Polecane posty

marek1977    1310

Nie ma nic gorszego jak cudownie wk***iający sąsiad😠, i najgorzej jeśli ma wykształconego synka w mieście co ładnie prowadzi tatusia za rączkę gdzie by tu jeszcze uderzyć by dowalić sąsiadowi.Taki przypadek ma kolega z sąsiedniej wioski , nieraz to już mu ręce opadają.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
13 godzin temu, mds212 napisał:

A przepisy cos uproscili czy dalej tzreba meic plan na te wieksze itp?

No napewno bez pozwolenia postawisz 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
10 godzin temu, Agrest napisał:

Myślę że wszystko zależy kto jest właścicielem i jakie ma wpływy.

Galan pod mostem stoi bo to kupa betonu i większe prawdopodobieństwoprzetrwania armagedonu. A tam się skrapla, temu myśli że pada🤣

U ciebie nie pada , u mnie pada , nie ma  przymrozków ciepło .

 

 

344282561_915806812870541_6691332837428490216_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

A dlaczego nie?

Tzn można postawić czemu nie 😅

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

do ileś metrów wysokości lub/ ładowności chyba 60t jest zgłoszenie czy coś, ale to najlepiej popytać u kogoś kto w tym siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
2 godziny temu, galan99 napisał:

U ciebie nie pada , u mnie pada , nie ma  przymrozków ciepło .

 

 

344282561_915806812870541_6691332837428490216_n.jpg

U mnie (świętokrzyskie) jeszcze więcej bo od wczoraj spadło 12MM deszczu.Pszenica u nas 800 brutto i nie chcą jeszcze za wiele brać....masakra!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
1 minutę temu, MariuszDe napisał:

Pszenica u nas 800 brutto i nie chcą jeszcze za wiele brać....masakra!!!

No to mamy konkrety kaczyńskiego w pełnej krasie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
11 minut temu, jajonasz napisał:

No to mamy konkrety kaczyńskiego w pełnej krasie 

Ja sprzedałem po 1100 z tym że  w żniwa było po 1400 ale  i tak jestem w lepszym położeniu niż ci co jeszcze nie sprzedali...co zrobisz jak nic nie zrobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
42 minuty temu, MariuszDe napisał:

U mnie (świętokrzyskie) jeszcze więcej bo od wczoraj spadło 12MM deszczu.Pszenica u nas 800 brutto i nie chcą jeszcze za wiele brać....masakra!!!

Też świętokrzyskie i 15 litrów naciapało , ale w maju deszcz potrzebny , więc oby tak dalej

59 minut temu, MariuszDe napisał:

Ja sprzedałem po 1100 z tym że  w żniwa było po 1400 ale  i tak jestem w lepszym położeniu niż ci co jeszcze nie sprzedali...co zrobisz jak nic nie zrobisz...

A kiedy sprzedałeś dokładnie , ? bo jak teraz tym co sprzedali ostatnio , lub sprzedadzą dadzą po 2200zł do ha , to może się okazać że jednak jesteś w gorszym położeniu , trochę pojebana polityka nastała , gdzie już obserwowanie rynku nie jest wyznacznikiem przychodu z produkcjii , a jakieś wyskoki polityków , że temu dać tyle , a drugiemu tyle , tak samo jak z nawozami , jak już dają to powinni dać wszystkim do końca sezonu wegetacyjnego , a nie że sobie datę wprowadzili na widzi mi się 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
26 minut temu, mysza103 napisał:

Też świętokrzyskie i 15 litrów naciapało , ale w maju deszcz potrzebny , więc oby tak dalej

A kiedy sprzedałeś dokładnie , ? bo jak teraz tym co sprzedali ostatnio , lub sprzedadzą dadzą po 2200zł do ha , to może się okazać że jednak jesteś w gorszym położeniu , trochę pojebana polityka nastała , gdzie już obserwowanie rynku nie jest wyznacznikiem przychodu z produkcjii , a jakieś wyskoki polityków , że temu dać tyle , a drugiemu tyle , tak samo jak z nawozami , jak już dają to powinni dać wszystkim do końca sezonu wegetacyjnego , a nie że sobie datę wprowadzili na widzi mi się 

Chyba w lutym także jakby co to mogę najwyżej dostać 660do ha ale jeszcze nic nie składałem bo większość pszenicy siałem na dzierżawie także jakieś grosze mógłbym ze swojego dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

A no właśnie sprzedając np, 5 ton z ha po 1100 =5500 + owe 660zł = 6160 , a jak ktoś sprzedał , lub sprzeda 5 ton po 900= 4500 i jak dostanie 2200/ha , to będzie miał 6700 , jak by nie liczyć to i tak ci terazniejsi lepiej wyjdą niż ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Jedni dostaną większe dopłaty inni mniejsze , celowa robota żeby podzielić   i skłócić między  sobą  rolników, celowe sk***ysyństwo  żeby rolnicy się nie jednoczyli i nie organizowali  większych protestów.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Dlatego najlepiej nikomu nie dac. Ten co byl sierota i nie sprzedal neich teraz oddaje po 800 i placze ze mu sie nie chcialo sprzedac jak bylo po 1600

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No pewnie. Cała patologie zabrać. Od 500 plus zaczynając, a na dopłatach kończąc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Prawda jest taka ze spzencia staniala na calym swiecie, a PIS popelnil blad mowiac zeby nie sprzedawac ale z drugiej strony raczej nikt normalny raczej go nie posluchal tylko chcialz arobic bo widzial ile w ubieglym roku pszenica zdrozala od zniw do zimy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, mds212 napisał:

PIS popelnil blad

Nie oczerniaj. Oni się nie mylą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Wszystko zabrać co jest dane .

Zachodnie  kraje socjalem stoją i dopłatami . 

To już całkiem byście narobili patologi .

4 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

No pewnie. Cała patologie zabrać. Od 500 plus zaczynając, a na dopłatach kończąc....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To i im zabrać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
7 minut temu, Pafnucy12 napisał:

No pewnie. Cała patologie zabrać. Od 500 plus zaczynając, a na dopłatach kończąc....

Kolega sprzedał pszenice na jesieni  po 1600 a teraz chce kupić pszenice na 35 ha by dostać dopłaty i taka to patologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Galan dają socjal u nas i robić się nie chce tylko pic palić i się mnożyć jak kruliki. Jeżeli pomoc to te pieniądze przeznaczyć na obniżkę VAT na żłobki drogi tak aby skorzystał każdy a nie tylko określone grupy. Każda dotacja tworzy patologie i coraz większe ceny. Nawet jak dawali sapard to na dotacje sprzęt był droższy niż za gotówkę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj