Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1219
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Henio ogłosił że te pieniądze będą wypłacane dopiero w Czerwcu   !   i pewnie w Czerwcu ogłoszą cenę referencyjną  , myślę że jutro ten temat na proteście będzie poruszany przez osoby które osobiście słyszały od ministra o cenie referencyjnej 

Czyli dalej nikt o tym nie słyszał tylko Ty rozsiewasz te informacje? Dobra to może jutro dowiesz się czegoś ciekawego :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No tak. Ukraina i polski rząd  przekupili putina żeby wszczął wojnę, co by uwalić rolników na wschodzie Polski importem🙄

do tej pory jakoś nikomu to do głowy nie przyszło a to ma sens😳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9269
20 minut temu, driver24 napisał:

"a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem

Dla takich wiernych patriotów za których uważają się rządzący z pisu, chyba to powinno mieć jakieś znaczenie, ale rzeczywistość pokazuje co innego. 

nie mówił, jakiego kraju obywateli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Panowie dajcie spokój, Kowalczyk w żniwa wiedział tyle samo co i my na temat cen jakie będą pół roku po żniwach. Zgoda - jako minister rolnictwa nie powinien był w ten sposób doradzać, bo wielu rolników mogło przypuścić, że skoro wysoko postawiony urzędnik państwowy tak doradza to pewnie coś jest na rzeczy, ale dajcie spokój. Każdy z was ma swój rozum i skoro trzymacie zboże do tej pory to na własną odpowiedzialność.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
11 minut temu, jahooo napisał:

nie mówił, jakiego kraju obywateli ??

Wyżej jest Rzeczypospolitej Polskiej. Całej nie cytowałem.

Wiem, że z jego zachowania można się zastanawiać czy pomyślność obywateli jakiego kraju jest najwyższym nakazem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8543
17 minut temu, jahooo napisał:

nie mówił, jakiego kraju obywateli ??

No mówi cały czas, obywateli ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
30 minut temu, melon10641 napisał:

Czyli dalej nikt o tym nie słyszał tylko Ty rozsiewasz te informacje? Dobra to może jutro dowiesz się czegoś ciekawego :) 

Z wypowiedzi ministra można wywnioskować, że coś tam chcą pomagać, ale nie będą rzucać za dużo pieniędzy. Jak cena wzrośnie w PL to pomoc wstrzymają, więc i te plotki o cenie referencyjnej wcale nie muszą być plotkami. Na razie to za dużo niewiadomych, minister też się miesza w wypowiedziach. Trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
5 minut temu, Damianek20 napisał:

Jaka dziś cena końcowa na matif ?

Korekta, 3 EUR w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, tomek222 napisał:

Co ty chłopie nie czytasz tego forum przecie się nic nie opłaca! A ty chcesz na ledwo ponad 10ha ciągnik za 200tyś kupować. Normalnie śmiechu warte...

Kasa z Unii jest. To jaki bys doradzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

Nie chodźi czy się nie opłaca tylko czy spłata nie pochłonie całego zarobku i spowoduje brak inwestycji w gospodarstwo. No sorry ale z 10 ha ciężko spłacić ciągnik i żyć już nie mówiąc o utrzymaniu chociażby bieżących napraw innych maszyn czy budynków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1840
54 minuty temu, driver24 napisał:

Dużo osób zdecydowało się przetrzymywac na fali wysokich cen, ale środków do produkcji, w tym nawozów, a jest to jeden z ważniejszych kosztów w produkcji roślinnej. 

Podstawowa sprawa jaki zakres obowiązków ma minister? Dbanie o polskie rolnictwo czy ukraińskie? 

Tylko przypomnę część przysiegi która składają w momencie mianowania mówi o dochowaniu praw Rzeczypospolitej Polskiej

"a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem

Dla takich wiernych patriotów za których uważają się rządzący z pisu, chyba to powinno mieć jakieś znaczenie, ale rzeczywistość pokazuje co innego. 

Co ma pierniczenie naszego ministra o cenach, skoro na swiatowych rynkach już ok 15.09.2022 pojawiła się informacja o rekordzie wszech czasów zbiorów w Rosji czyli obecnie najwiekszego producenta i eksportera zbóż na swiecie, będącego bezpośrednim konkurentem Unii w upychaniu własnego zboża na tych samych rynkach co Unia , dla srednio rozgarniętego producenta to już powinno być sygnalem ostrzegawczym że przyszłość co do cen nie bedzie różowa. Trochę wcześniej  we wrześniu na tym forum szły opowieści o paleniu zbóż na pniu przez Rosjan, katastrofalnej suszy w UA i w ogóle to za chwilę to my będziemy importować na Ukrainę  żeby nie padli z głodu , od kiedy cena środków do produkcji ma wpływ na końcową cenę w przypadku rolnych produktów? [ koszt produkcji tucznika- a rzeczywista cena osiągana przy sprzedaży], przypominam jak to kol @Wichereknamawiał do budowania magazynów i przechowywania , czekania nawet rok na odpowiednią cenę, a tutaj już po 4 miesiecznej bessie krzyk i lament, przecież większość tutaj piszących posty jest zaopatrzona w środki do produkcji rok do przodu, zboże tak sprzedaje dopiero w maju, więc protesty jak już to powinny się zacząć co najwyżej w lipcu tego roku bo wtedy forumowi agrobiznesmeni mogliby coś powiedzieć na temat cen sprzedaży z tego sezonu

Edytowano przez ws71
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Pafnucy12 napisał:

ja mam propozycje.

zajmij się czymś pożytecznym, a nie pierdzielisz w koło Macieju to samo.

raz oddajesz, bo zachorowałeś, a drugim razem jeszcze się zastanawiasz...
kiedy się ferie tobie kończą? 😁

Czy ja cos takiego pisałem ze oddaje mylisz wątki czy ty nie masz czasem Alzheimera. Może zamiast coś doradzić to piszesz nic nie wnoszące bzdety do moich komentarzy dodatkowo mylisz mnie z kimś innym

4 minuty temu, Damianek20 napisał:

Nie chodźi czy się nie opłaca tylko czy spłata nie pochłonie całego zarobku i spowoduje brak inwestycji w gospodarstwo. No sorry ale z 10 ha ciężko spłacić ciągnik i żyć już nie mówiąc o utrzymaniu chociażby bieżących napraw innych maszyn czy budynków 

Ale kasa z młodego rolnika już mam na koncie a z restrukturyzacja 60 procent maszyny niego daje także ja z własnej kieszeni nic nie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, paprykarz123456789 napisał:

mylisz mnie z kimś innym

ciebie nie da się z kimś innym pomylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4127
58 minut temu, melon10641 napisał:

Czyli dalej nikt o tym nie słyszał tylko Ty rozsiewasz te informacje? Dobra to może jutro dowiesz się czegoś ciekawego :) 

Będziemy jechać to możemy Cię zabrać po drodze , sam wszystko usłyszysz

14 minut temu, ws71 napisał:

Co ma pierniczenie naszego ministra o cenach, skoro na swiatowych rynkach już ok 15.09.2022 pojawiła się informacja o rekordzie wszech czasów zbiorów w Rosji czyli obecnie najwiekszego producenta i eksportera zbóż na swiecie, będącego bezpośrednim konkurentem Unii w upychaniu własnego zboża na tych samych rynkach co Unia , dla srednio rozgarniętego producenta to już powinno być sygnalem ostrzegawczym że przyszłość co do cen nie bedzie różowa. Trochę wcześniej  we wrześniu na tym forum szły opowieści o paleniu zbóż na pniu przez Rosjan, katastrofalnej suszy w UA i w ogóle to za chwilę to my będziemy importować na Ukrainę  żeby nie padli z głodu , od kiedy cena środków do produkcji ma wpływ na końcową cenę w przypadku rolnych produktów? [ koszt produkcji tucznika- a rzeczywista cena osiągana przy sprzedaży], przypominam jak to kol @Wichereknamawiał do budowania magazynów i przechowywania , czekania nawet rok na odpowiednią cenę, a tutaj już po 4 miesiecznej bessie krzyk i lament, przecież większość tutaj piszących posty jest zaopatrzona w środki do produkcji rok do przodu, zboże tak sprzedaje dopiero w maju, więc protesty jak już to powinny się zacząć co najwyżej w lipcu tego roku bo wtedy forumowi agrobiznesmeni mogliby coś powiedzieć na temat cen sprzedaży z tego sezonu

Wybacz  ! ale 15.09 ,22 wszyscy już mieli pszenicę w magazynach  ,   w tym czasie wszyscy siali pszenicę , szykowali się do koszenia kukurydzy , słonecznika i soi , słonecznik i soja gniły na polach z powodu nadmiernych opadów i trudno było myśleć o sprzedawaniu pszenicy

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Wicherek 

Ty jutro weź brązową czapkę na protest żeby każdy Cię poznał i zobaczył jaki z Cb prawdziwek. ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Na podaż ziarna u nas w kraju bezpośredni wpływ ma niekontrolowany import z Ukrainy, a za to odpowiedzialny jest nasz pseudo minister. A nadpodaż ziarna przekłada się z kolei na cene oraz co może ważniejsze na płynność zbytu, proste.

Oczywiście na cenę wpływ ma jeszcze szereg czynników, trendy światowe, Matif etc, ale w tym wszystkim decyzje i działania ministra nam wybitnie nie pomagają, delikatnie mówiąc. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4127
43 minuty temu, Łukaszek napisał:

Wicherek 

Ty jutro weź brązową czapkę na protest żeby każdy Cię poznał i zobaczył jaki z Cb prawdziwek. ☺️

Poznasz mnie po żółtej koszulce odblaskowej

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2279
1 godzinę temu, paprykarz123456789 napisał:

Czy ja cos takiego pisałem ze oddaje mylisz wątki czy ty nie masz czasem Alzheimera. Może zamiast coś doradzić to piszesz nic nie wnoszące bzdety do moich komentarzy dodatkowo mylisz mnie z kimś innym

Ale kasa z młodego rolnika już mam na koncie a z restrukturyzacja 60 procent maszyny niego daje także ja z własnej kieszeni nic nie dam

Mówiłeś ze miałeś 100% z matematyki a nie umiesz liczyć gościu i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    968

 

59 minut temu, Wicherek napisał:

Poznasz mnie po żółtej koszulce odblaskowej

Będzie ciężko 😄

640px-ManifGiletsJaunesVesoul_17nov2018_(cropped).jpg

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465

Na tym zdjęciu to z95% tych kamizelek to bardziej wpada w kolor zielony niż żółty, więc jak @Wicherek będzie miał żółciótką kamizelkę , to by się wyróżniał z tłumu ,

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj