Polecane posty

andrzej78    603
17 minut temu, Damianek20 napisał:

56 arów ładnego 80 letniego poszło za 23 tys 

Taniocha ,miałem " okazję"  0,3 ha za 70 tys. ,ale nie skorzystałem 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5168
6 minut temu, Ulman napisał:

A w jaki sposób kogoś wykorzystujesz jak kupisz las?

Niewolników do wycinki potem ściąga 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8556
30 minut temu, Ulman napisał:

Jak piorą kasę to zgłoś to odpowiednim organom. 

Chyba tym w kościele,ty jeszcze wierzysz w organy?-🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5595

No nie przesadzaj. Toż to nasza obecna władza dzielnie bezwzględnie ściga wszelkie mafię i spekulantow. 

Moim zdaniem to koledze najzwyczajniej żal dupsko ściska że ktoś z zewnątrz tanio  kupił mu pod nosem las i wymyśla do tego dziwne teorie.

Edytowano przez Ulman
  • Haha 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7673

Masz powyżej 1 ha zbóż? ARiMR może zadzwonić. Ale jest jeszcze jeden warunek.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dzwoni do rolników i prosi o informacje dotyczące zbóż.

Spis treści:

Czemu mają służyć te pytania?

Kto może spodziewać się telefonu?

A co z rolnikami z pozostałych województw?

Jak informuje na swoich stronach ministerstwo rolnictwa, do niektórych rolników odezwali się pracownicy biur powiatowych ARiMR z pytaniami o ilości zbóż pozostające w gospodarstwie.

Czemu mają służyć te pytania?

Pozyskane w ten sposób informacje dotyczące zgromadzonego ziarna będą wykorzystane podczas posiedzenia Rady Ministrów Rolnictwa Unii Europejskiej w dyskusji nad propozycjami dotyczącymi eksportu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy.

Kto może spodziewać się telefonu?

Telefony są wykonywane do tych rolników, którzy we wnioskach o dopłaty bezpośrednie złożyli określone deklaracje dotyczące powierzchni użytków rolnych oraz powierzchni upraw zbóż. 

- Rolnicy z województw: lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego mogą spodziewać się telefonu z ARiMR gdy powierzchnia użytków rolnych należąca do nich wynosi powyżej 20 ha, a uprawa zbóż (żyto, pszenica, jęczmień, owies, pszenżyto lub też kukurydza) zajmuje co najmniej 1 ha - informuje resort rolnictwa.

A co z rolnikami z pozostałych województw?

Okazuje się, że rolnicy z pozostałych wojowództw również mogą spodziewać się telefonu z ARiMR, jednak kryteria wyboru rozmów są inne.

- Rolnicy z pozostałych województw mogą spodziewać się kontaktu, gdy powierzchnia użytków rolnych należąca do nich wynosi powyżej 50 ha, a wymienione wyżej uprawy zajmują powierzchnię przynajmniej 1 ha - zaznacza ministerstwo rolnictwa.

https://wiescirolnicze.pl/masz-powyzej-1-ha-zboz-arimr-moze-zadzwonic-ale-jest-jeszcze-jeden-warunek/?fbclid=IwAR2hVR-E-iDX90_iVXuC9XMl6a38N_3HucU4E22LV7Pus4HEIhzblWNU3lg

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5595

No i co z tego?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1326

Agencja dzwoni jak pomyleńcy , wiedzą ile było zasiane, wiedzą ile zmarnowali hodowli i zwierzęta nie zjadły i wiedzą ile jest sprzedane , bo przecież od każdej faktury kradną na fundusz promocji i teraz ośmieszają się dzwoniąc i pokazując że coś robią.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

56 arów ładnego 80 letniego poszło za 23 tys 

Musiał być rzadki jak ktoś za tyle sprzedał , u mnie dookoła sama sosna , ostatni co kupił 4 ha 60 letniego płacił 40 tys. za ha ale 15 lat temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5595
16 minut temu, marek1977 napisał:

Agencja dzwoni jak pomyleńcy , wiedzą ile było zasiane, wiedzą ile zmarnowali hodowli i zwierzęta nie zjadły i wiedzą ile jest sprzedane , bo przecież od każdej faktury kradną na fundusz promocji i teraz ośmieszają się dzwoniąc i pokazując że coś robią.

Nie wiedzą jakie były plony więc nie wiedzą ile zostało.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
1 godzinę temu, Ulman napisał:

A w jaki sposób kogoś wykorzystujesz jak kupisz las?

Nie mówię o kupnie lasu tylko o kasie lewej jakiej dorabiają się pseudobiznesmeni ,tam skubanie to nie wypłaci itp. 

Prosty przykład jak żona pracowała w Krasnobrodzie w pewnym zajeździe wypoczynkowym to właścicielka na koniec część kasy im nie doplacila za godziny nadliczbowe i dała na żyrandol do klasztoru. A ilu jest takich co przekręcają ludzi i tak żyją .

1 godzinę temu, Ulman napisał:

No nie przesadzaj. Toż to nasza obecna władza dzielnie bezwzględnie ściga wszelkie mafię i spekulantow. 

Moim zdaniem to koledze najzwyczajniej żal dupsko ściska że ktoś z zewnątrz tanio  kupił mu pod nosem las i wymyśla do tego dziwne teorie.

Szkoda że za późno się dowiedziałem. A to że ktoś skupuje w koło nieruchomości to nic. To czemu takie larum jak kapitał niewiadomego pochodzenia przejmował PGR a chłopy nie mogli podzielić ziemi.  Gość ewidentnie skupuje las możliwe że ma dobre dojścia i czuję nosem że może z lasu być kasa na obniżenie emisji . Od tak sobie nie kupuje. 

58 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Musiał być rzadki jak ktoś za tyle sprzedał , u mnie dookoła sama sosna , ostatni co kupił 4 ha 60 letniego płacił 40 tys. za ha ale 15 lat temu .

Z tego co kojarzę to miejsce to nie koniecznie taki był zły. Baba nie mieszka już tutaj 15 lat tylko w wawie rodzice jej też i od tamtego czasu nikt nie ciał twierdziła . Jak by nie było sprzedała i tyle. Jak był by zły to by nikt nie kupił. W innym miejscu jest 3,6 h ziemi uprawnej w lesie i to już w 70 proc zarosło drzewami ok 16 letnimi i nikt nie chce dać za hektar 45 tys . W 17 r stało to za 30 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8556
58 minut temu, Ulman napisał:

Nie wiedzą jakie były plony więc nie wiedzą ile zostało.

Niech czytają AF to się dowiedzą😆

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5168
18 minut temu, witejus napisał:

Niech czytają AF to się dowiedzą😆

Skarbówka chyba czyta, bo już nie raz się czepiali, że za mało sprzedałem 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3513

Co mówi Bartosik o problemie zbóż (ósma godzina sześć minut )  uważa że nie ma problemu ze zbożem , nie ma żadnych protestów  ???? czy on się obudził ze śpiączki wczoraj ??? On chyba jest z Turka ,czy są z tamtąd rolnicy ???? by mu podziękowali taczką gnoju ? jak mozna byc tak obłudnym . Następna Pomuła Teresa okręg Jarosław (chyba) tam to może wicherek jej podrzuci "niespodziankę "z terenów przygranicznych i tak bardzo dba o rolników że to wina Putina .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Co Ty opowiadasz? Robiłem ostatnio notariusza i kwota powyżej 100tys bez problemu gotówką płatność. 

GRZES1545  . Ale to było chyba  u notariusza  gotówkau  rejestrowana. Ja kupiłem grunty pięć lat wstecz koszt zakupu 170 tys. Kredyt 120tys . Konicówka piątego roku i musiałem udowadniać US różnice zakupu.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
1 minutę temu, Dariowola napisał:

GRZES1545  . Ale to było chyba  u notariusza  gotówkau  rejestrowana. Ja kupiłem grunty pięć lat wstecz koszt zakupu 170 tys. Kredyt 120tys . Konicówka piątego roku i musiałem udowadniać US różnice zakupu.

Udowdaniac roznice zakupu? Czyli skad wziales te 50 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479

Jeśli jesteś na vacie , to przecież US ma wszystkie dane ile czego sprzedałeś , a ile czego kupiłeś , i jeśli bilans wychodzi na plus że masz więcej sprzedaży niż kupna , to mają czarno na białym skąd wziąłeś kasę na tą różnicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9031
2 godziny temu, Ulman napisał:

Nie wiedzą jakie były plony więc nie wiedzą ile zostało.

Albo w szoku są jak wcześniej pisałem. Każdy suszę zgłaszał a tu teraz takie zapasy ziarna, wydajność z hektara podniosą jak nic i podatki🙆‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
13 minut temu, Dariowola napisał:

Tak.

i jak to wygladalo? co im powiedziales? mysle ze dla wiekszosci kupujacych ziemie/maszyny rolnicze przyda sie taka wiedza, o co moze pytac us i jak sie tlumaczyc?

No chyba ze bezrobotny byles i ziemi malo na siebie... Ale jakbys byl bezrobotny to bys kredytu nie dostal...

wiec musiales miec prace albo wiecej ha,

stad dziwne, ze musiales wyjasniac skad wziales 50 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9031
56 minut temu, Dariowola napisał:

GRZES1545  . Ale to było chyba  u notariusza  gotówkau  rejestrowana. Ja kupiłem grunty pięć lat wstecz koszt zakupu 170 tys. Kredyt 120tys . Konicówka piątego roku i musiałem udowadniać US różnice zakupu.

Narazie US nie wzywał, 

Co znaczy rejestrowana gotówką?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7673
23 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Albo w szoku są jak wcześniej pisałem. Każdy suszę zgłaszał a tu teraz takie zapasy ziarna, wydajność z hektara podniosą jak nic i podatki🙆‍♂️

Pszenicy do  suszowego nie zgłaszał tylko pozostałe uprawy .

To teraz zgłoszę że za niska cenę sprzedałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj