Polecane posty

jonek98    2652

w tamtym roku na foli w stodole pszenżyto miało 10.8 po kombajnie, leżało do maja,magazyn bez oprysków.I przechowało się pięknie,u znajomego w hali musieli gazować.Tylko wszytko wysprzątane do ostatniego ziarenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

Miernik mam już  25 lat , on jest ważniejszy jak komórka,

MELON , nasyp 15 % pszenica pod sam dach w silosie , ale czubato , gwarantuje że w grudniu przed świętami masz robaka (trojszyk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288
melon10641 napisał:

3 godziny temu, masa24 napisał: Jezeli ktoś uważa ze w pszenicy 14.5 nie wejdzie robak bo jest suche to …… Moim zdaniem robak nie zależy od wilgotności.  Owszem jak się nakosi naprawdę mokrego, nasypie na kupę i się robi tam gorzelnia to robak przy tym to już mały problem.  Robaki moim zdaniem to pojawiają się jak nie ma dezynfekcji magazynu, nie usuwa się starego zboża. Tak aby w razie jak coś się nawet pojawi to miało jak przeżyć co jeść i się rozmnożyć.

ryzyko pojawienia się robaka zależy w głównej mierze od wilgotności, od higieny w magazynie oczywiście też ale... taki rozkruszek nie żeruje na ziarnie które ma poniżej 12% wilgotności

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
10 minut temu, miwigos napisał:

Miernik mam już  25 lat , on jest ważniejszy jak komórka,

MELON , nasyp 15 % pszenica pod sam dach w silosie , ale czubato , gwarantuje że w grudniu przed świętami masz robaka (trojszyk)

A uważasz ze jaj nasypie pszenice 13 pod dach to będzie Ok i robak nie wejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
14 godzin temu, PawelWlkp napisał:

90 % ludzi uj obchodzą problemy rolników bo też mają swoje problemy ważniejsze bo to ich problemy. Ukraina chce sprzedać drogo A najdrożej widoczniej płaci UE.  Rosja sprzedaje Afryce bo lepszego klienta nie mają. Równowaga jest . Nikt kto ma kasę głodny nie chodzi.

I słusznie, bo nie oczekuję współczucia, czy publicznych pieniędzy, a i zrozumienia problemu przez te 90% też nie oczekuję.  Chcę tylko żyć w kraju/wspólnocie, w których prawodawstwo zapewnia mi uczciwą konkurencję z podmiotami wewnętrznymi, a przede wszystkim, tymi z zewnątrz. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    843
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Miernik mam już  25 lat , on jest ważniejszy jak komórka,

MELON , nasyp 15 % pszenica pod sam dach w silosie , ale czubato , gwarantuje że w grudniu przed świętami masz robaka (trojszyk)

Jeżeli będziesz monitorował temperaturę i wentylował to ja Ci gwarantuje że nie będzie żadnego robaka.. 

Jak nie ma wyjścia to kosi się 15-16% i co zrobić, zdarzało się i nigdy problemu nie miałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pany szukam jakiegoś natchnienia względem jakiejś odmiany co by można było z hektar osiągnąć zysk około 10 tys. I to przy dobrych wiatrach to facelia ale to skomplikowane bo na skupach tego nie kupują. I moje pytanie brzmi jaki sens jest inwestycja w kupno ziemi za hektar 100 tys skoro to się zwroci i trzeba czekać ze 20 lat. Inwestycja to max po 2.5 roku powinna się zwrócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10035

Rzepak siej, 5 t po blisko 2 tysiące i już masz 10 tys 

Prostszej drogi do zarobienia pieniędzy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7646

Orzech laskowy bardzo dobra inwestycja można zebrać handlowego towaru od 2 do 2,5 tony zależy od roku .

1 kg w hurcie od 5,5 zł do 7 zł bywa .

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10035

Ale to długofalowa inwestycja, ziemniak albo rzepak najwięcej kasy przyniesie. Ziemniak jeszcze lepiej. W tym roku +- 500 zł/t za skrobiowego mają chłopaki w umowach. 30-40 t nakopie spokojnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7646

Masz rzepak taki dochodowy na 5 ton trzeba  dobrze dosypać .

Licz na 3 tony to biznes roku .

Ziemniaki w tym roku , a na drugi co będzie ?. 

cena spada z dnia na dzień , za rok to wcale może nie będa brali .

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ZZZ ZAMOŚĆ CENNIK SKUPU ważny od 2023-07-29 ZAMOŚĆ- SKIERBIESZÓW TUCZAPY PSZENICA KONSUMPCYJNA 780,00zł netto PSZENICA 705,00zł netto RZEPAK 1 670,00zł netto”

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2652

rzepak odda 5 ton raz na parę lat i to najlepiej tam gdzie go nigdy nie było wcześniej,albo był dawno.Dochodowe mogą być jakieś badyle,ale to już mieć mocną ziemię,troche zainwestować.I mieć dużo ludzi do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    966
15 minut temu, paprykarz123456789 napisał:

Pany szukam jakiegoś natchnienia względem jakiejś odmiany co by można było z hektar osiągnąć zysk około 10 tys. I to przy dobrych wiatrach to facelia ale to skomplikowane bo na skupach tego nie kupują. I moje pytanie brzmi jaki sens jest inwestycja w kupno ziemi za hektar 100 tys skoro to się zwroci i trzeba czekać ze 20 lat. Inwestycja to max po 2.5 roku powinna się zwrócić 

Sprzedam Ci po 75tyś za hektar 1-2kl ale tylko 1,35ha + 75ary łąki gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1363

co wy szukacie ?  Skoro kupiliście nawóz na górce i sprzedajecie zboże na dołku i wiekszośc zadowolona ... i  "wychodzi" na tym, to nic nie zmieniać bo nawóz juz spadł, a zboże idzie w góre...  No chyba ze większośc dołożyła tylko sie nie chce przyznać...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2488
paprykarz123456789 napisał:

Pany szukam jakiegoś natchnienia względem jakiejś odmiany co by można było z hektar osiągnąć zysk około 10 tys. I to przy dobrych wiatrach to facelia ale to skomplikowane bo na skupach tego nie kupują. I moje pytanie brzmi jaki sens jest inwestycja w kupno ziemi za hektar 100 tys skoro to się zwroci i trzeba czekać ze 20 lat. Inwestycja to max po 2.5 roku powinna się zwrócić 

10tys zysku to tylko truskawka lub warzywa


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
paprykarz123456789 napisał:

Pany szukam jakiegoś natchnienia względem jakiejś odmiany co by można było z hektar osiągnąć zysk około 10 tys. I to przy dobrych wiatrach to facelia ale to skomplikowane bo na skupach tego nie kupują. I moje pytanie brzmi jaki sens jest inwestycja w kupno ziemi za hektar 100 tys skoro to się zwroci i trzeba czekać ze 20 lat. Inwestycja to max po 2.5 roku powinna się zwrócić 

myślałem jak Ty i znajomy mnie oświecił. sam zakup ziemi to inwestycja która z czasem sama się zwróci bo ceny ziemi cały czas rosną.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Ale to długofalowa inwestycja, ziemniak albo rzepak najwięcej kasy przyniesie. Ziemniak jeszcze lepiej. W tym roku +- 500 zł/t za skrobiowego mają chłopaki w umowach. 30-40 t nakopie spokojnie. 

Ale to kombajn wynająć plus lawetę zeby ten kombajn do mnie przyjechal i tiry wynajac trzeba zeby towar zawieść gdzieś na skup oddalony o 200 km. To tez kupę kasy. U mnie rzepak to 3.5 tony sypie na glinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22

U nas zawsze jest wszystko idealnie czyszczone, zboże sypane suche a i tak przed żniwami ten robak w garażu się pojawia.

Od kilku lat leci jakiś tam oprysk na to i cały rok spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

U nas rzepki około 4 - 4,5t/ha , od kilku lat aura w miarę sprzyja, jedyną tarczą teraz jest ilość ton z ha. Kto kosi po 3 to jest na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10035
1 godzinę temu, jonek98 napisał:

rzepak odda 5 ton raz na parę lat i to najlepiej tam gdzie go nigdy nie było wcześniej,albo był dawno.Dochodowe mogą być jakieś badyle,ale to już mieć mocną ziemię,troche zainwestować.I mieć dużo ludzi do pracy

 

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Masz rzepak taki dochodowy na 5 ton trzeba  dobrze dosypać .

Licz na 3 tony to biznes roku .

Ziemniaki w tym roku , a na drugi co będzie ?. 

cena spada z dnia na dzień , za rok to wcale może nie będa brali .

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ZZZ ZAMOŚĆ CENNIK SKUPU ważny od 2023-07-29 ZAMOŚĆ- SKIERBIESZÓW TUCZAPY PSZENICA KONSUMPCYJNA 780,00zł netto PSZENICA 705,00zł netto RZEPAK 1 670,00zł netto”

Ten troll paprykarz akurat na żadne dobre  rady nie zasługuje więc nadal podtrzymuje to co napisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542
6 godzin temu, skywalker89 napisał:

Jeżeli będziesz monitorował temperaturę i wentylował to ja Ci gwarantuje że nie będzie żadnego robaka.. 

Jak nie ma wyjścia to kosi się 15-16% i co zrobić, zdarzało się i nigdy problemu nie miałem 

I co dwa tyg, będziesz dmuchał ,jak duży silos , wole przesuszyć i mieć święty spokój , młyn 16% nie kupi, taką pszenice po kiku miesącach trzymania lekko czuć 

4 godziny temu, paprykarz123456789 napisał:

Pany szukam jakiegoś natchnienia względem jakiejś odmiany co by można było z hektar osiągnąć zysk około 10 tys. I to przy dobrych wiatrach to facelia ale to skomplikowane bo na skupach tego nie kupują. I moje pytanie brzmi jaki sens jest inwestycja w kupno ziemi za hektar 100 tys skoro to się zwroci i trzeba czekać ze 20 lat. Inwestycja to max po 2.5 roku powinna się zwrócić 

Gdzie byłeś jak dawli rozum , ziemia się nie zużywa , byle przynosiła co rok dochód , która inwestycja się wraca w 2,5 roku, nawet usługi pogrzebowe nie zwracją się tak szybko , jak by tak było to by fabryki powstawały jak grzyby po deszczu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    843

Nie zawsze tak się uda, czasami są przekropne żniwa i co zrobić..  teoretycznie jak pszenica się trochę przygrzeje na pryzmie to powinna trochę doschnąć.. sypałem 16 wywozilem to miało kolo 15, fakt nie po pół roku tylko kilka miesięcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ja bym nie zaryzykował nakosic 16% bo sypie na 3m w magazynie płaskim ,zawsze kosze do 13% i żadnych problemów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się robi probki gleby trzeba podawać kategorie agronomiczna gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj