , teraz zwijać , nowy zielony ład na rozwój nie pozwala , to dopiero początki zmian .

Ludzie w kolejkę się piszą by sprzedać pszenicę , kino czyste za 960 zł brutto kos, ale tyle nie płaca o 100 mniej bo parametry .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Nie jeden z nas będzie miał koszty 4tys a przy cenie 700netto to trzeba unkosić 5.2t pszenicy żeby pokryć koszty. A nie jeden plon taki zbiera w sprzyjającym roku. Smutne to się robi ale trzeba mieć nadzieję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329
14 minut temu, dzidzia202 napisał:

Nie jeden z nas będzie miał koszty 4tys a przy cenie 700netto to trzeba unkosić 5.2t pszenicy żeby pokryć koszty. A nie jeden plon taki zbiera w sprzyjającym roku. Smutne to się robi ale trzeba mieć nadzieję. 

Mnie to zastanawia jak będą szły maszyny, które ceny mają napompowane z powodu dobrej koniunktury...

Pokryć koszty i utrzymać rodzinę z tego, to będzie mistrzostwo świata.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
42 minuty temu, galan99 napisał:

 

Ludzie w kolejkę się piszą by sprzedać pszenicę , kino czyste za 960 zł brutto kos, ale tyle nie płaca o 100 mniej bo parametry .

 

Gdzie ten skup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Już żonie powiększyłem ogródek o 2 palce :D choć warzyw nigdy nie brakowało to może jak obrodza to gdzieś się schandluje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130
2 godziny temu, marek1977 napisał:

Banderowiec był gorszy jak Hitlerowiec zawsze tak mówił mój dziadek ,który cudem uciekł z Wołynia.

Ukraińcy to jedna banda narodod pierwotny nazwa Ukraina były to Ukrajane strony tak zwane dzikie tereny i tak Rus miała swoją Ukrainę. Polska Mołdawia Turcja. Na tych terenach osiedlali się mordercy rabusie złodzieje sama szumowina tam uciekała bandyci na ukrajane tereny końcówki takie i z tą są Ukraińcy tak po krotce. Żaden naród  Są na to książki w internecie można poczytać 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25724

Weź nawet tak nie pisz. Niedługo jaką ustawę przeforsują by karać za złe słowo . Precedens jest , bo o jednej nacji od kilkudziesięciu lat złego powiedzieć nie można.

Wczoraj miałem telefon od wychowawcy syna by porozmawiać bo ukraińcy źle są traktowani w szkole.

Tylko jak k**wa mają być traktowani, jak szczają po deskach i po podłodze i głupio się śmieją mówiąc że Polak sprzątnie.

Bydło i nic więcej, święte jak krowy w Indiach.

Pszenica 900 brutto

Edytowano przez Agrest
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj