Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gromi    80
11 godzin temu, XTRO napisał:

najlepsi są jutuberzy, głównie szoko... ma pretensję największą do rządu ale patrząc na to racjonalnie to nikt nie przykładał mu karabinu do głowy i nie kazał trzymać zboża. Już wcześniej były u nas problemy z importem z ukrainy a oni obudzili się dopiero po nowym roku jak zaczęło dotykać ich również

Jemu to już w ogóle poprzewracało się w czterech literach... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

Czy ktoś może potwierdzić  , że trwa protest kierowców ciężarówek w Hrebennym    ?   podobno stoją od granicy już do Zamościa i mają zablokować do Lublina  , może ktoś z miejscowych wyjrzy na drogę i potwierdzi , szukałem w gogle ale cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
4 godziny temu, Bercik92 napisał:

Tak 

Program przewidziany na 4tys gospodarstw, jak będzie więcej chętnych to sporo odrzucą .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Przed Chełmem wczoraj zawracali ciężarówki milicjanty. Wszystkie parkingi i cpn-y w okolicy przy 12 zawalone ciezarowkami .Stoją i dzisiaj wiec chyba coś się tam dzieje. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
36 minut temu, miwigos napisał:

Nie tak szybko , sytacja na rynku za rok może być korzystna dla nas , wszystko jest możliwe, ci na słabej ziemi , jedynie żyć z dopłat i do pracy na etat innego wyjścia nie widzę

 

Nie w przeciągu pół  roku, ale 2-3 lata bedzie pozamiatane.. Nie wiem czy widziales ale wieszczą rekordowe zbiory rzepaku na świecie i już mówią że po żniwach cena może runąć, ale z czego tu już? A no z tych 1600 poleci na 1000-1200, tak jak bylo kiedys kiedys jak jeszcze rzepaku nie sialem pamietam że mówili o takich cenach i sie nie opłacało siać.. jedyne sensowne wyjście to mieć nadzieję że ruski nie przedluzy poeozumienia poki co i jak sie ruszą kontrakty to próbować łapać w okolicy 2k, albo nastawić sie na trzymanie 2-3lata bo jak nie bedzie ceny to zasiewy drastycznie spadną i cena kiedyś odbije..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2204
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Program przewidziany na 4tys gospodarstw

Skąd info? 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
7 minut temu, Wicherek napisał:

Czy ktoś może potwierdzić  , że trwa protest kierowców ciężarówek w Hrebennym    ?   podobno stoją od granicy już do Zamościa i mają zablokować do Lublina  , może ktoś z miejscowych wyjrzy na drogę i potwierdzi , szukałem w gogle ale cisza 

Tak stoją

https://m.facebook.com/groups/208295523444022/permalink/1288509048755992/

28 minut temu, Bercik92 napisał:

Skąd info? 🤔 

Nie mogę znaleźć artykułu, ale taki były wstępne ustalenia.

Na stronie arimr też nie widzę puli, mim że od wczoraj jest juzregulamin i zasady.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Czy ktoś może potwierdzić  , że trwa protest kierowców ciężarówek w Hrebennym    ?   podobno stoją od granicy już do Zamościa i mają zablokować do Lublina  , może ktoś z miejscowych wyjrzy na drogę i potwierdzi , szukałem w gogle ale cisza 

Zamość całą obwodnica stoją w większości ukraińskie ciezarowki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    106
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Kto Ci broni sprzedac na matif? :D

Tekst wart poprzedniej władzy...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
10 minut temu, GRZES1545 napisał:

Nosz kur...🤬🤬🤬 któryś pisał kiedyś,,chwała ukr...." 

Tak nam się odwdzięczają, jeszcze w Unii nie są a już opluwają Polskę i Polaków 

https://www.wrp.pl/komisja-europejska-wyplaci-polskim-rolnikom-odszkodowania-za-nic/

Jak chwala ukrainie wiadome było od początku że tak nam się będą odwdzięczac, powtarzam już od dłuższego czasu póki co jest niechęć do ukraincow w naszym kraju ale za jakiś czas przerodzi się to w nienawiść i wtedy się zacznie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Nie w przeciągu pół  roku, ale 2-3 lata bedzie pozamiatane.. Nie wiem czy widziales ale wieszczą rekordowe zbiory rzepaku na świecie i już mówią że po żniwach cena może runąć, ale z czego tu już? A no z tych 1600 poleci na 1000-1200, tak jak bylo kiedys kiedys jak jeszcze rzepaku nie sialem pamietam że mówili o takich cenach i sie nie opłacało siać.. jedyne sensowne wyjście to mieć nadzieję że ruski nie przedluzy poeozumienia poki co i jak sie ruszą kontrakty to próbować łapać w okolicy 2k, albo nastawić sie na trzymanie 2-3lata bo jak nie bedzie ceny to zasiewy drastycznie spadną i cena kiedyś odbije..

Za miesiąc może być całkiem inna sytuacja, wojna trwa, działania OPEC bo ropa za nisko stoi, a i ewentualna susza z upałami w Europie może namieszać , ale tak jak piszesz w tym roku więcej na siali bo cena była i temu ma być więcej na świecie.Jak zobaczą na jesień paczkę nasion w cenie tony rzepaku to dużo zrezygnuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Marek, ja myślę, że kto miał zarobic na tej wojnie to zarobił na giełdach, teraz zarabiają na sprzęcie wojskowym, kase z rynków troche pościągali, przestałem wierzyć, że ruski może coś odwalić bo jego jedyny straszak to atomówki, a tutaj jak widzimy chińczyki i hindusy łapy trzymają.. 

Jedyne co to Może coś postraszą z tą umową, tzn teraz nie podpiszą żeby troche może rynek ruszyć, bo jakby nie bylo chyba też kase z tego mają, po czym gdzies sierpien/wrzesien pewnie się dogadają.. a opec.. stany ich trochę ograniczają takze ja bym tutaj sie nie spodziewał ze coś nawojują, jedyne co to Może jaka nasza wladza z rocznym opoznieniem zacznie cisnąć na większą prpdukcje bio i ceny za 2 lata moze by odbiły pod 2k.. tak samo z kuku sie dziwie troche ludziom ze sieją na nasiona, tosz to bedzie za bezcen albo nie bedzie gdzie sprzedać mokrej!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

Ogólnie to nasz rząd tak namieszał z tymi dopłatami, że to jest jeden wielki dramat. W świętokrzyskim można było sprzedać rzepak po 2100, pszenicę w okolicach 1000 a dosłownie 2/3 dni po zapowiedział zjazd cen na 830 za pszenicę i 1900 za rzepak. I jeszcze Telus pier**li, że pula dopłat jest ograniczona...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi13    36
9 minut temu, skywalker89 napisał:

Marek, ja myślę, że kto miał zarobic na tej wojnie to zarobił na giełdach, teraz zarabiają na sprzęcie wojskowym, kase z rynków troche pościągali, przestałem wierzyć, że ruski może coś odwalić bo jego jedyny straszak to atomówki, a tutaj jak widzimy chińczyki i hindusy łapy trzymają.. 

Jedyne co to Może coś postraszą z tą umową, tzn teraz nie podpiszą żeby troche może rynek ruszyć, bo jakby nie bylo chyba też kase z tego mają, po czym gdzies sierpien/wrzesien pewnie się dogadają.. a opec.. stany ich trochę ograniczają takze ja bym tutaj sie nie spodziewał ze coś nawojują, jedyne co to Może jaka nasza wladza z rocznym opoznieniem zacznie cisnąć na większą prpdukcje bio i ceny za 2 lata moze by odbiły pod 2k.. tak samo z kuku sie dziwie troche ludziom ze sieją na nasiona, tosz to bedzie za bezcen albo nie bedzie gdzie sprzedać mokrej!

A ty myślisz, że rzepak czy pszenice będzie gdzie sprzedać w żniwa? Bo ja nie widze podmiotów co to kupią.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Coś dla wicherka .

Obwodnica Zamościa stoją tiry ukraińskie albo do oclenia albo jakaś blokada

Screenshot_2023-05-06-11-55-38-286_pl.tablica.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

@skywalker89 ja już w tym roku nic nie myślę ,bo co zrobisz to po fakcie żle 😀 , ale zobacz co zrobił z giełdą dron nad Kremlem.Takie to wszystko kruche i podatne jak wiatr zawieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161
5 godzin temu, marek1977 napisał:

Pszenica za oceanem w tym tygodniu odrabia ,a nas odwrotnie.

chrome_screenshot_1683347087266.png

W końcu i do nas dojdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek74    389
43 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Nosz kur...🤬🤬🤬 któryś pisał kiedyś,,chwała ukr...." 

Tak nam się odwdzięczają, jeszcze w Unii nie są a już opluwają Polskę i Polaków 

https://www.wrp.pl/komisja-europejska-wyplaci-polskim-rolnikom-odszkodowania-za-nic/

Jedynym ratunkiem dla nas jest odcięcie się grubym murem od banderowców i ograniczenie do niezbędnego minimum wszelkich kontaktów dyplomatycznych i gospodarczych. Jeżeli tego nie zrobimy to będziemy służyć panu z trujząbem bandery w godle, a to dla nas skończy się tragicznie.

  • Like 5
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
42 minuty temu, marek1977 napisał:

Za miesiąc może być całkiem inna sytuacja, wojna trwa, działania OPEC bo ropa za nisko stoi, a i ewentualna susza z upałami w Europie może namieszać , ale tak jak piszesz w tym roku więcej na siali bo cena była i temu ma być więcej na świecie.Jak zobaczą na jesień paczkę nasion w cenie tony rzepaku to dużo zrezygnuje.

Co z tego że nasiali , u mnie nie widzę żeby było więcej,zobaczymy ile sprzątnie cały świat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, tommy66692 napisał:

Jak chwala ukrainie wiadome było od początku że tak nam się będą odwdzięczac, powtarzam już od dłuższego czasu póki co jest niechęć do ukraincow w naszym kraju ale za jakiś czas przerodzi się to w nienawiść i wtedy się zacznie 

Miejmy nadzieję.Moze wtedy wielu odurzonych tą urojoną przyjaźnią między narodami otrzezwieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
36 minut temu, Damianek20 napisał:

Coś dla wicherka .

Obwodnica Zamościa stoją tiry ukraińskie albo do oclenia albo jakaś blokada

Screenshot_2023-05-06-11-55-38-286_pl.tablica.jpg

Strajk w Dorohusku i policja etapami ustawia tych co jada na hrebenne dlatego kolejka

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    125
Napisano (edytowany)

Zachód na Ukrainie ,posłuchajcie co mówi Pan Cezary .

 

 

Edytowano przez Meg5
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1

"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj