Polecane posty

ws71    1827
34 minuty temu, msjaro napisał:

W Gruzji, Mołdawii też była ostateczność? Tak potężna Gruzja i Mołdawia nękała Rosjan? Może czas na Estonię, bo co czwarty mieszkaniec to Rosjanin.

Nie jestem jak TVN, mam dużą wiedzę na ten temat, ale nie z szurowskich portali. Ten co wysłałeś zajmuje się też ezoteryką i zjawiskami paranormalnymi. Który jest otwarcie prorosyjski i wspierał informacyjnie działania w Donbasie. To nie jest szaleństwo Putina, ale czysta kalkulacja, Rosja potrzebuje nacisku na zachód, który chce odejść od paliw kopalnych w dłuższej perspektywie, z których Rosja żyje. Potrzebują jakiegoś dealu jak z Obamą w 2011, ktory sami złamało, bo są idiotami. I przede wszystkim Putin nie mógł oddać Ukrainy ze swojej strefy wpływów i tyle. Zobaczył Euromajdan, zwrot w stronę zachodu i zareagował.

Co do Azowa, to była organizacja skrajna, nacjonalistyczna, zgadzam się z tym. Ale aktualnie pod tym względem już się dużo zmieniło. Co do akcji z Odessy, tam były ogromne napięcia po Euromajdanie. Skoro Berkut strzelał do swoich obywateli, prezydent wyciągał kryminalistów z paki do prowokacji a na koniec uciekal do Rosji to ja się im nie dziwię. Na dzień po tej akcji w Odessie Antymajdan skandował Odessa to Rosja na ulicach. Także każdy medal ma dwie strony.

 

Nie chcę się z Tobą spierać, nic do Ciebie nie mam i tak się można przerzucac argumentami. Ale odradzam opieranie się o info z takich portali jak ten który podeslales. A teraz czas wrócić do cen pszenicy

Skoro jesteś taki oczytany to jest coś takiego jak strefa wpływów i własnego bezpieczeństwa, przypominam tzw ,,kryzys kubański'' gdzie USA było gotowe wywołać III wojnę światową tylko dlatego że niezależne niepodległe, państwo postanowiło ugościć radzieckie wyrzutnie pocisków miedzykontynentalnych

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1763
10 minut temu, Damianek20 napisał:

Przy obecnych kosztach i cenach o inwestycji można zapomnieć i zastanowić się czy warto

 

Zaraz powiedzą ci że w rolnictwie nie ma inflacji 🤭

I 1200 ciężko już dostać 

Szkoda że jeszcze tutaj nie piszą chwała upadlinie jak na Facebooku 

Kolego chyba tylko we dwóch jak dobrze kojarzę pisaliśmy że będą niezłe cyrki z upowcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95
6 minut temu, ws71 napisał:

Skoro jesteś taki oczytany to jest coś takiego jak strefa wpływów i własnego bezpieczeństwa, przypominam tzw ,,kryzys kubański'' gdzie USA było gotowe wywołać III wojnę światową tylko dlatego że niezależne niepodległe, państwo postanowiło ugościć radzieckie wyrzutnie pocisków miedzykontynentalnych

A z tym się zgodzę że w obronie aktualnego porządku i wygranej Ukrainy USA ma interes. Co nie zmienia faktu że kryzys kubański był wywołany przez Rosję tak jak i wojna na Ukrainie. Co Wy się tak w tym Putinie kochacie i go tak bronicie na siłę.

Edytowano przez msjaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
10 minut temu, PAN88 napisał:

Kolego chyba tylko we dwóch jak dobrze kojarzę pisaliśmy że będą niezłe cyrki z upowcami

Ktoś jeszcze był chyba ale został starty może zablokowany i cenzurowany jak ja tutaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@msjaroTo ZSRR chciało rozpętać III WŚ w tym przypadku?, to jakaś nowa wersja historii wg ministra Czarnka

Edytowano przez ws71
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Wszystko co złe to Rosja a Putin to diabeł . Jak narazie największa zbrodnie wojenna zrobiło USA używając broni atomowej . Pod pretekstem niszczenia broni nuklearnej , której nie było zbombardowali inny kraj .

ukraina , faktycznie niezależny kraj . Cały wschód jest bardziej prorosyjski niż ukraiński . Bohater narodowy andrij szewczenko nie zna języka ukraińskiego a żelazna Julia Tymoszenko tak walczyła o niepodległość ze dorobiła się milionów na koncie. Ten kraj jest niezależny z nazwy , jak Białoruś . Jest silnie związany z Rosja , a dobra Ameryka zapędza się i próbuje odebrać Rosjanom tereny które kontrolują.

jeseli żołnierze wyklęci , którzy mordowali również Polaków to bohaterowie to o czym tu rozmawiać ? Świat nie jest czarny lub biały . Tak jak mówię nie many pojęcia co jest prawdziwym powodem do wojny , ale takim powodem bie jest szaleństwo Putina tylko cis zupełnie innego . Możemy się tylko modlić , ze nie jest to zaplanowany przewrót który ma wprowadzić nowy porządek świata . Te teorie były wyśmiewane ale covid , teraz wojna , mięso z probówek i robaków , ślady węglowe pokazują ze cis się dzieje i nie jest to nic dobrego 

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, masa24 napisał:

Wszystko co złe to Rosja a Putin to diabeł . Jak narazie największa zbrodnie wojenna zrobiło USA używając broni atomowej . Pod pretekstem niszczenia broni nuklearnej , której nie było zbombardowali inny kraj .

Jak to można historię sobie zmieniać...

A nie Hitler i Stalin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Nie wszystko wszyscy trzymali, 

Ziarno ukraińskie od lat jechało tyle żew mniejszych ilosciach i inna jakość, mieszkasz blisko to wiesz.

Widziałeś reportaż jak to z technicznego u nas zmieniło się w konsumpcję? 

To ziarno tanie jest dlatego że miało pokonać długą drogę do krajów głodujących,  transport kosztuje.

Tak ale sam wiesz jak czegoś nie ma w sklepie lub jest drogie, ( np. Sklep na wsi) to  jedziesz na zakupy  do miasta do Biedronki. A taka biedronka Europy  jest Ukraina. Chłop jest głupio chytry i dlatego jest i będzie dymany zawsze....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95
13 minut temu, ws71 napisał:

@msjaroTo ZSRR chciało rozpętać III WŚ w tym przypadku?, to jakaś nowa wersja historii wg ministra Czarnka

Stany blefowaly, a nie chciały doprowadzić do wojny. Wiedziały że Związek radziecki nie jest gotowy na taką konfrontacje i się wycofa. I mieli rację

I wszyscy ostatecznie wycofali swoje pociski balistyczne i wojny nie było. W polityce trzeba grać twardo i tyle, co cię tu dziwi? USA wielokrotnie zachowywało się niemoralnie itp, ja nigdzie tego nie negowalem. Atak na Irak, Guantanamo itp. Ale co to ma do mordowania cywilów na Ukrainie i bestialskiego ataku ruskich??? Ja tego nie kumam, jak kumpel mi ostatnio mówił że zaczyna być za ruskimi bo zboże tanieje. Ręce opadają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
8 minut temu, Pafnucy12 napisał:

Jak to można historię sobie zmieniać...

A nie Hitler i Stalin ?

Czepiasz się szczegółów . Chodziło mi o to ze była tu przytaczana Gruzja i Mołdawia to porównałem interwencje USA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95
15 minut temu, masa24 napisał:

Wszystko co złe to Rosja a Putin to diabeł . Jak narazie największa zbrodnie wojenna zrobiło USA używając broni atomowej . Pod pretekstem niszczenia broni nuklearnej , której nie było zbombardowali inny kraj .

ukraina , faktycznie niezależny kraj . Cały wschód jest bardziej prorosyjski niż ukraiński . Bohater narodowy andrij szewczenko nie zna języka ukraińskiego a żelazna Julia Tymoszenko tak walczyła o niepodległość ze dorobiła się milionów na koncie. Ten kraj jest niezależny z nazwy , jak Białoruś . Jest silnie związany z Rosja , a dobra Ameryka zapędza się i próbuje odebrać Rosjanom tereny które kontrolują.

jeseli żołnierze wyklęci , którzy mordowali również Polaków to bohaterowie to o czym tu rozmawiać ? Świat nie jest czarny lub biały . Tak jak mówię nie many pojęcia co jest prawdziwym powodem do wojny , ale takim powodem bie jest szaleństwo Putina tylko cis zupełnie innego . Możemy się tylko modlić , ze nie jest to zaplanowany przewrót który ma wprowadzić nowy porządek świata . Te teorie były wyśmiewane ale covid , teraz wojna , mięso z probówek i robaków , ślady węglowe pokazują ze cis się dzieje i nie jest to nic dobrego 

Ci co mordowali Polaków czy cywilów to była po prostu część. Część haniebna. Dlatego o tym piszę, żeby to zaznaczyć. Ale to nawiązanie do Azowa, niestety walka o niepodległość potrafi być brutalna i trafiają się tam osoby bardzo radykalne. Teraz tak jak napisałem - Azow to już zupełnie co innego.

O USA napisałem wyżej. Stany pomagają bo w ich interesie przede wszystkim jest militarne osłabienie Rosji przed konfrontacją z Chinami.

 

Aktualnie wschód jest już bardzo proukrainski po tym co ruscy tam wyrabiają. I chciałbym żebyś się odniósł do rosyjskich ataków na Mołdawię, Gruzję, jak je usprawiedliwisz? I nie pisz o USA, pytam o ataki Rosji. Grzechy USA też znam, ale to nie Stany Polsce zagrażają, tylko Rosja

Edytowano przez msjaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
13 minut temu, msjaro napisał:

Stany blefowaly, a nie chciały doprowadzić do wojny. Wiedziały że Związek radziecki nie jest gotowy na taką konfrontacje i się wycofa. I mieli rację

I wszyscy ostatecznie wycofali swoje pociski balistyczne i wojny nie było. W polityce trzeba grać twardo i tyle, co cię tu dziwi? USA wielokrotnie zachowywało się niemoralnie itp, ja nigdzie tego nie negowalem. Atak na Irak, Guantanamo itp. Ale co to ma do mordowania cywilów na Ukrainie i bestialskiego ataku ruskich??? Ja tego nie kumam, jak kumpel mi ostatnio mówił że zaczyna być za ruskimi bo zboże tanieje. Ręce opadają

Doucz się kolego ,,blefowały'' przecież Ci idioci obrzucili radziecki okręt podwodny bombami głębinowymi na miedzynarodowych wodach,  uszkodzony okręt się wynurzył wśród amerykańskich niszczycieli, gdyby Sowiet otworzył ogień w obronie własnej to tutaj już nas obecnie nie było[w sumie to Kapitan tego okrętu był dużo bardziej odpowiedzialny niż wszyscy politycy razem wzięci z tamtego okresu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
16 minut temu, karolr2 napisał:

Tak ale sam wiesz jak czegoś nie ma w sklepie lub jest drogie, ( np. Sklep na wsi) to  jedziesz na zakupy  do miasta do Biedronki. A taka biedronka Europy  jest Ukraina. Chłop jest głupio chytry i dlatego jest i będzie dymany zawsze....

Masz racje,To nie jest takie proste jak się wydaje, ale nie jest zdrowa konkurencja dla nasze gospodarki.  A biedronkę to omijam dalekim łukiem bo tam wcale nie tanio i badziew. W okolicy mamy Stokrotkę i Dino.

Gdyby nie windowali na wszystko cen i dali stabilność ludziom nie było by tego co jest.

Zastanawiam się co zrobili by gdyby rolnictwo w Polsce przestało uprawiać, wzięli same dopłaty. Ciekawe czy wtedy tak tanio kupili by na Ukrainie gdyby u nas nie było ziarna🤔 Dla mnie to celowe działania i nikt się z ludźmi nie liczy, w sklepach nie tanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ja nie jestem ekspertem od polityki wschodniej. Kiedyś obiło mi się o uszy ze konflikt z Rosja rozpoczęła Gruzja . Ja mówię o tym co jest teraz , ze wojna na Ukrainie śmierdzi i jie jest tylko paranoja Putina  . Po drugie nie oszukujmy się. Putin jakby chciał obróciłby w pył Ukrainę bez broni atomowej w pare dni… a w mediach od pół roku można czytać ze Rosjanom kończą się rakiety 

  • Like 6
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Że trzeba pomagać i wspierać i nic innego się nie liczy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

 

2 godziny temu, masa24 napisał:

Można sobie dyskutować ale pewnie szybko nie poznamy prawdziwych powodów tej wojny a mówienie ze Putin to psychol wariat i terrorysta to duże uproszczenie 

to na sputniku co nie mowili ??? jestes wiernym sluchaczem rosyjskiej propagandy ze to nato zaatakowalo rosje ??? 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
7 minut temu, jaco512 napisał:

Ciekawe czy jutro coś ogłoszą w Brukseli na tym spotkaniu..

Ogłoszą że wszystkie decyzję o pizdu potłuc bo korupcja na każdym szczeblu🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
4 minuty temu, jaco512 napisał:

Ciekawe czy jutro coś ogłoszą w Brukseli na tym spotkaniu..

Temat raczej przegrany, obowiązuje zasada jednomyślności[ przeciw jakimkolwiek działaniom na obecną chwilę są Dania, Francja, Grecja] w tym gronie też znajdzie się prawdopodobnie Hiszpania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7591

Bo im się podoba tanie zboże i to popierają i to jest demokracja w Brukseli a nie jak w Polskim sejmie nakazana zasada głosowania partyjnego .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
23 minuty temu, jacus napisał:

 

to na sputniku co nie mowili ??? jestes wiernym sluchaczem rosyjskiej propagandy ze to nato zaatakowalo rosje ??? 

Tak mówili , ze nie potrafisz dyskutować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Przeprowadź się do Rosji będziesz spełniony w 100 % .

Co do cen pszenicy to nie Polski rząd dyktuje .

Zapamiętali wybryk jednego roku cena z kosmosu i tera załamanie nerwowe , cena spada nakupili drogich nawozów .

Pszenica 1200 zł nie zła cena .

Ok nie jest zła , tylko że ktoś tu wczoraj czy przedwczoraj wstawił cennik ZZZ gdzie cena widnieje za pszenicę 870 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

1200 netto/brutto, konsumpcja/paszowa? to spora różnica.

 

Ceny w żniwa mają oscylować miedzy 170-195 euro wg raportu oecd, to pewnie u nas na wschodzie patrząc ile teraz kosztuje to ciekawe czy 500 zł dostaniemy. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj