Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soler    18
Dnia 24.04.2023 o 21:21, pane napisał:

ręce opadają.... ile klas udało się skończyć koledze?

Kolego akurat z wykształceniem problemów nie mam , choć studia musiałem rzucić żeby pracowac „ wiec tytułu mgr matematyka z informatyką nie mam „

akurat widzę ile towaru się wozi z przeznaczeniem na Rosję … wiec jak kolego masz doktorat od pługa i wierzysz w propagandę … a wyłączasz myślenie to gratuluje ;-) pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2205
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Nosz kur...🤬🤬🤬 któryś pisał kiedyś,,chwała ukr...." 

Tak nam się odwdzięczają, jeszcze w Unii nie są a już opluwają Polskę i Polaków 

https://www.wrp.pl/komisja-europejska-wyplaci-polskim-rolnikom-odszkodowania-za-nic/

Już od początku wiedziałem że tak się skończy. Nawet i tutaj nie ma wolności słowa tylko bany... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

mała aktualizacja: już 800-810 za pszenice.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
Napisano (edytowany)
49 minut temu, Meg5 napisał:

Zachód na Ukrainie ,posłuchajcie co mówi Pan Cezary .

 

 

Prawdę powiada że , Niemcy dopiero stworzą gospodarstwa na Ukrainie z  wydajnością jakiej się nie śniło nikomu .

Wszystko co się w Polsce rozwinęło to się zwinie .

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/warszawa-blokuje-wielka-unijna-umowe-by-zmusic-ue-do-skupu-polskiego-zboza/nqk5vjg,79cfc278

Oni chcą kasy a nie sprzedać zboże .

 

Rząd "po cichu" złożył wniosek w związku z KPO? Chodzi o 24 mld euro

Ostrzegałem o tym, że możemy stracić tę pulę bardzo tanich kredytów, 24 mld euro. I tu muszę rząd pochwalić, bo po cichu złożył wniosek o to, że chcemy z tej puli skorzystać — przekazał w rozmowie z TVN24 europoseł Koalicji Obywatelskiej Andrzej Halicki. Z jego słów wynika, że wniosek złożył 30 marca minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
7 minut temu, galan99 napisał:

Z jego słów wynika, że wniosek złożył 30 marca minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Iiiiiii wcale nie chodzi o te pieniądze, tylko aby Pan Buda nazbierał punktów przed wyborami, bo zdaje się marzy im się prezydentura tego jegomościa. Gdyby chodziło o pieniądze, to nie robiłiby tego po cichu.🤣 Chyba ze zrobili to w tajemnicy przed Kaczyńskim.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Co z tego że nasiali , u mnie nie widzę żeby było więcej,zobaczymy ile sprzątnie cały świat

ja myślę, że w Polsce mamy o 25% mniejsze zasiewy kukurydzy, Ukraina też ma ostre cięcie..pamiętajmy, że ich wysyp zboża to byłą kumulacja dwóch lat....

pożyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542
15 godzin temu, lukejro napisał:

A do kogo ma mieć pretensje? Kto odpowiada za to co się stało na polskim rynku zbóż? Wyłącznie rząd.

Kupować, nie ma lepszej lokaty kapitału.

Tak rząd, ale nie miej pretensji że nie sprzedałeś płodów zimą bo mogłeś to zrobić. Takiego roku jak 2022 to można się spodziewać raz na kilkanaście lat. Sam jestem w plecy dużo pieniędzy na zbożu i nawozie i nie jestem pro zwolennikiem rządu, ale takie gadanie, że rząd za wszystkim stoi to nie tak do końca. Wszystkie te rekompensaty są chore bo to jest niesprawiedliwe i zawsze tak będzie. To rolnicy teraz by chcieli żeby dopłacić do 1700 za tone pszenicy i 3000 za rzepak? No ludzie... nawet jakby tyle dali to wiadomo że później trzeba tą kasę ściągnąć bo niby skąd oni wezmą pieniądze 

  • Like 3
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
8 minut temu, XTRO napisał:

Tak rząd, ale nie miej pretensji że nie sprzedałeś płodów zimą bo mogłeś to zrobić. Takiego roku jak 2022 to można się spodziewać raz na kilkanaście lat. Sam jestem w plecy dużo pieniędzy na zbożu i nawozie i nie jestem pro zwolennikiem rządu, ale takie gadanie, że rząd za wszystkim stoi to nie tak do końca. Wszystkie te rekompensaty są chore bo to jest niesprawiedliwe i zawsze tak będzie. To rolnicy teraz by chcieli żeby dopłacić do 1700 za tone pszenicy i 3000 za rzepak? No ludzie... nawet jakby tyle dali to wiadomo że później trzeba tą kasę ściągnąć bo niby skąd oni wezmą pieniądze 

Dokładnie taki rok szybko nie wróci, można było sprzedać ale każdy myślał ze coś skoczy jeszcze. 

Nawozy w dół, ropa w dół a ludzie dalej chca 1600 pszenica i 3200 rzepak. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

Ja jednego roku sprzedałem po 1600 pszenice, 2400 rzepak. W tym roku niestety trzymałem (i nadal trzymam) bo nawóz u mnie był po 5k więc to i tak blado wypadało. Tu nie chodzi o to, żeby nam ktoś dopłacił do tych 1400zł tylko żeby nam rynku nie psuli i tyle w temacie. Ja bym tam sprzedał po te 1000zł za pszenice i 2200 rzepak. Co straciłem na trzymaniu to moje ryzyko. Teraz wprowadzili te głupie dopłaty i skupy już szaleją i u mnie 800 pszenica.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542

w dużej mierze można winić rząd za to że nie nałożył dawno dużego cła na ukrainę ale tutaj miesza także unia bo boi się że swoich płodów od nich nie wywiozą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
Dnia 5.05.2023 o 12:37, krilan06 napisał:

W przyszłym tygodniu miało padać, ale już odwołali 

A co to, opady to minister rolnictwa, że można go odwoływać kiedy się chce ? 😆 Południe kraju, konsumpcja 910 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

@XTROWyrwałeś kasę za pomidora czy bez szans?

 

Nie wiem czy wogóle taki rok może się powtórzyć.

Można było wypracować olbrzymi zysk jak i zaliczyć dużą stratę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
29 minut temu, boogie7 napisał:

A co to, opady to minister rolnictwa, że można go odwoływać kiedy się chce ? 😆 Południe kraju, konsumpcja 910 netto

Synoptycy odwołali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
1 godzinę temu, XTRO napisał:

Tak rząd, ale nie miej pretensji że nie sprzedałeś płodów zimą bo mogłeś to zrobić. Takiego roku jak 2022 to można się spodziewać raz na kilkanaście lat. Sam jestem w plecy dużo pieniędzy na zbożu i nawozie i nie jestem pro zwolennikiem rządu, ale takie gadanie, że rząd za wszystkim stoi to nie tak do końca. Wszystkie te rekompensaty są chore bo to jest niesprawiedliwe i zawsze tak będzie. To rolnicy teraz by chcieli żeby dopłacić do 1700 za tone pszenicy i 3000 za rzepak? No ludzie... nawet jakby tyle dali to wiadomo że później trzeba tą kasę ściągnąć bo niby skąd oni wezmą pieniądze 

Nie mogłem tego zrobić bo nikt nie chciał kupić. Zresztą nadal jest problem ze sprzedażą.  Rząd zabiegał o otworzenie granicy z Ukrainą, potem robił wszystko żeby tego zboża wpłynęło jak najwięcej. W między czasie  okłamywał opinię publiczną że jest to jedynie tranzyt i nie ma żadnego problemu. Należy dodać do tego brak kontroli jakości oraz zezwolenie na zboża i oleje techniczne.  

6 godzin temu, witejus napisał:

A co takiego dobrego było?

Życie. Poza tym bardzo dobre relacje z sąsiadami i UE. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
2 godziny temu, Bercik92 napisał:

Już od początku wiedziałem że tak się skończy. Nawet i tutaj nie ma wolności słowa tylko bany... 

320 mln jest przeznaczone kasy na silosy. Mamy 1mln 200tyś gospodarstw 🤦‍♂️

1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Dokładnie taki rok szybko nie wróci, można było sprzedać ale każdy myślał ze coś skoczy jeszcze. 

Nawozy w dół, ropa w dół a ludzie dalej chca 1600 pszenica i 3200 rzepak. 

Tak samo jak z nawozami, kto wiedział że tak stanieją? Pamiętacie co po żniwach krzyczeli producenci ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
14 minut temu, marek1977 napisał:

Tak samo samo z węglem ,sąsiad kupił po 3000 ,a teraz 1500.

Drzewa kominkowego jeden skład nie chciał na jesieni po 700 zł sprzedawać tylko trzyma do tej pory a brzozę już po 200 zł można kupić a sosna wróciła do 100 zł za metr mp . tylko że cienka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, GRZES1545 napisał:

320 mln jest przeznaczone kasy na silosy. Mamy 1mln 200tyś gospodarstw 🤦‍♂️

Tak samo jak z nawozami, kto wiedział że tak stanieją? Pamiętacie co po żniwach krzyczeli producenci ?

Pamiętam bo kupiłem zostało mi 2 bb salmagu i wk***iają mnie jak na nie patrzę za ile je kupiłem a za ile na wiosnę można było kupić.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
23 minuty temu, marek1977 napisał:

Tak samo samo z węglem ,sąsiad kupił po 3000 ,a teraz 1500.

Zawsze węgiel był w cenie pszenicy albo pszenica w cenie  wegla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Dokładnie taki rok szybko nie wróci, można było sprzedać ale każdy myślał ze coś skoczy jeszcze. 

Nawozy w dół, ropa w dół a ludzie dalej chca 1600 pszenica i 3200 rzepak. 

Nawozy i ropa potaniały 🤣 To tak jak w tym dowcipie o kozie rabina. " Mosze skarżył się rabinowi na warunki panujące w jego domu: - Rebe, jaki u mnie hałas, ciasnota, żona krzyczy, dzieci płaczą, co mam robić? Rabin poradził mu: - Mosze, ty kup sobie kozę. Mosze posłuchał rady i zrobił to, co radził mu rabin. Po kilku dniach jednak Mosze znów przyszedł do rabina na skargę: - Rebe, coś ty mi doradził? Teraz jest jeszcze gorzej, niż było, jest jeszcze większa ciasnota i hałas, żona krzyczy, dzieci płaczą, koza beczy. Na to rabin odparł: - Mosze, ty teraz sprzedaj tę kozę. Żyd znów posłuchał rady i po kilku dniach powrócił do rabina, mówiąc: - Dzięki ci, rebe, za radę, sprzedałem kozę. Jaki ja mam teraz spokój!"   

22 minuty temu, GRZES1545 napisał:

320 mln jest przeznaczone kasy na silosy. Mamy 1mln 200tyś gospodarstw 🤦‍♂️

Tak samo jak z nawozami, kto wiedział że tak stanieją? Pamiętacie co po żniwach krzyczeli producenci ?

Problem w tym że firmy skupujące są zasypane zbożem. Będą problemy ze sprzedażą i ceną. Program dopłat do silosów to raczej tani chwyt propagandowy niż realna próba rozwiązania problemu. Jest za mało czasu i pieniędzy żeby rolnicy do żniw mogli wybudować nowe magazyny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

Ja mam jeszcze 2tony mocznika w magazynie kupione w lipcu i trzymam je jako lokatę kapitału😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542
1 godzinę temu, Agrest napisał:

@XTROWyrwałeś kasę za pomidora czy bez szans?

 

Nie wiem czy wogóle taki rok może się powtórzyć.

Można było wypracować olbrzymi zysk jak i zaliczyć dużą stratę

gdzie tam, sprawa w sądzie dalej

55 minut temu, GRZES1545 napisał:

320 mln jest przeznaczone kasy na silosy. Mamy 1mln 200tyś gospodarstw 🤦‍♂️

Tak samo jak z nawozami, kto wiedział że tak stanieją? Pamiętacie co po żniwach krzyczeli producenci ?

ciekawe, czyli tam będzie kto pierwszy ten lepszy czy jakaś punktacja ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj