Polecane posty

wojak1986    1889
42 minuty temu, grys napisał:

jak tam jest już po 2 tyś za tonę szykować przyczepy ? 😉

Gdyby chociaż było 1500 za tonę to już strajki głodnych zombie z miasta mogłoby atakować sejm a tak miasto ma co jeść a paru chłopa pałką się rozgoni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

W Zwoleniu mazowieckie po 1000 netto paszowa. Ciekawe czasy... 4 tony pszenicy na tonę saletry. A żeby było ciekawiej, to owies tylko stówę tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
4 minuty temu, marek1977 napisał:

Przyczepy zawsze można uszykować ,a do maja daleko.

e to nie szykuję bo się opony odkształcą do maja a nie lubię jak skaczę przyczepa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141
12 minut temu, slavvek napisał:

W Zwoleniu mazowieckie po 1000 netto paszowa. Ciekawe czasy... 4 tony pszenicy na tonę saletry. A żeby było ciekawiej, to owies tylko stówę tańszy.

Co wy macie z tą tona saletry ? Kto w ogóle nagadał wam tych bzdur że za pszenicę to ileś tam nawozu można kupić ?  Kupującego kompletnie nie interesuje po ile to wyprodukowałeś ,możesz  posiać , skosić i tyle. Dla przypomnienia tylko napisze że cała jesień 2021 tucznik był 4 zł a wyprodukowanie 6 zł i kogokolwiek oprócz producenta to interesowało ? Nie.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Żółkiewka 1050 brutto pasza. Saletra zaksan 3950. Wmawiajcie sobie dalej co nie którzy że jest dobrze. 🫣🤦‍♂️

Edytowano przez PanPawel
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    534

Pszenica leci na pysk a ja dziś za zwykły chlebek zapłaciłem 6,80 zł. Gdzie te pieniądze się podziewają?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

W skupie po ile teraz świnie ? Bo jak rolnik chce kupić od rolnika to cenią od 10-12 zł za kg 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
16 minut temu, LonelySoul napisał:

Co wy macie z tą tona saletry ? Kto w ogóle nagadał wam tych bzdur że za pszenicę to ileś tam nawozu można kupić ?  Kupującego kompletnie nie interesuje po ile to wyprodukowałeś ,możesz  posiać , skosić i tyle. Dla przypomnienia tylko napisze że cała jesień 2021 tucznik był 4 zł a wyprodukowanie 6 zł i kogokolwiek oprócz producenta to interesowało ? Nie.

jeden rzucił reszta liczy

niestety tak jest że produkcja zwierzęca musi współgrać ze zbożową i odwrotnie

ale dziś wszyscy chcą lekko żyć polikwidowane hodowle w gospodarstwach rodzinnych tylko molochy się rozrastają

1 minutę temu, Damianek20 napisał:

W skupie po ile teraz świnie ? Bo jak rolnik chce kupić od rolnika to cenią od 10-12 zł za kg 

bo jak rolnik od rolnika to już trzeba zedrzeć, tacy jesteśmy nie szanujemy samych siebie to i nas mają w d....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
3 minuty temu, pawelek98 napisał:

jeden rzucił reszta liczy

niestety tak jest że produkcja zwierzęca musi współgrać ze zbożową i odwrotnie

ale dziś wszyscy chcą lekko żyć polikwidowane hodowle w gospodarstwach rodzinnych tylko molochy się rozrastają

bo jak rolnik od rolnika to już trzeba zedrzeć, tacy jesteśmy nie szanujemy samych siebie to i nas mają w d....

Pamiętam czasy kiedy były jeszcze świnie to narzut z domu a skupem był tylko 20 gr a nie 100 procent . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496
8 minut temu, margoo78 napisał:

Pszenica leci na pysk a ja dziś za zwykły chlebek zapłaciłem 6,80 zł. Gdzie te pieniądze się podziewają?

Nim zrobią mąkę z  tej pszenicy muszą przerobić ukraińską którą kupili po same dachy w promocyjnej cenie 1,5k.

 

 

"Polska jest gotowa do przekazania Ukrainie myśliwców F-16 w porozumieniu z NATO – powiedział premier Morawiecki." Wkrótce nasi piloci będą się szkolić latać na miotłach jak w poterze

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
4 minuty temu, pawelek98 napisał:

ale dziś wszyscy chcą lekko żyć polikwidowane hodowle w gospodarstwach rodzinnych

A nie wiesz o tym że mało kto już chce być uwiązany do ogonów okrągły rok, świątek, piątek za coraz mniejsze pieniądze?

 

7 minut temu, pawelek98 napisał:

bo jak rolnik od rolnika to już trzeba zedrzeć, tacy jesteśmy nie szanujemy samych siebie to i nas mają w d....

Sprzedaj mi pszenicę po 700 za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496
7 minut temu, Damianek20 napisał:

Pamiętam czasy kiedy były jeszcze świnie to narzut z domu a skupem był tylko 20 gr a nie 100 procent . 

Ja jak odsprzedaje lub kupuje to obzdzwaniam okoliczne skupy i ile bym tam dostał tyle sobie liczę, więc to jest fair wydaje się mi. 

Edytowano przez Tigon
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
3 minuty temu, witejus napisał:

Sprzedaj mi pszenicę po 700 za tonę

a dlaczego po 700, jak w oklicy1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
Przed chwilą, witejus napisał:

Ano dlatego byś nie zdzierał z rolnika, też jestem rolnikiem.

ale ty jesteś wku......., albo debil

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
Przed chwilą, pawelek98 napisał:

, albo debil

Ej gówniarzu z takimi komplementami do swojego starego.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
1 godzinę temu, jahooo napisał:

na farmerze dużo wpisów znika, jak coś przeciwko rządowi

Ktoś śmie podnieść rekę i klawiaturę na nieskazitelny rząd przecież

Mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyje się coraz lepiej.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
1 godzinę temu, jahooo napisał:

na farmerze dużo wpisów znika, jak coś przeciwko rządowi

Tam cenzor tnie wszystko co nieprawomyślne, mie już tak zbanowali że nie mogę wszystkich komentarzy na komputerze przeczytać, jeszcze telefonu nie dosięgła karząca ręka cenzora🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
21 minut temu, Tigon napisał:

Ja jak odsprzedaje lub kupuje to obzdzwaniam okoliczne skupy i ile bym tam dostał tyle sobie liczę, więc to jest fair wydaje się mi. 

U nas tak było w okolicy przyjęte i nikt więcej nie brał. Nawet lepiej bo zabrał z domu kasę do rączki. A tu daj po 10-12 za kilo i plac od ręki a w rzeźni sprzeda za 6 i czeka i jeszcze szczęśliwy 

13 minut temu, witejus napisał:

Tam cenzor tnie wszystko co nieprawomyślne, mie już tak zbanowali że nie mogę wszystkich komentarzy na komputerze przeczytać, jeszcze telefonu nie dosięgła karząca ręka cenzora🤣

Mi na f blokują i nie mogę zobaczyć co kto odpisał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinochet    173
22 minuty temu, witejus napisał:

Ej gówniarzu z takimi komplementami do swojego starego.

Coś z Tobą nie tak skoro chcesz od kolego z branży kupić pszenicę dużo taniej od ceny rynkowej

Edytowano przez pinochet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj