Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8980
4 minuty temu, XTRO napisał:

gdzie tam, sprawa w sądzie dalej

ciekawe, czyli tam będzie kto pierwszy ten lepszy czy jakaś 

Nie mam pojęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161

Jak te wnioski na silosy mają wyglądać? Wypełniamy w agencji jakiś formularz i już? Czy później jakąś umowę podpisujemy, że faktycznie zwrócą część czy pocałuj psa pod ogon jak już postawię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
8 minut temu, rolnikon1989 napisał:

Jak te wnioski na silosy mają wyglądać? Wypełniamy w agencji jakiś formularz i już? Czy później jakąś umowę podpisujemy, że faktycznie zwrócą część czy pocałuj psa pod ogon jak już postawię?

Jak ci unia da to tellus da... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161
9 minut temu, GRZES1545 napisał:

Umowa,oferty, wniosek itd.

To co, już musiałbym coś załatwiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

320 mln jest przeznaczone kasy na silosy. Mamy 1mln 200tyś gospodarstw 🤦‍♂️

Tak samo jak z nawozami, kto wiedział że tak stanieją? Pamiętacie co po żniwach krzyczeli producenci ?

daj jakiegoś linka do tych silosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Najlepsze jest, ze nie mają tej kasy z KPO a już nabrali na dach wniosków a teraz na to. Inflacja to lubi tej forsy trzeba będzie kiedyś nadrukować. Chyba, ze rząd się zmieni i z UE się dogada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427
49 minut temu, matek89121 napisał:

Ja mam jeszcze 2tony mocznika w magazynie kupione w lipcu i trzymam je jako lokatę kapitału😁

Niestety, możesz zostać beneficjentem skutków ujemnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja myślę, że wielu ma gdzie przechowywać. Jak pokazał ten rok przechowanie nie daje gwarancji zysków. A jak by nie patrzeć połowę swojej kasy trzeba w to wsadzić. Pewnie wielu się jednak skusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

czesc czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak policzyć te dopłaty do pszenicy? mam we wniosku 3,20 ha pszenicy z poprzedniego roku a sprzedałem 15 ton wczoraj. jak to obliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

i to wszystkie tony jakie miałeś? jeżeli tak to 15x400 a limitu masz na 17.6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
hubertuss napisał:

Ja myślę, że wielu ma gdzie przechowywać. Jak pokazał ten rok przechowanie nie daje gwarancji zysków. A jak by nie patrzeć połowę swojej kasy trzeba w to wsadzić. Pewnie wielu się jednak skusi.

Z tą budową silosów sytuacja patowa .Jak nikt nie będzie chciał to rząd ogłosi że rolnicy odtrącają wyciągniętą dłoń z pomocą a jak hucznie zaczną składać wnioski to pójdzie informacja że jednak mają nahomikowaną kasę i ostro i inwestują (czyli kryzys z ukraińskim zbożem ich jednak tak mocno nie dotknął).

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
mds212 napisał:

i to wszystkie tony jakie miałeś? jeżeli tak to 15x400 a limitu masz na 17.6t

tak.. dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Znawca rolnictwa, Kacper, Melchior i BELZEBUB🤣

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A przepisy cos uproscili czy dalej tzreba meic plan na te wieksze itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ciekawe czy te zwyżki za oceanem się utrzymają i przełożą na ceny w polskich skupach..🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Jak już zeszlismy na temat silosów to moze ktoś wie jkie to maja stawiać kanadyjczycy po polskiej stronie silosy workowe tymczasowe ??? Może ktoś cos wie o tym wiecej ? Kolej tak samo przygotowują do przewozu 10 mln ton z ukrainy do końca roku , tak wiec te pseudo zakazy z ukrainy to jest lipa . Obecnie przedłużają mijanki torów normalnych biegnące wzdłuż LHS , pod pretekstem przedłużenia peronów osobowych :) choć tam zazwyczaj jedzie dwa trzy wagony osobowe ale jak by co to niby dla pasażerów :) . To taki chocholi taniec Cwelusa z rolnikami  - my robimy my pomagamy my dopłacamy  a powoli szykuja kolejny zbożowy armagedon z ukrainy . Ukraińcy juz w kołchozie UE płaczą że winni rolnicy w Polsce bo nakręcają propagandę bo przewóz nie jest duży -ale jak ktoś zapytał skoro nie jest duży to dlaczego nie zrezygnują z tego kierunku i dlaczego chcą odszkodowania kilkunastu milionów za parę dni polskiego zakazu to już piana z gęby i wytykanie ze to ruska agentura . Takich się dorobiliśmy sojuszników .

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
57 minut temu, mds212 napisał:

A przepisy cos uproscili czy dalej tzreba meic plan na te wieksze itp?

Trzeba mięć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

postawiłbym ale nie chce mi się papierologi geodetów i innych pierdol załatwiać

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj